Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Ne razumem zašto toliko komplikuju sa deaktivacijom servisa. Ne odnosi se samo na mts tv go već i na sve dodatke i net limit. Bilo bi na prvom mestu logično, ako se na jedan način aktivira, da na taj isti može i da se deaktivira. Nije to valjda neka prevelika filozzofija?

Btw kad smo kod dodataka, neverovatno mi je da u postpaid-u ne nude kupovinu dodatnih minuta ka svim mrežama. Razumeo bih da ovo rade na prepaid-u, a za postpaid, katastrofa...
 
Imam dva pitanja za ove vec iskusnije to jest ko je imao vec dodira sa ovim situacijama.

28.12.2018 sam zakljucio ugovor sa MTS na 2 godine i tarifni profil Omorika 2 s tim da je tada bila neka akcija pa sam placao prvih godinu dana Omoriku 1 a drugih godinu dana OM 2, znaci prvih godinu dana 1099 din a drugih 1699.
E sada meni je ostalo znaci 7 meseci do isteka UO, postoji li kakva olaksica u vidu placanja da ne moram sve da im isplatim ako hocu da raskinem ugovor i da deaktiviram broj nacisto ? Dakle recimo da im za tih 7 meseci isplatim polovinu novca ( i ako necu koristiti broj vise uopste ) i da mi deaktiviraju broj, ili mora sve da se isplati da bih mogao da raskinem ugovor ?

Drugo pitanje je znam da postoji opcija samo ne znam kako i za koga jer sam imao jednom prilike da to vidim, a to je da mogu samo ja da zovem, a mene kada zovu da izbacuje da je broj nepostojeci. To se secam da sam jednom imao prilike da dozivim kada sam zvao nekoga i posle kada sam se raspitivao rekao mi je covek da samo on moze da zove e to je davno bilo pa nemam pojma, jel moze ovo da se uvede za fizicko lice i ako da kosta li sta, sta je potrebno ?
 
U vezi prevremenog raskida ugovora nemam iskustva, posto sam nov mts korisnik, a uzeo sam Zmaj paket koji je bez UO. Da li si uz paket uzeo i uredjaj? Mada najverovatnije sve mora da se isplati do kraja, ili unapred da se plati ukupan iznos za tih 7 meseci koriscenja paketa. Ali, neka napise neko ko sa ovim ima vise iskustva.

Sto se tice poruke o nepostojecem broju kada te neko zove, to mi nije poznato kako se radi, ali se moze aktivirati zabrana dolaznih poziva (call barring) ako ti je to potrebno.
 
Sto se tice poruke o nepostojecem broju kada te neko zove, to mi nije poznato kako se radi, ali se moze aktivirati zabrana dolaznih poziva (call barring) ako ti je to potrebno.

Ne znam da li je igde taj call barring funkcionisao. Uvek je trazio neki PIN koji niko nije znao.
 
Nisam uzeo uredjaj.
Ovo drugo call barring pretpostavljam da je neka aplikacija na androidu, to ne, nego je bilo sa operaterom neka zabrana sada ne znam kako se to zove i kako ide i kome je sve dostupno ali znam da moze.

Evo upravo sam nasao nesto mislim da je to to... jel neko isprobao ovo u praksi zna li sta vise o ovome ?

Zabrana poziva
Ovu uslugu možete da aktivirate korišćenjem opcija u meniju vašeg mobilnog telefona ili unošenjem posebnih kodova:


- Zabrana svih odlaznih poziva i SMS

Aktivacija zabrane: *33* lozinka # OK
Deaktivacija zabrane: #33* lozinka # OK

Provera statusa: *#33#OK

- Zabrana samo odlaznog SMS (ne funkcioniše kod svih aparata)

Aktivacija zabrane: *33* lozinka * 16 # OK
Deaktivacija zabrane: # 33* lozinka * 16 # OK

- Zabrana svih dolaznih poziva

Aktivacija zabrane: *35* lozinka # OK
Deaktivacija zabrane: #35* lozinka # OK

Provera statusa: *#35# OK

- Zabrana samo dolaznih SMS (ne funkcioniše kod svih aparata)

Aktivacija zabrane: *35* lozinka * 16 # OK
Deaktivacija zabrane: #35* lozinka * 16 # OK

- Zabrana svih odlaznih poziva u inostranstvo iz matične mreže

Aktivacija zabrane: *331* lozinka # OK
Deaktivacija zabrane: #331* lozinka # OK

Provera statusa: *#331# OK

- Zabrana svih odlaznih poziva van naše zemlje iz rominga

Aktivacija zabrane: *332* lozinka # OK
Deaktivacija zabrane: #332* lozinka # OK

Provera statusa: *#332# OK

- Zabrana svih dolaznih poziva kada ste u romingu

Aktivacija zabrane: *35 * lozinka # OK
Deaktivacija zabrane: #351* lozinka # OK

Provera statusa: *#351# OK

Lozinka za zabranu poziva

Lozinka za zabranu poziva je četvorocifrena šifra koja osigurava kontrolu nad uslugom zabrane poziva.

Prilikom zasnivanja korisničkog odnosa dobili ste lozinku koja je na početku uvek 0000. Savetujemo vam da ovu lozinku promenite, a to možete učiniti na sledeći način:

**03*330*stara lozinka*nova lozinka*nova lozinka#OK

Lozinka mora da sadrži četiri broja i potrebno je da se, zbog potvrde, unese dva puta.

Napomena:
Ukoliko ste aktivirali uslugu Preusmeravanje poziva, nije moguće istovremeno aktivirati uslugu Zabrana poziva i obrnuto.
 
Poslednja izmena:
To je to, upravo. Podrazumevani PIN je 0000. Koliko sam ja isprobavao, call barring jedino funkcionise u mts-u.
 
Mislis samo ako su dolazni pozivi i SMS iz MTS mreze ili samo MTS podrzava call barring, nijedan drugi operater ?
 
Ovo drugo call barring pretpostavljam da je neka aplikacija na androidu, to ne, nego je bilo sa operaterom neka zabrana sada ne znam kako se to zove i kako ide i kome je sve dostupno ali znam da moze.
Call baring nije aplikacija androida,to postoji odavno i na telefonima koji nisu android.
 
Call barring jedino u mts-u funkcionise i moze da se aktivira bez problema. Kada neko drugi pozove tvoj mts broj, dobice obavestenje "Pozvani korisnik je stavio zabranu na dolazne pozive...".
 
Imam dva pitanja za ove vec iskusnije to jest ko je imao vec dodira sa ovim situacijama.

28.12.2018 sam zakljucio ugovor sa MTS na 2 godine i tarifni profil Omorika 2 s tim da je tada bila neka akcija pa sam placao prvih godinu dana Omoriku 1 a drugih godinu dana OM 2, znaci prvih godinu dana 1099 din a drugih 1699.
E sada meni je ostalo znaci 7 meseci do isteka UO, postoji li kakva olaksica u vidu placanja da ne moram sve da im isplatim ako hocu da raskinem ugovor i da deaktiviram broj nacisto ? Dakle recimo da im za tih 7 meseci isplatim polovinu novca ( i ako necu koristiti broj vise uopste ) i da mi deaktiviraju broj, ili mora sve da se isplati da bih mogao da raskinem ugovor ?

Drugo pitanje je znam da postoji opcija samo ne znam kako i za koga jer sam imao jednom prilike da to vidim, a to je da mogu samo ja da zovem, a mene kada zovu da izbacuje da je broj nepostojeci. To se secam da sam jednom imao prilike da dozivim kada sam zvao nekoga i posle kada sam se raspitivao rekao mi je covek da samo on moze da zove e to je davno bilo pa nemam pojma, jel moze ovo da se uvede za fizicko lice i ako da kosta li sta, sta je potrebno ?
Ne postoji olaksica. Tome i sluzi ugovorna obaveza.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Drugo pitanje je znam da postoji opcija samo ne znam kako i za koga jer sam imao jednom prilike da to vidim, a to je da mogu samo ja da zovem, a mene kada zovu da izbacuje da je broj nepostojeci. To se secam da sam jednom imao prilike da dozivim kada sam zvao nekoga i posle kada sam se raspitivao rekao mi je covek da samo on moze da zove e to je davno bilo pa nemam pojma, jel moze ovo da se uvede za fizicko lice i ako da kosta li sta, sta je potrebno ?


Dva načina:

Aktivno bezuslovno preusmeravanje dolazećih poziva na broj koji je isključen, neaktivan.

Ili vrlo ozbiljna veza u Telekomu, ili ozbiljan propust u Telekomu.
 
Poslednja izmena:
Svojevremeno je bilo aktuelno preusmerenje na broj +381635678910
I upravo to, tebe ne mogu da dobiju, a ti normalno zoveš i odmah dobiješ sms da te neko pozivao...

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Ne treba mi SMS da me je neko zvao i slicno, hocu da nepostojim na tom broju ako vec ne mogu da raskinem ugovor uz neku smanjenu naknadu pa da bacim broj, a necu ni da budem dzukela da im ne platim nista posto se selim sa adrese i svakako mogu da bacim karticu i racuni da stizu tu gde ja necu biti i to ce tako da zastari, platio bih neku smanjenu naknadu posto necu vise koristiti ali ako vec ne moze nacicu drugi nacin.
Isprobacu ovaj call barring pa cu javiti ovde sta se desava i kako radi, nemam sada kod sebe neki drugi telefon da testiram pa cu sutra.
 
Drustvo imam jedan problem pa mi treba vas savet sta da radim. Cale je hteo da ugasi fiksni koji uopste ne koristimo i rekli su da ne moze dok ne istekne UO koju on uopste nije potpisao??? Pisao sam im na mejl da posalju kopiju tog ugovora da vidimo o cemu se radi i sve nesto zavlace. Prvo ne moze pa onda moze i cekaju da im sluzba posalje i to traje vec neko vreme.
Dosta mi je vise toga i hocu da se zalim samo ne znam kome. Da li RATEL-u ili Sluzbi za zastitu potrosaca i sta da napisem u toj zalbi? Koje podatke da navedem?
 
Zna li neko da li postoji neki nacin dopune 064 broja iz Republike Srpske. Nekad sam gledao preko neta, ali su mogle samo visa kartice otvorene u Srbiji. Bas mi je potrebno.
 
Probao sam ovaj call barring i funkcionise za SMS, slao sam SMS sa sve tri mreze, telenor, mts i vip, i ni sa jedne nije poruka stizala. Ja sam mogao da posaljem SMS. Kada sam posle toga deaktivirao uslugu ni jedan od tih SMS-ova koji su stizali dok je usluga bila aktivirana nije stigao.
Problem je sto ne radi za pozive, nista se ne desava, normalno me zove ko hoce i ako je usluga aktivirana.. Zvacu mts u ponedljek da pitam zasto im to ne radi i jel ima neka nova ''komanda'' koja se kuca za to..
 
Ako se iseljavas iz zemlje, mislim da je moguce prekinuti ugovor, proveri ali vise puta, na vise mesta, trazi sefove u poslovnicama, email im salji, nece to znati svako jer je verovatno redak zahtev...
Moguce je verovatno i ugovor preminule osbe ugasiti, NEMOJ da umres. :d
Zovi i pitaj...
 
Probao sam ovaj call barring i funkcionise za SMS, slao sam SMS sa sve tri mreze, telenor, mts i vip, i ni sa jedne nije poruka stizala. Ja sam mogao da posaljem SMS. Kada sam posle toga deaktivirao uslugu ni jedan od tih SMS-ova koji su stizali dok je usluga bila aktivirana nije stigao.
Problem je sto ne radi za pozive, nista se ne desava, normalno me zove ko hoce i ako je usluga aktivirana.. Zvacu mts u ponedljek da pitam zasto im to ne radi i jel ima neka nova ''komanda'' koja se kuca za to..

Pre nego sto ih budes kontaktirao u vezi zabrane dolaznih poziva, proveri jos nekoliko stvari. Da li ti je aktivno neko preusmerenje? Takodje, u jednom trenutku moze biti aktivna samo jedna zabrana, npr. ako aktiviras zabranu odlaznih, ne mozes imati aktivnu i zabranu dolaznih poziva. Ja sam probao na mom broju za dolazne pozive i radi kako treba.
 
Drustvo imam jedan problem pa mi treba vas savet sta da radim. Cale je hteo da ugasi fiksni koji uopste ne koristimo i rekli su da ne moze dok ne istekne UO koju on uopste nije potpisao??? Pisao sam im na mejl da posalju kopiju tog ugovora da vidimo o cemu se radi i sve nesto zavlace. Prvo ne moze pa onda moze i cekaju da im sluzba posalje i to traje vec neko vreme.
Dosta mi je vise toga i hocu da se zalim samo ne znam kome. Da li RATEL-u ili Sluzbi za zastitu potrosaca i sta da napisem u toj zalbi? Koje podatke da navedem?

Svojevremeno kada sam hteo da ugasim fiksni, koji se nije vodio na mene (stari vlasnik stana), rekli su mi u poslovnici da fiksni moze da ugasi samo vlasnik.
Posto ja nisam mogao do vlasnika "savetovali" me u poslovnici da ne platim naredna tri meseca i onda oni automatski gase broj.
To sam i uradio, nemam vise fiksni..niti su mi kasnije stigle bilo kakve opomene.
A lepo sam hteo da platim sve racune pa da se razidjemo.:smoke:
 
Siguran sam da ce kasnije to kucati na vrata pa bih hteo da to odmah resim. Kazu da je cale potpisao, a nece/nemaju/ne mogu da daju kopiju ugovora. Samo ne znam kome da se zalim i koje podatke da dam.
 
Proslo je 3,4 god. od tada, niko nije pokucao za stare racune. Mozda zato sto se vodio na drugog.

Ne znam kakvu UO pominju, pa valjda kao vlasnik mozes da ugasis fiksni kad hoces?
Koliko znam ne postoji UO za fiksni na odredjeno vreme, samo ugovor.
 
Cale je hteo da ugasi medjutim kazu da ne moze dok ne plati nekih 6-7 meseci koji nisu placeni po tom nekom ugovoru. On je nesto navodno potpisao i to je to po njima.
 
Interesovalo me pa sam pogledao na sajtu MTS-a, ako se uvede novi telefonski priključak uz ugovornu obavezu na 24 meseca placa se 1 din.
Bez UO kosta 6000 din. Mozda oni na ovo misle. Bice bolje da ipak trazis ugovor od njih pa da vidis tacno u cemu je stvar.
 
Trazio sam, ali nece da daju jer ga nemaju kad otac nista nije potpisao.
Kad se ulogujem na sajt sa tim brojem i ocevim podacima stoje neka dugovanja za 6 ili 7 meseci po 600-700din otprilike.
Poslao sam mejl pre 14 dana i kao rekose da cekaju od njihove neke sluzbe pa ce mi proslediti taj ugovor, ali cisto sumnjam.
 
Mozda su u pitanju neplaceni (zaboravljeni) racuni, a mozda je "dobro poznato" knjizenje MTS-a.
Verovatno moze u poslovnici da se vidi koji su datumi u pitanju.
Ako si kojim slucajem sacuvao racune mozes da resis situaciju, a ako nisi onda ce da traze izmirenje duga pre gasenja broja.
 
Pre nego sto ih budes kontaktirao u vezi zabrane dolaznih poziva, proveri jos nekoliko stvari. Da li ti je aktivno neko preusmerenje? Takodje, u jednom trenutku moze biti aktivna samo jedna zabrana, npr. ako aktiviras zabranu odlaznih, ne mozes imati aktivnu i zabranu dolaznih poziva. Ja sam probao na mom broju za dolazne pozive i radi kako treba.

Nije mi aktivirano nikakvo preusmerenje, jedino sto imam dual sim telefon ali to ne bi trebalo da ima neke veze. Jednostavno kao kod se uspesno izvrsi ali nista se ne desava dolazni pozivi rade i dalje.. Zvacu ih sutra ili cu im pisati na cetu da vidim o cemu se radi.
 
Mozda su u pitanju neplaceni (zaboravljeni) racuni, a mozda je "dobro poznato" knjizenje MTS-a.
Verovatno moze u poslovnici da se vidi koji su datumi u pitanju.
Ako si kojim slucajem sacuvao racune mozes da resis situaciju, a ako nisi onda ce da traze izmirenje duga pre gasenja broja.

Prekosutra će biti 3 nedelje kako pukušavam da rešim čuveno knjiženje računa i ništa još uvek. Sve crno na belo, ebank, broj transakcije itd...

Pisao sam i Ratelu, čekam odgovore, mnogo bezobrazno!
 
Ma[emoji2400 je napisao(la):
e;6101510]Prekosutra će biti 3 nedelje kako pukušavam da rešim čuveno knjiženje računa i ništa još uvek. Sve crno na belo, ebank, broj transakcije itd...

Pisao sam i Ratelu, čekam odgovore, mnogo bezobrazno!

E sta si dao od podataka u mejlu koji si poslao Ratelu? JMBG, broj telefona, ime&prezime....?
 
Nisam slao mejl, već na sajtu ima forma bez jmbg.

Opisao problem, poslao nekoiko priloga, sa prethodnim računima, uplatama, mejlovima.

portal.ratel.rs/sr/complaint/complaint/form
 
Nazad
Vrh Dno