Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Па, лоше резонујеш, баш лоше. Већ сам писао да је њихова грешка што апликација није радила како треба. Али, одгворност је пре свега на теби што ниси био упознат са одредбама у уговорној обавези. Што ниси прочитао шта си потписао? Да ли си потписао уговорну обавезу на две године за пакет Оморика 2? Јеси. Да ли мораш да плаћаш по цени по којој си потписао? Мораш. Нигде не стоји да можеш да се пребациш на нижи пакет, само на виши. Да ли је апликација затајила? Јесте и за то би требало да ти умање следећи рачун. Али, не можеш ти да се правиш као да ниси неко ко је сам себи направио проблем.
 
Па, лоше резонујеш, баш лоше. Већ сам писао да је њихова грешка што апликација није радила како треба. Али, одгворност је пре свега на теби што ниси био упознат са одредбама у уговорној обавези. Што ниси прочитао шта си потписао? Да ли си потписао уговорну обавезу на две године за пакет Оморика 2? Јеси. Да ли мораш да плаћаш по цени по којој си потписао? Мораш. Нигде не стоји да можеш да се пребациш на нижи пакет, само на виши. Да ли је апликација затајила? Јесте и за то би требало да ти умање следећи рачун. Али, не можеш ти да се правиш као да ниси неко ко је сам себи направио проблем.

Pa dobro sada si se malo korigovao na osnovu prvog posta je izgledalo kao da je to je to oni su zeznuli sa aplikacijom i ko tebe sisa..
Ne iskljucujem da ja lose rezonujem zato sam i postavio ovde da vidim kako drugi rezonuju. Isto kao pise u prodavnici na izlogu snizenje 90% nije 10000 nego je 1000 din ja naravno udjem da kupim za 1000 din, kad mi na kasi traze 10000 i ja odustanem jer vidim da to nije ono sto pise, ali ja sam na SMS dobio potvrdu da je sve u redu i da je uspesno obavljeno, ako im je aplikacija nije u redu zasto sam dobio i SMS potvrdu, sad ces ti reci pa mozda ta aplikacija salje SMS, ne znam i ne zanima me to znaci na dva nacina sam dobio potvrdu da je sve ok u samoj aplikaciji i SMS porukom, da je bar na SMS stiglo da ne moze ja bih se opasuljio.

Tako da opet to sto pise u ugovoru mi nije opravdanje za ovakav sunovrat, mozda je bila neka akcija, promocija, pa je moglo da se spusti na nizi paket, sta ja znam glupo je sada navoditi sve varijante i primere... U sustini nudi mi konja daje mi kravu... nisam razumao ovo zadnje : ''Јесте и за то би требало да ти умање следећи рачун.'' ?
 
Neznanje nije opravdanje.
Neko pogresno cinjenje primenjeno greskom, neznanjem i sl. ne daje legitimitet tome cinu.
Kako god bilo nisi u pravu ali idi i pokusaj promeniti u svoju korist i traziti im kako si naumio, ne kosta te nista sem vremena i truda, eventualno dodatnih komplikacija kao sto su prebacivanje na O1 po novim cenama i sl.
 
Pa dobro sada si se malo korigovao na osnovu prvog posta je izgledalo kao da je to je to oni su zeznuli sa aplikacijom i ko tebe sisa..
Ne iskljucujem da ja lose rezonujem zato sam i postavio ovde da vidim kako drugi rezonuju. Isto kao pise u prodavnici na izlogu snizenje 90% nije 10000 nego je 1000 din ja naravno udjem da kupim za 1000 din, kad mi na kasi traze 10000 i ja odustanem jer vidim da to nije ono sto pise, ali ja sam na SMS dobio potvrdu da je sve u redu i da je uspesno obavljeno, ako im je aplikacija nije u redu zasto sam dobio i SMS potvrdu, sad ces ti reci pa mozda ta aplikacija salje SMS, ne znam i ne zanima me to znaci na dva nacina sam dobio potvrdu da je sve ok u samoj aplikaciji i SMS porukom, da je bar na SMS stiglo da ne moze ja bih se opasuljio.

Tako da opet to sto pise u ugovoru mi nije opravdanje za ovakav sunovrat, mozda je bila neka akcija, promocija, pa je moglo da se spusti na nizi paket, sta ja znam glupo je sada navoditi sve varijante i primere... U sustini nudi mi konja daje mi kravu... nisam razumao ovo zadnje : ''Јесте и за то би требало да ти умање следећи рачун.'' ?

Oni će ti sigurno naplatiti cifru za O2 ali ti jedino možeš da ideš i pitaš da te odmah vrate na O2 pošto to plaćaš. To si potpisao i oni tu neće da popuste. Možda uspeš da izvučeš još ovaj mesec po ceni O1 ali poe je to to.
 
@Animal - Нисам се ја мало кориговао, него си ти почео да схваташ написано, али нећеш то да признаш већ се држиш приче: „Не знам ја ништа, откуд знам шта је било, ја сам само кликнуо и то је то не занима ме ништа друго од онога што сам замислио”. Да, апликација, тачније - аутоматизовани сервис ти је посало потврдни СМС. Оно што пише у уговору је најбитнија ствар и само то што пише у уговору можеш да добијеш назад. Нижи пакет тешко. Лепо ти је и Zeha написао - незнање није оправдање. Када ниси сигуран у нешто, прво се распитај па тек онда делај, не обрнуто.
 
Ukoliko mu ne daju ono što je dobio potvrdom SMS ili ga ne vrate na O2 po ceni O1, trebalo bi da raskine UO bez naplate penala, jer do ovoga trenutno je došlo njegovim neznanjem, ali pre svega greškom u njihovom sistemu.

On je kroz njihov direktan način komunikacije dobio ponudu, svidela mu se, prihvatio. Za to se kasnije ispostavilo da je nemoguće i da ta ponuda nije za njega - nije njegova krivica.

Do promene paketa je došlo, znači kroz sistem je odobren prelazak na nižu tarifu. Ok, nije manju cenu za prvu godinu, a šta je s drugom godinom? Naplaćivaće mu po ceni O2?!?!?

Ovo je dakle sve njihova greška, jer je on dobio ponudu kroz svoj broj telefona u njihovoj zvaničnoj aplikaciji.

Budi uporan i podnesi žalbu na fin način, moraće da ti izađu u susret.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sarulja91, ако је потписао уговор на 2 године (и још Оморика 2 по цени Оморике 1), како може било шта ниже од тога да добије, по ком основу? То што је апликација забаговала је довољно само да му следећи рачун умање за онолико колика је разлика између те 2000 динара које су му наплатили и месечне претплате по цени дефинисаној у уговорној обавези.
 
Sarulja91, ако је потписао уговор на 2 године (и још Оморика 2 по цени Оморике 1), како може било шта ниже од тога да добије, по ком основу? То што је апликација забаговала је довољно само да му следећи рачун умање за онолико колика је разлика између те 2000 динара које су му наплатили и месечне претплате по цени дефинисаној у уговорној обавези.
Imaš objašnjenje u postu, ali evo

Do promene paketa je došlo, znači kroz sistem je odobren prelazak na nižu tarifu. Ok, nije manju cenu za prvu godinu, a šta je s drugom godinom? Naplaćivaće mu po ceni O2?!?!?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ма, какво објашњење? Да ли си ти уопште читао све? Лепо је прво написао да је потписао уговор за тарифу Оморика 2 (по свему судећи по цени за тарифу Оморика 1). И онда му је то било много да плаћа, па је решио да промени пакет, иако по одредбама уговорне обавезе тако нешто није могуће. И онда је после непуна два месеца решио да путем апликације промени тарифу иако се није распитао ни овде, ни на сајту, нити позивањем корисничке службе. Апликација је забаговала јер је: „zahtev je greskom prihvacen jer su uslovi iz ugovora takvi da placate cenu tarife a aplikativna ogranicenja su vezana za cenu (ово је он написао)”. То значи да је услед промене тарифа и њихових цена по новом ценовнику сама апликација „пермутовала” шта је стара категоризација тарифа, а шта нова. Само зато би требало да му следећи рачун умање, а реално би могли барем још један поред тога због компликација које су настале и да му дозволе наставак важења уговорне обавезе коју је у децембру потписао. Али, да му дозволе да без пенала раскине уговор, то једноставно није могуће.
 
Ма, какво објашњење? Да ли си ти уопште читао све? Лепо је прво написао да је потписао уговор за тарифу Оморика 2 (по свему судећи по цени за тарифу Оморика 1). И онда му је то било много да плаћа, па је решио да промени пакет, иако по одредбама уговорне обавезе тако нешто није могуће. И онда је после непуна два месеца решио да путем апликације промени тарифу иако се није распитао ни овде, ни на сајту, нити позивањем корисничке службе. Апликација је забаговала јер је: „zahtev je greskom prihvacen jer su uslovi iz ugovora takvi da placate cenu tarife a aplikativna ogranicenja su vezana za cenu (ово је он написао)”. То значи да је услед промене тарифа и њихових цена по новом ценовнику сама апликација „пермутовала” шта је стара категоризација тарифа, а шта нова. Само зато би требало да му следећи рачун умање, а реално би могли барем још један поред тога због компликација које су настале и да му дозволе наставак важења уговорне обавезе коју је у децембру потписао. Али, да му дозволе да без пенала раскине уговор, то једноставно није могуће.
Jesam čitao zato i kažem.

Šta njemu znači dvomesečno umanjenje računa, a da potom Omoriku 1 plaća 1.500?

Oni njemu ne mogu da daju O1 po ceni od 1.099 jer više ta mogućnost ne postoji, a ne mogu ni da mu daju O2 sa 6 gb neta jer više ne postoji, a i cena je drugačija (manja) koju one ne prihvata verovatno.

On je potpisao O2 po ceni O1 12 meseci, a potom 12 meseci puna cena - više ne može da dobije.

Ima sve uslove da traži raskid ugovora bez naplate penala, s obzirom na to da O1 plaća po punoj ceni, uređaj nema, niti je bez UO, a ne može ni ono što je potpisao na ugovoru da dobije.

Onda potom može da traži novu UO sa ponudom, kako volite da kažete, "ispod žita".

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Oni treba da srede da ga vrate na staro, ali da on ocekuje da predje na O1 nije realno (ugovor kaze da ne moze, tacka - to sto je nekako uspeo, znaci da je nasao gresku negde, slucajno ili namerno).
Cimaj ih, salji mailove, zali se vise puta, lagano objasni u poslovnici (verovatno ce te poslati kod sefa, ako su iole normalni). Ako ides mailom, prvi mail garant odbijaju, kao da imaju nekog bota koji pise odbijenice, i na to se ne osvrci :)
Ako te 2x odbiju (da se vrati na staro!), onda RATEL. Raskid da ti daju je njihova dobra volja, nazalost.
(ne znaci da neces dobiti nesto nezvanicno kao kompenzaciju za ovo smaranje, MTS je nesto prilicno darezljiv bio zadnjih meseci)

Nego... zasto si pokusao da predjes na O1 uopste? Ne bi trebalo da ti je istekla prva godina jos uvek.
 
Ovde je reč o obmani potrošača i njihovoj greški u sistemu. Ono što on traži, nije moguće, ali zato moraju u mts-u da koriguju stvar i da ga vrate na stanje iz Decembra i da nastavi da plaća ono što je potpisao do kraja ugovora. To što eksplicitno piše u ugovoru (i u toku trajanja istog) ne mora da znači , da ne može doći do promene uslova korišćenja i mogućnost promene na nižu tarifu u vidu online apliciranja, na primer. Pošto to nije dozvoljeno a omogućeno je (sad kako i zbog čega, to je njihova stvar), moraju ispraviti stvar.
To vam je isto kao kad bankomat pretupi, a desilo mi se i sistem dozvoli dupli dozvoljen minus, ja se obradovao, podigao neki deo, i posle par dana video da greška, lova vraćena, za kamatu da li je išla, ne znam (a nije ni bitno). Ali nisam mogao uzeti nešto što mi ne pripada iako su mi "dozvolili".
Tako i ovo. Greška bratac, ono što možemo je samo da te vratimo na fabrička podešavanja (potpisan ugovor na O2) uz korigovanje računa.
 
Poslednja izmena:
To bi bilo najlogicnije.
Neka nam se javi kad ih kontaktira i ispirca sta je i kako bilo...
Do tada ajde da pricamo o necemu drugom.
 
To i kažem, moraju da isprave i da ga vrate na ono što je potpisao.

Ako ne mogu, raskid bez naplate penala, pa mu daj nešto fino.

Toliko, ajde dalje

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Konacno jos glasova razuma ovde.
Ja sam cuo kaze u prodavnici koju cenu zateknes na artiklu ako ta pise moraju da ti prodaju po toj cak i ako se ustanovi da su pogresili. E pa ja sam zatekao cenu na aplikaciji tu i sve je uspesno proslo, salim se, samo ne mogu da verujem da su krenuli da klempaju a da nisu javili korisniku da to nije moguce, ok proslo je a nije moglo cim je stigao racun morali su da vide da nesto nije u redu i da kazu ehe ne moze ovo ovako storniraj javljaj da nije u redu, nego jok, prosao racun stigao i oni krenuli da klempaju e to me najvise isp**di da mi dodje da poludim samo gleda ko kako da te namagarci. I tek su sada intervenisali posle moje zalbe upucene njima. Evo danas ulazim u kucu stigla poruka o promeni tarife, znaci promenili oni sami od sebe u sta ne znam ne pise, slepci ne mogu da posalju vasa tarifa je ta i ta nego salju sta sam dobio uz tarifu a isto to se dobija uz omoriku 2 i omoriku 3, e sada ti gataj u sta su oni promenili...

Nista idem danas kasnije u poslovnicu da vidim pa cu da javim.
 
Aj napišite još jedno 160 postova o ovome!
 
Stoji jos uvek 100GB na stanju. Nisam se toliko cimao oko toga posto ne trosim te GB, broj je u procesu prenosa u drugu mrezu.

Mozda hoce da te zadrze sa tih 100gb. Pitaj/probaj. Mada kada sam presao sa XL na O1, mislim da su se preneli gb iz prve u drugu tarifu, i mogle da se koriste do kraja meseca.
 
Iskreno ne zavisim vise od tih 100GB iz mts:a, nasao sam alternativu, posto nisam hteo da se zamajavam sa njima. Mada nikako da zavrsim prenos u drugu mrezu evo skoro 15 dana.
 
Ovi u poslovnici pojma nemaju 15 minuta kliktala po laptopu kaze meni ovde nista nije jasno. Zvala kolegu i on bio 5-6 min gledao ni njemu nije jasno, i rekli mi da ostavim podatke da ce me zvati u ponedeljak koleginica iz korisnickog centra ili tako nesto.

A meni je u medjuvremenu danas stiglo i resenje prigovora koje nema vezu s mozgom.
U sustini necu odustati jer nemam za sta da im platim 2000 din za ovaj i sledeci racun, posto su me prebacili na O1 po starim uslovima a naplacuju 2000 din..


Nego... zasto si pokusao da predjes na O1 uopste? Ne bi trebalo da ti je istekla prva godina jos uvek.

Nisam registrovao ovo. Pa pisao sam o tome ovde jednostavno u medjuvremenu su nam uveli internet gde sam bio bez istog i mobilni internet mi ne znaci nista.. ne trosim ga, slucajno sam brljao po toj aplikaciji da vidim sta ima i video da se citiram : ''MTS centar nudi mi pod promenom tarife preporucenu tarifu Omorika 1 i stoji : ''neograniceni minuti, SMS i 3GB u Srbiji i 100 minuta za m:tel mreze. Mesecna naknada 1999 ili 1099 din uz ugovor sa popustom na tarifu.'' Ispod pise aktiviraj.''

I ja aktivirao posto nisam uzeo telefon znaci popust i znaci 1099, dobio ponudu znaci pisalo da mi preporucuju Omoriku 1 a to je bilo jos dok su bile stare cene i to je cela prica. Dobio potvrdu na aplikaciji da je uspesno, dobio SMS.
 

Prilozi

  • resenje.png
    resenje.png
    141.7 KB · Pregleda: 156
Ovi u poslovnici pojma nemaju 15 minuta kliktala po laptopu kaze meni ovde nista nije jasno. Zvala kolegu i on bio 5-6 min gledao ni njemu nije jasno, i rekli mi da ostavim podatke da ce me zvati u ponedeljak koleginica iz korisnickog centra ili tako nesto.

A meni je u medjuvremenu danas stiglo i resenje prigovora koje nema vezu s mozgom.
U sustini necu odustati jer nemam za sta da im platim 2000 din za ovaj i sledeci racun, posto su me prebacili na O1 po starim uslovima a naplacuju 2000 din..




Nisam registrovao ovo. Pa pisao sam o tome ovde jednostavno u medjuvremenu su nam uveli internet gde sam bio bez istog i mobilni internet mi ne znaci nista.. ne trosim ga, slucajno sam brljao po toj aplikaciji da vidim sta ima i video da se citiram : ''MTS centar nudi mi pod promenom tarife preporucenu tarifu Omorika 1 i stoji : ''neograniceni minuti, SMS i 3GB u Srbiji i 100 minuta za m:tel mreze. Mesecna naknada 1999 ili 1099 din uz ugovor sa popustom na tarifu.'' Ispod pise aktiviraj.''

I ja aktivirao posto nisam uzeo telefon znaci popust i znaci 1099, dobio ponudu znaci pisalo da mi preporucuju Omoriku 1 a to je bilo jos dok su bile stare cene i to je cela prica. Dobio potvrdu na aplikaciji da je uspesno, dobio SMS.

Jesi li ti sada izgubio ugovorom garantovanu promociju ili nisi?
Zanimljivo je da i meni, u preporucene tarife, iako sam Omorika 1, imam Omoriku 1,2, 3, Soko, Mobilni Net XL.
 
Ovi su pobedili sami sebe :D Screenshot_20190316-012355_Samsung Internet.jpg
Ovo mi sve miriše na to da su pošti zafalile pare, pa će većina korisnika platiti račun uz proviziju, a i većina m banking servisa plaća proviziju za plaćanje računa "pešaka" . Tako da će na ovome svi lepo da zarade, s obzirom da usluga elektronskog plaćanja preko portala neće biti dostupna za 2 računa :D
 
Poslednja izmena:
@Animal - Какав си ти победник! У решењу приговора лепо пише да си ти 28.12.2018. потписао уговорну обавезу на 24 месеца за тарифни профил Оморика 2 по цени од 1099 динара. Пишеш да ти није потребан мобилни нет јер га имаш код куће (као да је то њима битно) и да си гледао шта пише, те да си одабрао да пређеш на тарифни пакет Оморика 1 који би плаћао исто онолико колико си плаћао Оморику 2 из новогодишње промоције. МТС једино што би требало да уради јесте да ти умањи рачун и то је све - сам си себе довео у ситуацију у којој си. Хајде то што ти не треба више толико пуно нета, али да ти не застанеш и не кажеш себи: „Зашто да плаћам исто, а да добијем мање?” Не, ти си утувио себи нешто у главу и сада тврдоглаво кривиш друге због свог неразмишљања. Браво!
 
Ovi su pobedili sami sebe :D Pogledajte prilog 267235
Ovo mi sve miriše na to da su pošti zafalile pare, pa će većina korisnika platiti račun uz proviziju, a i većina m banking servisa plaća proviziju za plaćanje računa "pešaka" . Tako da će na ovome svi lepo da zarade, s obzirom da usluga elektronskog plaćanja preko portala neće biti dostupna za 2 računa :D

U, da, mnogo ljudi pkaca na sajtu :D
Animal, ma mani ih, prvi odg im je uvek takav. Idi dalje! Ratel..
 
Kolika je max brzina tog kućnog neta, 10/2?
 
Da 10/2. Meni sasvim dovoljno za moje potrebe.
Inace na mojoj lokaciji mt:s H+ je bio negde oko 17Mb/s download, a sa 4G nisam mogao da izvucem ni 10Mb/s, verovatno zbog jacine signala. Tako da mi to dodje na isto na 4G:).
 
Nazad
Vrh Dno