Šta je novo?

kratak utisak XFI Titanium :)

magicius

Slavan
Učlanjen(a)
11.10.2007
Poruke
915
Poena
319
resio sam problem koji sam dugo kuburio...
bio sam kupio Xtreme Audio prvobitno... pa sam tek onda shvatio gde odose novci :(

elem ljubaznoscu firme gde sam kupio zamenio sam Xtreme krs za Xfi Titanium,ubodem sad karticu u plocu,instaliram drivere i rekoh cisto da slusnem...

ranije mi su zvucnici stajali u OS-u na 60% +-5%,a na Logitech kontrolu na polovini...

Upalim ja Itunes i pustim NOHA-Tu Cafe...

Pocese prozori da se tresu...:banana:

sadasnji zvuk i onaj od ranije nemaju veze sa vezom...

Preporuka za svakog! (kome nije problem malo vece cena...)

moracu jos malo da istestiram kako se ponasa u igrama...

:wave:
 
Kol'ko to zadovoljstvo kosta? :)
 
Je sam je kupio cim je izasla, pci-e varijantu, na Altecu zvuci fantasticno,
zatim odmah povezao preko front panela(zbog slusalica) i milina.
Od prvog trenutka do sada i drajveri i kartica rade jednom recju fenomenalno.
 
Danas sam sređivao jedan PC sa X-Fi Titanium PCI-E. Prijatelj ima neke odlične monitore... Studio...

Zvuči odlično na mojim zvučnicima... Pregršt setovanja... Sve pohvale.
 
Sto se sterea tice, ima boljih kartica za slicne pare.;) Npr. M-Audio Audiophile 2496.:)
 
Ih, bre, umesto da se i ti odusevis, ti odmah :test::-devil-::D
 
Ih, bre, umesto da se i ti odusevis, ti odmah :test::-devil-::D

Hehe, ja se ne lozim na creative kartice iako trenutno imam jednu. :p
Mada X-Fi je odlican za onog ko slusa dosta MP3 (zbog crystalizera), ko igra igre (EAX i sl)...
Za stereo ipak ima dosta boljih kartica slicne cene.
 
Poslednja izmena:
Pa X-Fi i jeste gamer kartica, uz to i surround. U zdravlje da se sluzis, za taj novac nudi dosta,
 
Mada X-Fi je odlican za onog ko slusa dosta MP3 (zbog crystalizera)
:lupko:
Si siguran da si ovo hteo da kazes? Si nekad koristio taj crystalizer? :)

Ja licno cim sam uzeo karticu odmah sam skinuo 30gb flacova(sada je toga mnogo vise)
i upravo je reprodukcija istih na X-Fi Titaniumu ono sto me fascinira. A onaj ko hoce
kvalitetnu reprodukciju mp3-a nek se kloni crystalizera :)
 
Poslednja izmena:
:lupko:
Si siguran da si ovo hteo da kazes? Si nekad koristio taj crystalizer? :)

Ja licno cim sam uzeo karticu odmah sam skinuo 30gb flacova(sada je toga mnogo vise)
i upravo je reprodukcija istih na X-Fi Titaniumu ono sto me fascinira. A onaj ko hoce
kvalitetnu reprodukciju mp3-a nek se kloni crystalizera :)
Pa MP3 bolje zvuci na XFi nego na M-Audio ili EMU karticama.;)
Naravno da flac bolje zvuci, ne pricam o tome.:trust:
Tek bi bio fasciniran sa M-Audio 2496 ili nekom slicno stereo karticom.;)
 
Meni je ova kartica zapala za oko, ali me interesuje koliko je ona bolja od moje sadasnje sb live 5.1 oznaka 0100, znaci prva verzija live 5.1 kartica koje su se pojavile. Ja sam je uzeo polovnu pre nekih 4 godine a inace mislim da je napraljena oko 2000. godine. I jos jedno pitanje, u cemu se razlikuje x-fi titanium od x-fi gamer ili music.
 
Vidi sta si ti rekao:
Mada X-Fi je odlican za onog ko slusa dosta MP3 (zbog crystalizera)
pa onda:
Pa MP3 bolje zvuci na XFi nego na M-Audio ili EMU karticama.;)
Ili si ti zbunjen ili pokusavas da zbunis :)
Crystalizer je smece, tvoj najbolji prijatelj sto se softverskog podesavanja tice
zove se equalizer :)

Naravno da flac bolje zvuci, ne pricam o tome.:trust:
Deo posta gde sam pricao o flacu nema veze s tobom, zato je i odvojen pasus:trust:

Tek bi bio fasciniran sa M-Audio 2496 ili nekom slicno stereo karticom.;)
Bavim se muzikom, cuo sam M-Audio pre kupovine titaniuma, titanium ima bolji
zvuk činela. Jeste mozda subjektivno ali za mene je to bilo presudno :)
 
Uzeo sam gore pomenutu karticu pre nekih 10-tak dana i prezadovoljan sam,mene je izasla jeftinije u ATOM-u 8050 :)

Stvarno super kartica za ove pare
 
Vidi sta si ti rekao:

pa onda:

Ili si ti zbunjen ili pokusavas da zbunis :)
Crystalizer je smece, tvoj najbolji prijatelj sto se softverskog podesavanja tice
zove se equalizer :)
Sta tebi ovde nije jasno?:)
Ako se tebi crystalizer ne svidja, ok, tvoje misljenje, mnogi se loze na to. Ja inace MP3 ne slusam, tako da me u svakom slucaju ne interesuju ni crystalizer ni XFi karte.;)
 
Poslednja izmena:
jeste :) ako menjas devize po srednjem kursu koji je bio 95.5 - manje PDV 8% :)
 
Ili si ti zbunjen ili pokusavas da zbunis :)
Crystalizer je smece, tvoj najbolji prijatelj sto se softverskog podesavanja tice
zove se equalizer :)
Tvoje misljenje,a moje je da je EQ smece ;) Drzim Crystalizer na 50% (sredina) i kad je on ukljucen ,dize taman onaj opseg koji vrlo prija mom uhu :) ,a sa EQ-om to mi nikad nije usplevalo za rukom.
 
Hehehehe, ubediste me da i ja odvojim 8000 din za ovu zvučnu konačno ovim threadom. Ako zanemarim igranku oko instalacije, prvi utisak kad sam pustio karticu u pogon, što reče magicius na početku, volume na 60%, ubodem sluške i kad je grunulo... :d Dooooobro, daj da smanjimo, pa pročačkam malo onaj control panel, evo, posle 10 minuta slušanja - zaista primetna razlika u odnosu na integrisani zvuk. Slušalice su Phillips HP840, nikakav HiFi spektakl, ali integruša ih gura tek koliko da se čuje da dopire nešto iz njih. Crystalizer mi deluje OK ovako u početku, videćemo posle malo detaljnijeg slušanja sa i bez kakve su prednosti.

E, sad kad sam obezbedio ozvučenje, nastavlja se igranka sa ATI drajverima. :S: Gola instalacija Win 2008 Server, grafička radi kao Standard VGA Adapter, instaliram ATI drajver, reboot, instaliram Creative drajver, reboot, nema slike u Win mada se sistem podigne i čeka na logon. Obrnuto, instaliram Creative, evo svira dok surfujem Standardnim VGA Adapterom, instaliram Catalyst, reboot, ništa od slike opet... HybridCF nisam ni pokušao još, a nešto mi se javlja da i neću uskoro. :d
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja shvatio ova kartica pretstavlja zamenu za x-fi music koja se vise ni proizvodi. Ako Bog da i ja je sutra uzimam. Imam jedno pitanje, posto cu imati jednu karticu visak, koju predlazete da prodam drugaru kome je bitno iskljucivo igranje u 5.1, odnosno da li da mu prodam audigy se ili sb live 5.1 (prvi koji se pojavio sa podrskom za 5.1). Meni ce ona koja ostane da sluzi iskljucivo na drugom racunaru za sluzanje stereo muzike. Ja licno mislim da je za reprodukciju muzike bolja stara live 5.1 u odnosu na audigy se.
 
Poslednja izmena:
bolji... hmmm za muziku ti je svejedno, mada mislim da je stari live 5.1 100% hardverska kartica, dok se audigy SE služi CPU-om ;)
ja bih pre ostavio live 5.1 :)

:wave:
 
Danas sam uzeo x-fi titanium i mogu reci da se veoma dobro cuje u odnosu na staru live 5.1. X-fi titanium ima vise definisan zvuk u celoj sirini zvucnog opsega. Nekako je zvuk puniji i prijatniji. Trenutno mi je povazan analogno ali sad idem da kupim opticki kabal. Iznenadilo me je to da je stari live 5.1 imao jaci izlazni signal a to vidim po potenciometru na zvucnicima jer se pre jace cuo zvuk kada je potenciometar bio na istom mestu.
 
Poslednja izmena:
Hehehehe, ubediste me da i ja odvojim 8000 din za ovu zvučnu konačno ovim threadom. Ako zanemarim igranku oko instalacije, prvi utisak kad sam pustio karticu u pogon, što reče magicius na početku, volume na 60%, ubodem sluške i kad je grunulo... :d Dooooobro, daj da smanjimo, pa pročačkam malo onaj control panel, evo, posle 10 minuta slušanja - zaista primetna razlika u odnosu na integrisani zvuk. Slušalice su Phillips HP840, nikakav HiFi spektakl, ali integruša ih gura tek koliko da se čuje da dopire nešto iz njih. Crystalizer mi deluje OK ovako u početku, videćemo posle malo detaljnijeg slušanja sa i bez kakve su prednosti.

E, sad kad sam obezbedio ozvučenje, nastavlja se igranka sa ATI drajverima. :S: Gola instalacija Win 2008 Server, grafička radi kao Standard VGA Adapter, instaliram ATI drajver, reboot, instaliram Creative drajver, reboot, nema slike u Win mada se sistem podigne i čeka na logon. Obrnuto, instaliram Creative, evo svira dok surfujem Standardnim VGA Adapterom, instaliram Catalyst, reboot, ništa od slike opet... HybridCF nisam ni pokušao još, a nešto mi se javlja da i neću uskoro. :d

meni nikakve probleme nije pravila na windows 7 i visti... oba su 64-bit.

kartica je perverzija... ne zalim ni dinara :p
 
Sređeno... Debilan problem, ali šta da se radi - od dva DVI porta na 3470, ovaj u koji sam ubo monitor se gasio posle instalacije Creative drajvera dok na drugom sve radi kako treba. Doduše, postaje već tesno u ovolicnom kućištu i da mi je neko rekao da ću da popunim oba PCIe slota a da mi dva obična budu prazna... :d

Moram ipak da pohvalim Creative u jednoj stvari što se tiče drajvera - Web Update od 40tak MB koji se skine sa sajta lepo instalira samo onu prostu konzolu i nikakav kičeraj okolo. Probao sam i daniel_k X-Fi support Pack 1.1, ali kad sam video šta je sve istovario na comp bez da me je pitao... samo je pao Acronis restore image. :d Verovatno propuštam nešto od dodatnih funkcionalnosti, ali za MP3 i Flac mi je dovoljna ova obična konzola.

Za sad zadovoljan zvukom na slušalicama, Panasonic mini linija na koju ide analogno zvuk i nije neki parametar za procenu poboljšanja, ali i tako sad slede AVR i zvučnici za nabavku. :smoke:
 
Poslednja izmena:
Prikljucio sam logitech preko optickog kabla i mogu reci samo da sam prijatno iznenadjen dobijenim zvukom. Jednom recju fenomenalno. Dobra stvar je sto u isto vreme kartica reprodukuje zvuk i analogno i preko optickog izlaza, tako da lepo moze da se vidi razlika, a i korisno je jer preko analognog izlaza mogu da se igraju igre a preko optickog moze da se slusa muzika.
 
Sređeno... Debilan problem, ali šta da se radi - od dva DVI porta na 3470, ovaj u koji sam ubo monitor se gasio posle instalacije Creative drajvera dok na drugom sve radi kako treba. Doduše, postaje već tesno u ovolicnom kućištu i da mi je neko rekao da ću da popunim oba PCIe slota a da mi dva obična budu prazna... :d

Moram ipak da pohvalim Creative u jednoj stvari što se tiče drajvera - Web Update od 40tak MB koji se skine sa sajta lepo instalira samo onu prostu konzolu i nikakav kičeraj okolo. Probao sam i daniel_k X-Fi support Pack 1.1, ali kad sam video šta je sve istovario na comp bez da me je pitao... samo je pao Acronis restore image. :d Verovatno propuštam nešto od dodatnih funkcionalnosti, ali za MP3 i Flac mi je dovoljna ova obična konzola.

Za sad zadovoljan zvukom na slušalicama, Panasonic mini linija na koju ide analogno zvuk i nije neki parametar za procenu poboljšanja, ali i tako sad slede AVR i zvučnici za nabavku. :smoke:

ja drzim taj support pack... ebes mp3 bitni je EAX :D
 
Nazad
Vrh Dno