Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Vracar / Juzni bulevar samo 3G ni da makne na 4G
Nisam ni primetio ovo dok nisam sada procitao ovih par poslednjih post-ova.
 
U telenor prodavnicama počeli da nude 50% popusta za ugovornu obavezu od 24 meseca. Ne morate da se više cimate preko twittera ili preko maila.
 
U telenor prodavnicama počeli da nude 50% popusta za ugovornu obavezu od 24 meseca. Ne morate da se više cimate preko twittera ili preko maila.

To vazi u slucaju da se ne uzima telefon? Cisto pitam zbog moguceg iPhone 11/Pro :)
 
U telenor prodavnicama počeli da nude 50% popusta za ugovornu obavezu od 24 meseca. Ne morate da se više cimate preko twittera ili preko maila.
Ili ako imaš pre paid broj koji dugo nije korišćen. Pozoveš 9000 i prvo ide obaveštenje da nude 50% popusta na pretplatu ako se pređe na post paid [emoji1787]

Poslato sa VTR-L29 pomoću Tapatoka
 
U telenor prodavnicama počeli da nude 50% popusta za ugovornu obavezu od 24 meseca. Ne morate da se više cimate preko twittera ili preko maila.
Čekaj za nove stare korisnike? Za sve?
Pošto sam na buđavom VIP jer mi nisu dali 50% pre 7,8 meseci.
Vratio bi se oko NG verovatno će davati opet dodatne GB?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Sta fali Vip-u?
Kakav problem imas ,daj razloge, jer ja razmisljam da predjem kod njih
Ove seronje iz Mobi ne daju nista posebno
Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sta fali Vip-u?
Kakav problem imas ,daj razloge, jer ja razmisljam da predjem kod njih
Ove seronje iz Mobi ne daju nista posebno
Sent from my SM-A720F using Tapatalk

Vidi posle ne znam ni ja 6-8 meseci na VIP posle 15god na Telenoru, mogu ti reci da VIP je smece od mreze, cesto gubi signal u Zemunu npr, net zna jako cesto da bude i 2G, aplikacija im je nevidjeno smece.
Bas bas losa mreza u odnosu na Telenor gde se bar ja krecem.
Ako stvarno daju 50% na Telenoru dovidjena VIP.
 
Stavi postavke kartice 3G i 4G, da ti ne prebacuje na 2G videces bice bolje.
 
Ja sam već ranije pisao, kako sam prešao na vip pre 2 meseca. Nije telenor hteo da mi dozvoli popust preko tw, pa sam podneo zahtev za prenos. Zvali me 2 puta i k'o za baksuz se ne javim, nisam čuo telefon baš tada, i automatski pređem. Potvrđujem sve ovo gore. Imam problema sa mobilnim netom, kao imam LTE a stalno neki lag, pogotovo na viber/watsapp, i što je zanimljivo gomila predefinisanih speed diala iz opere mi ne rade na vipu, kao ni google search direktno iz adress bara. Često sam nedostupan i duže čekam da se veza uspostavi. Čim prođe i ovaj treći mesec vraćam se na telenor, sreća pa sam uzeo neki glupavi paket bez ugovorne obaveze, i još ne provalim da imam 0 sms poruka, naplaćuju mi svaki sms koji pošaljem. Nije da ih nešto puno šaljem ali ono, ćaozdravo.
 
Jel može neko da potvrdi ovo za 50% u poslovnici i da li važi za prelazak sa pripejda i koji su sve paketi obuhvaćeni. Mene lično zanima Play Plus.
 
Da li je moguce da im je mreza bas toliki krs?
Mislio sam da gore od Mts-a ne moze

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Sve to zavisi od lokacije do lokcije ali moje lično iskustvo po kvalitetu veze na prvo mesto Telenor pa Vip i najgori mts.Koristim 1 Sim telenor poslovni i 1 Sim Vip(uzeo sam Vip samo iz razloga dosta povoljnije cene paketa od Telenora a kvalitet veze solidan,4G takodje i mnogo bolji od mts bar kod mene)
 
Ja gledam da bezim iz Mobi mreze jer ne daju nista a Vip mi ima najbolju ponudu kad ono svasta procitah
A opet po tw imam svasta procitati i za Mobi i za Vip
Pa hajde sada budi pametan


Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Danas su u centru BG (Dorćol) opet imali izazov. Signal pun, 4G, a poruke za plaćanje parkinga nisu prošle (14.28).
Slučajno sam pogledao i sačuvao 1000din.
Imaju produženi vikend sa izazovima.
 
To može da bude i do samog servisa PS. Ume on da baguje često, da ne prima poruke, ili da naplate kartu, a ne pošalju poruku da je kupljena karta itd.
 
Ja sam pobegao iz mts-a u Vip i sem par situacija (kada su potpuno promenili 2G mrežu u Pirotu (uveli lean gsm - izguglajte), a nisu sve ažurirali pa prelasci sa 4G na 2G nisu radili skoro uopšte (što su rešili u roku od 5 dana), osećam se "preporođeno" od kad sam u Vipu.

Čak i u nedođijama je negde Vip bolji (Zavojsko jezero - Vip 4G, mts po negde 2G, Telenor uopšte nema signala ni u tragovima.

Poganovski Manastir, selo Vlasi i Poganovo (taj deo) Vip 4G, mts 4G, Telenor nema nikakav signal.

Gornji visok - stara planina: Vip 4G, mts 4G, Telenor 3G.

U samom gradu od skora - osetno bolje brzine uz 3CA na Vipu.

A vi koji imate probleme s brzinom neta, obrišite proxy iz APN podešavanja.
 
To može da bude i do samog servisa PS. Ume on da baguje često, da ne prima poruke, ili da naplate kartu, a ne pošalju poruku da je kupljena karta itd.
U isto vreme ja prošla uplata preko MTS.
Istine radi, do sada mi se možda još samo jednom ovo desilo na Telenoru (od kada je uvedena naplata parkiranja)
 
Jel moguce da fiz. Lice koje vec ima jedan broj u Telenoru (istice ugovor 20.09.2020 da uzme jos jedan novi broj tj novi 24m ugovor sa 50% bez telefona
 
Poslednja izmena:
Moze ali na drugi broj ,verovatno ce te proveriti preko kreditnog biroa

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
@djape03 Logicno bi bilo da moze, ali yi savetujem da ti prvo odobris pa posle uzmes broj... Ja uzeo broj bez ugovorne obaveze mislivsi da ce mi to lagano dati, tražili fol 3 meseca da je u mrezi da bi odobrili novi broj, kal da je bitan broj, a ne ja kao vlasnik i njihov klijent

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Izvini zbog gresaka u tipkanju, umoran sam...

Ja i pricam o drugom i trecem broju, morao sam da cekam tri meseca da mi daju popust, zato velim prvo dogovoris popust pa uzmes drugi treci ili n-ti broj

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Nije bilo, interesantna zamisao

Od sada svaki petak je Plavi petak, kada svako nešto dobija - telefone, gigabajte, još neta za aplikacije, minute, popuste na telefone i popuste na dodatnu opremu. Poseti Moj Telenor aplikaciju, ogrebi na naznačenom mestu i sigurno dobijaš.

Ukoliko nemaš najnoviju verziju aplikacije, instaliraj odmah, jer uz Telenor na Ti dobijaš i redovnu preporuku usluga baš za tebe!

Plavi petak - dodatne informacije

Telenor je za svoje postpejd i pripejd korisnike fizička lica pripremio „Plavi petak“, dan kada svako nešto sigurno dobija!

Svaki korisnik koji ima instaliranu Moj Telenor aplikaciju već od verzije 1.11 (Android, IOS) ostvaruje pravo učešća
Za pregled dobitaka u sekciji „Plavi petak“ potrebna je najnovija verzija Moj Telenor aplikacije
Da bi se dodelio telefon, saobraćaj ili vaučer s popustom potrebno je ogrebati 70% i više ekrana na naznačenom mestu u Moj Telenor aplikaciji
Dodaci, internet za aplikacije i vaučeri su dostupni za sve postpejd i pripejd korisnike fizička lica svakog petka u periodu od 25.10.2019 do 15.01.2020 između 08:00 – 23:59h
Dobijeni saobraćaj iz dodataka i aplikacija imaće prioritet u potrošnji u odnosu na saobraćaj raspoloživ u paketu i kupljenim dodacima
Preostali saobraćaj iz dodataka i aplikacije možete da proverite u svakom trenutku putem Moj Telenor aplikacije na prvoj strani u delu Pregled
Status aktivacije dodatka i aplikacije se proverava u sekciji „Plavi petak“ na Moj Telenor aplikaciji i tek nakon uspešne aktivacije dodatka ili aplikacije može da se koristi saobraćaj
Ako korisnik iskoristi celu kvotu dodeljenog saobraćaja pre nego što istekne vremensko važenje dodatka ili aplikacije, dalje korišćenje saobraćaja neće biti moguće
Dobijeni internet iz dodataka i aplikacija, minuti i SMS poruke važe isključivo u nacionalnom saobraćaju
Da bi postpejd korisnik bio u mogućnosti da iskoristi ogrebane dodatke i digitalne vaučere potrebno je da broj bude u aktivnom statusu, tj. da mu nije onemogućen odlazni i dolazni saobraćaj, kao i da nije u statusu suspenzije
Ukoliko je prošlo više od 60 dana od poslednje dopune, korišćenje ogrebanih dodataka i digitalnih vaučera za pripejd korisnike biće onemogućeno
Pravo učešća imaju korisnici koji koriste govorni i internet saobraćaj na svom mobilnom telefonu

Telenor na Ti - dodatne informacije

Telenor je za svoje postpejd i pripejd korisnike fizička lica, koji koriste internet na svom mobilnom telefonu pripremio personalizovane ponude koje su dostupne od 22.10. i nalaze se u delu „Telenor na TI“ na Moj Telenor aplikaciji već od verzije 1.11. (Android, IOS), kao i na *111# meniju gde je moguća i aktivacija usluga.

Korisnicima je omogućena višestruka aktivacija preporučenih dodataka u bilo kom trenutku u delu „Telenor na Ti“ . Saobraćaj se sabira i važi do momenta poslednje aktivacije dodatka.
Bez obzira na način aktivacije dodatka, da li je preko Moj Telenor aplikacije ili pozivanjem *111# menija u delu „Telenor na Ti“, potrebno je da korisnik sačeka SMS poruku sa potvrdom o uspešnoj aktivaciji dodatka i tek nakon toga može da koristi saobraćaj iz dodatka.
Ako korisnik iskoristi celu kvotu saobraćaja iz kupljenog dodatka pre nego što istekne vremensko važenje dodatka ,dalje korišćenje saobraćaja (internet, minuti, sms) neće biti moguće u slučaju da je potrošen saobraćaj iz paketa.
Kupljeni dodaci u delu „Telenor na Ti“ imaju prioritet u potrošnji u odnosu na paket.
Internet iz dodataka i aplikacija, minuti i SMS poruke važe isključivo u nacionalnom saobraćaju.
Personalizovane ponude su kreirane za korisnike u aktivnom statusu.
Preporuka je najnovija verzija Moj Telenor aplikacije.
Preporuke nisu moguće na Paketima Play Start i Play Plus, jer korisnik uvek plaća isti račun, kao i na hibridnim paketima.
 
Nazad
Vrh Dno