Šta je novo?

Najbolja igra koju sam igrao na Amigi?

^
Moja omiljena igra na A500, pogotovo u co-op sa komšom. :)

Imao sam dva Jet Fighter SV-126 džojstika:

JetFighter SV-126_11.JPG
 
Verovatno cu ponoviti sto su ljudi vec sigurno rekli ali

Cannon Fodder
The Settlers
Worms

i jedan specijalitet za AGA masine sa malo FAST RAMa

Burnout
 
UUUU! Walker je dobar! Cepao sam to do iznemoglosti! Zvuk topa kad se prestane sa pucanjem je VR!!! :)
 
Što neko reče, nemoguće je odabrati jednu igru. Nemoguće je 10 odabrati, a ne jednu. :)
Ne znam da li je neko pominjao, ali jedna od poslednjih igara koju sam pičio na prijateljici je bila strategija K240.
Izuzetno odrađena, način igranja je čak sličan današnjim strategijama (u smislu da interfejs ne traži puno "zaludnih" radnji za prostu operaciju), veoma je zarazna.
Ja sam je prešao na nekim lakšim nivoima, a nadam se da ću u budućnosti da je igram (na pravoj amigi) i na nekim težim nivoima.
 
Eh K240 trebalo je malo vremena za priviknuti se na nacin igre... Kod drugara na a500 je znala nekad hoce nekad nece da radi sa hard diska. Meni na a1200 radila uvek. Od tih novijih strategija bila jos jedna red planet ili tako nesto. Vazno radnja se desava na marsu ali igru bas nisam skontao da bih napravio nekakav napredak .
 
Sad sam baš opalio jednu partiju K240 preko Winua (tačnije, preko exe file-a The Company), izabrao onu drugu easy rasu, i razvukli su mi zadnjicu širom asteroidnih polja. :)
Prvo me sreća nije poslužila, pa na koji god asteroid da sam osnovao koloniju, sudario se sa drugim asteroidom, na drugu najjaču koloniju (ogroman asteroid) stavio sam gravity nulifier da ne bi doživeo nesrećnu sudbinu svojih predhodnika, ali ne lezi vraže, pojavi se meteor/kometa, šta li je, i u punoj brzini mi razbuca asteroid (nisam imao asteroid engines). Na kraju, pošaljem sve rakete koje imam i sve brodove koje imam na neprijateljski asteroid... a on mi pošalje duplo više raketa... pitanje da li su i amebe preživele posle tog napada... no, ima dana za megdana!

Da ne idemo mnogo u offtopic... još jedna igra vredna svake pohvale: Reunion!
To isto mora da se uskoro igra.
 
Poslednja izmena:
definitivno, to je jedna od najjačih amiginih kategorija. tu su još za obavezno igrati - supremacy, deuteros, ufo (poznatiji kao xcom), starlord...
 
A imas i slicnih ali u srednjevekovnom ili fantast fazonu tipa Storm Masters...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Reunion na amigi ima dosta bagova ,ali se igra moze uredno zavrsiti ako nemate na planeti vise od 256 istih jedinica. PC verziju sam probao kod drugara i u vreme kada je igra bila aktuelna krek nije valjao za pc varijantu pa mi je nepoznato da li je isti bag bio aktuelan i na toj platformi inace odlicna igra.
 
Meni se čini da sam obrnuo Reunion na Amigi, ili sam makar daleko stigao. Međutim, kada sam ga igrao preko WinUae pre nekoliko meseci, nisam mogao nikako da pošaljem brod na druge planete. Gledao na youtube, i nikako.... ili sam nešto prevideo, ili je bio bug.

Dune 1 je isto bila odlična igra, iako je pala u senku popularnog naslednika. Fenomenalan miks strategije i avature. Danas ne vidim da tako nešto neko pokušava, već su igre isuviše žanrovski profilisane. Barem ove popularne. Verovatno im je rizik da probavaju kombinacije, i nove pristupe. Pare bato. :)
 
Meni se čini da sam obrnuo Reunion na Amigi, ili sam makar daleko stigao. Međutim, kada sam ga igrao preko WinUae pre nekoliko meseci, nisam mogao nikako da pošaljem brod na druge planete. Gledao na youtube, i nikako.... ili sam nešto prevideo, ili je bio bug.

Dune 1 je isto bila odlična igra, iako je pala u senku popularnog naslednika. Fenomenalan miks strategije i avature. Danas ne vidim da tako nešto neko pokušava, već su igre isuviše žanrovski profilisane. Barem ove popularne. Verovatno im je rizik da probavaju kombinacije, i nove pristupe. Pare bato. :)
Reuniion
Moras da uzletis s planete rucno posto nema nikakve automatike da pomogne u ovome. Kasnije ti trebaju brodovi sa koji imaju hyperspace jump da bi mogao da ides u druge zvezdane sisteme. Inace sam je na amigi igrao dvaput pri cemu je drugi put bila cd32 verzija. Razlike nema samo ima introa koji malo objasnjava nastalu situaciju. Igrao i s muskarcom i s zenom kao vodjom i nisam primetio razliku u tezini.
 
Nazad
Vrh Dno