Šta je novo?

Najbolja igra koju sam igrao na Amigi?

Eh Boulder Dash? Nisam ni znao da je postojao za Amigu.
Upravo sam nabavio jednu slicicu - avatar iz te igre , ali cini se non -AMiga verzija.


Sto se tice Amige, ne znam jesu li najbolje ali sam puno vremena provodio uz njih:

PP Hammer
Chuck Rock 1, 2
Zool 1

A zaista more igrara nisam nikad ni probao, sto je steta. Preporucjem mladjim narastajima da obavezno uzmu UAE u ruke i da emuliraju prijateljicu . Vidim po raznim straranama da je retro igranje nevidjeno popularno ali se ovaj komp slabo emulira.
 
Nisam imao Amigu ali smo kod drugara nocima i danima na A500 igrali neki oil imperium, kao neka upravljacka simulacija, busenje nafte, distribucija, prodaja, ni ne secam se vise, secam se da je glavna fora bila da ti ne pukne burgija dok busis zemlju :D

a tek Life and Death - fora je bila da, za pocetak, ne ubijes nekog jadnika koji je zavrsio na operacionom stolu pod tvojim skalpelom (koga si u sustini ti i poslao tamo). :D (steta sto danas ne naprave istu igru :( ne mogu ni da zamislim koliko bi realno izgledala sa danasnjim GHz-ima...)

btw igrao sam i Oil Imprerium, stvarno dobra i zarazna igra.
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_ppsiAueFdg&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_ppsiAueFdg&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/YOUTUBE]
 
Bobo
 
^ lol! onaj lik u zatvoru sto ljusti krompir?? mislim da je to bila francuska igra...

steta, meni nije radila cela igra, samo ljustenje krompira i hodanje po zici... :D
 
Heh, ovo nisam igrao ali deluje mi kao da sam vec negde video
Stil grafike je prilicno slican kao u North&South - radila ih je ionako ista firma :d
 
Sensible Soccer

pa onda ostali :D
Superfrog
Shadow Of The Beast
Lotus 2
Chaos Engine
Skid Marks
Prince of Persia 1...ima toga jos

kako se bese zove ona tabacina za Amigu 1200 cini mi se da su je nesto nasi pravili ili neki nasi programeri imala je dosta dobru grafiku seca li se neko?
 
^ i za mene nevidjeno teska mortal kombat je bio malo dete za istu.
 
( ne mogu ni da zamislim koliko bi realno izgledala sa danasnjim GHz-ima...)



Pa tako bi samo pokvario te igre. Ono sto bih ja voleo da vidim su ... - modovane igre za samu Amigu..... Mislim da je orange pominjao nesto tako , pa ako neko zna
gde ima tih .adf-ova , nek' kaze.
 
mislim da je Life and Death specifican - danas bi stvarno mogla da se napravi extra igra na tu temu i bila bi extra edukativna (u krajnjem slucaju kao i Life and Death na Amigi...)
 
Shadow of the beast i War zone su mi bile omiljene... Midnight ressistance, Street fighter IV, Shadow dancer...
 
haha .. nije tad bio SF4 :) al je isao na 4 diskete ..

ja sam najradije gruvao sensible soccer, superfrog, chaos engine, skidmarks, pinball-e, f1gp2, arcade pool, a od manje poznatih npr wembley international soccer ili shadow fighter, a bas najbolja igra je mozda bila elite II, ali tesko je dolazila na red pored svega ostalog .

inace, ne znam jel to bolest, ali se vrlo dobro secam na koliko je disketa isla gotovo svaka igra koju sam imao za Amigu :)
 
heh, pa to i nije bilo tesko zapamtiti posto je u direktnoj vezi sa dosadnim menjanjem disketa..
 
pa... ocemo da se testiramo na to ? Monkey Island - 4 , Monkey I. 2 - 9 , ili 11 ; Willie Beamish - 12 ; 1000 Miglia - 1 ; Zool - 2 ; FG of Dawn 3 + save disk, Obitus - 4 , Curse of Enxchanita - 2 ;
Dragons Breath - 2 ; Midwinter - 1 , Midwinter 2 - 2 ; Rock'n Roll - 1.... phff ne mogu vise : P

Ovo me seti da mi je jos pokvaren DF1 : : /
 
Speedball 2 . Da li treba da komentarisem?:)

ICE CREAM! ICE CREAM!

TITLE.png
GOAL.png
Injured_Player_02.png
teampic01_small.png


http://www.youtube.com/watch?v=zH5_h5iowgc
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
ajao gde ga nadje dusxan!!!!!!!!!!!

to sam peglao, onda nautilus i onu masivnu simulaciju pomorske bitke gde si imao gomilu brodova ili podmornica - kao neka akciona strategija...
 
Transartica
Cannon fodder
The settlers
Colonization
ishar 1 i 2
EOB 1 i 2
Legend
Darkmare
Dragonstone
Moonstone
Lotus esprit turbo challenge trilogija
Genesia
shadow of the beast
lemmings
mortal kombat 2
storm master
skidmarks
sensible soccer
pinball dreams/fantasties
theatre of war
giana sisters
 
Poslednja izmena:
baš dobar spisak, mada bih zamenio Pinball Dreams i Fatasies odličnim Slam Tiltom i Sensible po meni daleko boljim KickOff-om II. dodao bih tu i:
Alien Breed,
Chaos Engine,
Syndicate,
Worms,
North & South,
neprevaziđeni TV Sports Basketball,
Airforce Commander,
Beneath A Steel Sky,
Deuteros,
Battle Isle,
History Line,
Starglider II,
Elite,
Frontier,
Stunt Car Racer zakon,
Panza Kick Boxing,
gotovo savršeni UFO Enemy Unknown,
Another World,
Flashback,
Pirates,
SpeedBall II,
opšti s mamom Hired Guns...

sigurno sam zaboravio bar polovinu :p

e da... maleni FireFlies, nešto nalik na NES-ov Ballon Fight, kao i malo poznati Liero. to su igre koje i za današnje pojmove objašnjavaju šta je PvP.
 
Igricu sam video i probao tek pre koju godinu i nije me impresionirala, ima doduse duhovitih detalja ali...

Na tu temu:
-SuperCars 1 i 2 (u Threadu "Vas rekord iz retro ere" nalazio se zavrsetak igre
koji je snimio orange a sad je tu samo dokaz - haj skor tabla http://www.fileden.com/files/2007/6/28/1218776/Amiga/PA280004_hard.JPG:) neprevazidjeno zarazna igra, moj apsolutni favorit kad
je rec o igricama gde se vozilo posmatra iz (polu)pticje perspektive
-IndyHeat
-MicroMachines - ovo je pak vrlo jednostavna igra tog tip , evo kako izgleda LP


Poslednje sto sam igrao na ovu temu ali na kanti : ] je Ignition
 
Poslednja izmena:
Auuu davno je to bilo ali ajde da se prisetim...

Prva igra koju sam igrao nam mojoj amigi 500 davne 1993 i jedna od boljih je Pinball Fantasies, pa Pinball illusions..

SWOS menadzer se igrao neprekidno i preko 12sati ispred tv-a (cudno da i dan danas ne nosim naocare sa vec skoro 20 godina staza ispred monitora) .

Cannon Fodder I i II izuzetna igrica,

Silkworm IV strava skrolujuca pucacina,

pa SETTLERS (bog te mazo ovo je bas bila sjajna igra)

GOBLINS 2 i 3 (Ne znam al mozda nisam video u ovim spiskovima da niko nije spomenuo ovu fenomenalnu legendarnu avanturu)

Pa onda Traps 'n Treasures, Lotus 2 i 3, Golden axe, zool, rainbow islands, Mortal kombat 2, Worms, Civilization i Colonization, High seas trader, Creatures, One step beyond, UFO, Theme park...

ANOTHER WORLD sjajna igra, Blues Brothers, Ruf'n'tumble... street figter2, elf mania...

Ma sve su bile super...
 
Originalni MicroMachines sa Amige je neprevazidjen. Dan danas znam napamet sve staze.
 
Settlers, Dune,Flashback,Sensible Soccer najaci fudbal mnogo ludih tekmi i uzivanja u sezonama!!!
 
ajao gde ga nadje dusxan!!!!!!!!!!!

to sam peglao, onda nautilus i onu masivnu simulaciju pomorske bitke gde si imao gomilu brodova ili podmornica - kao neka akciona strategija...

pa izgleda da je bilo dosta simulacija podmornica? ADS, nautilus, Silent Service
i ovde je neko pomenuo Red Rising nesto tako.
 
pa izgleda da je bilo dosta simulacija podmornica? ADS, nautilus, Silent Service
i ovde je neko pomenuo Red Rising nesto tako.

sve sam od reda pikao!

bila je i ona super igra, strategija/simulacija, gde upravljas citavom flotom.

na pocetku biras da li ces da vodis podmornice ili brodove. brodovi podrazumevaju teratnjake i razarace i cilj je da zastitis konvoj od podmornica. mozes da bupravljas svakim brodom ponaosob i da im zadajes na mapi gde da idu... ali ne mogu da se setim kako se zove igra...


btw Carrier Command je jedna od prvih ovakvih realtime akcionih strategija/simulacija.

ST_Carrier_Command.png


EDIT lasno prave nastavak! http://www.carriercommand.com/2012/02/inside-the-carrier-day-night/
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno