Šta je novo?

Najbolja igra koju sam igrao na Amigi?

Spectrum Zx-81
Manic Miner,
Hyperaction,
Jet Set Willy,
Jumping Jack.

Kum i ja smo se ubijali od igranja ovih igara, bas tim redosledom.
 
Spectrum Zx-81
Manic Miner,
Hyperaction,
Jet Set Willy,
Jumping Jack.

Kum i ja smo se ubijali od igranja ovih igara, bas tim redosledom.


Shta je doslo prvo , Frogger ili Jumping Jack ......>?


Ubr, Zool koji sam pomenuo je pre dobra platforma za Amigu
 
Prva igra za C64 je bila Silicon Cyborgs hahahahaha, a one kojih se najradije secam su bile na onom Beosoftovom "Pocetnickom kompletu" (Bruce Lee, Stop The Train, Booga Boo...) posle toga Robocop, Wonderboy,Rick Dangerous, Creatures, Leaderboard Golf, Stuntman...

Amiga 500...eee tu je secanje vec malo bolje. Prva igra koju smo buraz i ja igrali na nasoj prijateljici je bila Toki, a odmah posle nje Rick Dangerous 2. Samo kada se setim skromnog pocetnog igrackog kapitala od dve mizerne No name diskete (crvena i zelena). Ali smo bili presrecni zaista. I dan danas se javi onaj topli osecaj oko srca kad god pomislim na to vreme ili na neke od igara iz tog vremena.
 
Iscitah sve postove i Wing Commander-a niko ne pominje.Dal` sam se samo ja palio na to.Ja sam ga, brate, obozavao.Kad sam ga prvi put pokrenuo bio je to praznik za oci (i usi).Posle svih onih vektora ovo mi je bas leglo i uopste mi nije smatalo sto je u toku borbe framerate bio ceo 1 frame.
Reunion na njega sam se navracao milion puta sa uvek istim zarom.
UFO i za njega sam imao zivce da cekam da generise teren,postavi aliene,smisli poteze...
Supremacy ,sta reci za nju osim preporuke za sve koji je nisu probali.
 
Od sve ove price skinuh WinUAE i pokrenuh Shadow of The Beast 2 i jos neke igre koje sam ranije igrao.... Ah secanja.
 
Ma proslo je dosta vremena, niko nije spomenuo ni Pinball Dreams i Digital Illusions, a napravili su 3 flipera, i upakovali ih tako da nemoze bolje :)
Odlican je bio i onaj Slam Tilt fliper.
Laucas Arts-ove avanture su neprevazdijene(dobra je bila i sierra, ali sam vise voleo lucas arts), ne zaboravite Beneath A Steel Sky
Gde su Flash Back 2, Rainbow island, Kick Off,SWIV....
Kada malo razmislim, nemoguce je dati odgovor na pitanje - Najbolja igra koju sam igrao na Amigi. To mogu samo da kazu ljudi koji su igrali nekoliko igra na Amigi i onda lako kazu koja im je najbolja. Svi ostali koji su proziveli Amigu, i provrteli na stotine (neki i hiljade) amiga igara, nemogu da daju takav odgovor. Jednostavno to je mnogo vise i od 10, verovatno bi bilo bolje reci top 100 amiga igara - redosled nebitan, pa da se nekako udenemo :)
tek u ovoj poruci prvi put spominjete kick off?
zapravo meni je izuzetno jednostavno da se setim najbolje igre na amigi - više od 50% vremena u tih maltene deset godina koliko su se razne amige čvarile na mom stolu igrao se KICK OFF 2
igram je i dan danas - ponovo sam počeo da vežbam :)

od legendi zaboraviste f16 combat pilot, prvi simulator sa dinamičkom kampanjom. jako dobar interfejs, mogućnost upravljanja sa dva džojstika... po tadašnjim standardima, skoro da nije imala manu.

značajni (a čini mi se nespomenuti) su bili i lemmingsi, civilization, populous, starglider2, hired guns, moonstone, banshee, golden axe, 3d pool, gunship 2000, legendarna battle isle serija & history line, bat, neuromancer, beneath a steel sky, pa jednostavna ali zarazna politička simulacija - conflict, fenomenalni chaos engine, neprevaziđeni stunt car racer (prva igra zbog koje smo mrežili kompove), reunion, exodus 3010...

naigrao sam se toliko različitih igara, prešao gotovo sve čega sam se dohvatio, ali kick off je ipak kick off :)
 
tek u ovoj poruci prvi put spominjete kick off?
zapravo meni je izuzetno jednostavno da se setim najbolje igre na amigi - više od 50% vremena u tih maltene deset godina koliko su se razne amige čvarile na mom stolu igrao se KICK OFF 2



nikada nisam imao uspeha i kick off-u svi su me drali,) opasno sam se lozio jedno vreme ali dzaba...

TV sport Basketbal je na mene ostavio najjaci utisak od sposrtskih igara...mogao si da stelujes i kreiras igrace, dodeljujes poene na atribute( brzina, sut, odbarana...) ...pa banane (secate se zvuka kad lupis bananu:d)...onda najnoviji timovi iz tadasnje lige sampiona sa sve Partizanom...kontre pa specijalni potezi pri zakucavanju...u mnogome igra koja definisala basket na kompu....do dan danas nista se nije zmenilo osim sto je bolja grafika...
 
Pirates, King's Bouty
 
Poslednja izmena:
@exste

ijaao, jel to ono kad se cuje 'alley oop', secam se neke takve kosarke koja je bila super u multiplayer-u.
 
@exste

ijaao, jel to ono kad se cuje 'alley oop', secam se neke takve kosarke koja je bila super u multiplayer-u.

valjda je to:d secam se da je pas isao - kako se okrenes ka nekom igracu onda njegov broj se pojavi iznad i njemu je moguc pas, mada si i tako mogao da preseces loptu ako si dovoljno blizu...ma igra je bila bruka...kretanje igraca je imalo smisla nisu blentavili po terenu, kontrola odbarne na igracima koje kontrolise kompjuter je bila odlicna, uvek si mogao da prebacis fokus sa igraca na igrac i sam da kontrolises igru a ako si dovoljno uvezban i bananu si mogao da lupis...u multiju je bila jos bolja jer se osecao fajt sa protivnikom...vestiji je pobedjivao i doljejivanje atributa, kombinacija ekipe imala je uticaj na igru...sut je bio zadrzizs dugme on skoci i onda pustis on sutne...ovde je bio bitan tajming da sve izgleda glatko...secam se Paspalja kojeg sam dobudzio...nije mogao da promasi tricu...
'alley oop' kombinacije sa djostikom do kraja nisam mogao da istrazim koju vrstu ce izvesti...iza glave, sa strane...ludiloooo
 

Prilozi

  • tvsbasketball-a.gif
    tvsbasketball-a.gif
    10.2 KB · Pregleda: 128
Poslednja izmena:
Ja nisam ni docekao te domace verzije, ali i sada preko emulatora malo se podsetim sta su to bile igre.

Moji favoriti Cannon fodder 1 i 2, Tv Sports basketball, Alcatraz, North&South, Kick off, sensible soccer, Super Frog... ima ih jos mnogo :D
 
Cek cek, jel neko rece WORMS ???
Mislim da nisam video ili gresim?
 
u player manager-u je bilo moguće praviti ekipu i taktike i sve to učitati u kick off 2.

worms-i su bili sjajni. inovativni pristup.

zaboravismo i final blow (možda i jedini pravi boks na amigi... ne sećam se da li je napravljena konverzija super punch out-a sa automata) i body blows serijal, po meni najbolja tuča ikada. tu su i fenomenalne diznijeve platforme - aladin i lion king :)
 
lol


swos su igrale devojčice koje nisu htele da se cimaju i uče kako se vodi lopta u kick off-u

:)
 
lol


swos su igrale devojčice koje nisu htele da se cimaju i uče kako se vodi lopta u kick off-u

:)

Da li ovo treba da se shvati kao neka vrsta prozivanja ili šta?:trust:

Swos se igrao baš iz tog razlog što nisi morao da učiš da igraš nego da se zabaviš i pustiš mozak na pašu.A što se tiče Kick Off-a igrao sam ga kao i Total Football ali šta ćeš kad je Swos bio zanimljiviji.
A kad bi gledali na stvari tako kao ti onda se među ovim igrama koje su navedene u ovoj temi nalazi brdo igara koje bi trebalo da su igrale devojčice.:wave:
Pozz
 
pod jedan, šalio sam se... uglavnom.

pod dva, ne možeš sve vreme sve igre da igraš sa hc koncentracijom. igara kao što je kick off je malo. najviše vremena jesam provodio uz njega, ali ostatak sam ipak trošio na neke manje opsesivne, poput worms-a, slam tilt-a, lemings-a, benEfactor-a i sličnih.

pod tri, ima tu i taj colonization, transarctica, rules of engagment, spomenuti tired nuns, starglider2, civ, deuteros, f16cp, a nije se malo vremena provelo ni uz tvsb; i to jesu sjajne igre koje zahtevaju veštinu, koncentraciju i umeće, mada su neke od njih igrale i devojčice, i to jako dobro.

ono što sam hteo da kažem, jeste da, iako sam svojevremeno potrošio 4 godine leteći u cobri mk3 na spectrumu i naučio kako se napucava u svemiru i trguje sa vanzemuncima, to iskustvo ipak ne mogu da merim sa kick off-om. elita je možda najuticajnija igra svih vremena koja je dograbila najveći deo tadašnje igračke populacije, ali nadmašili su je sa svim tim privateer-ima, exodusima, descent-ovima, freespace-ovima (pogotovo fs 2, najbolji nerealni combat engine ikada) edge of chaos-ima i ostalim x-tenzijama koje su gurnule taj žanr beyond the FRONTIER. sa druge strane, kick off 2 je i dan danas neprevaziđen, iako se još tada igrao swos, a danas pes. jednostavno, mehanika i logika igre, uz trud koji kasnije biva nagrađen neverovatnim pasovima, ubacivanjima i golovima, a sve to sa samo jednim tasterom za šut.
ma... idila!

nimalo uvrede za swos ekipu (igrao sam i ja kad je moralo), ali kod nas se ipak pikao kikić od samog početka, a svake godine smo navlačili još ponekog u ekipu :)
sredinom devedesetih je a500 bila centralna figura na rođendanima i žurkama, a ta neka ekipa od nas desetak se zavlačila po ćoškovima i malim sobicama zabarikadirana uz pivo i fudbal :type:
 
Kad ukljucim Amigu,svaka igra na njoj mi je najbolja :)
 
Cannon fodder je bila jedna od najboljih :D
 
Cannon Fodder izgleda zaebano na Jaguaru
 
Neuporedivo su tada bile bolje i raznovrsnije , s mnogo vecom dozom mastovitosti.
Skoro svako ko je sedao uz Amigu da napravi nesto , bilo sta, napravio bi remek -delo.
Jedina glupa igra koje se secam je bio neki CarvUp:]

Postoje i neke igre koje nisam mogao da opepeljim. Recimo B.A.T. ili Captain Blood.
 
Black Crypt sam igrao najvise vremena, jer me je u celosti okupirala.
a ostale su:
Battle isle 1, 2 i 3
North&South (glupa ali zarazna)
itd. itd...
 
Uh...rasplakaste me ovom temom :).

I ja sam imao A500 od '89-e i odigrao sam skoro sve sto se pojavilo :D, tako da nemam sta da dodam, samo da se pridruzim temi.

Sve znacajno ste vec pomenuli, pa mogu malo i da sirim :). Sta mislite, hocemo li nekad ponovo videti slicnu masinu i ceo fazon ( u nekim novim uslovima, naravno)? Sta vam je od svega sto danas postoji najblize amigi i gde vidite bar deo amigine duse?
 
Najbolja (ili mozda bolje receno najdraza) igra koju sam igrao na Amigi bejase bez sumnje Dungeon Master

e5jip5.png


Naravno tu su bili i Populous

25s4txy.jpg


i Lotusi i Buck Rogers i rpg-ovi tipa Pools of Darkness i mnoge druge koje su vec pomenute.
 
Uh...rasplakaste me ovom temom :).

I ja sam imao A500 od '89-e i odigrao sam skoro sve sto se pojavilo :D, tako da nemam sta da dodam, samo da se pridruzim temi.

Sve znacajno ste vec pomenuli, pa mogu malo i da sirim :). Sta mislite, hocemo li nekad ponovo videti slicnu masinu i ceo fazon ( u nekim novim uslovima, naravno)? Sta vam je od svega sto danas postoji najblize amigi i gde vidite bar deo amigine duse?

Amiga je istinski biser i ostaće upamćena kao simbol jednog vremena koje se ne može ponoviti.
Za mene je Amiga kao umetničko delo starih majstora, pa zato i ne volim da je poredim sa bilo kojim drugim računarom. ;)
Ne verurujem da je danas u eri PC-ja ostalo nešto od tog šmeka, a od računara iz Amigine epohe jako mi je bio zanimljiv Acorn Archimedes sa 32-bitnim risc procesorom, sjajan računar ali na žalost komercijalno vrlo neuspešan.
Naravno da svako vreme nosi svoje, ali dok računari budu ovakvi kakve ih sada znamo, Amiga će definitivno biti no.1 :wave:
 
Nazad
Vrh Dno