Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

Teardown kida, igrao sam je kad se pojavila na PC-u. Vidim da su dodali dosta stvari od tada. Destrukcija okoline je poprilično satisfying.
 
Teardown odlican, preporucio bih jos da se proba i Superliminal, igra je bas majndfak :D
 
Uzeo EA FC24 sad na popustu… ovo je nebo i zemlja u odnosu na PES tj eFootball.

Kao da moram sve iznova da naučim kako se igra, a da ne pričamo da kada igram odbranu igrači uopšte ne trce brzo.

Sad prolazim ove neke tutorijale, kao header and volleys a igrač ne može ni da dođe do lopte… bolje da sam uzeo Cyberpunk. xD
 
Situacija sa fudbalom je katastrofa. PES je umro, Fifu ne mogu da igram bas mi je balvan igra. Dok ne izadje nesto trece ...
 
Da se ispravim, u ovim tutorijal utakmicama namerno je onemogućeno brze trčanje u odbrani, da bi se valjda “bolje” naučilo kako se igra odbrana. :D

U običnoj utakmici posle je sve već bilo okej. Ali ostajem pri tome da je nebo i zemlja u vezi sa PESom. Još je ubaceno masu nekih novih komandi, varijacija dodavanja/šuteva gde treba tri dugmeta da pritisnem odjednom… haos.
Kao da pokušavaju da naprave 2K od ovog fudbala, ali džaba kada im je fizika lopte i gameplay i dalje arkadnog tipa.

Nije loše, za 35$ nakon nepuna dva meseca od release-a. Poslužiće svakako. :)
 
Meni lično da… barem sam osecaj kako se igra.

EAFC ima znatno više da ponudi sto se tiče raznih mode-ova, licence, animacija…

eFootball je free2play, sam gameplay je meni više fudbalski.

Ali moguće da je i stvar navike. Igraču i jednu i drugu svakako, videćemo kakav ću utisak imati za koji mesec. :)
 

  • Teardown (PS5) – igra izvođenja brzih pljački korištenjem destrukcije okoliša, od danas dostupna na konzolama
  • Superliminal (PS5, PS4) – puzzle avantura iz perspektive prvog lica bazirana na optičkim iluzijama
  • Dragon’s Dogma: Dark Arisen (PS4) – kultni fantasy RPG u režiji Capcoma, iz 2013. godine
  • Dead Island: Riptide Definitive Edition (PS4)- ekspanzija zombi makljaže iz 2012. godine
  • Eiyuden Chronicle: Rising (PS5, PS4)
  • Mobile Suit Gundam: Extreme vs. Maxi Boost (PS4)
  • Nobunaga’s Ambition: Taishi (PS4)
  • Alternate Jake Hunter: Daedalus The Awakening of Golden Jazz (PS4)
  • River City Melee Mach!! (PS4)
Zar nije bila priča na forumu da je Dragons Dogma 1 dobra igra?
 
Sta je preporuka uzeti od ova dva ili mozda neku trecu varijantu?

Ako dobro kontam razliku, osim sto je levo PS5, a desno PS4, ovo desno ima jos ovaj starter pack, pa je valjda zato "premium". Malo mi glupo da samo zbog toga bude premium.
Jel ima mozda jos neka potpunija verzija? Nisam pratio razvitak PS5 u smislu nekih ekspanzija i slicno.

1700317882482.png
 
Zar nije bila priča na forumu da je Dragons Dogma 1 dobra igra?

Iskreno, nisam je nikad igrao, ali sad bas gledam da je svugde pokupila dobre ocene.

Sta je preporuka uzeti od ova dva ili mozda neku trecu varijantu?

Ako dobro kontam razliku, osim sto je levo PS5, a desno PS4, ovo desno ima jos ovaj starter pack, pa je valjda zato "premium". Malo mi glupo da samo zbog toga bude premium.
Jel ima mozda jos neka potpunija verzija? Nisam pratio razvitak PS5 u smislu nekih ekspanzija i slicno.

Ako imas PS5 onda definitivno ovo levo. Desno je PS4 verzija igre i ovaj starter pack za online koji ti uopste nije potreban.
 
Sta je preporuka uzeti od ova dva ili mozda neku trecu varijantu?

Ako dobro kontam razliku, osim sto je levo PS5, a desno PS4, ovo desno ima jos ovaj starter pack, pa je valjda zato "premium". Malo mi glupo da samo zbog toga bude premium.
Jel ima mozda jos neka potpunija verzija? Nisam pratio razvitak PS5 u smislu nekih ekspanzija i slicno.

Pogledajte prilog 413988
Mene je GTA V za PS5 izasao 10usd sa sve online modom, tako da mi ovo sada sve deluje skupo.
 
^
Ta cena je bila samo u pocetku kad su potvrdili da izlazi PS5 verzija, kao neki period preordera, posle su prebacili na cenu sa slike gore.
 
Iskreno, nisam je nikad igrao, ali sad bas gledam da je svugde pokupila dobre ocene.



Ako imas PS5 onda definitivno ovo levo. Desno je PS4 verzija igre i ovaj starter pack za online koji ti uopste nije potreban.
Hvala za info. Vec sam se nekako opredelio za PS5 verziju ako niko nista ne kaze, ali je jos bolje kad to neko potvrdi :)
 

nikornla

Nemas razloga uzeti PS4 verziju. Moras nadoplatiti upgrade za PS5 ako kupis PS4.
 
Да ли је некоме познато,узео сам турски ЕА и преко њега играм Бетлфилд 2042.
Да ли је сад могуће преко њега некако узети ажурирати игрицу на премијум?
 
Ubacili su nove levele, neke "skinove" i nove modove.

Sto se grafike tice, definitivno treba sacekati da izadje jer ljudi porede kompresovani promo video sa kompresovanim promo videom. Definitivno nepotreban remaster.

Samo je PT2 odavno jeftiniji od PT1. 40€ v 70€. Cak je PT2 bio i free preko Playstation now.

Sony konta da je dovoljno proslo da ponovo uzmu 70€.

Sto se igre tice, kao i PT1, 10/10 od mene. Jedina je mana sto nakon njih, osim R* igara, izgleda lame i 10 godina outdated.
 
Moze li neko da mi razjasni sledece:
Kada na ps5 odem u game library, vidim 3 taba (da ih tako nazovem)...
Installed, your collection (tu imam 168 igara) i playstation plus (139 igara)

Kontam da su ove ps plus 139kom ono sto je doatupno uz ps plus extra i da su tu i one mesecne igre. Your collectio je sve to sa ps+ uz moje kupljene igre...

Jesam li to dobro razumeo?

E sad, sta me buni...
Kada odem na home screen gde su gore one precice ka igrama koje najvise igram, tu su prve dve ikone ps+ i ps store ..
Na ps+ kada udjem, i odem skroz dole na extra game catalog, tu imam 500igara... Sta je sad pa to???

Sto se lepo na jednom mestu ne vide sve igre??m
 
Moze li neko da mi razjasni sledece:
Kada na ps5 odem u game library, vidim 3 taba (da ih tako nazovem)...
Installed, your collection (tu imam 168 igara) i playstation plus (139 igara)

Kontam da su ove ps plus 139kom ono sto je doatupno uz ps plus extra i da su tu i one mesecne igre. Your collectio je sve to sa ps+ uz moje kupljene igre...

Jesam li to dobro razumeo?

E sad, sta me buni...
Kada odem na home screen gde su gore one precice ka igrama koje najvise igram, tu su prve dve ikone ps+ i ps store ..
Na ps+ kada udjem, i odem skroz dole na extra game catalog, tu imam 500igara... Sta je sad pa to???

Sto se lepo na jednom mestu ne vide sve igre??m
Katalog igre (500+ igara)su igre koje idu uz ps+ extra i premium one nikada nisu tvoje.
 
Moze li neko da mi razjasni sledece:
Kada na ps5 odem u game library, vidim 3 taba (da ih tako nazovem)...
Installed, your collection (tu imam 168 igara) i playstation plus (139 igara)

Kontam da su ove ps plus 139kom ono sto je doatupno uz ps plus extra i da su tu i one mesecne igre. Your collectio je sve to sa ps+ uz moje kupljene igre...

Jesam li to dobro razumeo?

E sad, sta me buni...
Kada odem na home screen gde su gore one precice ka igrama koje najvise igram, tu su prve dve ikone ps+ i ps store ..
Na ps+ kada udjem, i odem skroz dole na extra game catalog, tu imam 500igara... Sta je sad pa to???

Sto se lepo na jednom mestu ne vide sve igre??m
Ljudi, ne pravite čoveka ludim, lepo je pitao šta ga muči, zna šta je PSplus i kako funkcioniše.

@CarnX dobro si skontao, u biblioteci se ne pokazuje objedinjen katalog koji čine tvoje igre + ps plus extra katalog + mesečne igre koje dobijaš kao pretplatnik.
Što je glupo.
 
Pa da, bas mi nema logike...
znaci u mom katalogu ja vidim svoje igre i neki sonijev izbor od 139 igara, a sve ostale (500) mogu da vidim samo u ps+ ktalogu do kog da dodjem mora svaki put da lutam po par minuta dok ga ne nadjem :)
Hvala na odgovorima
 
Cela ta platforma ume malo konfuzna da bude. Nije da nesto dugo koristim PS, ali i dalje moram da se setam kroz opcije i trazim neke stvari iako sam ih ranije vec nasao, toliko je intuitivno sve odradjeno.
 
Ja to razumem ovako...

U "Your Library" ja vidim ukupno 219 igara i to su sve igre koje sam kupio/ubacio u "Library"/skinuo u nekom trenutku. Dakle to su igre koje sam kupio, koje sam dobio kroz essential (mesecno 3 igre) i igre koje sam kroz Extra katalog (500+ igara) stavio da skidam.

Dok u "Playstation Plus" imam prvo neke preporuke na vrhu i posle dole idu moje igre dobijene kroz PS+ pretplatu (dakle igre koje sam dodao u "Library" kroz Essential i igre koje sam stavio da se skidaju iz "Extra" kataloga), tu imam oko 170 igara.

To sam shvatio jer i u "Your Library" i "Playstation Plus" imam igre koje sam skinuo dok su bile u "Extra" katalogu ali sad vise nisu, pa su mi zakljucane (tipa Deathloop,...).
 
Sony ce ti u "Your Library" ubaciti igre koje nikada nisi igrao i igre kojima cak nemas pristup. A bit ce ti zakljucane. Imam par igara koje stoje normalno i kada kliknem na njih, onda mi trazi da ih kupim. Ili stoje i vidim u startu da su zakljucane. Imam PS+ Extra.

To je njihov nacin reklamiranja i promocije.

Ja u "Your Library" imama 119 igara. Kada prebacim desno na PS+, prikaze samo nekih 95 naslova. Ali ako odes tamo na PS+ sekciju pa katalog, tu ce ti biti sve igre ali ne mozes sve skinuti ako nemas premium. Trazit ce ti upgrade.
 
@Marko-Dj U "Your Library" kao sto rece Glenn nalaze se i igre koje nisam nikad igrao niti instalirao, claimovao... A zakljucane su samo one koje sam igrao preko drugog nosioc naloga ili su bile pa su uklonjene sa ps+...

@Glenn U PS+ sekciji imas vise onih "kataloga" - u jednom mozes da vidis sve igre (extra + premium) u drugom samo valjda one koje su ti dosupne... Ma skroz neintuitivno, bar za evropski nacin razmisljanja... mozda je japancima/korenacima to savrseno intuitivno...
 
Evo proverih opet, dakle u "Your Collection" su mi sve igre koje sam ja kupio, ubacio u library (essential igre), kliknuo na download (ps plus extra/premium).

Ima i da se sortira po datumu kupovine (new<->old), tako da svih 219 igara koje imam sam ja kroz svoj nalog "aktivirao". Ima od ortaka klinac moj nalog (na PS4), tako da i on ponekad ubaci neku igru koju ja znam da nisam nikad pipnuo (npr. Roblox).

Upravo sam dodao jos dve igre iz PS+ Extra kataloga (Alien i Teardown) i pojavile su se tu u "Your Collection" skroz na vrhu jer sam ih sortirao "Purchase date: New -> Old".
 
kod mene definitivno ima i igara koje nisam nikad ni pogledao, a ne dodao u katalog... Imam sony okruglo 2 godine, nikad pre nisam imao... za 2god nisam mogao nikako da ubacim 168 igara u katalog :) A i manje-vise se secam sta sam ubacivao a sta ne...
Kao sto rece Glenn, definitivno sony tu ubacuje igre po nekom svom algoritmu... samo mi nije jasno zasto tebi ne ubacuje? Mozda si "presao igricu" pa nema sta vise da ti ponudi... :cool:
 
Evo proverih opet, dakle u "Your Collection" su mi sve igre koje sam ja kupio, ubacio u library (essential igre), kliknuo na download (ps plus extra/premium).

Ima i da se sortira po datumu kupovine (new<->old), tako da svih 219 igara koje imam sam ja kroz svoj nalog "aktivirao". Ima od ortaka klinac moj nalog (na PS4), tako da i on ponekad ubaci neku igru koju ja znam da nisam nikad pipnuo (npr. Roblox).

Upravo sam dodao jos dve igre iz PS+ Extra kataloga (Alien i Teardown) i pojavile su se tu u "Your Collection" skroz na vrhu jer sam ih sortirao "Purchase date: New -> Old".

Upravo to, isto tako je i kod mene.
Znaci u "Your Collection" imam samo igre koje sam nekad skinuo, kupio, igrao ili aktivirao, nema nikakvih dodatnih igara.
 
Nazad
Vrh Dno