Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Mnogi telefoni imaju to u opcijama, ali to ne znači da mogu da koriste VoLTE, to zavisi od provajdera
 
Poslednja izmena:
https://mts.rs/Binary/1330/Postpejd_cenovnik432020.pdf

Lol. Pa jel njima oduvek ova cena sa popustom koja se navodi na sajtu oduvek "podrazumevala" da je aktiviran e-račun?? Znači Telenor fora... Znam da je ta cena bila tek nakon što se deaktivira Net Limit "usluga".

Drugo pitanje ako neko ima pređašnje iskustvo: jel stvarno normalno da kad se putem online porudžbine podnese istovremeno i zahtev za prenos broja iz druge mreže i odabere koja MTS tarifa sa koliko UO da oni PostExpress-om kad pošalju papire i SIM karticu stigne ugovor na kom piše da je bez UO i po punoj ceni!

Znači online sam izabrao UO 12 meseci i to lepo piše u mailu koji sam dobio kao potvrdu da je uspešna porudžbina. A stigao mi ugovor bez UO. Kad sam nazvao call centar da pitam "WTF BRE??" tvrdi to je normalno i to tako "mora" dok se broj ne prebaci u njihovu mrežu i kao nakon toga ja mogu da ponovim zahtev za tarifu online ili da idem do poslovnice i tamo potpišem novi ugovor sa UO.

Ako je tako kontam sad će naravno da me zakače ove nove cene?? Gde je ta Morava1 od 519 din napumpana cena na 645 din.( i to sa deaktiviranim Net Limit).


Takođe, nikakav SMS nisam dobijao o uspešnom ili neuspešnom prebacivanju broja iz Telenor u MTS mrežu... pa me zanima jel ovu novu MTS SIM karticu stavljam odmah u telefon ili tek kad ova stara Telenor prestane da radi? :D
Tek treba da im se vrati potpisan ugovor i zahtev za prenos.. Ja sam online podneo zahtev 29.06. a pre sat vremena mi je bio PostExpress i doneo papire i odneo papire :D
 
Poslednja izmena:
Da, normalno je ovo za karticu i prenos, a i logicno. Podneo si zahtev za prenos koji nije odbijen. Operator primalac broja ti odmah izdaje sim karticu sa nekim privremenim brojem jer, pazi sad, zakonski rok u kojem operator davalac broja mora da izvrsi prenos iznosi 7 dana, a sve to opet da ti kao korisnik ne bi dosao u situaciju da ti ugase karticu koju si do sada koristio i da nemas onu koju ces koristiti tj da nemas prekid u uslugama. Od momenta kada se izvrsi prenos, pocinje da ti tece UO za tarifu i na period na koji si se opredelio.
 
Normalno je da ako sam imao mogućnost da biram i prenos broja i UO koju hoću to bude to? Dakle u momentu kad prenos broja bude uspešan da sklapam ugovor koji ima UO period koji sam odabrao. Sad da li će oni da šalju prvo zahtev za raskid na potpis pa posle njega tek da mi dostavljaju ugovor na potpis, ili će da mi šalju prvo ugovor bez UO pa posle PONOVO drugi UO sa uslovima koje smo dogovori... to već nije moj problem.

Moj problem počinje ako ja moram da budem taj koji mora da inicira "ispravku ugovora" / da ponavljam zahtev za uzimanje tarife te i te na UO tolikii i toliki... naročito sad kad je još kao dodatni bonus došlo do poskupljenja tarife! Nije mi problem da 2 ili 22 puta potpisujem ugovore ako mi ih donose na kuću i ako će cena biti ona koju sam izabrao u momentu online zahteva.

Ako "ne može" da se bira odmah i UO period i prenos broja onda nisu trebali te 2 "faze"/"etape" da spajaju u jednu online proceduru... već je trebalo samo da ponude zahtev za prenos uz napomene šta dalje mora da se uradi.

Dakle, ne sporim deo o dodeli privremenog MTS broja i slanja SIM kartice i što se čeka nekoliko dana da se samo prebacivanje broja desi. Sporan je deo "zašto ugovor nema UO i cenu koju sam izabrao?" (i što će / ako će?? sad cela priča skuplje da me košta i kad iniciram postupke da dobijem **nekakav** popust to garant biti po novom skupljem cenovniku?)
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam, važe ti uslovi koje si naveo u online zahtevu (kako period UO, tako i cena paketa). Ovo je samo formalna procedura, gde je potrebno da potpises zahtev za prenos broja i ugovor na neodredjeno vreme, odnosno bez UO, po punoj ceni paketa, kako bi se sama procedura prenosa zapocela. Cim broj bude prenet, ponovo ce kurur da ti donese, ovaj put aneks ugovora, koji ces potpisati, pod uslovima koje si naveo u online zahtevu. Kazem, tako bi trebalo, u svakom slucaju, ukoliko odstupe od toga, tacnije stave ti novu cenu, s obzirom da se radi o online ugovoru, imas rok od 14 dana za raskid istog, bez obrazlozenja.
 
VoLTE mogu korisnici bar soko tarife da prvo aktiviraju na moj mts sajtu da se uloguju tamo. Onda ako telefon ima softversku mogucnost to da ukljucite.
 
Piše na sajtu da omorika korisnici koji su potpisali uo od 1. Jula mogu da koriste volte

Šta je sa nama koji smo potpisali 20 dana ranije?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ništa kao i uvek.

Nekad je bila opcija sto se prebacivanja broja tice i o ovom problemu koji pise shaman, da prebacis broj na pripaid. Pa posle radi sta hoces. Ne znam danas kako je.
 
Pisao podrsci na fejsbuku za aktivaciju VoLTE, posto sam korisnik Box 4 plavog paketa i jos jednog postpaid Omorika 1 broja, rekli da po proceduri ne mogu da mi aktiviraju jer mi je ugovor aktivan od 31.3, ali mogu mailom da im se obratim da to ucine, sto sam i uradio. Sastavim ja mail, sve obrazlozim, posle 2 dana stize odgovor da ne mogu da mi izadju u susret za broj u Boxu i da jedino ovaj Omorika 1 mogu da prebacim na novu Omorika 1 tarifu po novoj ceni 1449 din ja mislim i da bi mi onda aktivirali VoLTE. Zahvalim se i kazem ziveo sam do sad, zivecu i od sad bez njega...Mada verujem da ce kroz 2 meseca dati i starim korisnicima, pa ko se zezne i predje na nove pakete, zeznuo se...
 
Naravno da neće. Kao što starim korisnicima nisu dodali HD kanale na IPTV usluzi, kao što korisnicima starijih Box paketa nisu dodali besplatno zvanje fixni>>> MTS mobilni brojevi... To je poslovna filozofija cele firme, sad... po ugledu na druge đubrove (Telenor, SBB...) se prepisuju fore.
 
Poslednja izmena:
Ček bre
Potpisao sam paket pre dve nedelje koji se identično zove i nemamo istu uslugu?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Lepo rečeno...Po ugledu na druge đubrove...Baš su postali gamad...
 
Nisu postali to je odavno tako. Samo trenutno šta uhvatiš od "promocija". Niste osetili pa niste ni znali.

Recimo kad je bila akcija 100 GB dodatno u paketu pre 2 godine, i recimo kreće od 01.07. Ko potpiše 30.06. tipa xl+ nema 100 gb dodatnih, a ko potpiše 01.07. ima. Razlika je u danu, a ne u dve nedelje.
 
Meni i dalje nije jasno sta vama nije jasno i oko cega se bunite kad je u pitanju VoLTE.
Imamo duple tarife sa identicnim nazivima. Prva je ona stara i jeftinija gde nema VoLTE, a druga je nova i skuplja gde ima VoLTE.
Sta zapravo hocete? VoLTE? Prebacite se svi na nove tarife, placajte tu razliku u ceni i uzivajte. Ovi ostali neka placaju manje i ne koriste tu opciju, to je to. U nekom momentu cemo svi doci na isto, tako da ne vidim gde gori da se sad i odmah proba, osim ako nekoga ne svrbe pare.

Sto se prenosa broja tice, takva je procedura i kod svakog operatora je to isto (osim ako se ide direktno na prepaid). I da, bice odmah posle prenosa ta tarifa i na taj period i pod tim uslovima pod kojima je i dogovoreno.
Dize se tenzija bez ikakve potrebe, a moglo se lepo pitati.
 
A da li će volte biti dostupan na ostalim telefonima a ne samo na onima koje oni podržavaju? Jer npr moj fon to podržava ali čisto sumnjam da će mts da ga ubaci na onaj svoj spisak

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 
Meni je logicno da hoce jer to s jedne strane zavisi od operatora (da li je pustio tu uslugu), a sa druge od softvera telefona. Ako su ispunjena oba preduslova, logicno mi je da ce raditi.
 
Raduje me što vidim da ide ka tome da bude flat paket za sve za 1500 din nekad u budućnosti..

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 
Pa ideja jeste da sav voice saobraćaj predje na VoLTE, da bi mogle da se ugase 2G i 3G mreže, a radi oslobadjanja frekvencija za 5G.
Sa druge strane, VoLTE poziv je za operatera jeftiniji od CS (Circiut Switched) poziva, pa i sa te strane treba očekivali prebacivanje na VoLTE.
Da budem iskren, ne shvatam najbolje zašto se kod nas VoLTE tretira kao biber u srednjem veku, i daje na kašičicu. Biće da nešto propuštam... [emoji848]
Pozdrav
 
Pa da, npr znam da moji prijatelji u hrvatskoj imaju već duže vreme volte na nekim random paketima i telefonima.. Čak sam video i wifi calling

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 
WiFi call moći ćemo da gledamo samo u opcijama na telefonu.

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
Pustiće i naši operateri WiFi calling, pre ili kasnije (dobro, kasnije :) ).
To je za njih još bolja varijanta: "naplaćuju" poziv po uobičajenoj ceni, a manje troše svoju mrežu.
Pozdrav
 
Obavio sam promenu tarife sa Mix Xl na Zmaj tarifu bez telefona jos sredinom aprila, pocetkom maja ne znam tacno..
Tek od 1. jula sam poceo da dobijam 200min, 200 sms i 10gb, a onih dodatnih 10gb za youtube ne mogu nikako da skontam dal dobijam i kako da vidim koliko mi je preostalo.

Do 1. juna sam dobijao onih 100gb sa Mix Xl-a, a od 1. juna do 1. jula nekkh 300gb [emoji38][emoji23] nisu mi jasni uopste ...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Raduje me što vidim da ide ka tome da bude flat paket za sve za 1500 din nekad u budućnosti..

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Tesko da je sve flat za 1500 jer ovih 100gb na o1 ide samo godinu dana a sledeci paket bez telefona je 2000

Obavio sam promenu tarife sa Mix Xl na Zmaj tarifu bez telefona jos sredinom aprila, pocetkom maja ne znam tacno..
Tek od 1. jula sam poceo da dobijam 200min, 200 sms i 10gb, a onih dodatnih 10gb za youtube ne mogu nikako da skontam dal dobijam i kako da vidim koliko mi je preostalo.

Do 1. juna sam dobijao onih 100gb sa Mix Xl-a, a od 1. juna do 1. jula nekkh 300gb [emoji38][emoji23] nisu mi jasni uopste ...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Za proveru stanja za yt *797# pa 1 pa 3 bonusi inace ista prica za mix xl sad razmisljam sta da uradim nedaje mi se 2000 za minute koje skoro pa necu koristiti.
 
Poslednja izmena:
*mjau**mjau**mjau* i zaboravio sam za to od kad koristim moj mts aplikaciju [emoji3] hvalaa
Ma totalno glupih paketa ima..

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Raduje me što vidim da ide ka tome da bude flat paket za sve za 1500 din nekad u budućnosti..

Sent from my HD1913 using Tapatalk
U USA su skoro svi paketi flat,min,sms,internet..Za 35-40$ uzmes paket i Iphon najnoviji i uzivas..Znam to jer mi neki drugari voze kamione tamo po celoj Americi,svuda imaju net..Povezali u kabini sve sto moze za net,lap top,telefon,navigacije..Non stop su na video pozivu izmedju sebe i sa porodicom dok voze..To kod nas nece za 70god,cak tog nema na pomolu ni u dosta jace ekonomsim Eu zemljama..
Mislim na flat internet,min i poruke vec ima..
 
U USA su skoro svi paketi flat,min,sms,internet..Za 35-40$ uzmes paket i Iphon najnoviji i uzivas..Znam to jer mi neki drugari voze kamione tamo po celoj Americi,svuda imaju net..Povezali u kabini sve sto moze za net,lap top,telefon,navigacije..Non stop su na video pozivu izmedju sebe i sa porodicom dok voze..To kod nas nece za 70god,cak tog nema na pomolu ni u dosta jace ekonomsim Eu zemljama..
Mislim na flat internet,min i poruke vec ima..
Evo moj drug koji vozi kamion u americi plaća iPhone 11 pro max 256gb oko 110 dolara..

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 
Moguce,ovaj moj placa oko 40-45 na 24 meseca..Mislim da je obican Iphon 11..Zavisi i od provajdera..
 
Nazad
Vrh Dno