Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Nema to veze sa internetom. To se meni desi s vremena na vreme i na wifi i na preuzetu muziku. To je neki bug u aplikaciji. Takodje, desi mi se da pesma šatro krene, on odbrajava vreme da je počela ali muzike nema. Onda moram da prebacim narednu pesmu, pa ponovo da se vratim i počeće. Ima tu još dosta sitnih bagova, da ne dužim ali ovo 99% nije do telenora itd


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Da, to nisam napomenuo. Povremeno smo imali net, povremeno ne, ali se dešavalo i na full 4G signalu Telenora i na drugim.mrezama i za pesme koje su sa telefona, net isključen. Samo stisnem play i ona krene. Znaci nije problem do fajla ili mreže.
 
Ja sam ih kontaktirao preko tw, i službenica me je ljubazno "ošpricala" uputivši me na sajt telenora [emoji16] iako sam redovno plaćao sve račune 2 godine. Danas mi stiže onaj dokument za potpis iz vipa za prenos broja, zatražio sam prelazak na in tarifu, pa će me verovatno ovi zvati da nešto nude. Ako ne zovu, baš me briga, svakako neću da im plaćam za ove trenutne pakete. Ako zovu, javiću šta je bilo i kako.

Ок, мислио сам да може нешто да се заврши преко оног мејла сервис@теленор.рс или Твитера, али изгледа са њима не може другачије него да поднесеш захтев за прелазак у другу мрежу...
 
Ništa od toga ni kod mene nije prošlo, ni tw ni mail. Inače sam u mreži još od mobtela (sada sam na nekom Play-u, tri aplikacije, gomile minuta, 10GB svaki mesec ... za 1225 dinara).
Meni je nešto u glavi varijanta da bacim taj broj na prepaid u Telenoru, pa ako tako ponude 50% verovatno ostanem (otac je imao nesreću i skoro sam mu prebacio broj na prepaid, napisao im da me ne zanimaju nikakve ponude, isključivo prepaid. I, normalno zvali su i ponudili 50%).
Ako ne ponude ništa razmišljam o Zmajevima ili intarifama, nema ugovorne obaveze ako ne prenosiš broj, pa bi video šta mi više odgovara.
 
Telenor je onemogućio e račun dodatak 10GB, stvarno su seljaci...... Tako da ništa više od dodatnih 10GB nakon plaćanja računa online


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa jel to nije bilo jednokratno ? Nisi ti to dobro razumeo [emoji6]

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Nee, dobio sam 3 meseca za redom po 10GB. Zvao sam ih i rekli su da nema više tog dodatka


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Dobio si par meseci po 10 Gb promociju za eračun, nigde nije pisalo da se dobija za stalno.
 
Ja sam dobio samo jedan mesec, doduše onda sam vratio papirni jer su me bez pitanja prebacili na elektronski.


Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Da, tri puta. Onda sam potrošio tih 10GB i moj internet iz paketa se nakupio na 29GB... Meni je samo operater rekao da to više ne važi. Njemu sam takodje rekao da sam prethodnih tri meseca regularno dobijao


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kako beše, kad istekne ugovorna obaveza bez telefona a 50% popust na mesečni račun, a ne obnovi se, jer onda svaki sledeći račun dolazi 100% ili nastavlja 50%?
 
Ima li nekih naznaka da li ce i kada YouTube Music u ponudu premium aplikacija?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, tri puta. Onda sam potrošio tih 10GB i moj internet iz paketa se nakupio na 29GB... Meni je samo operater rekao da to više ne važi. Njemu sam takodje rekao da sam prethodnih tri meseca regularno dobijao


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Budi srecan sto si dobijao tri meseca. Ja sam imao mesec ipo, na pola drugog meseca ukinuli, mislim da je jos nekom ovde tako bilo. Nema sta da se zalis, dobija se jedan mesec 10gb, e sad sto sistem zabaguje pa nekom produzi jos koji mesec to je druga stvar...

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk
 
Nemam ni fb, ni Twitter, a ne bih da ih pravim samo zbog toga. Ionako mi je ponuda lošija.
 
Ne znam da li je Telenor "čačkao" mrežu iz nekog razloga ili se drastično povećao broj korisnika, ali mi brzina već nedelju dana ne prelazi 40 Mbps, dok je prethodnih par meseci uvek bila oko 120 Mbps na 4G+.
 
Da, to nisam napomenuo. Povremeno smo imali net, povremeno ne, ali se dešavalo i na full 4G signalu Telenora i na drugim.mrezama i za pesme koje su sa telefona, net isključen. Samo stisnem play i ona krene. Znaci nije problem do fajla ili mreže.
Nema veze sa mrežom, to je do aplikacije. Meni se dešava isto sa AA, čak ne moram ni play da stisnem, samo promenim jačinu zvuka i krene... Slično se dešava i sa aplikacijom kad se cast-uje na Chromecast. Kada slušam direktno sa telefona na slušalicama ili na BT zvučniku to mi se nije dešavalo.

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
 
Testirao sam karticu u mobilnom, ista brzina, a obična SIM kartica isto Telenor ima preko 150 Mbps na 4G+ i oko 100 Mbps na 4G u mobilnom i modemu. Stoga, throttluju Kućni Internet kartice. Eh, bilo je lepo dok je trajalo.

Inače, parametri singala: RSRP -75 dBm, RSSI -51 dBm, RSRQ -3, SINR 25.
 
Poslednja izmena:
Da ne bude da Alfa džangriza bez razloga :)
Telenor tarifni dodatak, kada potrošiš, pre isteka 168h od aktivacije, isključi net i nema prekoracenja.

Druga varijanta je da istekne 168h od aktivacije i bez obzira što sam potrošio pola paketa, krenulo bi tarifiranje prema mom tarifnom profilu.

Slučajno sam primetio poruku 7 minuta pre isteka dodatka i odmah isključio net. Sad gledam, dodatak sam aktivirao u drugoj časovnoj zoni i ovo 15.12 se odnosi na tu časovnu zonu. Možda sam ipak isključio 67 minuta ranije?!
 

Prilozi

  • Screenshot_20190811-150555_Next SMS.jpg
    Screenshot_20190811-150555_Next SMS.jpg
    354.2 KB · Pregleda: 200
Tebi ce samo 3K valjda max. doci dnevno racun na TLn.
Ali sta ako se nakaci na mrezu druge zemlje, sto se desavalo >20km od granice? Sa cenama nasih operatera ti se sve smuci, a realno "tvoja je greska".

Treba samo da zabrane skroz potrosnju neta van paketa, svi, kao sto rade kulturne zemlje.
 
Meni stvarno nisu jasni ljudi koji su cimaju sa dodacima naših operatera a pritom su postpaid. Znam lika koji je bio u Nemačkoj, isto telenor, telefon mu se sam nakačio na mrežu Luxemburga jer je bio blizu granice i op račun 15000 a imao je taj dodatak od 1GB. Zar nije najlakše kupiti karticu zemlje gde putujete i em imate više interneta, drugo ne morate da razmišljate ni o čemu, ni da proveravate svaki potrošeni megabajt i važi po mesec dana.....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Meni stvarno nisu jasni ljudi koji su cimaju sa dodacima naših operatera a pritom su postpaid. Znam lika koji je bio u Nemačkoj, isto telenor, telefon mu se sam nakačio na mrežu Luxemburga jer je bio blizu granice i op račun 15000 a imao je taj dodatak od 1GB. Zar nije najlakše kupiti karticu zemlje gde putujete i em imate više interneta, drugo ne morate da razmišljate ni o čemu, ni da proveravate svaki potrošeni megabajt i važi po mesec dana.....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Meni je mnogo veće cimanje juriti lokalne kartice. Negde čak strancima ni ne prodaju lokalne prepaid kartice. Ovako sve radi odmah, jedino ako ideš u područje blizu granice sa.zemljom koja ne ulazi u te drzave u kojima važi dodatak izaberes ručno mrežu i miran si. Toliko svako može uradi. Normalno je da se povede računa o tim stvarima. Do sada nijedan problem nisam imao.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ne vidim kako je to isto. Ti ne možeš koristiti bonbon paket u Srbiji. Znaci svaka konekcija skida podatke kojih nemaš u paketu i to se naplaćuje. Verovatno ti je i isključen prenos podataka na bonbonu u Srbiji. To se ne može desiti sa Telenor dodatkom ili bilo kojim drugim dodatkom jer imaš internet u romingu. Svako skakanje mreže vezano za VoLTE se ne naplaćuje posebno jer imaš internet. Ta mala količina podataka koja se generiše tom prilikom se skida od dodatka. Dokle god imaš nepotrosenih MB u dodatku. To što se tebi desilo meni se desilo u Grčkoj sa mts-om jer mi je bio isključen internet. Da sam imao internet dodatak ne bi bilo nikakvih neplaniranih troškova, ovako sam morao da platim 540 dinara zbog skakanja sa 3g na 4g i obrnuto.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Moze, bas kao sa Bonbonom... i DESILO SE TLN KORISNICIMA. Ima tema o tome.
 
Desilo se da su imali internet dodatak i da su im se podaci generisani prelaskom mreže iz jednog u drugi mod računali kao potrošnja van dodatka? Meni je to prosto neverovatno.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Meni je mnogo veće cimanje juriti lokalne kartice. Negde čak strancima ni ne prodaju lokalne prepaid kartice. Ovako sve radi odmah, jedino ako ideš u područje blizu granice sa.zemljom koja ne ulazi u te drzave u kojima važi dodatak izaberes ručno mrežu i miran si. Toliko svako može uradi. Normalno je da se povede računa o tim stvarima. Do sada nijedan problem nisam imao.

Sent from my GM1910 using Tapatalk

Možda malo ali ipak se više isplati iz razloga kad odeš negde turistički, ici ćeš u šetačkim zonama, centru i svud gde si okružen radnjama provajdera, pasoš nosiš sa sobom svakako i udješ i kupiš. Biće sigurno bolja ponuda od 1gb, plus važi mesec dana


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Desilo se da su imali internet dodatak i da su im se podaci generisani prelaskom mreže iz jednog u drugi mod računali kao potrošnja van dodatka? Meni je to prosto neverovatno.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
Da, jer je uhvatio signal mreze zemlje za koju ne vazi.
A iskljucen data roming jos uvek.

Tln jos i razumem... 3000 max racun dnevno.

Ali treba sva tri da zabrane bilo kakav racun na konto neta van paketa i dodataka.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno