Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Nije ni to nego sam sentimentalno vezan jos od '97g p asam se hteo vratiti a dočekala me najgora maceha[emoji23][emoji23].

Znači ostajem na punoj ceni,pravim se lud i kad stupi na snagu,bezanija.

Hvala svima na savetima,moram doci tamo potkovan znanjem i nepokolebljiv da me ne preveslaju[emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li se zakon odnosi samo na raskid ugovora ili može i za otkup UO?
Izvini, nisam te baš najbolje razumeo. [emoji848]

Imaš dve moguće putanje ovde...

Ako otkupiš ugovornu obavezu, ti možeš odmah da preneseš broj kod konkurencije.

Ako raskineš ugovor, prelaziš na pripejd, i onda tek posle tri meseca možeš da podneseš zahtev za prenos u drugu mrežu.

Neka me neko ispravi, ako grešim.
 
Mislim da raskidanjem ugovora gubis broj. Tako im pise u ugovoru. Znači radi se o tehnikalijama da te zajebu. Mislim da je tako.
Cini mi se da je ,trenutni operater, vlasnik broja i ako raskidas ugovor,oni ti uzimaju broj. Ne znam ni ja ali sam tako razumeo čitajući po forumu razne dogodovštine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, raskid ugovora znači gašenje broja (taj broj posle operator može ponovo da pusti u upotrebu).
 
Da li se zakon odnosi samo na raskid ugovora ili može i za otkup UO?
Koji zakon?

Da rezimiram:
- skoro desetak godina postoji zakon koji kaze da ako operater poveca cene, mora da obavesti korisnike 30 dana ranije, i korisnik ima pravo raskida bez penala. To je jedan zakon, mislim da ovo konkretno je u zakonu u elektronskim komunikacijama.
- mnogo duze se kroz zakon o obligacionim odnosima (cini mi se.. neka me neko ispravi ako je drugi zakon) nalazio clan koji dozvoljava da raskines ugovor (tj. "ugovornu obavezu" kako je vecina zove da ne bude zabune) kad god zelis, i platis samo ono sto je tebi isplativije (bilo benefits koje si dobio potpisivanjem ugovora ili sve pretplate do kraja, sta god je manje).
Ovo drugo je postojalo dosta godina (mozda i duze od prvog, nisam gledao ZoOO ranije), ali je ono prosle godine (ili pretprosle) ministarstvo izdalo resenje da se clanovi tog zakonu mogu konkretno primeniti za slucaj raskida UO sa operaterima.

Postoji i prica da ce to konkretno uci u zakon o elektronskim komunikacijama, ali ne vidim da je igde spomenuto da je to i u proceduri jos. To nije ni bitno, samo bi se na drugi zakon (mnogo logicniji!) pozivali pri voljnom raskidu.


Ako neko vidi da sam nesto pogresno napisao/pomenuo, javite da se ispravi, pa da neki mod ubaci u neki FAQ. Smesno je da se stalno pominje "neki zakon" oko raskida, bas puno ljudi mesa na sta se misli i sta moze.
 
Evo ,ukratko. Bio večeras so poslovnice. Moze raskid ugovora i onda se gubi broj. Moze otkup ugovorne obaveze i to bi me koštalo oko 50000 ,sa mojom pretplatom ali si u tom slučaju slobodan. Nisam bas lud da im toliko platim. Prihvatio sam prevremeni raskid ugovorne obaveze sa prelaskom na pripejd. U tom slučaju ppacam samo ova tri meseca penale. Tako je ispalo osim ako nesto ne ponude kad se javi neko iz službe za korisnike. Imaju 15 dana da se sve završi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci 10x ti je receno nesto, i opet ne slusas :)
 
Slusam ali ne razumem[emoji23][emoji23][emoji23]. Reci ti da se m9ze otkupiti ali ne rece da je to neisplativo i niko normalan to ne bi radio[emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mogao si da platiš razliku do pune cene za ta 3 meseca samo i da ostaneš slobodan na postpejdu, kakvih 50k dinara pominju!? Za takve dezinfirmacije bi, da smo normalna država, popili tužbu.
Koliko puta, ako raskineš UGOVOR, naravno da gubiš broj, zar nije logično?
Ako želiš da prekineš UGOVORNU OBAVEZU (aneks postojećeg ugovora), otplaćuješ razliku za te mesece koje si koristio po sniženoj ceni (do pune cene), ili (ako si pri kraju UO), poslednjih par meseci po toj nižoj ceni.
 
Poslednja izmena:
Kazem vam sta mi je rekao da su mi opcije. Sve tri sam nabrojao. Ne znam šta sam trebao da radim? Da.mu nalupam samare? Kao da je on kriv ,vergla sta mu rekli i sta su ga naučili.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kolko sam razumeo, ovde je neslaganje oko toga da li se prevremenim raskidom UO prelazi na prepaid ili ne. U Telenoru su mu rekli da, ovde mu kažu da je slobodan (ostaje na postpejdu)

Aman, napisa čovek da se i odlučio za tu opciju da plati samo razliku u ceni, ali oni mu kažu da mora da pređe na prepaid. Da je platio tih 50000 kao otkup UO, onda bi bio slobodan (po njima).
 
Poslednja izmena:
@DGoran Jesi li ti nešto potpisao?
Ako nisi, traži prekid ugovorne obaveze uz plaćanje razlike u ceni (od snižene do pune) za period korišćenja (ta 3 meseca). Znači platićeš tu razliku puta 3. Kakvih 50 hiljada, teraj ih...
Znači, traži to, ako kažu da ne može, traži šefa i zapreti inspekcijom, npr.

@nocniduh Da, ovo drugo treba i može da ostvari.
 
Poslednja izmena:
Pa i ja mislim da nebi morao da prelazi na prepaid, jer trebalo bi da može da se bira, otkup cele UO (plaćanje po istoj ceni do kraja) ili plaćanje samo razlike u ceni za protekle mesece. A ako se već bira, nema logike da te u jednom slučaju ograničavaju prelaskom na prepaid a u drugom da ostaješ na postpaid.
 
@DGoran Jesi li ti nešto potpisao?
Ako nisi, traži prekid ugovorne obaveze uz plaćanje razlike u ceni (od snižene do pune) za period korišćenja (ta 3 meseca). Znači platićeš tu razliku puta 3. Kakvih 50 hiljada, teraj ih...
Znači, traži to, ako kažu da ne može, traži šefa i zapreti inspekcijom, npr.

@nocniduh Da, ovo drugo treba i može da ostvari.


Potpisao onaj papir da je pokrenuta procedura raskida. Tamo pise da raskidam i idem na pripejd. Vidi,nije meni problem sta god da sam potpisao. Kad se bude javila korisnicka sluzba i ako se ne nagodimo za popust,reci ja njima da se ne zajebavaju i da ne lazu sta moze a sta ne. Prijatelj mi advokat,znaci mozemo da se ceramo do besvesti a mene ne košta ništa[emoji23][emoji23].

Kad sam došao u poslovnicu, rekao sam ovako?l, ja hocu da raskinem ugovornu obavezu tako da platim tri mesaca penale,ostanem na postpejdu u punoj ceni da mi broj ostane. On kaze tako ne moze a ostatak opcija sam vam već rekao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zdravo, morate da razlikujete otkup ugovorne obaveze od raskida ugovora. Prema mišljenju ministarstva, samo za raskid ugovora imate dva načina obračuna: otplaćivanje preostalih pretplata ili razlika u pretplati za prethodne mesece. Otkup ugovorne obaveze je skroz druga stvar i kod svih operatora ona podrazumeva jedino isplatu preostalih pretplata do kraja ugovorne obaveze.

Tako da su informacije koje si dobio tačne, znam i ja, jer je meni isto tako bilo pre dva meseca. Kada podneseš zahtev za raskid ugovora, tu imaš opciju prelaska na pripejd ili da skroz ugasiš broj, ne možeš da raskineš ugovor a ostaneš na postpejdu.
 
Pa lepo su ti rekli, potraži "šefa", stavi mu do znanja da ima još jedna opcija (plaćaš samo popuste koje si ostvario za ta 3 meseca) i ukoliko im nešto nije još jasno, reci da ćeš pozvati inspekciju da im dodatno objasni. Sa našima mora tako...
 
Izgleda da ce tako morati ali to cu reći ovima sto me budu zvali i pitali zašto odlazim a i da se malo ciganimo pa sta bude.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel iko dobio e-račun mailom? Dobio sam račun na klik u TB, ali e-računa nema
 
Danas stigao račun mail-om.
 
Takodje, za oba broja stigli na mail racuni.

Послато са TA-1053 уз помоћ Тапатока
 
у 14:27ч су ми стигли мејлови са рачунима за четири броја. обично стигну у већем размаку.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Otkad se šalje ponuda u pdf-u,zaštićena lozinkom.
Lozinka dolazi sms porukom.

James Bond style.

Dodje mi da prihvatim i pre otvaranja
Baš [emoji16]fancy [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam tako dobio odgovor na reklamaciju [emoji6]

Huawei P10
 
Kod mene i dalje nema e-račun (za dva broja). Podrška kaže da stižu do 7. u mesecu.
Uvek mi je, čini mi se, stizao najkasnije 3. radni dan u mesecu, sad ga nema ni posle petog.
 
I kod mene ne stize eracun za internet i postpaid broj... Cak ni za vip nisam jos dobio, a za mts je vec stigao...

Huawei P10
 
Stiglo danas za 2 racuna u isto vreme na mejl, plus SMS za moj broj.



Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno