Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

US account radi za US igrice a EU za EU - dakle ako kupiš igricu u EU add-on skidaš sa EU storea. Ako skineš sa US neće ti raditi.
 
ok ali ja cu da nabavim Visa karticu iz Nemacke, USA, odakle god treba, imam dosta poznanika po inostranstvu.
ja ne razumem taj Sony da nece da nam uzme pare ! znas kad ja nekom ne bi uzeo pare ? juce!!!
 
Pa ne isplati im se da omoguce za nas 100, boli ih uvo otprilike... Verovatno im je vece cimanje da to omoguce, nego sto bi im bila zarada. I vrlo je moguce da uopste niko nije, ni nece iz sony-ja to razmatrati, tako da...
 
Nije ni to problem... Samo kreiraj karticu sa adresom koju si stavio na account (UK ili sta vec) i opet mozes da dodajes pare bez problema....
 
Nije ni to problem... Samo kreiraj karticu sa adresom koju si stavio na account (UK ili sta vec) i opet mozes da dodajes pare bez problema....

Na sta sad mislis, na Entropay? :) Zar on ne radi samo za US store?
 
Mislim da neke mogu samo da se registruju za jednu konzolu... (bar sam negde naleteo na takav podatak) U svakom slucaju, ako imas karticu (ili znas nekoga ko je ima) mozes da kreiras virtuelnu US karticu i ne moras da se smaras oko sharovanja... (bar ja nisam uspeo da nadjem nekoga ko bi bio zainteresovan za to, a u medjuvremenu se problem sam resio posto je proradio entropay)
Nisam još čuo da neke mogu samo na jednu konzolu. Jel zna neko koje to?
 
Warhawk i Burnout Paradise, kažu i GT5P ali ja uredno imam kopiju i radi bez problema, biće da su skinuli restrikciju za tu igru ali za ove dve važi PSN lock.
 
Dobro, te dve me ni ne zanimaju tako da ponuda za podelu i dalje stoji :)
 
Na sta sad mislis, na Entropay? :) Zar on ne radi samo za US store?

Entropay je, mislim, britanska firma... Za store je, pretpostavljam, bitno koja ti je adresa na kartici... Ako bi ostavio UK adresu i tako kreirao UK karticu, mislim da bi mogao da kupujes na UK store... Naravno, ovo jos nisam testirao, a i ne znam da li ce mi dozvoliti da sa jedne fizicke kartice dopunjavam dve virtuelne... :) (uvek mogu da koristim i kreditnu, ali je debitna sigurnija)
 
E krastavac ja mislio ti samouevereno pricas :) Koliko znam Entropay radi samo na US store-u, osim ako sad kad je ponovo proradio ne podrzava i Evropu. Ajde probaj molim te jer nemam vise kinte na kartici..
 
Ako bude radilo onda nek neko napise tutorial for noobs pa da poskidamo svi i taj dlc... :) Taman mi ostalo malo love na kartici za to.
 
Ja ovdje napisao nesto, a nisam vidio prethodne postove... :S
 
Poslednja izmena:
E krastavac ja mislio ti samouevereno pricas :) Koliko znam Entropay radi samo na US store-u, osim ako sad kad je ponovo proradio ne podrzava i Evropu. Ajde probaj molim te jer nemam vise kinte na kartici..

Pri kreiranju kartice, opet uzima adresu koju si prvo uneo... Sto se dopuna tice, mozes sa koliko god kartica da dopunjujes koliko hoces virtuelnih kartica... Account je dozvoljen samo jedan po coveku, ali se to moze srediti ako imas vise kartica... U svakom slucaju, postavio sam im pitanje pa ce valjda uskoro odgovoriti... :)
 
Zar nije davanje pogrešnih informacija prilikom kreiranja kartice kažnjivo?
 
kad napravis Entropay (uradjeno) kako da dodam karticu na svoj accaunt na ps-u?
Prijavljuje mi stalno da proverim svoje podatke. Da li je potrebno prvo da dodam neka sredstva na nju?
 
Moras da dodas kintu na Entropay karticu, koliko sam video tamo 20$ je minimum, i onda te podatke virtuelne kartice kucas na PS storeu.
 
Poslednja izmena:
Zar nije davanje pogrešnih informacija prilikom kreiranja kartice kažnjivo?

Ne bas... Ovi ti ni ne traze podatke... Samo im je bitno da im das prave podatke za tvoju (pravu) karticu... Ako se bavis nekim nedozvoljenim stvarima uvek mogu da te nadju preko nje... :)
 
Sad sam dobio odgovor sa entropay... Ako zelis da imas vise kartica nije problem... Oni ne verifikuju ime i adresu tako da bi trebalo da mozes da stavis sta god hoces (probacu veceras sa US karticom na UK nalogu)
 
Meni su napisali sledeće:
Your EntroPay account will be fully reactivated once we receive the following documents to prove you are the card holder.

1.) Personal Identification: A clear copy of your Passport, Photographic Drivers Licence or I.D. Card (both sides).
2.) Payment Verification: A clear copy of both sides of the credit/debit card (covering the middle 8 digits of the card number, and the 3 digit Card Security Code (CVV/CVV2)) and a clear copy of a recent bank statement on which your name and address are clearly visible.

Jel neko to dobijao već? Stavio sam tačne podatke za karticu, ali sam za zemlju stavio UK, isto kao na soniju. Ako im pošaljem ličnu kartu verovatno propade kombinacija...
 
To zna da se desi da posalju nekom za verifikaciju, bad luck
 
Pa šta da radim? Da šaljem ili da probam da napravim drugi nalog? Mada možda sad džabe kad imaju broj moje kartice :(
 
Jel neko to dobijao već? Stavio sam tačne podatke za karticu, ali sam za zemlju stavio UK, isto kao na soniju. Ako im pošaljem ličnu kartu verovatno propade kombinacija...

Oni proveravaju tvoje podatke sa prave kartice... Njih je briga za ono sto si napisao kao adresu za virtuelnu karticu... Zato mozes da im posaljes podatke... Na kartici pise da si iz Srbije i ocekivano je da posaljes kopiju naseg pasosa...
 
Vampir, oces probati mozda da pazaris nesto sa evropskog Store-a? Bilo sta, neku temu, nesto najjeftinije, cisto da imamo potvrdu da li Entropay radi na evropskom.
 
Vampir, oces probati mozda da pazaris nesto sa evropskog Store-a? Bilo sta, neku temu, nesto najjeftinije, cisto da imamo potvrdu da li Entropay radi na evropskom.

Probao sam da koristim US karticu i nece (verovatno zbog adrese) Verovatno cu morati da otvorim UK account ili da probam da menjam adresu na US accountu, ali to cu tek moci da probam veceras...
 
Moras da dodas kintu na Entropay karticu, koliko sam video tamo 20$ je minimum, i onda te podatke virtuelne kartice kucas na PS storeu.

To sigurno? Mislim glupo bi bilo da dodam pare a ne prodje mi kartica....
 
Vidim da pise tamo kad dodajes novce "from 20 to 2000" ili tako nesto, ali 20 je minimum. Valjda ti mozes da povuces posle to. Na US store-u ce proci sigurno, ali jos ne znamo da li radi na UK.
 
Ok. Probacemo onda . .
 
Ako je bezbedno da se pošalje kopija lične karte onda ću probati ja pošto mi je otvoren uk nalog.
 
Poslao sam im sad sken kartice i vozačke dozvole pa ćemo da vidimo...
 
Nazad
Vrh Dno