Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Meni odobrili 10 Gb sa Supersetom i 20% na pretplatu. Svaka im čast.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
To koja mreza je najjeftinija i najpovoljnija je toliko relativna stvar da o tome ne vredi raspravljati.
Da li je neka mreza skupa ili jeftina zavisi od potreba konkretnog pojedinacnog korisnika.
Ja na primer koristim Telenir Prenesi i surfuj +L sa 30% popusta uz telefon i "Telenor vise" gde imam 600 minuta (citaj neograniceno jer ne potrosim toliko), desetak hiljada SMS, i 75 GB neta koje mogu da koristim i na telefonu i na net kartici.
Sve to me kosta 3000 din mesecno. (1150 za paket, 1850 za net i 1050 za J5 - 2016, koji je za divno cudo u tom momentu kostao kao i na oglasima.)
Uz to koristim i Capture sa 50 GB prostora koji se kod VIP-a doplacuje (VIP drop 50) 500 din. mesecno.

Nista slicno ovome ne nudi ni MTS, a ni VIP.

Tako da govoriti da je neka mreza skupa ili jeftina je relativno i besmisleno.
 
Poslednja izmena:
To koja mreza je najjeftinija i najpovoljnija je toliko relativna stvar da o tome ne vredi raspravljati.
Da li je neka mreza skupa ili jeftina zavisi od potreba konkretnog pojedinacnog korisnika.
Ja na primer koristim Telenir Prenesi i surfuj +L sa 30% popusta uz telefon i "Telenor vise" gde imam 600 minuta (citaj neograniceno jer ne potrosim toliko), desetak hiljada SMS, i 75 GB neta koje mogu da koristim i na telefonu i na net kartici.
Sve to me kosta 3000 din mesecno. (1150 za paket, 1850 za net i 1050 za J5 - 2016, koji je za divno cudo u tom momentu kostao kao i na oglasima.)
Uz to koristim i Capture sa 50 GB prostora koji se kod VIP-a doplacuje (VIP drop 50) 500 din. mesecno.

Nista slicno ovome ne nudi ni MTS, a ni VIP.

Tako da govoriti da je neka mreza skupa ili jeftina je relativno i besmisleno.

Mooolim, vip naplacuje svoj oblak? Omg hahaha auuuu.

Sent from Dead OS ☹
 
Sad sam gledao ovu ponudu od telenora. 30% uz telefon.. A ono cena telefona skocila sa cca 70 000 na 99000. i popust za tarifu izadje 645 dinara, sto dodje za 24 meseca ukupno cca 15500

dakle a za telefon se da vise cca 30 000. Sto bi znacilo da tarifa dodje skuplje otprilike 15 000 dinara.. I sta je tu promocija ?
 
Sad sam gledao ovu ponudu od telenora. 30% uz telefon.. A ono cena telefona skocila sa cca 70 000 na 99000. i popust za tarifu izadje 645 dinara, sto dodje za 24 meseca ukupno cca 15500

dakle a za telefon se da vise cca 30 000. Sto bi znacilo da tarifa dodje skuplje otprilike 15 000 dinara.. I sta je tu promocija ?

Da ne uzmes telefon u telenoru :)

Sent from Dead OS ☹
 
Gledam sad da uzmem Play+ L u telenoru jer mi ugovor istice kod mts za 10ak dana, posto mi definitivno najvise odgovovara sa ovih 10gb dodatnih. Nego telefon mi je nebitan, pa me zanima koja je najbolja racunica za to? Koliko sam bacio pogled najisplativije mi je da uzmem recimo J3 (2016) uz taj paket za 1000din doplate i prodam za nekih 90-100e?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Apsolutno odlična ponuda. Play +L uz telefon (naravno neki koji se lako proda) preko TB, uz 10GB, Hbo go, deezer je po meni vrh. Još i uz Telenor više, stvarno više nego dosta svega za više nego fer cenu.
 
v8Gyvro.jpg


Sanjam je.

Sledeca situacija, zelim na 3 rate ovaj fon imam tb karticu korisnik sam jos od 2014.
Paket da bude prenesi i surfuj L za mene ok i da dobijem 30% popusta na tarifu i 10GB bonus, da li je to sve moguce?

Druga opcija je da mi ostane postpaid na 50% popusta a fon uzmem u mts-u ako bude dual sim (majka nastavlja ugovor iovako) ..

Sent from Dead OS ☹
 
Poslednja izmena:
To nije loše pitanje.
Ukoliko se odrekneš popusta od 50% da li može 30% i telefon na rate i promocija 10 GB?
 
A to, zavisi šta piše u aneksu. Meni jasno stoji da uvek mogu da prekinem promociju i da uzmem telefon uz novu UO. Mada da, pitanje kako se onda tretira sve to jer faktički prekidaš UO. Nek pojasne ovi iz Telenora to :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Može naravno.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Ja sam pricao sa likom iz telenora ali delovao je nesigurno, rekao je kao moze posto sam insistirao na 3 rate, ja vise volim sto pre da otplatim...ionako nije neki iznos.

Samo je pitanje za bonus XD mada verujem da je i to moguce.

Ali videcu koja mi sema vise odgovara, valjda ce do kraja meseca stici u mts i telenoru.

Sent from Dead OS ☹
 
Da prekines 50% i predjes na 30% i telefon na novih 24 meseca? Ranije je to moglo.
 
Ja sve čitam i nikako ne kapiram,da li će ovih 10Gb biti dostupno i za one koji već imaju potpisane ugovore i ispunjava uslove akcije pa da aktiviraju dodatak kroz Moj Telenor aplikaciju ili ne?
 
Ja sve čitam i nikako ne kapiram,da li će ovih 10Gb biti dostupno i za one koji već imaju potpisane ugovore i ispunjava uslove akcije pa da aktiviraju dodatak kroz Moj Telenor aplikaciju ili ne?

Promocija važi:
- Ugovor uz novi broj ili prebace broj sa pripejda na postpejd
- Obnova ugovora uz kupovinu uređaja
- Obnova ugovora uz promociju (20% popusta, dodatni minuti...)

Da prekines 50% i predjes na 30% i telefon na novih 24 meseca? Ranije je to moglo.
Ovo je dobra vest koja mi sad sve komplikuje. Odgovarao bi mi prenesi play+l, 30% popust, promocija i telefon na rate (naravno ne nexus 5x :D).
 
Poslednja izmena:
Apsolutno odlična ponuda. Play +L uz telefon (naravno neki koji se lako proda) preko TB, uz 10GB, Hbo go, deezer je po meni vrh. Još i uz Telenor više, stvarno više nego dosta svega za više nego fer cenu.
Jos niko nije primetio ovo?
"•Internet saobraćaj iz promocije „10 GB interneta“ ima najviši prioritet potrošnje u odnosu na sav ostali internet saobraćaj koji korisnik može imati po osnovu paketa, internet tarifnih dodataka ili drugih promocija. Nakon potrošenog saobraćaja iz „10 GB interneta“ promocije, korisnik prelazi na potrošnju ostalog dodatnog internet saobraćaja iz dodataka i promocija, a zatim na potrošnju interneta iz tarifnog paketa."

U prevodu prvo se trose ovih 10GB, onda HBO Go, Drustvene Mreze, Viber, Deezer, itd. Ubija logiku dodataka skroz.

Sada vas ostavljam da uzivate malo :)
 
I sta je tu lose sto internet saobraćaj iz promocije „10 GB interneta“ ima najviši prioritet potrošnje u odnosu na sav ostali internet saobraćaj koji korisnik može imati po osnovu paketa, internet tarifnih dodataka ili drugih promocija.
Neko vise nece morati da aktivira na primer drustvene mreze, Viber, Deezer, itd pa ce ustedeti na dodacima.
 
Pa HBO Go i Deezer moras aktivirati, inace nemas nalog.
Facebook, kako kome, ali moze ozbiljno da istrosi.

Polako, uvidecete :) Kada bude kasno.
 
Ja gledam da uzmem play L + tih 30% i neki telefon recimo samo sto nema nista kasvetno za neki nornalan novac ( honor 8 lite , p10 lite cak i J7 je astronomska neka cena,moto g5 plus necu ni da otvaram ) pa me interesuje koje telefone vi gledate ?

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 
Ono gore što kaže alfa treba proveriti. Doduše nejasno piše, piše po osnovu paketa, internet tarifnih dodataka ili drugih promocija. To nisu digitalni servisi. Ako je varijanta da se ovo prvo troši u odnosu na internet kojim imate uz kupljen recimo dodatak od 3gb - ok. Ukoliko se troši takođe pre interneta recimo dobijenog uz onu promociju, 4g telefon - ok. Međutim ako se ovo troši za Deezer, HBO itd onda su džukele neopevane stvarno. Mada ja nigde ne vidim da piše da se troši pre interneta za digitalne servise. Nek ih pita neko na Twitteru.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Digitalni servisi su tarifni dodaci. Jer kad odes na:
https://www.telenor.rs/sr/privatni/usluge/tarifni-dodaci/digitalni-servisi
Vidis da pise Tarifni dodaci, pa digitalni servisi.

Da se trosi pre interneta iz paketa je vec OK (i treba, jer se net prenosi iz paketa), ali ne i Deezer/HBO/FB/Instagram dodatka. Viber i Twitter ne verujem da ikome uzima puno saobracaja, WA isto. Sem kada se salju fajlovi preko njih.
 
Tako je ali tamo piše internet tarifnih dodataka a ne tarifnih dodataka.

Razjasniće se brzo šta je istina.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno