Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

Pa ako je po leak-u, samo Wolverine Venom ulazi u ovaj ciklus konzola, sve ostalo je PS6 teritorija.. Nisu mi se nesto pretrgli, mada ova dva naslova svakako ce biti dobri.
 
Sumnjam da će biti PS6 exclusive, tačnije nema šanse.

Kamo sreće da krenu tim putem, zaglavljen smo zbog broja korisnika sa starijim konzolama što će verovatno da se nastavi kao trend.
 
Sumnjam da će biti PS6 exclusive, tačnije nema šanse.

Kamo sreće da krenu tim putem, zaglavljen smo zbog broja korisnika sa starijim konzolama što će verovatno da se nastavi kao trend.
Baš zgodno da su starije konzole i njihov nemali broj korisnika uvek krive za stagnaciju u razvoju igara...

Nešto mi ne deluje da su oni krivi za 99 rimejk verzija igara koje su izdate od početka godine (eto sad najavljuju i TLOU2 rimejk, iako je orginal izašao pre par godina, i potpune je bespotreban, osim sa vizure de se skarabudži igra da bi zajahala na pretpostavljenoj popularnosti druge sezone serije).

Ali lakše je raditi rimejk nego uložiti i osmisliti novu igru.
 
To je drugi par cipela. Svakako je taj trend previše uzeo maha. Ima tu dobrih ostvarenja pre svega sa strane Capcoma, ali Sony sa svojim igrama tu baš cedi suvu drenovinu i što ja najgore kaplje.
 
Evo ih i detalji koji su leakovani za Wolverine igru:

  • igra će po svemu sudeći imati parkour sustav sličan Spider-Man naslovima – Wolverine također trči po zidovima i preskače razne prepreke
  • Wolverine će osim svojih oštrica koristiti i druga oružja, poput katane
  • igra će potencijalno imati dvoje igrivih likova, uz Logana to će biti Jean Grey, te će poslužiti kao uvod u Insomniacove igre X-Men franšize
  • spominje se da bi igra trebala imati 40 misija i trajati oko 15 sati
  • mesta radnje bit će Shinjuku, Madripoor, Alaska i Avalon
  • protivničke grupe zvat će se Reavers, The Hand i Sentinels
  • značajniji protivnici bit će Deathstrike, Sinister, Sabertooth, Omega Red
  • uz Jean Grey kao pomoćnik u igri pojavit će se Walter (Sasquatch)
  • spominje se kako bi igra naknadno mogla dobiti mrežni multiplayer mod
 
... Sony sa svojim igrama tu baš cedi suvu drenovinu i što je najgore kaplje.
Dok god kaplje, ima da cede.
Ovako nekako to ide ...
sheep shaving GIF
 


Leakovani buduci Sony naslovi, brojke od prodaje i cene investicija za igre/projekte...
Krece negde od 10.min
 

  • A Plague Tale: Requiem (PS5) – emotivna avantura o sestri i bratu koji nastoje pobeći od kuge koja ih proganja
  • Evil West (PS5, PS4) – pucačina iz trećeg lica u kojoj kao lovac na vampire koristite futuristička oružja
  • Nobody Saves the World (PS5, PS4) – 2D fantasy igra u kojoj možete menjati formu između 15+ različitih likova s različitim sposobnostima
 
Kakvi su bili prethodni meseci ovaj je jos i dobar :D
 
Igrao sam A Plague Tale: Requiem, meni je ok.
Ranije su davali i prvi deo.
 
A sta vam je lose ovde? Dali su dve AAA igre, Evil West nije ni godinu dana star.
 
A sta vam je lose ovde? Dali su dve AAA igre, Evil West nije ni godinu dana star.
Requiem i Evil West nisu AAA naslovi.
Smeta mi što taj Requiem nije igrao besplatno samo onaj ko se nije sapleo o njega (bar na PC), a za EW sam pogrešio i permutovao sam ga sa drugim indi naslovom slične divlji zapad - horor tematike.
EW mi je ok, ali i on je na GP već mesecima ako ne i Day one.

Naravno ko je ograničen samo na PS i nije imao priliku da ove igre ranije besplatno odigra, ovo mu je solidan mesec.
 
Po meni vrlo dobar mesec, 2 dobre igre.

Nije realno da uvedemo i kriterijum "bilo je na Game Pass, ne treba mi i ovde".
Previse ste kritični ljudi, tom logikom ima samo 10-ak igara kojima bi bili zadovoljni.
 
Requiem i Evil West nisu AAA naslovi.
Smeta mi što taj Requiem nije igrao besplatno samo onaj ko se nije sapleo o njega (bar na PC), a za EW sam pogrešio i permutovao sam ga sa drugim indi naslovom slične divlji zapad - horor tematike.
EW mi je ok, ali i on je na GP već mesecima ako ne i Day one.

Naravno ko je ograničen samo na PS i nije imao priliku da ove igre ranije besplatno odigra, ovo mu je solidan mesec.
Gde se to APT: Requiem davao besplatno a da nije Game Pass koji je inace servis koji se placa? Takodje, Evil West nikada nije bio na GP niti na bilo kom drugom subscription servisu, jedino PS Plus Premium ima trial verziju od ja mislim 2 sata.
 
Sve dok ne punde jeftiniju opciju bez igara, ljudi imaju pravo da se zale da su ponudili 2077, Starfaild i MW3. Dajes ljudima igre koje ne zele. Zasto nam vec, ako nas sile da placamo multiplayer, ne daju opciju ili da prodamo poklonjene igre ili da izaberemo iz kataloga.. ili jednostavno ne ponude jeftiniji segment bez igara, bez kataloga, samo sa multiplayer mogucnostima?

..i onda skontas koja bi to bila otimacina jer ni jedan operativni sistem, ni jedna platforma, ni jedan launcher, ne naplacuje online connectivity.. osim konzola.

Zamisli da moras placati microsoftu da mozes igrati multiplayer igre. Ili da Steam trazi pretplatu za MP igranje. Ili da placas googleu da mozes koristiti internet na telefonu. Well, to su dansnje konzole.

Ako me pamcenje sluzi, Sony nije ni naplacivao PSN sve do neke 2010te sa uvodjenjem PSN premium ili kako se vec zvao. Ali gledaju kako MS moze da dere na xboxu pa i oni poceli. Iskreno,

Plague je solidna igra. Evil West je ala mobilna igra a za Nobody Saves the World nikad cuo.
 
Gde se to APT: Requiem davao besplatno a da nije Game Pass koji je inace servis koji se placa? Takodje, Evil West nikada nije bio na GP niti na bilo kom drugom subscription servisu, jedino PS Plus Premium ima trial verziju od ja mislim 2 sata.
Dobro.
Plaća se GP 200 din mesečno.
Za taj EW stvarno više ne znam mešam tu i jedno dve-tri igre slične tematike.
Ajde da kažem da sam srećan zbog te igre.

Na kraju drago mi je da vam se sviđaju januarske igre, dajete da potpišemo neku peticiju da pretplata poskupi bar još 50%, ipak su se otvorili.
 
Igrači fife,dal ima valajnog razloga uzeti FC24 dok sam zadovoljan sa fifom 23?🤣
Ima li kakve razlike sem igrača i transfera
 
Ima ogromne, ceo gameplay je drugaciji.

Mene je od starta mucilo sto su ukinuli driven lobbed pass (L1+R1+Trougao) jer sam to koristio non stop u par prethodnih fifi, ali su to zamenili precision passing mehanikom gde kada drzis R1 i x/trougao/krug dobijes nisan gde lopta treba da ide (da budem iskren ovo ne koristim, lopte mi idu mlitavo uvek).
"muljanje" lopte na R1 je dosta drugacije nego prethodnih godina, to je sada controlled sprint gde igrac trci do 75% max brzine ali drzi loptu blizu nogu tako da je agilniji i teze mu je uzeti.
Trivela vise nije OP kao ranije, i ne mogu svi igraci da daju golove iskosa kao u 23 - postoje igraci koji imaju Trivela PlayStyle+ (kao npr Modric) koji to rade bolje od drugih.

Sto se tice samih PlayStyle i PlayStyle+ perkova svaki igrac ima nesto po cemu je poseban, i nema puno igraca koji imaju isti PlayStyle+(najvisi nivo za tu odredjenu stvar).
Na primer:
  • Belingem ima Relentless+ sto znaci da se maltene i ne umara
    • Uz njega to imaju i Robertson i mozda jos jedan ili dva igraca
  • Vini JR ima QuickStep+ sto znaci da ima odlican prvi korak
    • To isto imaju i Mbape i Alfonso Dejvis
Ovde imas detaljnije objasnjenje sta koji radi https://www.ea.com/games/ea-sports-fc/news/fc-24-playstyles-deepdive i https://gamerant.com/ea-sports-fc-24-all-playstyles-explained/

Takodje i odbrana je znacajno drugacija, sada u kontrolama pored vec postojeceg Tactical defending i Legacy defending imas i novi Advanced defending.
On je zapravo isto sto i Tactical, samo sto ti imas vecu slobodu da radis sta hoces. Ranije si pritiskao kocku da igrac startuje i AI je sam birao najbolji nacin, dok sada na Advanced defending na kocku imas obican start gde igrac ulece nogom, ili na X gde mu ulece telom u putanju i oduzima zivu loptu.

Vredi probati svakako, pogotovu u pola cene :)

Takodje, ako igras online moras da predjes na novu jer sve manje i manje igraca igra staru..
 
Imate na PS sajtu da pregledate svoj "Wrap-Up" za ovu godinu, zanimljivo su ga odradili.
Evo nekih mojih dostignuca:

TopGames2023.png Trophiesin2023.png
HoursPlayed2023.png

Istrazila se Grcka uzduz i popreko :D
 
I meni je on najslabiji mesec (oko 15h)
Ali zato April dominira, imao sam gomilu slobodnog vremena tako da sam zakucao mesec na 111h :D
 
Nazad
Vrh Dno