Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

Ne bih da pokrenem polemiku o LBGT temama jer nema pobednika kad se rasplamsa rasprava ostrašćenih neistomišljenika.

Samo ću da kažem da mi je neverovatno da ćeš zbog detalja koji ti smeta da propustiš jednu od najupečatljivijih igara ikada, a čak si i sam svestan da je igra izuzetna po mnogim kriterijumima.
 
Moj sin "cepa" Spajdermena i GoW (sekiricu kako on kaže :D).

Ja sam se "zalepio" za HZD. Sjajna igra, čak sam se počeo privikavati i na gamepad. :)

Što se tiče igara, planiram da uzmem The Last Of Us - Remastered. Sve mi se čini da je igra sjajna, pročitao sam i pogledao mnogo toga u vezi nje (gledao sam da izbegnem detalje). Međutim, mnogo me nervira onaj lezbejski detalj u drugom delu koji se potencira (iako verujem da će igra biti sjajna), pa ću je zbog toga najverovatnije i bojkotovati. Što bi rekli:

Jeste pedherski ali je lepo... :d

Mene je samo iznerviralo sto su to odlucili da stave u trailer i prakticno podignu prasinu oko toga a ne oko igre. :)

Inace juce gledao neki podcast sa Kori Barlogom (direktor GoW-a) i spomenuli su da samo Drukman radi na dvojci, da je Straley (drugi direktor koji je radio sa Druckmann-om na kecu) napustio ND.

Takodje Barlog spomenuo i boravak u Japanu (posetu Kodziminom studiju) i kao da ima "neke informacije" o kojima ne moze da prica ali da se kao gejmer raduje naslovima u 2019. Pretpostavljam da je moguc izlazak Death Stranding-a u krajem 2019.

Inace u nekom podcastu je takodje spomenut i Cyberpunk 2077, odnosno da "pomoc" koju je CDPR dobio od Poljske ih obavezuje da zavrse projekat do juna/jula 2019. :D
 
Poslednja izmena:
Inace juce gledao neki podcast sa Kori Barlogom (direktor GoW-a) i spomenuli su da samo Drukman radi na dvojci, da je Straley (drugi direktor koji je radio sa Druckmann-om na kecu) napustio ND.
Stara vest, davno je on batalio ND i gaming industriju.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Neko spomenuo Cyberpunk?

Moooze jedna Collector's Edition za mene! :D

Jel mi se cini da ce ove godine manje igara izaci za PS4 (mislim na exluzive) nego prosle godine? Days Gone, Last of Us 2, Death Stranding i to je to?
 
Poslednja izmena:
I Dreams bi trebalo da izađe 2019-e.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Neko spomenuo Cyberpunk?

Moooze jedna Collector's Edition za mene! :D

Jel mi se cini da ce ove godine manje igara izaci za PS4 (mislim na exluzive) nego prosle godine? Days Gone, Last of Us 2, Death Stranding i to je to?

Pa i prošle godine su bile samo 3 ekskluzive za široke mase (čak ni žanr Detroita ne voli svako). JRPG ima daleko manju popularnost van Azije, a ovih par ostalih su Remake naslovi.

Od tih koje si nabrojao, jedna će otpasti i sve više mislim da će to biti Death Stranding. Ghost of Tsushima će gotovo sigurno biti igra za 2020.
 
Neko spomenuo Cyberpunk?

Moooze jedna Collector's Edition za mene! :D

Jel mi se cini da ce ove godine manje igara izaci za PS4 (mislim na exluzive) nego prosle godine? Days Gone, Last of Us 2, Death Stranding i to je to?

Otprilike... Days gone i Sekiro:SDT sada u proleće,moguce je jedan heavy hitter za kraj 2019. Ali ne bi me čudilo da DS I TloU 2 budu za "oproštaj" od ps4 tj izbace ih u 2020.
Taman ta dva naslova će biti remaster za ps5 I vrlo moguće i onaj FF VII Remake za start ps5-ice...

Ako pogledaš 2019 za Ps4 I PC - DG/Sekiro/Metro/CP2077, meni sasvim dovoljan line-up igara.. Plus još par remastera/remake (CTR/RE2/Shenmue/Onimusha/MediEvil...) šta ćeš više? :)
 
Pa Sekiro uopšte nije za taj spisak jer izlazi i za PC i Xbox One.
 
Nije ni Metro, kao ni Cyberpunk... I? Lepo sam napisao PS4 i PC line-up za 2019...
 
Pa čovek poveo priču o ekskluzivama, a ti u prvoj rečenici pominješ Sekiro na proleće. Neko ko ne prati pomisli da je ta igra ekskluziva za PS4.
 
Ima nas i koji su presli na cross-platform naslove na konzoli, sto znaci da "AAA" naslove i za PC igram na konzoli... PC mi sluzi za indie igre, RTS i cRPG naslove...
Ne moras odmah da se strecas i korigujes me odmah kao ovi pcmr jedan sprat vise... :)

Inace prosle godine imali smo 4 ekskluzive ako se ne varam - GoW, Detroit, Spidey, RDR2 (pri cemu je RDR2 "privremena" ekskluziva za konzole).

Ah da, za "osetljive" RDR2 je bio i za XBOX (na kojem je radio bolje u 4k)... Happy?
 
Kako god. Što se mene tiče piši šta hoćeš, jer mogao si i ostatak AAA liste za 2019-u da istroluješ, ne znam zašto si stao na onih par. Mogao si i Switch da ubaciš.

A te fazone ako te neko ispravi pa okrećeš priču na štrecanje, ostavi za drugoga.
 
^ ne znam da li je xbox izbacio ekskluzivu u poslednje 2-3 godine vrednu pomena? Realno XBOX bih mozda i ja uzeo (ispred switcha koji ne kapiram uopste) kada bude bezobrazno povoljna zbog backwards comp. i igara koje sam propustio (u 4k! :p )

@mare
Opusteno ne znam sto se strecas... :)

Da ove godine jedna, mozda dve ekskluzive i jedno 4-5 remastera/remake-a nas ocekuje. Ali sasvim dovoljo pored drugih naslova... Neka sledece "pokidaju" sa Ghost of Tsushima, TloU2 i DS pa stave rampu, ja se ne bih bunio...
 
Poslednja izmena:
Nikakvo štrecanje, samo reakcija na odgovor ispravke. No, normalno, opušteno, ništa loše. :)

Od Xbox-a jedino Gears-i i Forza serijal, ovo ostalo je očaj. Ono što ih dosta vadi iz još gore pozicije nego u kojoj su jesu performanse 3rd party izdavača na XB1 X, Game Pass i Backward Compatibility kojim M$ čita lekciju Soniju (doduše tu je Sony sam sebi "pucao u nogu" sa Cell arhitekturom na PS3). Iskupovali su gomilu studija, pa će trka u narednoj generaciji biti zanimljiva.

S obzirom da Sony PS4 privodi kraju životnog ciklusa, dve do tri igre po godini su izvesne. Čak su u prilici i da ne žure sa PS5, jer se četvorka odlično prodaje iz meseca u mesec, imaju 6-7 ekskluziva i komotno mogu da čekaju M$ da prvi izađe sa svojom konfiguracijom i da ih kasnije prestignu snagom.

Sve u svemu, ko je skupio vremena da odigra sve iz PS4 liste, svaka čast. Ja sa slobodnim vremenom ću stići taman tamo do izlaska druge revizije PS5.

Kad sam već pomenuo reviziju, možda ove godine dobijemo PS4 Super Slim. Kao i za svaki model do sada.
 
^Inace sto se "ekskluziva" za 2019 tice, malo je duza lista. (naravno nisu sve "jaci" naslovi, ali ima par vrlo interesantnih)



Na stranu sto ovaj Yong ponavlja stvari kao papagaj, prilicno dobro izgleda. Isto smatram da nema nista od najiscekivanijih naslova pre 2020 bas zbog dobre prodaje PS4rke + Pro ce biti povoljniji i verujem da im i tu ide dobro sa prodajom. A verujem da ND i Kojima Studios tj Sony mogu da im priuste jos 12+ meseci peglanja igre i eventualno jos neke promene, jer sigurno zele da isprate PS4 i najave PS5 sa "vatrometom".

Mogu samo da mislim koja ce to erupcija biti dok izbacuju trejlere na nekoj konferenciji (krajem ove/pocetkom sledece godine) sa datumima izlaska za obe igre i onda slag na tortu najava PS5-ice...

I ja isto nemam potrebu za zurbom da uzmem PS5, bukvalno dok ne budu izbacili neku reviziju iste, iz istih razloga kao i ti...
 
Ja iskreno jedva cekam da se zavrsi sa ovom generacijom konzola, PS4 me je sluzio za sve pare, odigrao sam sve zivo moguce i jos ove godine TLOU, Days Gone i moze u penziju
 
Slazem se ali mene je strah da na PS5 nece biti nista pametno sigurno u par prvih godina, izvlacice je remasterima i to je to.

Do PS3 generacije se islo u uzlaznom smeru i zacementiralo sa PS3 koja je razbila sva predvidjanja, i sada ide jedan silazni trend od PS4 a bojim se i narednom generacijom
 
i sada ide jedan silazni trend od PS4 a bojim se i narednom generacijom
Nikad se više nisam izigrao, nikad više toliko kvalitetnih visokobudžetnih AAA igara nisam igrao/prešao. Što se mene tiče, daj bože samo da nastave taj "silazni" trend :D
A što se nabavke PS5 tiče u mom slučaju sve zavisi da li će konzola imati BC za PS4 igre (ako ništa, barem ekskluzive), u prevodu ako bude imala uzima se Day One, a ako ne bude imala onda će morati malko da sačeka, obzirom da će mi biti stvarno greota da se tek tako rešavam konzole na kojoj imam toliko dobrih igara.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Da ne otvaram novu temu, kad nadjete vremena, jel mozete da napisete koje su musthave ekskluzive za PS4 od momenta kad je jelte izasao do danas. Pratio sam uglavnom ovde, a najvise u Svetu kompjutera pa sam mozda nesto propustio.
Znam da je pitanje i ukusa kakve igre volim, odmah da napisem sportske i trke me ne zanimaju.

Planiram kupovati originale, na disku.
Sve sto nije ekskluziva, igracu pirate na PC-ju.

Ovako sam ja do sad sastavio listu:

1. Uncharted 4, dobio sam uz konzolu
2. Horizon Zero Dawn
3. Shadow Of Colossus (2018)
4. Uncharted 4 The Lost Legacy
5. God Of War
6. Red Dead Redemption 2
7. Last Of Us Remastered (kupujem ovde na forumu za 2 dana)

Da li sam nesto propustio ?

Postavicu isto ovakvo pitanje u PS3 temi, imam je par godina, presao sam Uncharted 1, Bad Company 1, prva dva Assassin's Creed-a i Heavy Rain, samo to za vise od 5 godina :) :d
 
Poslednja izmena:
Nikad se više nisam izigrao, nikad više toliko kvalitetnih visokobudžetnih AAA igara nisam igrao/prešao. Što se mene tiče, daj bože samo da nastave taj "silazni" trend :D
A što se nabavke PS5 tiče u mom slučaju sve zavisi da li će konzola imati BC za PS4 igre (ako ništa, barem ekskluzive), u prevodu ako bude imala uzima se Day One, a ako ne bude imala onda će morati malko da sačeka, obzirom da će mi biti stvarno greota da se tek tako rešavam konzole na kojoj imam toliko dobrih igara.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Isto se i ja nadam i ocekujem, vezano za BC i PS5.
Ali kao sto rekose druge kolege na tu temu, malo je nerealno ocekivati - prodaja im dobro ide, imaju PSNow servis koji bi onda time sami minirali, PS3 cell arhitektura je koliko sam skapirao problematicna za emulaciju/remasterizaciju (bolje im je "soft" remake da odrade?)

Sa druge strane M$ je bio primoran da odradi BC za XBOX jer prakticno i nemaju neke naslove kojim trenutno mogu da privuku kupce pa onda udaraju na "gamer friendly" poteze (i nostalgiju)

Iskreno ja sam od naslova sa konzola dosta propustio tako da mi ni ove remaster verzije koje povremeno iskoce uopste ne smetaju... :) Realno sa remasterima i ovim jaci ekskluzivama moze Sony jos 2 godine da odrzi PS4 "na aparatima" i dobro se pripremi za PS5 - jer ko sto rece kolega mare M$ ce kupovinom ovih dev studija itekako biti spreman sa igrama za sledecu generaciju.


@Lef

Detroit: Become Human, Marvel's Spidey, Journey, Uncharted 1-3 remast., Gravity Rush 1/2, Persona 5, Crash BC trilogija,The Last guardian (mada su kontrole...). Baci pogled na Yakuza serijal (nesto ima i za PC)
Bloodborne?
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu, kad nadjete vremena, jel mozete da napisete koje su musthave ekskluzive za PS4 od momenta kad je jelte izasao do danas. Pratio sam uglavnom ovde, a najvise u Svetu kompjutera pa sam mozda nesto propustio.
Znam da je pitanje i ukusa kakve igre volim, odmah da napisem sportske i trke me ne zanimaju.

Planiram kupovati originale, na disku.
Sve sto nije ekskluziva, igracu pirate na PC-ju.

Ovako sam ja do sad sastavio listu:



Da li sam nesto propustio ?

Postavicu isto ovakvo pitanje u PS3 temi, imam je par godina, presao sam Uncharted 1, Bad Company 1, prva dva Assassin's Creed-a i Heavy Rain, samo to za vise od 5 godina :) :d

Otvorio sam ipak novu temu:

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?442181-PS3-i-PS4-rekapitulacija-igara-
 
@Lef

Detroit: Become Human, Marvel's Spidey, Journey, Uncharted 1-3 remast., Gravity Rush 1/2, Persona 5, Crash BC trilogija,The Last guardian (mada su kontrole...)

Hvala na odgovoru.
Platofrme skakalice me takodje ne zanimaju :).
Ne bih uzimao remastered verzije igara koje vec imam :).
Tako da CBC otpada, U 1-3 takodje, Journery isto (mada znam da je indie remek delo).

Ako mozes, udji u temu koju sam upravo otvorio pa tamo napisei poruku.
Hvala puno :).
 
Poslednja izmena:
A što se nabavke PS5 tiče u mom slučaju sve zavisi da li će konzola imati BC za PS4 igre

Gotovo je izvesno da BC dolazi sa PS5, makar što se PS4 naslova. PS Now će ostati i dalje kao opcija za one koji ne žele da kupuju svaku igru pojedinačno.

Slazem se ali mene je strah da na PS5 nece biti nista pametno sigurno u par prvih godina, izvlacice je remasterima i to je to.

Do PS3 generacije se islo u uzlaznom smeru i zacementiralo sa PS3 koja je razbila sva predvidjanja, i sada ide jedan silazni trend od PS4 a bojim se i narednom generacijom

Šta znam, ja ni početne godine PS3 ne pamtim u nekom uzlaznom smeru. Na prvu pravu ekskluzivnu igru Uncharted: Drake's Fortune se čekalo punih godinu. Svaka naredna godina je donosila isto dve do tri igre vredne pomena, pa je PS3 tek nakon nekoliko godina na tržištu sakupio dobru backlog listu. Čak smatram da je izbor na PS4 raznovrsniji i oni koji nisu igrali originalne igre su dobili pozamašni spisak šta sve mogu odigrati.

Prelazak na narednu generaciju ovaj put će za developere biti dosta lakši, jer ne moraju da uče od nule kao sa PS3 i već su savladali arhitekturu kako bi je maksimalno iskoristili sa hardverom kojim raspolažu. Remaster naslove sa četvorke na peticu ne vidim kao zasebne igre, već update postojećih igara sa povećanim detaljima i boljim performansama. Baš iz razloga postojanja Backwards Compatibility podrške.
 
Bas sam hteo da pitam za PS3 generaciju igara - zar nije bilo price da je u pocetku bilo vrlo klimavo sa prodajom i sa naslovima koji su nudili? Da je XBOX razbijao sa prodajom u pocetku i da je PS3 mozda negde pri kraju,u poslednje 2-3 godine, tek oduvao sa dobrim naslovima?
Dok su sa PS4 u samom startu krenuli bas jako sa dobrim ekskluzivama, tj naucili na prethodnim greskama? Gresku koju je M$ napravio sa ovom generacijom svoje konzole i koju gledaju da isprave u sledecoj...

Opet za BC i PS5, nije tolika razlika u arhitekturi kao pre i sigurno je da bi bilo lakse... Ali sacekajmo kada budu najavili PS5. :)

@lef

Nema smisla da pisemo u novoj temi kada moramo da izostavimo naslove zbog zanrovskih preferenci...
 
Poslednja izmena:
Pa gledao sam nekoliko top lista, i uglavom to je to, sve sto je napisano u temi koju sam otvorio, minus platformske igre (GoW, CB i jos poneke).
 
Igrao nocas :) Uopste nije naivno kad ti iz mraka iskoci zombi za koga treba 4-5 metaka u glavicu.
 
Nema posebne teme za hardver pa ću ovde. Uzeo sam danas Xbox One Elite gamepad... kakav je ovo game changer. Ove palice(paddles) su savršenstvo, stavio sam dve i na njih podesio L3 i R3... ko igra Rdr2 zna zašto :) A da, nisam promašio temu, igram na PS4 preko Brooks konvertera :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno