Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

Ima li ko voljan da igra Division jedan? Hitam ka platini pa da se boostamo..
 
Treba ubiti one degene iz ubisofta. Krenuo sam AC Unity i slučajno sam kliknuo na kočiju (DLC koji se igra na kraju) i sada ne mogu da izađem. DLC je pun spojlera. Koje *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* od studija i od igre. Da bar stave neki tekst, neko upozorenje kada se igra i da se naglasi bolje da je DLC. Nadam se da će Ubisoft nekada propasti.
 
Posle igranja Division 2, mogu samo da se složim sa ovom konstatacijom.
 
Par interesantnijih popusta na PS store-u u EU regionu, izmedju ostalih Metro Exodus, Outer Worlds, MediEvil, Days Gone...

Bayonetta + Vanquish 10th anni Sega bundle takodje najavljen...
 
Imam ja Metro Exodus na PS4 Pro. Igrao sam ga na PC-ju i kao ajde da ga uzmem za Sony jer ne umem mišem i tastaturom da igram. Pokajao sam se, konzola samo što ne poleti a fps je blago rečeneo katastrofalan. Ipak je prezahtevna igra za takav hardver
 
A da li je moguce da ti uopste nije palo na pamet da na PC prikacis gamepad...
 
Poslednja izmena:
A da li je moguce da ti uopste nije palo na pamet da na PC prikacis gamepad...
Genijalna ideja, ne znam kako se ja toga nisam setio...

Naravno da sam probao, ali nije isti osećaj kao na konzoli. Čak i sa auto assistom, nije to to. Isto sam uradio i za Metro Redux, koji npr šljaka perfektno na soniju. Preporuka za ceo Metro serijal svakako
 
Imam ja Metro Exodus na PS4 Pro. Igrao sam ga na PC-ju i kao ajde da ga uzmem za Sony jer ne umem mišem i tastaturom da igram. Pokajao sam se, konzola samo što ne poleti a fps je blago rečeneo katastrofalan. Ipak je prezahtevna igra za takav hardver
Ne znam, prešao sam ga dva puta na ps4 pro i konzola mi nije poletela...a nisam primetio ni neko posebno zabadanje u frejmovima. Čak šta više u DE mislim da mi je igra radila u 4k. Sve i svemu, od kada sam počeo igre da igram zbog priče i prestao da uživam u grafici, preporodio sam se generalno (savet za svakoga ko može)!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Genijalna ideja, ne znam kako se ja toga nisam setio...

Naravno da sam probao, ali nije isti osećaj kao na konzoli. Čak i sa auto assistom, nije to to. Isto sam uradio i za Metro Redux, koji npr šljaka perfektno na soniju. Preporuka za ceo Metro serijal svakako

Kakav osecaj? Sta nije to to?

60+fps? "Osetljiviji" stickovi?
 
Ma nije problem u grafici, meni to ne smeta.

Smeta mi kad počne da "štuca" i "secka" kao da ima 4-5 frejma po sekundi.

To se na nekoliko mesta dešava u RDR2, a na Red Dead Online je ne igrivo u gradovima. Može samo da se igra u solo loby-u koliko toliko (u gradovima). Valentine je najgori, ne znam zašto.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, prešao sam ga dva puta na ps4 pro i konzola mi nije poletela...a nisam primetio ni neko posebno zabadanje u frejmovima. Čak šta više u DE mislim da mi je igra radila u 4k. Sve i svemu, od kada sam počeo igre da igram zbog priče i prestao da uživam u grafici, preporodio sam se generalno (savet za svakoga ko može)!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Ti si izgleda imun na low fps... Uzivam i ja u prici i grafika mi nije toliko bitna stvar, cak evo ovih dana igram Silent Hill 2 koji je iz 2001. pa opet igra je nenad*ebiva.. Fora je sto na konzoli i da oces da uzivas ogranicava te sugav fps na koji ja nikako ne mogu da se naviknem i zato mi i skuplja prasinu konzola. Metro Exodus je posebna prica, igra ubedljivo najgore radi od svih igara koje sam igrao na cetvorci.. isto ovih dana upalio Ghost Recon Breakpoint da vidim na sta lici, ono je uzas, pomeris pecurku a lik na ekranu reaguje tek posle 2 sek., uz sve motion blur da zamaze los izgled od koga te boli glava... Cak i sugavi Medievil radi ko go*no, ni takvu igru nisu sposobni u 60 frejma da puste...
 
@snake

Zaboravio si da naglasis 2 stvari:

Igras na "obicnom" ps-u ne na pro-u (ako se ne varam) i uglavnom prefereriras fast paced sutere koje pikas na 144hz monitoru - gde si opet naglasio jednom prilikom da ne bi mogao nikako nazad na 60hz... :p (cesto volis ovo potonje da naglasis, posebno ovde :D )

Mislim da Metro radi korektno na PS4pro lokovan na 30fps-a, cini mi se da je jedan clan vec ovde podelio misljenja, nije idealno ali je sasvim igrivo bez vecih stucanja.
Mislim da je i DF radio analizu posle prvog veceg patcha, gde su sredili stucanja ali i oborili kvalitet grafike sa launch verzijom i Xbox-om...
 
Poslednja izmena:
Grafila kao grafika Exodusa na PS4 Pro je dobra, ali je svakako bolja na PCju. Kao što je neko rekao, igre igram zbog priče a Metro je svakako ima. Međutim, igra koja je lokovana na 29 fps ne može da pruži vrhunski užitak. Super je ako nikada niste igrali na 60 ili 60+ fps, ali biti ograničen na 29fps je apsurd. Sve je tako usporeno, Artyom se užasno sporo pomera.
Ako nekog interesuje, mogu da skinem Exodus opet za PC i da snimim nekakvo poređenje PCja i PS4 Pro. Mislim da je Red Dead 2 bolje radio nego Exodus, a ni on nije sjajno radio.
 
Naravno da postoji razlika, najbolji (i najpristupacniji) primer je Uncharted Collection u 60fps i Uncharted 4 u 30 fps-a...
Ako sticajem okolnosti moras da se adaptiras nije strasno jer se adaptiras posle nekog vremena, ali uvek sam za veci fps - sem ako nije slucaj kao kod GoW-a gde recimo otkljucani fps (performance mode) zna da zeza i kvari gameplay vise nego 30fps-a locked...

+edit
RDR2 mi je doduse bio previse kilav u nekim situacijama, mada su imali tu i problema sa velikim input lagom iz samo Rockstaru poznatih razloga
 
Poslednja izmena:
@snake

Zaboravio si da naglasis 2 stvari:

Igras na "obicnom" ps-u ne na pro-u (ako se ne varam) i uglavnom prefereriras fast paced sutere koje pikas na 144hz monitoru - gde si opet naglasio jednom prilikom da ne bi mogao nikako nazad na 60hz... :p (cesto volis ovo potonje da naglasis, posebno ovde :D )

Mislim da Metro radi korektno na PS4pro lokovan na 30fps-a, cini mi se da je jedan clan vec ovde podelio misljenja, nije idealno ali je sasvim igrivo bez vecih stucanja.
Mislim da je i DF radio analizu posle prvog veceg patcha, gde su sredili stucanja ali i oborili kvalitet grafike sa launch verzijom i Xbox-om...

Druze igrao sam i na PRO i na obicnom i slicno je, ako PRO drzi 29fps, na obicnom je 24-25 sto je lose ali opet je lose i na PRO. Mnogi ovde uzdizu famozni PRO u odnosu na obican ali u igrama se to retko gde primeti da je nesto bolje. Tromo je do panja brate, okrecem onu pecurku, sve sporo, neprecizno, osecaj tezine dok vrtis kamerom, tacno se vidi da nema snage konzola i da uopste nije ni trebalo da izadje na ovoj generaciji, da je to na sledecoj pa da ide kako dolikuje.. ovako mucenje.. *mjau**mjau**mjau* podseca me na ubogi Homefront Revolution, to je isto jedna katastrofa po pitanju tehnikalija...
A za 144vs 60hz , jeste.. razlika je enormna.. ali opet ne bunim se da igram i na konzoli u 60hz ali bar da radi na 60fps ili priblizno toj brojci.. evo ovde sto imam GT Sport, Wipeout, PES 2020 su jedine igre sto ide u 60fps... ali sta znam, to sto je nekom igrivo u 30fps mozda drugom coveku nije, ima nas raznih XD

A RDR2 je i namerno napravljen kilav, takvo je izvodjenje.. i to lose ide ali je podnosljivije

Jos nesto, 30 vs 60fps, igrao Last of US na PS3 i tamo je igra radila kako, tu oko 30fps uz padove.. i posle kad sam probao onaj Remaster na cetvorci u 60fps.. druga igra, progledao sam.. i onda kad mi neko kaze dobro je i 30fps i nema razlike u odnosu na 60fps , bitan je gameplay.. pa brate mili kako da iskusim dobar gameplay kad se igra vuce kao prebijena baba
 
Poslednja izmena:
Činjenica je da je PS4 već mator hardver za novije igre. Za neko čudo, GoW mi je bio full igriv ali doduuše ss konzola čula kao džet, što meni i nije smetalo. Sve u svemu, dosta je igara za Sony koje su nekako neigrive. Nekako je bezveze igrati igre u 30fps u 2020.
Sa druge strane, prijatno iznenađenje mi je Rage 2 koji je totalni treš od igre, gledajući priču. Ipak, dobra je za opuštanje mozga
 
Ja volim Metro serijal, i uopste mi nije bilo bitno kako radi, jer sam očekivao da radi korektno. Pamtim još pre nekoliko godina na kompu prešao prva 2 dela, pa na PRO sva 3... No, elem, Exodus će se obrnuti i na PS5, to je sigurno.
 
tljiq0cp39i41.jpg


Izvinjavam se ali morao sam :D Čisto da ne bude zabune podržavam i PC i konzole.
 
Treba oko 1,5k za desk da potera 4k30fps, odnosno trebace jedna 2070s/1080ti po danasnjoj trzisnoj vrednosti za sledecu generaciju konzola :p
 
Metro Exodus PC

3840x2160
RTX 2080 Ti - prosek oko 70fps
RTX 2070 Super / GTX 1080 Ti - prosek oko 50fps
GTX 1660Ti / GTX 1660 Super / GTX 1070 - prosek oko 30fps

1920x1080
RTX 2080 Ti - prosek oko 150fps
RTX 2070 Super / GTX 1080 Ti - prosek oko 110fps
GTX 1660Ti / GTX 1660 Super / GTX 1070 - prosek oko 70fps

To je sve svežiji hardver od PS4 platforme koja je iz 2013 ili PS4 Pro iz 2016. Metro Exodus je ipak iz 2019.

Alex je dao simpatično mame-sumiranje u vezi sa PC/konzola hardverom/cenom/igrivošću.
 
Joj mukice, a jos kada je bilo merenje fps-a za RDR2 i kako ne radi na 1080ti/2070s/2080 grafama kako Gaben zapoveda...
Dok se na "kantama" od PS4/PS4pro-a obrnulo sa uzivanjem jos pre godinu dana...
 

Prilozi

  • 15zfpx.jpg
    15zfpx.jpg
    115.8 KB · Pregleda: 86
:D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Počeo sam Uncharted 4 da igram, i primećujem neki problem sa senkama. Kao da su tackaste senke, bas izgleda čudno i ružno.
Malo sam googlao i vidim da se pozalilo par ljudi na isti problem ali nisam našao neko rešenje. Smanjio sam motion blur ali nema promena. Nije mi se ovo dešavalo sa drugim igrama, običan ps4 slim je u pitanju i Samsung tv sa 1080p rezolucijom

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Citiraću sam sebe. :D

Video sinoć, rekoh mora da je neka greška. Nisam proveravao na Store-u. :)

Hvala. Kakva god da je sigurno vredi 3$.

Da ima na PS-u Shift+delete sinoć bih to posle odigrane dve misije uradio. Ovako sam morao kroz meni do delete-a.

Moram i da ispravim sebe - ne vredi 3$. Ja je ne bih igrao ni da mi je daju džabe na PC-u.
 
Citiraću sam sebe. :D



Da ima na PS-u Shift+delete sinoć bih to posle odigrane dve misije uradio. Ovako sam morao kroz meni do delete-a.

Moram i da ispravim sebe - ne vredi 3$. Ja je ne bih igrao ni da mi je daju džabe na PC-u.
Odakle takav utisak?

Po meni jako dobra igra [emoji16]

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Nazad
Vrh Dno