»RSS Benchmark sajt

Strana 1663 od 1663 PrvaPrva ... 663116315631613165316591660166116621663
      Prikazani rezultati od 24.931 do 24.940 od ukupno 24940

Tema: [MTS] Postpaid paketi i promocije (ili telefon ili 40% - NE MOZE zajedno)

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        8.667
      2. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
        • INET: Kablovska
      3. Obrisana moja dezinformacija.

Member Avatar korisnika Pavell
        Na forumu od
        May 2017
        Poruka
        1.154
        Citat Citiram korisnika: SensationGG Pogledaj poruku
        Da li je moguce od mts-a dobiti listing dolaznih poruka? Morao sam da radim vracam fon na fabricka pa su mi se izbrisalo par bitnih poruka.
        Mnogi bi se brakovi i veze okoncali, mozda i tragicno da je to tako jednostavno dobiti od operatera.. Zato i postoji tacka u zakonu o zastiti privatnosti potrosaca.. Samo ovlasceno sluzbeno lice koje ima nalog od suda, moze potrazivati od nekog operatera da mu se dostavi spisak poruka, poziva unazad koliko mu je potrebno.. I to se radi ako se sumnja u nekog da vrsi neke nedozvoljene radnje, trgovinu droge, ljudi, itd.. Ili za resavanje nekog ubistva,ili privredni kriminal.. Uglavnom se dobija nalog od suda i saradnja MUPa koji dostavljaju sve to operateru.. Ti i bilo ko od nas ovde nije u mogucnosti za tako necim bez obzira koliko naivan ili ozbiljan razlog bio.

Member
        Na forumu od
        Nov 2013
        Poruka
        258
        Citat Citiram korisnika: Pavell Pogledaj poruku
        Mnogi bi se brakovi i veze okoncali, mozda i tragicno da je to tako jednostavno dobiti od operatera.. Zato i postoji tacka u zakonu o zastiti privatnosti potrosaca.. Samo ovlasceno sluzbeno lice koje ima nalog od suda, moze potrazivati od nekog operatera da mu se dostavi spisak poruka, poziva unazad koliko mu je potrebno.. I to se radi ako se sumnja u nekog da vrsi neke nedozvoljene radnje, trgovinu droge, ljudi, itd.. Ili za resavanje nekog ubistva,ili privredni kriminal.. Uglavnom se dobija nalog od suda i saradnja MUPa koji dostavljaju sve to operateru.. Ti i bilo ko od nas ovde nije u mogucnosti za tako necim bez obzira koliko naivan ili ozbiljan razlog bio.
        Ali u pitanju je moj licni broj. Ne vidim razlog zasto vlasnik broja ne bi mogao da dobije?

Na forumu od
        May 2017
        Poruka
        1.154
        Takav je zakon. Mozda mozes dobiti listing poziva, primljene poruke nema sanse.
        Tako bi svako uhodio zenu/muza, devojku/momkai pozivao se da je on vlasnik broja.. Na primer ti uzmes telefon i broj od operatera i poklonis partneru, posumnjas u nju/njega posle nekog vremena i tako pratis poruke,skim se dopisuje i sta pisu, sto bi dovelo do opsteg rasula. Zato i stoji tacka u zak9nu o zastiti potrosaca i njegovoj privatnosti. Tu radnju mogu nagledati samo sluzbena lica uz opravdan razlog sto na kraju dozvoljava sud i pise nalog koji se dostavlja operateru.
        Menjao Pavell : 29.11.2020. u 23:23

Member
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        2.492
        Ne brkaj babe i žabe...
        Zakon o zaštiti podataka ličnosti nema veze sa ovime. Čovek pre svega pita za broj čiji je vlasnik i svaki operater će mu bez zatezanja dati listing odlaznog saobraćaja, uključjući i SMS.
        Sa dolaznim saobraćajem postoji "mali" problem: taj saobraćaj operater uglavnom ne naplaćuje, pa nije bio u obavezi da čuva te informacije radi pravdanja računa, itd...
        Danas, te informacije operateri čuvaju/prosledjuju odredjenim bezbednosnim organima, ali ih i dalje niko ne obavezuje da ih učine dostupnim i korisnicima, pa se čuvaju na drugim sistemima, kojima služba za rad sa korisnicima nema pristup.
        Dakle, kao običan korisnik, nema šanse da dobiješ listing dolaznih SMS-ova, niti dolaznih poziva (osim onih iz roaminga). Informacije (najverovatnije) postoje negde u MTS-u, ali ne postoji aplikacija kojom bi ih agent iz korisničke službe izvukao i dao korisniku.
        Moram da napomenem da za neke saobraćajne scenarije i ne postoje informacije, ukoliko niko nije smatrao za shodno da se one čuvaju. Jednostavno, informacije o saobraćaju se generišu i čuvaju samo ako je neko to zahtevao. Jednostavno, niko ne čuva terabajte informacija ako nema razlog za to...
        Pozdrav

Na forumu od
        May 2017
        Poruka
        1.154
        Ocigledno si se malo zsbunio.. Ti kao vlasnik broja nikada neces dobiti uvid na svoju istoriju poruka, istoriju poziva za predhodni mesec da, ali sms ne.. To mogu dobiti kao i svaki drugi uvid i pracenje istrazni organi koji imaju nalog od suda. To su mogli ostvariti i 1995/7 kad su centrale bile katastrofa. Ta prica o operateru koju cuva/ne cuva poruke nema veze sa zakonom. Ovlasceno lice sa nalogom kad dodje kod operatera, taj operater postupa po naredjenju koje dobija od suda, bilo da je 1995 god kad se nisu po tvom cuvale poruke ili sad od skora kad su poceli da cuvaju.. Poruke kao poruke su licni privatni sadrzaj koje se ne smeju deliti fizickim licima tek tako, ni tebi kao vlasniku broja, bilo da operater cuva ili ne cuva istorijat,to je po zakonu i spada pod zastitu i privatnost potrosaca. Ti kao vlasnik broja neces nikada dobiti uvid u svoju istoriju poruka od operatera, dok ce sluzbeno lice sa nalogom dobiti tvoje poruke zadnjih pola godine ako im treba.. Mozda sve to znam jer sam nekad radio u MUPu pa znam te informacije jer sam pricao sa kolegama koji se bave konkretno tim stvarima, pa me interesovalo. Poz i za tebe..

Member Avatar korisnika m@c|-|oR
        Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        985
      10. Moja mašina
      11. Podatke o dolaznom saobraćaju operter nije dužan da daje korisniku.
        Samo o odlaznom saobraćaju jer je to osnov za fakturisanje.
        Ostalo ih nije briga.
        I što reče neko, to postaje predmet "ovlašćenih državnih organa" u slučaju istrage, ali samo na osnovu naloga Suda.

Member
        Na forumu od
        Nov 2013
        Poruka
        258
        Evo da javim sad sam ih pitao preko chata i kazu da je moguce dobiti samo listing odlaznog saobracaja i to bez sadrzaja poruka, vec samo broj na koji je poslato i vreme slanja.

Member
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        2.492
        @Pavell: hajde objasni zašto je informacija da sam poslao SMS ka broju X privatna, i da mi je operater neće dati da bi zaštitio moju privatnost, a informacija da sam zvao broj X nije privatna i to će mi dati?
        Pozdrav

Na forumu od
        May 2017
        Poruka
        1.154
        Citat Citiram korisnika: rafiki Pogledaj poruku
        @Pavell: hajde objasni zašto je informacija da sam poslao SMS ka broju X privatna, i da mi je operater neće dati da bi zaštitio moju privatnost, a informacija da sam zvao broj X nije privatna i to će mi dati?
        Pozdrav
        Pa nisam ja doneo taj zakon u skupstini pa da znam, niti sam pravnik..Govorim ti iz prakse sa kojom sam se susreo sa kolegama, poruke fizicka lica ne mogu potrazivati, odnosno mogu ali ih nece dobiti od operatera, listing poziva za predhodni mesec se dobija.. I to je obradjeno u skupstini i uredjeno je zakonom koji se postuje i sprovodi.. E sad zasto su tako uradili ti koji su donosili taj zakon ne bih znao da kazem niti bilo ko zna sem tih ministara, ali se tice licne privatnosti gradjanina. Kao sto je zabranjeno da snimas razgovor dok pricas sa nekim.. Ti mozes da snimas ali to je zakonom zabranjeno i mozes se teretiti na sudu ako te neko tuzi kad sazna da si ga snimao i ima dokaz oko toga, tako je kod nas u Srbiji. Zato imas uredbu kad zoves neku firmu, operatera, itd, centrala te unapred upozorava da ce razgovor biti sniman, i posle je tvoja volja da li ces ucestvovati u tome. Vidim da ti veoma smeta i da bi nametnuo neka svoja pravila oko ovoga, ali na zalost nisi u pravu jer svaka uredba je izglasana u skupstini i sprovodi se kroz zakon, tako da je dzaba sto ti smatras da bi operater trebao da ti da istoriju poruka za protekla 2 meseca jer si ti vlasnik broja, ali gledano zakonski oni to ne smeju uraditi niti ces ikad dobiti tu istoriju sem listinga brojeva..

Strana 1663 od 1663 PrvaPrva ... 663116315631613165316591660166116621663

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •