Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Sacekas jos malo do 1, mozda ima neka promocija ili nove tarife. Ako uvedu nove tarife moci ces mozda da predjes na njih. Ako bude promocija, ugrabice je samo ko potpise novu UO.
 
Nije mi problem. Ionako sam hteo da sacekam do kraja UO (kraj decembra) pa da vidim sta ce biti. Nego me zanimalo da li moze naknadno da se ubaci mobilni broj u box paket. Hvala ti na pomoci.
 
Na koji ono beše email se šalju kukumakanja za neku pogodnost povodom obnove ugovora ,i šta očekivati za obnovu na novih 12 meseci?
 
Poslednja izmena:
Na koji ono beše email se šalju kukumakanja za neku pogodnost povodom obnove ugovora ,i šta očekivati za obnovu na novih 12 meseci?

Ne ocekuj nista za ugovor na 12 messci. Ja sam hteo jednu pretplatu za dinar, nisu dali
 
Dokazano, bar za MTS je da ugovor na 2 godine nikako nije isplativ.Mnogo pre tog roka su se dešavale promene na bolje.
 
Poslednja izmena:
Sredinom avgusta otisao sam u poslovnicu MTS-a da se raspitam za produzenje ugovora (BOX 2 - fiksni + mobilni). Posto su u tom trenutku bile neke lose akcije - cini mi se neki vauceri, rekose mi da dodjem za nekoliko dana, ocekuju nove akcije pa da vidimo tada. Sledeci put me je sacekalo iznenadjenje - ukinut box paket (ja sam po starom placao oko 1700-1800, u medjuvremenu spustena cena na oko 1400). E sad popsto mi je istekla ugovorna obaveza placam jos vise skoro 1900 za neograniceni fiksni I 300 min+ 1GB na telefonu. Posto na fisknom imam mesecnu potrosnju of oko 500 minuta (uglavnom fiksni razgovori), a kablovsku I internet preko exeneta sta predlazete da uzmem? Da li menjati paket ili ostati na ovom, mada mislim da je ovaj paket ipak previse, plus placam identifikaciju poziva

Ja za produžetak ugovora dobio 2 meseca za 1 din za Box2 + tarifa za mobilni ili 1 mesec za 1 din ako produžiš samo box2 .
 
Ja za produžetak ugovora dobio 2 meseca za 1 din za Box2 + tarifa za mobilni ili 1 mesec za 1 din ako produžiš samo box2 .
Pa problem je u tome sto je moj box2 fiksni+mobilni. Takvih paketa sad nema, ja vec imam ugovor za internet i televiziju preko exenet-a. Treba mi samo fiksni i mobilni

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Dokazano, bar za MTS je da ugovor na 2 godine nikako nije isplativ.Mnogo pre tog roka su se dešavale promene na bolje.
Trenutno se ne isplati produzavati u MTSu, upravo izmenjeno na losije tokom leta, a MTS obicno tako nesto uradi leti (kvazi akcije), a krajem godine naprave nesto duplo bolje (kao sto je za duplo vise neta, prvo pola UO, a onda moze cela UO:p, za DSL prvo tablet za dinar uz te cene, a onda i 5 meseci za dinar kasnije, sto je isplativije).
Za pakete iznad 900, sacekati mesec-dva, pa onda preci, bilo VIP ili Telenor, sta kome vise odgovara (po meni VIP, ako se zavrne net skroz, inace Tln).
Za nize, posto je MTS upravo podigao cene, sacekati da moooozda nesto bolje ne izadje od promocija, ja tipujem na pun popust za KT + Nokia 2xx za dinar, kao sto su ponekad davali.
Ako nema - nije smak sveta mesec-dva platiti po 100-150din vise.

Kad god se juri "najbolje u tom trenutku", pogotovu kada izgleda ovako ne-izdefinisano trziste, uvek se zazali posle :(

Pa problem je u tome sto je moj box2 fiksni+mobilni. Takvih paketa sad nema, ja vec imam ugovor za internet i televiziju preko exenet-a. Treba mi samo fiksni i mobilni
Vec ti nekoliko nas predlaze isto - ako ti je fixni uopste potreban, kao broj, prebaci ga kod Exe/SBB ili koga god vec, a mobilni prebaci u VIP/Tln na neogranicene minute. U najgorem slucaju placas 1200 za neogranicene razgovore. Uopste nemas razloga da zoves sa fixnog!
 
  • Like
Reagovanja: M J
Razumem ja vas ali fiksnih koriste uglavnom roditelji tako da ce mi izaci na isto

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Ja sam juče posle 11 godina u MTS -u prešao u Vip. Koristio sam tarifu Mix S koja sada košta 559 dinara sa popustom, a sadrži 100 minuta, 200 poruka i 600MB. U Vipu imam za 568 dinara sledeće: 120 minuta, 100 poruka i 3 GB. Minuti i poruke su opcione ( mogu da uzmem i manje a i više, zavisi kako mi odgovara)
Najviše mi smeta kod MTS-a što je svake godine jedna te ista tarifa skuplja a dobijaš isto. Stavio sam tačku.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ako ti je signal ok nisi pogrešio svakako sretno s novom mrezom

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Kada si to presao, jer pretpostavljam da si uzeo Online 3 tarifu? Koja vise nije dostupna, pa me zanima bas datum kada si je uzeo. Morao si novi broj, naravno?
EDIT: Dok sam gledao ostale poruke i odgovarao, pretece me BOle ;)
 
Par dana nema na sajtu, ali zvaničan PDF cenovnik je izrađen tek juče oko 14 sati (properties PDF fajla) i verovatno okačen nešto kasnije iako je antidatiran na 20.10, tako da ima smisla da je još juče mogla da se uzme ta tarifa.

U novom cenovniku piše da više nije dostupna ni za produžavanje, tako da će nakon isteka ugovorne obaveze korisnici morati da gledaju šta će i kako će.
 
Molim za savet prvenstveno onih koji se razumeju u pravnu tematiku posto je u pitanju neopravdano iskljucenje od strane operatera ako i fingiranje i laganje od strane korisnickih servisa MTS-a i VIP-a

Drugar presao sa mts u vip platio sve stare racune mts ukljucujuci i zavrsni

Navodicu dogadjaje hronoloski



19.10.2017 Finalni Racun MTS-a placen (datum dospeca na racunu 20.10.2017)

20.10.2017 Racun proknjizen za sta postoje dokazi u elektronskoj formi (mts banka)

23.10.2017 Telefonski broj kod vipa iskljucen zbog kako navode njihovi operateri (dokaza o neplacenom racunu koji je mts dostavio) ustvari dokaza nema nego im veruju onako na rec sto ce reci mogu da vas iskljuce bez ikakvog dokaza naloga suda ili ratela

23.10.2017 15:15 Telefonski broj ukljucen posle intervencije kod mts-a koji i dalje tvrdi da je uplata proknjizena 23.10

"Zahvaljujemo se na izvršenoj uplati i ujedno Vas obaveštavamo da knjiženje uplate vršimo po dostavljanju specifikacije plaćanja i prijemu sredstava na tekući račun Telekoma od strane organizacije za obavljanje platnog prometa.
Uplata je proknjižena 23.10.2017."

Ovde lepo vidimo da MTS laze i fingira podatke o uplati a VIP brigu o korisnicima svodi na burazersko verovanje na rec drugom operateru i ukida saobracaj neosnovano bezrazlozno pritom ne proveravajuci lazne navode koje im plasira MTS

Za sve ovo imamo dokaze,uplatnica o proknjizenu i vipoove snimljne razgovore koje ce u slucaju sudskog procesa morati da dostave

Pre nego sto pokusamo da ovo sporazumno resimo sa rekoh da pitam mozda neko ima slicnih iskustva i koliku sumu za pretrpljenu stetu i dusevni bol da trazimo,naravno mediji i sud su uvek tu ako ne pristanu na sporazum
 
Ako je datum dospeća 20.10 to je petak. Plaćao je u četvrtak 19.10 posle zatvaranja platnog prometa, što mu dođe isto kao da je plaćao u petak 20.10. To znači da je mtsu novac legao na račun 20.10 u toku dana, a proknjižen je tek u ponedeljak 23.10. Knjiženja se verovatno rade jednom dnevno. Ne branim nikog, ali je najverovatnije tako.
 
Poslednja izmena:
Kako ljudi nasi vole da tangiraju u problematine dane, to je neverovatno :D
Od 15-25 u mesecu se ne prebacuje iz MTSa i Telenora, a od 15-25 u obracunskom periodu se ne prebacuje iz VIPa, bas zbog ovakvih mogucih problema.

MTS, Tln, VIP pa i ostali ne mogu sve uvek da proknjize tacno dana kada uplatis, zato za iskljucenja ne furaju odmah 20., vec ostavljaju do 23. ako ne vide uplatu da onda rade to. U pitanju je obicna fizika - snaga sistema za billing je takva.
MTS je u stvari u tome skroz lezeran, jer je ovo jedini tip kasnog knjizenja gde nesto rade - u slucaju da si korisnik MTSa i kasnis i po MESEC dana za uplatu, tek onda pocinju da gase. Znaci ja mogu da septembarski racun platim tek tamo 20. NOVEMBRA, i ne bi bio ugasen.

Ono sto NEMAJU pravo jeste da racunaju kamatu na osnovu svog sistema, tj. ako je uplata uradjena 20.10. tokom rada platnog prometa, oni moraju racunati da si tada uplatio.
Zasto ne promene sistem da gleda tek 25. tokom prelaza - zato sto nemaju puno takvih slucajeva sigurno, a izmene sistema su teske.

Ovo sto sam napisao su konkretne stvari, koje znam, nista nije nagadjanje.

Na pitanje sta ti mozes uraditi: biti ismejan. Treba se upoznati sa ovim stvarima zbog sebe naravno, ali u praksi i u pravu, mislim da ne mozes nista uraditi u svoju korist. Ali mozes ako gubis svoje vreme i novac, isterati da MTS (a mozda i Tln/VIP) izmene sistem da se ovako nesto ne desi.
 
Samo malo ako je uplata bila 19.10 onda mts ima citav 20.10 da uplatu evidentira i rasknjizi,posto to nisu uradili sve do 23.10 a pre toga su poslali zahtev za iskljucenje to je njihov problem

Jos jednom napominjem uplaceno im je 19.10
 
Da je uplaćeno u toku platnog prometa 19.10, novac bi mtsu na račun legao istog dana 19.10 i proknjižen sutradan ujutru 20.10, ovako isto kao da je uplaćeno 20.10. Legao im je novac 20.10 u toku dana, ali su ga proknjižili sledeći radni dan. A da rasknjiže istog dana uplatu ih verovatno boli ćoše, sva 3 operatera :)
 
Poslednja izmena:
Da je uplaćeno u toku platnog prometa, novac bi mtsu na račun legao istog dana i proknjižen sutradan ujutru, ovako isto kao da je uplaćeno 20.10. A da rasknjiže istog dana uplatu ih verovatno boli ćoše, sva 3 operatera :)
Jedino SBB radi knjiženje i subotom koliko mi je poznato.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ne znam za to, ali da znam da ako se ode u poslovnicu i uplati, ta uplata se proknjiži odmah, ovo mi je bilo bitno par puta kada sam kasnio sa uplatom, pa mi je bilo potrebno da se proknjiži odmah da me ne bi ugasili. Sa te strane su korektni.
 
Poslednja izmena:
Znaci li ovo da opereteri mogu da knjize uplatu onoliko dana koliko im se cefne,mogli su to da rasknjize mozda tek danas ili sutra, uplaceno je 19.10 u toku radnog dana ne u minut do 24h
 
Poslednja izmena:
Ne. Tako brzo knjizenje zahteva mnogo brze servere za billing.
Da ljudi placaju na vreme, sve bi se stiglo. Ali vecina plati kasnije ili posle roka cak. I onda treba tu gomilu obraditi.
Posto to pogadja samo one koji plate 20., tj.cija uplata je za platni promet 20., kada je 21.subota, a presli su u drugu mrezu... dovoljno je da MTS poveca da tek 25. cima, a ne 23.
 
Poslednja izmena:
U vezi Vip Online 3 tarife.
Ja sam ovu tarifu uzeo pre nešto jače od mesec dana. Pošto sam planirao da je uzmem, bilo mi je usput pa sam svratio do poslovice čisto da se informišem. Uđem i pitam za tarifu i reko čujem da ne može da se bira broj, kad mi reče radnica samo izvolite birajte broj od ovih koje imamo u radnji i izvadi sve brojeve iz sve tri kase. Nađem jako lep broj i potpišem ugovor na 24 meseca. Računam nije strašno da platim 290 dinara za 3GB potrošiće se...
Dakle broj ne može da se prenese, ali mi to nije ni bilo bitno jer sam imao neki grozan broj u MTS-u, svima sam poslao poruku da sam zamenuo broj a Viber ima i opciju promene broja gde automatski sve obavesti o novom broju.
U kući i okolini imam pun 4G+ signal, po gradu na poslu i gde god se krećem ima 4G signal i to odličan, tako da sa tim nemam problema. Brzina je odlična...
I pitao sam šta će biti kad mi istekne ugovorena obaveza, rečeno mi je ništa, ako mi ova tarifa odgovara nastavljam da je koristim i dalje normalno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno