Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

Zabavna ova Alienation.
 
Dobra je ali me nije instant kupila kao Dead Nation.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Meni je mnogo vise legao alienation. Igru sam kupio kada je izasla, nedavno sam je ukljucio ponovo dodali su bas dosta stvari sto nije bilo ranije. Sad opet grindujem xD
 
Turski PlayStation Tviter nalog slučajno otkrio da su Killing Floor 2 i Life is Strange PS4 igre za jun, nakon čega su obrisali post:

PSPlusjune.jpg


Za koji dan ostaje da se vidi ima li nešto od ovoga.
 
Poslednja izmena:
Ispostavilo se da je tvit bio tačan, tako da su Killing Floor 2 i Life is Strange igre za mesec jun.

Ostale:

PS3:
Abyss Odyssey
WRC 5: World Rally Championship

PS Vita:
Neon Chrome (crossbuy with PS4)
Spy Chameleon (crossbuy on PS4)
 
Ispostavilo se da je tvit bio tačan, tako da su Killing Floor 2 i Life is Strange igre za mesec jun.

Ostale:

PS3:
Abyss Odyssey
WRC 5: World Rally Championship

PS Vita:
Neon Chrome (crossbuy with PS4)
Spy Chameleon (crossbuy on PS4)

Odlicne igre ovog meseca.
 
Hajde da pitam ovde.

Trenutno je aktuelna akcija za PS Plus Card - 35e za 12 meseci (odnosi se na AT/DE region). Da li je to povoljan deal?

Koje su konkretne prednosti clanarine za PSN zajednicu?

Vidim da se navodi dobijanje 10GB Cloud storage-a, eksluzivni popusti, pristup online MP-u, pristup nekim igrama. Ali mi nekako, kroz citanje, sve to malo znaci.

Da li je PSN pretplata obavezna u smislu da li donosi velike bonuse za vas kao vlasnike konzola ili je nesto bez cega se moze?

Takodje vidim da se kupovina koda vrsi u zavisnosti od lokacije tj regiona. Da li se to onda sukobljava sa vise naloga za razlicite regione koje imate na konzoli?
 
Pretplata ti je potrebna ukoliko misliš da igraš MP, u suprotnom je previše novca da bi eventualno dobio besplatan naslov koji ti se dopada.

Uz sam PS Plus imaš dosta popusta na kupovinu igara, pa se tako dobije ušteda. Uostalom, to je nešto preko 500 dinara na godišnjem nivou, što je zaista malo za ono što dobijaš.

Kada kupiš jednu PS Plus pretplatu, svi nalozi na konzoli mogu da igraju MP. Dakle dovoljna je jedna. Jedino što igre dobijaš na onoj na kojoj je uplaćeno.
 
hvala!

Sto znaci da se u principu placa pretplata za akcijske popuste igara i MP? (da li postoje veci termini za sale, kao na steamu recimo ili su potpuno random?)

Da li to znaci da su igre koje su kupljenje na online akcijama nedostupne za instalaciju/igranje (ukoliko nisu na HDD-u) kada pretplata istece?

Da li je i Share naloga povezan za PSN pretplatom?
 
Da, ima raznih popusta, što od izdavača, što od žanrova, nasumičnih i slično.

Ne, ističe pristup samo onim igrama koje su besplatno došle uz pretplatu. One kupljene su trajne, samo je razlika što si kupio sa dodatnim popustom jer imaš PS Plus.

Ne znam na šta konkretno misliš, ali nalozi koje si kupio preko Share-a će imati pristup MP-u. Čisto da ne bude zabune, samo tvoj nalog na konzoli ima pristup, ne i druga strana Share-a.
 
Spominje se SharePlay sistem (koji mi nije jasan).

Recimo ortak koji ima dosta digitalnih verzija igara na svom nalogu za PS4 i koji bi mi share-ovao -> da li je preduslov da oboje imamo pretplatu na PSN da bi mogli da "delimo igre" sa mog odnosno njegovog naloga ili ne?

Ili bi postojala opcija da on doda svoj odnosno ustupi mi njegov nalog na mojoj konzoli? U tom slucaju bih recimo skinuo sta me interesuje od igara i recimo ne bih se kacio na net nakon brisanja tog njegovog (sekundarnog) na mojoj konzoli?
 
Ne, Share Play je drugo. To je mogućnost da igraš igru koju ima neko od tvojih prijatelja. Pozove te i igrate po 60min, nakon čega mora ponovo kako bi nastavili.

A za vaše deljenje ne mora da se ima PS Plus. Dovoljno je da on odjavi svoju konzolu, da tebi da podatke naloga i da sa njegovim nalogom aktiviraš svoju konzolu kao primarnu (posle samo ideš Log Out of PS4). Tako i ti i on i dalje igrate sa svojim nalozima, jer ste njegov podelili na Nosilac (kod tebe na konzoli) i Guest (kod njega).
 
Jos jedno pitanje vezano oko cene igara:

Procesljao sam cene za titlove (fizicke kopije) i uglavnom se krecu oko ~25/30e pa na gore. Ima i par naslova ispod 20e poput TR i MGS V complete,ali su vrlo retki.

Sta se smatra povoljnom cenom za PS4 naslove, odnosno ispod koje cene je "must buy" ukoliko se naleti na neki naslov?

I koliko su digitalni naslovi jeftiniji odnosno za koliko se mogu (jeftinije) nabaviti?
 
To je ipak subjektivna stvar šta je povoljna cena. Recimo, meni za neke naslove nije ni 10$ primamljiva kupovina, dok bih za neke dao punu cenu Day 1. Sve zavisi šta od žanrova voliš.

Što se tiče digitalne kupovine, pre ćeš naleteti na masivniji popust na prodavnici nego kod naše ponude u vidu diska.
 
Izgleda da je krenuo neki PSN+ sale, makar za nemacko trziste.

Ja upravo uzeo TR Def. edition i Metro redux paket za 18e (9e svaki)
 
Until Dawn i Game of Thrones su PS4 igre za mesec juli.

PS3:
Tokyo Jungle
Darkstalkers Resurrection

PS Vita:
Element4l
Don’t Die, Mr. Robot (Cross Buy on PS4)
 
Kupih polovan Diablo 3 Ultimate Evil Edition disk za PS4, ali došao je sa mutno iskopiranim coverom na nemačkom jeziku. Pošto sam pretražio internet i ne mogu da nađem verziju na engleskom, može li neko da skenira originalni cover svog primerka u što većoj rezoluciji i pošalje mi na PM? Voleo bih da odštampam i napravim cover kako dolikuje, za kolekciju.

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Just Cause 3 i Assassin’s Creed: Freedom Cry su PS4 igre za mesec avgust.

PS3:
Super Motherload
Snakeball

PS Vita:
Downwell (crossbuy with PS4)
Level 22
 
Konacno nesto konkretno! :D
 
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain i Amnesia: Collection su PS4 igre za mesec oktobar.

PS3:
Monster Jam Battlegrounds
Hustle Kings

PS Vita:
Hue (Cross Buy with PS4)
Sky Force Anniversary (Cross Buy with PS4 & PS3)
 
Odlične igre. MGSV neverovatno da je za free.
 
The Evil Within trenutno 7.99e na PSN-u.

Da li je vec bila uz PS+?

Po ovoj ceni deluje primamljivo, sa gameplay strane ok, nije masterpiece ali vredi odigrati kao sasvim solidan naslov u tom zanru. Sa druge strane mi deluje da je i PS+ naslov i da je 7.99e bacen novac.
 
Moguce da ce biti sledeceg meseca, mislim logicno za ocekivati. Izasla dvojka, sale da se zaradi i onda free..

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Darksiders II i Kung Fu Panda su PS4 igre za mesec decembar.

PS3:
Syberia Collection
Xblaze Lost: Memories

PS Vita:
Forma.8 (Cross Buy with PS4)
Wanted Corp
 
Slazem se , onako srednje zalosno, jeste bolje nego za prosli mesec ali opet daleko od onoga sto smo prizeljkivali.
Mada Darksiders nisam nikad igrao , a generalno volim taj hack n slash tip igara i te linearne avanture gde nema beskrajno velikih praznih mapa , milion dosadnih i repetativnih "side" misija, stalno nekogg budzenja i smaranja po opcijama.........itd.

U svakom slucaju nadajmo se da ce za praznike , odnosno za Januar dati nesto ono bas ljudski.
 
Nazad
Vrh Dno