Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Podneo zahtev za raskid UO u poslovnici. Da li sam uopšte morao da idem s obzirom da je devojka samo evidentirala moju želju i da sad čekam odgovor neke druge službe?
btw. Koliko se čeka odgovor/obračun?

Mozda nekog interesuje: cekao sam 6 dana i dobio obracun na email. Po ponovnom odlasku u poslovnicu i zahteva za raskid UO se izjasnite sta zelite: prelazak na prepaid ili prelazak na tarifu po zelji bez UO. Ne dobije se nikakav papir o raskidu ugovora, ne placa se nista na licu mesta. Potpisuje se prelazak na trazenu tarifu. Ja sam uzeo ono sto sam i imao, Moravu 2 do prelaska.
Obracun je bio korektan. Racunali su mi razliku u ceni u momentu potpisivanja ugovora.
Dakle, MTS, nije guzicom zatvorio vrata...

BTW. Pojavila se mogucnost uzimanja Zmaj tarife u MTS aplikaciji. Mozda neko zeli da raskidom UO dodje do iste.
 
Možda preterano tehničko pitanje za ovaj deo foruma ali molim one koji se bolje razumeju u mreže i provajderske billing sisteme ako mošete da nam razjasnite:
Kako funkcioniše kontrola ostvarenog saobraćaja preko određenih aplikacija tj kako provajder zna da li sam ja protok ostvario preko browser-a, iz youtube-a ili preko neke desete aplikacije ili servisa?

Jednostavno, svaki HTTP(s) zahtev koji kao Host parametar ima npr. *.googlevideo.com, *.youtube.com, *youtu.be, *.googleusercontent.com, *.ytimg.com, *.youtube-nocookie.com, ne beleže kao "običnu" potrošnju već kao "specijalnu" tj. potrošnju dodatnih 10 GB za dati servis.

Vrlo je lako lažirati zaglavlje zahteva i iskoristiti tih 10 GB za normalan Internet, kao što sam ja radio sa Vip-ovim VipDrop servisom, pa sam im na kraju prijavio problem i dobio popust na tarifu sa telefonom, bez rata za telefon, i 15 GB.
 
A ti li si taj... :p
 
'Jel uspeo neko da pređe sa Morava/Omorika tarifa na Zmaj tarifu?
Prešao ja pre neki dan sa Morave na Zmaj. Ugovorna obaveza mi istekla početkom meseca, prevacivanje obavio kroz android app. Posle samo zvao korisnički servis da mi isključe net limit.

Sent from my p20 lite using Tapatalk Pro
 
Наравно, прелазак је нормалан када истекне УО али док траје тешко да ће то да прихвате. Змај је без УО, пређеш са друге и следећег месеца угасиш. Не иде.
 
Presao je neko tokom UO, nije rekao da je otkupio prethodno.
Ali sa Morave 1, sa ostalih sigurno ne moze.
 
Meni nudi da mogu da predjem na Zmaj tarifu ali mi je na omorici ostalo manje od mesec dana ugovora.Nudili mi dve opcije da me zadrze kad sam im pisao ali sam obe odbio.
 
Да ли Оморика 1 (уговор потписан крајем године) има неки интернет роминг додатак?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Наравно, прелазак је нормалан када истекне УО али док траје тешко да ће то да прихвате. Змај је без УО, пређеш са друге и следећег месеца угасиш. Не иде.

Zmaj je tarifa kao tarifa, ako imaš uo i eventualno pređeš na zmaja, ne gasi ti se UO.
 
Да ли Оморика 1 (уговор потписан крајем године) има неки интернет роминг додатак?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
Trebalo bi da ima džabe onaj 1gb roming promocije
 
Gotova promocija? Onda 500mb za 1000 ili 1gb za 1500
Svakako se ne bi usudio da mešam postpaid i net u romingu.
 
Ne vazi ta promocija za stare korisnike, samo za nove ugovorne obaveze.

Ditto za roming i postpaid :)
 
Zmaj je tarifa kao tarifa, ako imaš uo i eventualno pređeš na zmaja, ne gasi ti se UO.
Не може да се склопи УО под условима без УО. Змај има опцију са УО и кошта више, онда може да се узме и апарат. Са УО је 1.499 па ко хоће да пређе са неке друге, вероватно иде на ту опцију.
 
Само претпоставка, не занима ме пакет са ограниченом понудом за кинту, две мање.
 
Treba proveriti. Verujem da moze zmaj bez tel sa uo od 12 ili 24m.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako se iskljucuje net limit?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Podneo sam zahtev (preko njihovog sajta) za mobilni telefon za 1 dinar sa postpaid paketom.
Koliko se ceka na odobrenje i da li ce da mi jave da je odobren ili ce samo da mi ga posalju putem poste?
Koliko se ceka na isporuku?
Da li odgovor : "Upravo ste potvrdili naručivanje mts paketa. Broj Vaše narudžbine je ID: XXXXX" koji sam dobio na email znaci da mi odborili navedeni paket?
Hvala unapred!
 
Ja sam naručio telefon u sredu, u petak me zove poštar da mi isporuči paket. Pre toga sam dobio isti mail sa svim detaljima, tipa tarifa toliko, rate toliko itd :) Izgleda su sada malo ubrzali proceduru, tako da očekuj paket.
 
Sta tačno ne može? Mislio sam kad si bez uo da potpišeš na 12 ili 24m.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ja sam naručio telefon u sredu, u petak me zove poštar da mi isporuči paket. Pre toga sam dobio isti mail sa svim detaljima, tipa tarifa toliko, rate toliko itd :) Izgleda su sada malo ubrzali proceduru, tako da očekuj paket.

Iz cega proizlazi da me uopste nece zovu iz Telekoma,nego samo postar ce da me pozove da mi isporuci robu?
(Inace zahtev sam podneo juce oko 14:30 h)
 
Tako je ispalo u mom slučaju, dok su me prošle godine zvali za telefon, tražili avans, pa smo se mesec dana prepucavali. U pitanju je bio mate 20 pro sa onim poklonima :D Izgleda da sve zavisi od slučaja do slučaja, ja sam npr poručio u sredu uveče, a na paketu je pisalo da je već 11.7 predat paket u poštu, tj sutradan u četvrtak :)
 
Da li javljaju ako ne odobre MTS paket sa mobilnim telefonom za 1 dinar (koji je podnet preko njihovog sajta)?
 
Dobijem malopre ovu poruku
"Opcija za koriscenje gprs prenosa podataka u romingu je aktivirana".
Juče došao sa mora :)
Inače, ništa nisam aktivirao!? Zadnje što sam čeprkao je kada sam pokušao da aktiviram onu free 1gb roming opciju, davno, čim ste ovde o njoj pisali. Naravno, nije mi uspelo pošto sam na staroj tarifi. Baš me zanima šta je ovo.
 
Proveri na *797# stanje racuna, pa bonusi, ako imas tamo znaci da ti je stvarno dodato.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno