Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Mnogo smarate sa reklamiranjem, čiji je veći, ko će pobediti... preterujete. Tema je: paketi i promocije!
Gadi mi se tema kada je otovorim, koga buli uvo za vaša prepucavanja, brojke, ovo ili ono, ama ništa nam to ne znači. Otvorite sebi temu pa se muvajte, koljite i prepucavajte! Ostavite ovu temu za korisne informacije.

+100
 
Nema na čemu, i drugi put.
0b18b01cfe2c780c4822922879958da3.jpg
 
A ko su oni super ljudi sto imaju 10/10 za 13...14...15..16...17.. sekundi itd... Mogli bi da ih predstave da im se divimo svi... A ovi iz Telenora ako priznaju te rezulatet onda su glupi kao k.... ili je namesteno koa i prethodna nagradna igra, a najverovatnije ovo drugo :D
 
А у квизу је посебно успешна фамилија Поповић, чак деветоро њих постижу ултра брзине у размишљању (а паметни не питај :D ), раду прстију, концентрацији и сви имају савршене телефоне који тренутно реагују... за исто толико Моторола!
 
Poslednja izmena:
Sutra kad ih budem zvao za produzenje ugovora pitacu ih bas za ovaj kviz. Pa ne mozes uspeti sva pitanja da procitas za 14s!?
 
juce i danas gledaM Honor 9 u telenoru i skoro da sam se odlucio ,kad ono malo pre da pogledam nesto ,,stranica ne postoji,, skinut.... hteo sam preko TB uz p20.. moracu da sacekam da li ce ga vratiti
 
VIP ima vecu 4G pokrivenost.
Ali sada su toliko otisli da je prosto smesno porediti :)

Sa druge strane, Telenor LTE u Zemunu ispod -120dBm trasom 15ce od Dubceka do Prvomajske : na vecini stanica (LTE800) :)

Ja živim u Zemunu, radim 100m od Aleksandra Dubceka, Telenor 4G na oba mesta razbija kako radi. Koja je frekvencija i koliko dbm mi je nevažna informacija.
 
Bio je barem ranije loš signal u kancelariji u Adam servisu (ul. Prilaz). Napolju je uvek radilo ok.
 
„Поклапа" се за „само" 300 БС разлике, јер Теленор има мање од 1600 4Г БС; ја имам све обележено из Рател објава и све се иначе слаже са стањем на терену...
Теленор разбија са 3Г 900, али са 4Г по унутрашњости је увек био лошији од Випа (барем док сви не поставе 4Г на све своје БС, стубове, а Теленор то развлачи, па не знам кад ће то бити)

Na koju foru onda Telenor skoro pa svuda 4G, a VIP čim skreneš negde sa autoputa BG-NI, odmah padne na 3G ili EDGE? [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
+1 za Telenor, kakav crni Vip to su samo u njihovim reklamama pokriveni i najbrzi.
 
Ja živim u Zemunu, radim 100m od Aleksandra Dubceka, Telenor 4G na oba mesta razbija kako radi. Koja je frekvencija i koliko dbm mi je nevažna informacija.
Prodji 15com od Dubceka do kraja Prvomajske, pa proveri na stanicama. Kazem da jeTE800 jer mi lte1800 i ne hvata.
Moze 4G da radi i na -125dBm i to dobro. Ali opet je to ispod signala za mape i , sto je bitnije, dovoljno nisko za rollover probleme.
Evo, otprilike ovde:
https://www.cellmapper.net/map?MCC=...howBand=0&showFrequency=0,1325,1350,1741,6300
A nije ovo bas mali deo.
 
Poslednja izmena:
Ja se i dalje pitam kakve veze to ima sa samom temom i čemu ovaj večiti krstaški rat i borba sa vetrenjačama.

Nije mi više interesantno šta nego me više interesuje zbog čega ovde godinama pokušavaš da dokažeš nešto što apsolutno nema veze sa temom...
 
Na koju foru onda Telenor skoro pa svuda 4G, a VIP čim skreneš negde sa autoputa BG-NI, odmah padne na 3G ili EDGE? [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Скрени од Јагодине према Крагујевцу (преко Сабанте) и видећеш да је Вип бољи ;) Па Лапово-Јагодина старим путем. То сам само видео уживо око (тог) аутопута, али по западној Србији на још 10-20 пута толико места... У Пиротском крају исто знам да је тако од колеге poglavicas. Најчешће су врло слични, али где један предњачи то је у 70-80% случајева Вип.
Опет кажем, тако је тренутно, а ако би сад Теленор поставио све своје 4Г, било би обратно, али док то буде, видећемо шта ће бити, можда и Вип узнапредује са постављањем нових стубова, посебних или на неким местима где нема стуб (или БС на заједничком), а Теленор и Вип имају.
И ја говорим само о јачини сигнала, не о (укупном) квалитету при коришћењу. О овом другом, из писања многих овде, рекао бих да је Вип био значајно бољи, али да се Теленор поправио, а Вип мало покварио, па да су сад ту негде. А Мтс, иако се повремено мере рекордне брзине овде, да је нешто лошији у просеку.
 
Poslednja izmena:
Ja se i dalje pitam kakve veze to ima sa samom temom i čemu ovaj večiti krstaški rat i borba sa vetrenjačama.

Nije mi više interesantno šta nego me više interesuje zbog čega ovde godinama pokušavaš da dokažeš nešto što apsolutno nema veze sa temom...
Nisam ja uopste ovo ubacio u ovu temu, Dzole je pitao.
Niti je ovo neka borba, potpuno sam an-pasan pomenuo u temi o 4G, Dzole je prebacio ovde.

I sam kazem, to su sada sitnice.
 
Whatever, ja stvarno ne vidim poentu u tom stalnom preganjanju čiji je duži - bar ne na ovoj temi.

I da li ima 4G baš iza svakog ćoška ili duž svake linije - ako budemo navodili svakih 3m na kojima možda ima a možda i ne stabilan 4G ova tema će tek da izgubi smisao iz naslova...
 
Poslednja izmena:
Ostaje samo da im prijavljujemo komentare, jer nemaju veze sa temom. Ugušiše svaku temu, imam sve tri mreže, očekujem da čitam o promocijama ili paketima (što stoji u naslovu teme).
Otvorite temu za signal, merenje, merite koliko ima crtica gde, niko ne brani, ali ugušište teme za informisanje, izgubile su smisao!
 
Tema polako gubi smisao, jer kao prvo niko nikoga nije uspeo da ubedi da promeni mrezu i ako se narocito u ovoj temi potencirao VIP, kao da je sam Turk ili kako se zove pisao pod drugim imenom. Meni sasvim odgovara Telenorova ponuda, kao sto sigurno i korisnicima VIP-a ili MTS-a odgovara ponuda njihovih operatera. Svako koristi paket prema svojim potrebama i tu se pronalazi kod odredjenog operatera. Ako bas nekog zanima moje misljenje izmedju Telenora i VIP-a zadovoljniji sam Telenorom po pitanju prijema, a o odnosu prema korisniku ne mogu da komentarisem posto mi je VIP sluzbena kartica tako da nemam dodir sa VIP-ovim korisnickim uslugama.

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
Ostaje samo da im prijavljujemo komentare, jer nemaju veze sa temom. Ugušiše svaku temu, imam sve tri mreže, očekujem da čitam o promocijama ili paketima (što stoji u naslovu teme).
Otvorite temu za signal, merenje, merite koliko ima crtica gde, niko ne brani, ali ugušište teme za informisanje, izgubile su smisao!
Има тема о сигналима и ја пишем тамо, овде сам случајно написао 2-3 поруке кад се повела прича о томе, извињавам се ако је неком сметало.
Али је по мени далеко досадније у ове три теме (или 6-7) о оператерма да се небројено пута расправљава и углавном понавља, о захтевима за нестандардне попусте, па и то да ли ће некога пакет изађи 130 или 123 хиљаде...
 
Poslednja izmena:
Ево да напишем и конкретно о теми...
Уговор ми је истекао (тј. у јануару ће, а сада могу да потпишем нови), али пошто ми је све прескупо, тачније телефони, мислим да ћу сачекати јануар и поднети захтев за прелазак на припејд. (Успут сам им више из досаде написао, јер сам знао да ће ме одбити и тражио 50% или неки озбиљнији попуст на тел., а они су само понудили да узмем уз неку од постојећих „обиља погодности".)
Са друге две мреже не бих ипак експеримнтисао на две године (а везано за свеукупни квалитет), евентуално у крајњем случају ако би дали неки сјајан попуст на тел. који ме занимају (за Нову годину нпр.), али сам ограничен и сигналом, Вип/Мтс 3Г не ради никако на оба места где ми је важно.
 
Poslednja izmena:
Whatever, ja stvarno ne vidim poentu u tom stalnom preganjanju čiji je duži - bar ne na ovoj temi.

I da li ima 4G baš iza svakog ćoška ili duž svake linije - ako budemo navodili svakih 3m na kojima možda ima a možda i ne stabilan 4G ova tema će tek da izgubi smisao iz naslova...

Ok. Sledeci put cutim kada provocira i prijavljujem.
 
Успут сам им више из досаде написао, јер сам знао да ће ме одбити и тражио 50% или неки озбиљнији попуст на тел., а они су само понудили да узмем уз неку од постојећих „обиља погодности".)

Moj slučaj, obratio sam im se preko Tvitera, sami su ponudili 50% ili popust od 10.000 din na J5 2017, telefon valjda izađe tako 5000 din. Paket Play+ 20. Sa MTS i ja imam problem kući, ima on 4G u stanu koji mi nije bitan jer kući koristim WiFi, džabe 4G kada im pozivi idu preko očajnog 2G na Žarkovu, tako da još vagam da li dadrugi broj prebacim u MTS dok imaju promociju od 100GB, stvarno sa njom sve šišaju. Sa VIP sam zadovoljan, mada i on ima rupe, na Adi kod Tempa kada prolazite kolima, signal za razgovor se prebaci u "G"! Nije ni 2G, nego G.
 
Upravo tako Barabo,zato se i lomim za mts ,znam kakvi su, iako onih 100gb je zaista fantasticna ponuda
Jedino mi problem ta njihova nelogicna mreza u totalu
Imao sam mts i znam da i te kako zna da napravi problem cak na mestima gde nema logike da tako i bude

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Moj slučaj, obratio sam im se preko Tvitera, sami su ponudili 50% ili popust od 10.000 din na J5 2017, telefon valjda izađe tako 5000 din. Paket Play+ 20. Sa MTS i ja imam problem kući, ima on 4G u stanu koji mi nije bitan jer kući koristim WiFi, džabe 4G kada im pozivi idu preko očajnog 2G na Žarkovu, tako da još vagam da li dadrugi broj prebacim u MTS dok imaju promociju od 100GB, stvarno sa njom sve šišaju. Sa VIP sam zadovoljan, mada i on ima rupe, na Adi kod Tempa kada prolazite kolima, signal za razgovor se prebaci u "G"! Nije ni 2G, nego G.

2G mreza omogucava samo prenos glasa tj pozive i sms poruke
G jeste 2G odnosno 2,5G (gprs do 170 kbps)



{
E je 2,75G i moze da ide do 284 kbps
UMTS ili WCDMA ide do 384 kbps i oznacava se kao 3G mreza (pozivi, sms, video pozivi i net)
HSPA je takodje 3G ili 3G+ do 14,4mbps
HSPA+ ili H+ je do 42 mbps
LTE ili 4G sa svojim varijacijama do 1gbps...}
 
Delovalo je kao GSM.
G, E, 2G, 3G, H i 4G
G kao GPSR, ne može biti 2.5G, 2.5G/2.75G je E (EDGE). GPRS se smatra kao 2G. Razlika između G i E je nekoliko puta u brzina primanja i slanja podataka.


@kvaka22, kao što sam ti rekao, kupiš karticu na trafici i proveriš kakav je signal gde se krećeš i boraviš, bitan ti je 3G zbog poziva, 4G ima svuda.
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    86.7 KB · Pregleda: 161
Šta je EDGE?
 
EDGE je nagogradnja na gprs i oznacava se kao 2,75G ili 2,9G, mada najcesce samo kao E

Sent from Galaxy S8
 
A ovaj offtopic? ;)
Forsirajte 4G/3G only na telefonu.
 
Ispada isto GPRS i EDGE, ali, G (GPRS) je slabiji od E (EDGE), E se može uraditi kao nadogradnja na G, a samo G je bolji od 2G (GSM), ali slabiji od E.

Ne želim da vidim ni 2G ni E ni G, već 3G i HD kvalitet za razgovor, mislim na gradove, ne na vrhove planina i slabo pokrivena mesta.
 
Nazad
Vrh Dno