Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

Isto ali sam jahao i jahao, baš je maestralna. I na tom 1 prelazu mislim da imam 100 i kusur sati.

P.S. na PS5 radi u 60fps. Sad malo izguglah. Realno i to je dovoljno za kupovinu na nekom popustu.

Na žalost 🥲 ovo 60fps je za RDR 1, stvarno su balvani.
 
Poslednja izmena:
Ja sam probao da igram i sve je toliko usporeno + 30fps da mi prosto ne odgovara i ne mogu da se nateram da igram posle modernijih naslova. Ako nekad bude azurirana, sigurno cu joj dati jos jednu sansu..
 
A kude su trofeji?
Mislim, ne znam sistem dobijanja trofeja u RDR2, ali ovakav učinak (par zlatnih i srebrnih, i gomila bronzanih) ...
Bež' od istih kud god te pamet nosi, što dalje ... ako nisi žešći mazohista!
Igra je, to već svi znamo, nerealno realna, do te granice da te smori do bola u nekim trenucima ... samo dokaz koliko smo istrenirali svoj um, na brzinu života, da sve oko nas leti ... nema se vremena za čekanje, da se sagneš , zajašeš konja ...
E, sad zamisli na to ... loviš 2 trofeja nekoliko sati, koja su pritom "Ultra rare" i bronzana ... a moraš da "Study i skin" sve što pliva, puzi, šeta i leti (a, naravno, neće da ti pozira), tj. sve što se mrda, a nije ljudskog obika! Vuče te, i vuče te da igraš, tražiš, loviš, prevrćeš ... ti znaš da je bolesno, ali ti igraš i dalje ... jer ti hoćeš trofej, bronzani ...
Verujem da kolega @bbK1ng zna o čemu pričam ...
Volim često da jurim trofeje, a mogu da kažem da je RDR2 tu pobednik po nebuloznosti u vrednovanju istih.

Ne znam, evo ... godinama već apstiniram od ove bolesno dobre, do perfekcije odrađene igre ... ali mislim da sam spreman da je opet instaliram. :rolleyes:
Ima još koji trofej da se osvoji! :mad: :oops:
 
Poslednja izmena:
Sta znam, ja trofeje opet obozavam da osvajam, sad bas gledam da u ovoj godini jedino Metro Exodus nisam osvojio 100% (ostao na 96% jer je imao 2 glitchovana trofeja).

RDR 2 ne treba ni komentarisati koliko je dobra igra, ali sam je isto samo presao i vise nisam ni ulazio (iako sam toliko detaljno igrao jer mi je trebalo 120h da predjem), ali onih 30fps me je toliko nerviralo da sam jedva cekao da je zavrsim... Ako nekad ubace 60fps onda se ponovo sve krece, jos detaljnije i ganjanje platine i svega ostalog :D
 
Dobro je da nisam sam u ovom "problemu". Iskreno ja ne primećujem ni da je za PS4 ni da je 30Hz. Valjda dovoljno mator. Doduše ja se nisam igrao skoro 20 godina (od vremena COD2 na SBB serverima kada sam i klan imao).

Inače ovo mi je drugi prolazak. Prvi je trajao preko 300h igranja, ali sa baš minimialno gledanja YT klipova i spojlovanja. Ja npr i dalje ne znam radnju RDR1 (niti sam igrao).
Sad "sa nakndadom pameću" idem polako. Pokušavam dosta toga da završim još u Ch2. Glavne misije radim samo ako moram.

Što se tiče trofeja, još u prvom igranju sam uzeo

1701367132957.jpeg

Ono što vrv neću uspeti da uzmem je

1701367234645.jpeg

Pošto mi od trofeja nedostaju (ne računajući online) i sumnjam da ću imate želju da ih sve jurim:

1701367293887.jpeg
1701367345897.jpeg
1701367406803.jpeg
1701367435353.jpeg
 

Prilozi

  • 1701367380923.jpeg
    1701367380923.jpeg
    157.8 KB · Pregleda: 11
^
Sve to moze da se osvoji, samo jako glup potez je to sto nisu odvojili online trofeje u posebnu kategoriju, ovako platina ne moze da se osvoji bez njih a retko ko ima u planu da igra online.
 
Sinoc instalirao Shadow of Mordor, reko ajde da probam dok je ne obrisu sa PS+.

Znam da nije igra tog tipa, ali ja sam toliko retardiran u njoj, kao da igram Dark Souls. Mislim, nije da riknem na svakom protivniku, ali ako se nakupi vise njih i tu negde se pojavi neki majmun sa lukom i strelom, pa gotovo sigurno ginem tu partiju i onda opet kreci sa checkpointa. Svakako tek treba da savladam kontrole, pola stvari ne znam kako se radi i u momentu kad mi najvise treba, ne mogu da skontam sta treba da uradim.

Inace mi je FOV ocajan u ovoj igri, bas smara sto ne moze da se promeni bar do neke mere, a mislim da je za ovakvu igru bas bitno. U momentima kao da igram Dead Space.

Da ne pricam sto se i ovde treba navici na kontroler u momentima kad je potrebno nisaniti.
 
@nikornla
Razmišljao sam o Mordoru, ali sad si me nekako razuverio da je vredna ...
Treba tu vremena i strpljenja, a toga sad baš nema.


Ma, to su ti ... krv mi sisali.
Ne, uopšte me ne zanima "Platina", jer online ne igram ... a R* bi da se ti ganjaš godinama.
Šteta što su to spojili ... inače ovo offline se dâ sve.
 

Prilozi

  • 1701367380923.jpeg.jpg
    1701367380923.jpeg.jpg
    157.8 KB · Pregleda: 11
Pa instaliraj, probaj i bice ti ubrzo jasno da li želiš da se cimas ili ne. Net kaže da nije dugačka igra, pa cu joj dati još šansu. Kontam da je Shadow of War mozda bolja opcija, bar što je novija, pa kontam i bolja grafika ako nista drugo, a mozda su i sredili te neke stvari iz Mordora.
 
👆
Ja sam je obrnuo sa uživanjem kada je izašla ali na žalost nema neki replay value .
 
Poslednja izmena:
It takes two, kakav dragulj od igre, igram sa klincem i ne silazi mu osmjeh sa lica :)
 
Pa instaliraj, probaj i bice ti ubrzo jasno da li želiš da se cimas ili ne. Net kaže da nije dugačka igra, pa cu joj dati još šansu. Kontam da je Shadow of War mozda bolja opcija, bar što je novija, pa kontam i bolja grafika ako nista drugo, a mozda su i sredili te neke stvari iz Mordora.
+1 za Shadow of War, modernija od Mordora. Zaljubio sam se u Nemesis system :D
 
Cudo niko jos nije ostavio ovo ovde

 
Ide ovo uz Pro Bundle na prolece 2025. :D
 
Ali svakako deluje da ovo moze da bude ozbiljan kandidat za launch title uz PS5 Pro
 
Ali svakako deluje da ovo moze da bude ozbiljan kandidat za launch title uz PS5 Pro
Sto rece kolega Glenn u drugoj temi, ako Sony ovako nastavi sa ekskluzivama nece im ni trebati "PS5 pro" verzija konzole.
Bolje da porade na kompatibilnost sa PS4 naslovima i izbace vise ekskluziva naredne dve godine jer do sada jos uvek nismo videli "punkrvni" PS5 naslov koji gura hw na sam limit.
Ispade da je ovo neka tranziciona generacija konzole za pustiti niz vodu...

Gledajuci kako ekskluzive za PS5 i onako dolaze na PC i koliko su nasvirali cene za PS+ pretplatu, mozda je bolje uloziti lovu u nov desk za GTA6 nego razmatrati konzole uopste.
 
Mislim da su dobro iscedili PS5 sa Horizon Forbidden West: Burning Shores.
I meni ovo deluje kao tranzicija dok UE5 ne postane mainstream.

GTA6 u najboljem slučaju izlazi 2026 za PC. Daleko.
 
Znajući R*, neće konzole ovo ni videti 2025.
 
Btw. kad smo vec kod GTA... GTA remaster trilogija jesu li ista sredjivali od kada su izbacili, da li je igrivo na konzoli (ili na desku uz modove) ili je i dalje u losem stanju?
 
^
Ja bas skoro presao Vice City (PS5) i bio mi je odlican, San Andreas vec druga prica, bagovi na svakom koraku.
 
III i Vice City su ok, ja sam ih skoro zavrsio. San Andreas jos uvek nisam probao.
 
Remaster verzija nema za PS5 na disku? Imam je digital, ali uzeo bih i disk za kolekciju. :D
 
Mozes da je uzmes na disku ali nije cista PS5 verzija igre, sve je PS4 (digital i disk).
 
Šteta što gta4 nisu portovali na ps4/5 ...moraću da je obrnem ponovo na ps3 izgleda 🤦
 
Bice mozda neka verzija dok cekamo sesticu. :D
 
Lepa vest ali uzeti je sa dozom rezerve pošto im je poslednja igra Redfall. Mislim da je i kod njih otišlo dosta ljudi koji su radili na prvom Dishonored-u.
 
Nazad
Vrh Dno