Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

^ Poenta je da volim da na PS plus dobijem PS eskluzivu, jerbo ovo ostalo mogu da igram i na PC, ako mi se prohte...
Ali kao što rekoh, ako ste vi srećni i ja sam...
 
Overcooked je odličan za multiplayer. Sjajan je za igranje sa drugom polovinom, decom i slično. Dobre su PS Plus igre za ovaj mesec.
 
^ Poenta je da volim da na PS plus dobijem PS eskluzivu, jerbo ovo ostalo mogu da igram i na PC, ako mi se prohte...
Ali kao što rekoh, ako ste vi srećni i ja sam...
Većina "eskluziva" je izdeljeno godinama unazad. Nema ih veliki broj i naravno da će i novije vremenom izdeliti. Svaka će u nekom trenutku doči na red.

Mada to više nisu ni eskluzive, jer ako nisi primetio počeli su da ih izbacuju i za PC. Taman tu negde gde izađe PC verzija možeš je i očekivati na PS plus.

Mada ne razumem čekanje, ako ti se neka igra igra, kupiš je i odigraš. Ne čekaš ps plus ili akcije. A ps plus je lep način da probaš nešto što inače ne bi, a glavna namena je svakako online igranje.

Pri tome usled rudarenja ne možeš naći grafičku kartu po ceni PS5 koja daje te performanse. Kada rudarenje crkne i kada PC hw opet drastično preleti konzolni, ova priča će imati smisao.
 
Većina "eskluziva" je izdeljeno godinama unazad. Nema ih veliki broj i naravno da će i novije vremenom izdeliti. Svaka će u nekom trenutku doči na red.

Mada to više nisu ni eskluzive, jer ako nisi primetio počeli su da ih izbacuju i za PC. Taman tu negde gde izađe PC verzija možeš je i očekivati na PS plus.

Mada ne razumem čekanje, ako ti se neka igra igra, kupiš je i odigraš. Ne čekaš ps plus ili akcije. A ps plus je lep način da probaš nešto što inače ne bi, a glavna namena je svakako online igranje.

Pri tome usled rudarenja ne možeš naći grafičku kartu po ceni PS5 koja daje te performanse. Kada rudarenje crkne i kada PC hw opet drastično preleti konzolni, ova priča će imati smisao.
Pa to su uglavnom eskluzive koje mi se ne igraju dovoljno da bih ih kupio, više sam u fazonu "probao bih"...

Kao npr. Judgement...
 
Ima nešto još od PS4 igara da je slično HZD ili Days gone? tako neki open world rpg, avantura, akcija... ?
 
Spajdermen I Ghost of Tsushima su na taj fazon Ili bilo koji Ubisoft open world naslov, jer koriste istu mehaniku.

Ako želiš nešto što baš odskače kvalitetom onda God of War. Nisu toliko smorili sa sistemom otključavanja kula i delova mapa gde vrtiš istu stvar i iste filer kvestove po n-ti put. A i narativ je iznad po kvalitetu.
 
Poslednja izmena:
Ima nešto još od PS4 igara da je slično HZD ili Days gone? tako neki open world rpg, avantura, akcija... ?
Trenutno igram genshin impact,
po grafici se dosta razlikuje od HZD ali je takodje open world rpg sa mogucnosti igranja coop.
Meni se svidela pa probaj, ionako je besplatna.
 
Spajdermen I Ghost of Tsushima su na taj fazon Ili bilo koji Ubisoft open world naslov, jer koriste istu mehaniku.

Ako želiš nešto što baš odskače kvalitetom onda God of War. Nisu toliko smorili sa sistemom otključavanja kula i delova mapa gde vrtiš istu stvar po n-ti put. A i narativ je iznad po kvalitetu.
Spiderman još đene-đene, ima lokacija za posetiti nevezano za glavnu priču, kao i površine za pokriti i side misija za odraditi, ali GOW, LOL, pa igra je totalno ukalupljena storydriven igra, ne možeš skrenuti ulevo ili udesno ukoliko to nije predviđeno u scenariju developera...

Dobra igra svakako, ali nikako open world...

EDIT: Upravo pređoh TLOU 1 po drugi put, nakon nekih 5-6 godina od prvog prelaska.
WTF, opet mi stvarno nije jasno čime je ova igra zaslužila ovolike hvalospeve tolike godine (sad i seriju snimaju)?
Ok izašla je pre dosta godina, verovatno je na PS3 bila revolucionarna, ali ova remaster verzija je baš otaljana (arhaične kontrole koje je nemoguće promeniti, nelogično razbacani colectible itemi, suludo nišanjenje koje čas uspori, čas ubrza i td). Na sve to igra je i dalje prepuna bagova (nestajanje pa pojavljivanje neprijatelja, summonovanje neprijatelja po potrebi na mestima koja su očišćenja i gde ih nije bilo, bagovanje grab triangle dugmeta u odusudnom trenutku, stelth kill koji alarmira neprijatelje sa drugog kraja mape iako ništa niko nije ni video ni čuo) i gličeva npr. kad ti se Eli natrti nasred nekog uskog mesta (daske za prelaz npr.) gde moraš da pređeš i reši da ide u suprotnom smeru tj. tebi u lice, a nemaš gde da se pomeriš, i tako sto puta...

I sama priča je puna rupa i nelogičnosti, političke korektnosti i konstantno forsiranje gejluka.
U prvom prelasku nisam primetio da je stari Bil gejčina (ili sam zaboravio)...

Elem čak i Naughty dog kao studio ima bar dve-tri bolje igre za PS od ove, a rangiranje ove igre spram ostalih PS eskluziva je stvarno degute...

Ko nije prešao, svakako neka odigra, a ako odluči da igra na hard, moj saveti:
  • ne vredi uopšte trošiti resurse na proširenje kapaciteta oružja jer municije dobijaš toliko malo da ti maltene ne treba ništa više prostora u magazinu posle jednog-dva upgrade (ovo posebno važi za osnovni pištolj 9mm za koji sam dobijao nenormalno malo municije, praktično kad je padalo, padalo je za revolver),
  • silent kill je mama, i to rukama ili lukom i strelom u glavu (a što je još bolje 50% šanse da ćeš strelu moći iščupati iz telesine i ponovo koristiti),
  • po mom mišljenju drugi nivo master shiv skilla nema neke logike a košta 100 skill poena, jer posle 1/4 igre naučiš da clickers držiš na odstojanju, a ako se baš i približi tu je prvi master shiv da odradi posao,
  • koristan trik takođe je da saputnike pustiš da se izbore sa malobrojnim protivnicima da ne trošiš metak, eventualno se pripomogne u bliskoj borbi, kao i da se ne ložiš u nekim neverending bitkama, već je poenta minimalno se angažovati uz mali utrošak municije, tj. što pre trigerovati cutscene, jer ubijanje protivnika ne donosi nikakav exp...
 
Poslednja izmena:
Zato sto su stale avanture sa proizvodnjon uopste odnosno survival horori, posle zlatbog doba 1995-1999. Pa je bio hit.
 
Da, bio je veliki hit u to vreme.
Tesko je danas doziveti tu igru kao onda.
 
Da, bio je veliki hit u to vreme.
Tesko je danas doziveti tu igru kao onda.
Pa nije baš da sam "danas" formirao utisak.
Igrao sam je i pre 5-6 godina kad se pojavio remaster za PS4 i isto nisam bio preterano oduševljen.
Dobra jeste, legendarna nije.

Kažem ima i ND boljih igara, npr. Uncharted svi delovi sa Drejkom u glavnoj ulozi, su meni dosta bolji sa svih aspekata (priča, likovi, realizacija...).
 
Prica i "character development" drze igru iznad proseka, odnosno cine je odlicnom jer su neke gameplay mehanike bas lose.
Uz to je izasla u periodu kada je manija za zombie post-apokalipsom (raznje serije/filmovi/stripovi/knjige) bila u punom jeku, sto je isto imalo bas veliki uticaj na finalnu ocenu.
TLoU1 je jos imao i Bruce Strailey-a da drzi Cuckmann-a pod kontrolom, a koliko je to znacilo i koliko je ovaj odlepio videli smo sa TLoU2.
 
Ako uzmem igru cija je kutija na nemackom, da li moze da se odabere engleski jezik u igri? Konkretno me zanima za RDR2 ali i sve druge igre.
 
Da li je neko igrao Diablo na konzoli? Razmisljam da kupim igru jer sam je ceo zivot igrao na PC-u, nije jeftina, pa me zanima kakva je igrivost, jer ne mogu da zamislim taj tip igre da igram na dzojstiku iz nekog razloga.
 
Ja sam igrao Sims I mislio da ce biti tesko, bilo je prelako I lagano sam se navikao, a ima puno vise opcija nego Diablo. :D
 
Diablo 3 je meni puno bolji na konzoli nego na PC. Odlična je igrivost, plus podržava couch coop sa do 4 igrača na istom ekranu.
 
za casual igrace moze kontroler, za one koji minmaxuju sve i upucaju par hiljada sati su ipak mis i tastatura..

sve zavisi sta planirate sa igrom, da vas zabavlja par nedelja ili tezak no life :)
 
Ne znam, ja sam mislio da je sve to stvar navike i da ce vremenom "leći”. Vec mesecima imam series x i igram prilicno aktivno, ali svaka igra koju igram ovde (resident evil 1, 2, 7, doom eternal, hitman 3, mafia 3, skyrim i EVE) mi je neuporedivo teza u odnosu na PC, posebno te igre gde je potreban aim, jednostavno ne mogu na dzojstik da se naviknem.
Jedine igre koje su mi ovde lakse su fifa 21 i crash team racing ali njih i ne igram solo. Puko sam brdo para na igre na koje ne mogu da se naviknem pa se bojim da ne bude i sa diablom tako, jer mi je pored wow-a i w3, to igra moje mladosti 😊
 
Da li je neko igrao Diablo na konzoli? Razmisljam da kupim igru jer sam je ceo zivot igrao na PC-u, nije jeftina, pa me zanima kakva je igrivost, jer ne mogu da zamislim taj tip igre da igram na dzojstiku iz nekog razloga.
Ja sam imao istu dilemu.
Kolega @Skankhunt42 me je nagovorio da pokušam.
I iskreno ceo doživljaj je puno bolji nego na M&k, više tastera na raspolaganju uz manje muke da se pritisnu i pravovremeno reaguje.

Moj savet za D3 stavi od starta najtežu moguću težinu (imaš čini mi se normal, hard i torment opciju), jer je i ta najtrža ustvari neki normal, a tek nakon prvog prelaska igre ti se otključavaju teže težine.
 
Ne znam, ja sam mislio da je sve to stvar navike i da ce vremenom "leći”. Vec mesecima imam series x i igram prilicno aktivno, ali svaka igra koju igram ovde (resident evil 1, 2, 7, doom eternal, hitman 3, mafia 3, skyrim i EVE) mi je neuporedivo teza u odnosu na PC, posebno te igre gde je potreban aim, jednostavno ne mogu na dzojstik da se naviknem.
Jedine igre koje su mi ovde lakse su fifa 21 i crash team racing ali njih i ne igram solo. Puko sam brdo para na igre na koje ne mogu da se naviknem pa se bojim da ne bude i sa diablom tako, jer mi je pored wow-a i w3, to igra moje mladosti 😊
Pa izgleda nije do igre više je do tebe, Ako su ti ove koje si naveo teške neće ti ni Diablo biti ništa lakši.
 
Jel se igrate u 4K ili FHD? Da li redovno igre nude ovu opciju?

Igram God of war trenutno, prva igra koju prelazim nakon kupovine PS4 Pro, ujedno i moj prvi PS nakon keca i dvojke, dosta je vremena proslo.

GoW je graficki prelep, ali PS4 Pro ne moze da odrzi 60fps u 4K i igra neuporedivo bolje radi kada se u podesavanjima podesi da radi u 1080p. Grafika je dovoljno dobra, naravno losija nego 4K gde se vidi svaka dlaka u bradi, ali daleko tecnije radi igra.
 
Ja na PS5 koji takodje nema snage da izvuce i jed o i drugo ili je zakljucano - uvek odaberem performace. Jednostavno vidi se nizak fps vrlo lako
 
Jel se igrate u 4K ili FHD? Da li redovno igre nude ovu opciju?

Igram God of war trenutno, prva igra koju prelazim nakon kupovine PS4 Pro, ujedno i moj prvi PS nakon keca i dvojke, dosta je vremena proslo.

GoW je graficki prelep, ali PS4 Pro ne moze da odrzi 60fps u 4K i igra neuporedivo bolje radi kada se u podesavanjima podesi da radi u 1080p. Grafika je dovoljno dobra, naravno losija nego 4K gde se vidi svaka dlaka u bradi, ali daleko tecnije radi igra.
Naravno da ne može 60 fps :) God of War na Pro radi u checkerboard 4K i 30 FPS koje održava prilično dobro a druga opcija je FHD i otključan framerate ali tu je oko 40 prosek.

Ovo što kaže kolega ispod za PS5... radi kao podmazana u 4K/60, bukvalno dva frejma nije pala što sam igrao do sad.
 
Nazad
Vrh Dno