Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Zna li neko, ima li najave OnePlus telefona kod Telenora? Možda Vip ili mts?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
О па ја нисам видео ни да су убацили Шаоми.... Али дају Redmi note 6 и Redmi 7 верзију 32/3, уместо да дају 64/4...
 
Poslednja izmena:
Zna li neko, ima li najave OnePlus telefona kod Telenora? Možda Vip ili mts?
Uslovno receno u MTSu ih ima skoro godinu dana (+/-), preko WinWina. Moze uz MTS pakete na rate, ali su cene.... tipicne. U Telenoru bi bio kao Samsung S9/10 skup :)
 
Ma ok cena... Ne znam za to preko mts/ww, moram da proverim. Hvala!

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Samo preko WinWina moze da se poruci, ne moze u MTSu verovatno.
Odes na sajt, na linku konkretnog modela treba da ima kao link/dugme MTS - kliknes i vidis cene i izaberes uz tarifu da uzmes.
Za neke modele nije moguce, za neke jeste.
 
Da li je tacno to da Telenor ima najbolju pokrivenost 4G signalom u srbiji ili je to samo marketing?
 
To može da ti potvrdi onaj ko se kreće dosta po celoj Srbiji. U mom slučaju poslednjih godina ne pamtim dal je nekad nestao 4g signal na telefonu, čak i po zabacenijim selima dole oko Kragujevca, gde često idem.
Brzina im je veći problem, koliko sam primetio sporiji su od Vip i Mts.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Da li je tacno to da Telenor ima najbolju pokrivenost 4G signalom u srbiji ili je to samo marketing?
Ja ti mogu potvrditi za Vojvodinu da je nabolji signal.

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Sinoc platio račun preko aplikacije i opet sam dobio 10gb neta. Da li je greska kao pocetkom meseca?

Sent from my AUM-L29 using Tapatalk
 
Beograd je super signal, gde god sam bio preko 60 Mbps, kuci mi je net 120 Mbps+, Vip oko 2 Mbps a mts oko 1 Mbps.
 
^ajde razmisli da li bi druga dva imala i jednog korisnika da je stvarno tako sire?
Oko Svrljiga Telenor nije imao ni 2G koristiv, 3G nema, 4G gori od 2G.
 
Beograd je super signal, gde god sam bio preko 60 Mbps, kuci mi je net 120 Mbps+, Vip oko 2 Mbps a mts oko 1 Mbps.
Evo ja ti mogu potvrditi da se u Krunskoj ulici u zgradi prekida veza na Telenor 2g, a 4g i 3g nemaš uopšte. I znaju oni to dobro, dosta stanara se žalio ali ništa. A tu isto na drugom telefonu Vip izgura do 40/50 na 4g.

Za kolegu koji je pitao, da ne skrećemo mnogo sa teme jer smo o ovome pisali dosta u drugoj sve je vrlo individualno i zavisi od lokacije i mirkolokacije, dela grada, zagusenja, debljine zidova, lokacija predajnika, lokacije nekih antena koje mogu prouzrokovati smetnje, šume, ravnice, brda itd ali ćeš kod skoro svakog operatera u 99% slučajeva moći bez problema da koristiš usluge osim ako baš na svojoj lokaciji ispuniš sve ovo što sam naveo.
Dalje Telenor i Vip (ne znam za mts) na svojim sajtovima imaju dosta fino urađenu mapu pokrivenosti pa baci pogled i na nju videćeš da npr. Telenor uopšte ne pokriva neka manja sela 3g/4g signalom čak i u Vojvodini :)
Nosim sa sobom i Telenor i Vip broj i poprilično su dobri što se tiče outdoor signala, za indoor već ima većih odstupanja.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
7626caaeb07005a8115e1d40de3f1abd.jpg


Ukupan broj aktivnih baznih stanica za različite tehnologije zaključno sa Q3 2017

http://benchmark.ratel.rs/sr/ta-je-benchmarking-mobilnih-mreza


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trenutna situacija je extremno drugacija. MTS nije bio ni blizu druga dva do skora, sada ima 20% vise 4G baznih. A VIP i Telenor imaju samo 35-45 baznih razlike.
Medjutim, ruku na srce, Telenor 4G (a pogotovu 3G) bazne su velikim delom (za 3G skoro sve) multi-band (1800+800/900+2100). Sto ne znaci vecu pokrivenost ako drugi imaju slican broj 800_4G/900_3G, ali tamo gde ima bazne ipak je bolje.

U praksi to znaci nista :D Jer ako odes tamo gde nisu postavili dobro baznu - dzaba sva marketing teorija.
 

Prilozi

  • LTE.jpg
    LTE.jpg
    184 KB · Pregleda: 195
Da li je tacno to da Telenor ima najbolju pokrivenost 4G signalom u srbiji ili je to samo marketing?
Ja za BG uzduz i popreko mogu da ti kazem da je Telenor odlican imam i druga dva operatera i def je Telenor najbolji, ne na odredjenom mestu, vec po celom BG, 4G bukvalno svugde.
Nema greske.
 
Ja za BG uzduz i popreko mogu da ti kazem da je Telenor odlican imam i druga dva operatera i def je Telenor najbolji, ne na odredjenom mestu, vec po celom BG, 4G bukvalno svugde.
Nema greske.

Plus skoro cela Šumadija. [emoji4] Cepa Telenor i to nije od juče.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da proverim sa vama, Total 2 može da se kombinuje sa Telenor više?
 
Možda je malo offtipic ali lepo što skoro sve zemlje čuvaju svoje pismo osim nas. Ne kažem da mi ne razumemo latinicu ali je omasovljenjem interneta i medija od 2000ih gotovo zamrla, osim u školama i državnim institucijama.
Po meni je ovaj font i kampanja u Bugarskoj hiljadu puta lepša od naše gde su u slovima Total paketa Sunđer Bob, NBA lopta i slično...
5673429b956ee9b43d242fa9ec0932e9.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Možda je malo offtipic ali lepo što skoro sve zemlje čuvaju svoje pismo osim nas....
Po meni je ovaj font i kampanja u Bugarskoj hiljadu puta lepša od naše......
Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Neznam sta si hteo da kazes, ali Bugari i nemaju drugo pismo sem cirilicnog..
 
A to ovi dokoni sto “brane” cirilicu, a pisu latinicom.

I kada vidim taj fonf ne znam da li pise MOMAL ili TOTAL :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Možda je malo offtipic ali lepo što skoro sve zemlje čuvaju svoje pismo osim nas. Ne kažem da mi ne razumemo latinicu ali je omasovljenjem interneta i medija od 2000ih gotovo zamrla, osim u školama i državnim institucijama.
Po meni je ovaj font i kampanja u Bugarskoj hiljadu puta lepša od naše gde su u slovima Total paketa Sunđer Bob, NBA lopta i slično...
5673429b956ee9b43d242fa9ec0932e9.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Upravo. Ajd to, ali što se ubacilo brdo engleskih reči u naš jezik. To pomodarstvo se opasno proširilo.
Kad je mts uveo pakete Morava, Omorika i Soko, mnogi su (čak i ovde na forumu) dočekali sa podsmehom (u fazonu kakvi seljački nazivi)



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neznam sta si hteo da kazes, ali Bugari i nemaju drugo pismo sem cirilicnog..
Hteo sam da kažem da ih isto košta ko kampanja u latinici ko u ћирилици, pa se mogu nekada i prevariti da napišu makar nešto na službenom pismu za ovih 10 i kusur godina kao Vip sa ин тарифом. Samo sam dao primer da i zemlje sa ćirilicom savršeno razumeju latinična pisma ali nećeš videti Koka kolu, Pepsi i slično u Rusiji npr.na latinici.
A to ovi dokoni sto “brane” cirilicu, a pisu latinicom.

I kada vidim taj fonf ne znam da li pise MOMAL ili TOTAL :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zato i jeste zanimljivo.
Meni je lakše na latinici jer sve pišem na telefonu. Možda da su nam proizvođači na ranijim verzijama telefona stavljali ćirilicu kao u Bugarskoj ili Rusiji više bismo je koristili. Ovako sam navikao na raspored.
Ne branim ja ćirilicu ali kažem da se nekih naših stvati stidimo a druge prihvatamo sa oduševljenjem. Lajk, post, postovati, lajv, flegšip, skedžl, fidbek, stok, hendlovati, merčendajzer, hajp, vajb itd... I to se masovno koristi. A za sve to imamo naše reči. Što kaže kolega u postu ismevamo naziv tarife Soko, Morava, Omorika ali nam je neki Mix xl, Total, Neo super.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Kad je mts uveo pakete Morava, Omorika i Soko, mnogi su (čak i ovde na forumu) dočekali sa podsmehom (u fazonu kakvi seljački nazivi)



Sent from my iPhone using Tapatalk

Takvi nazivi ne sugerisu sta paket podrazumeva, pa su korisni kao i nazivi, pljeska, kobasica i sarma, znaci nisu.
 
  • Like
Reagovanja: M J
sledećeg meseca mi ističe ugovorena obaveza kod telenora na prenesi i surfuj 500 (imam popust 50%) jel postoji mogućnost da ostanem na starom paketu sa popustom ili moram novi?
 
Od kako je došao novi vlasnik, za popust od 50% mora neki od novih paketa.
 
Nikada nije ni moglo da se obnovi nov ugovor sa paketom koji ne postoji. Mogao si da nastaviš da ga koristiš bez UO.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ranije je bilo slučajeva da su neki dobili mogućnost nove UO uz zadržavanje starih paketa (koji više ne postoje) ali kako su došli novi vlasnici, moraju samo novi paketi.
 
Nazad
Vrh Dno