Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

Ja se navukao na Titanfall 2 mp strašno,mesec dana i više samo to ljustim. Vezano za pouzdanost Seagate, imam 1.5tb eksterni i jednom u 10 dana ume da zabode i izbaci iz igre. Izbaci grešku tipa greška u očitavanju igre, uradi restore hdda da bi ispravio grešku. Posle toga radi normalno. Da li je samo do TF igre ili tako radi na svim igrama nemam pojma jer samo ovo peglam. Ovaj hdd imam par godina i nikad mi se ovo nije dešavalo pre ove igre tj pre mesec i po dana.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Ja se navukao na Titanfall 2 mp strašno,mesec dana i više samo to ljustim. Vezano za pouzdanost Seagate, imam 1.5tb eksterni i jednom u 10 dana ume da zabode i izbaci iz igre. Izbaci grešku tipa greška u očitavanju igre, uradi restore hdda da bi ispravio grešku. Posle toga radi normalno. Da li je samo do TF igre ili tako radi na svim igrama nemam pojma jer samo ovo peglam. Ovaj hdd imam par godina i nikad mi se ovo nije dešavalo pre ove igre tj pre mesec i po dana.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk

Iz iskustva cenim da je krenuo da ti riknjava HDD.... :(
 
Ubacio sam ssd u PS4 Pro... ma ovo je nebo i zemlja :) Na stranu benefit kod učitavanja, ali što je ceo sistem responsivniji... progledala konzola. Pre glavi u menijima redovno, otvara stavku u opcijama večno... sad sve teče kao mleko :) I ne čudi s obzirom da je unutra bio Hitachi i to sata2.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ubacio sam ssd u PS4 Pro... ma ovo je nebo i zemlja :) Na stranu benefit kod učitavanja, ali što je ceo sistem responsivniji... progledala konzola. Pre glavi u menijima redovno, otvara stavku u opcijama večno... sad sve teče kao mleko :) I ne čudi s obzirom da je unutra bio Hitachi i to sata2.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Odlicno. Koji SSD si stavio? Planiram i ja neki od min. 500GB samo ne znam da li kupiti Samsung 860 ili neki jeftiniji tipa Biostar.
 
@ arheolog

Taj Hitachi je odlican (Travelstar 7200rpm-a), realno medju najboljim na trzistu sto se tice formata 2,5" 1tb (isti imam u lapu kao storage particiju 3-4 godine i bolje mi se pokazao od 2 WD Scorpio black verzije 750gb, koja sam inace 2x menjao do sada + 1 wd blue od 500gb). Pouzdan, ne cuje se i ne greje se puno.... Ali hbg, ssd vs hdd nebo i zemlja...
Inace Hitachi generalno u 2,5" izvedbi ima najbolje hdd-ove (i to kazem kao neko ko preferira WD), tako da sto se preporuke tice - 2,5" tice u obzir dolazi samo Hitachi, u 3,5" varijanti WD Black...
 
Poslednja izmena:
Vrobec Samsung ako te bas svrbi dzep, Biostar je sasvim ok ili neki drugi model iz te pocetne (jeftinije) linije..

Jedva cekam PS5 sa 1TB SSD NVME! :D
 
Odlicno. Koji SSD si stavio? Planiram i ja neki od min. 500GB samo ne znam da li kupiti Samsung 860 ili neki jeftiniji tipa Biostar.
Uzeo sam Intel 545s od 512gb, 5 godina garancija, 8900 dinara. Odlučio sam nakon čitanja opisa na anandtech... vrlo slično se ponaša i prazan i pun što mi je jako bitno. Neki od ssd-a kad se napune 80% i više opadaju im performanse prilično. Mislim da je na našem tržištu najbolja kupovina kad se pogleda odnos cena-kvalitet. Za Biostar nemam nikakvih informacija, ja ih lično u maloprodaji izbegavam... nikad mi Biostar nije ulivao poverenje.



Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
@ arheolog

Taj Hitachi je odlican (Travelstar 7200rpm-a), realno medju najboljim na trzistu sto se tice formata 2,5" 1tb (isti imam u lapu kao storage particiju 3-4 godine i bolje mi se pokazao od 2 WD Scorpio black verzije 750gb, koja sam inace 2x menjao do sada + 1 wd blue od 500gb). Pouzdan, ne cuje se i ne greje se puno.... Ali hbg, ssd vs hdd nebo i zemlja...
Inace Hitachi generalno u 2,5" izvedbi ima najbolje hdd-ove (i to kazem kao neko ko preferira WD), tako da sto se preporuke tice - 2,5" tice u obzir dolazi samo Hitachi, u 3,5" varijanti WD Black...

Ne kažem ja za pouzdanost, već da je stara tehnologija, užasan odziv i još sata 2 u 2019. godini :) Stavio sam ga u eksterno kućište ako zafali prostora :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
^ ebga, sve ima svoju cenu...
Zato bih i voleo da nova generacija konzola bude pomerena za 2021. cisto da bi ispod haube dobili neki pandan ryzenu 2600+16gb rama+1tb ssd-a (minimum) i neku rx v64/rtx2070 grafu... but yeah... :)
 
Pa bice, si video navodni spec za xbox, a i ocigledno je previse sta ce biti unutra.. Pre mozda 1600/1700 cpu, 16gb i ssd, gpu tesko rang 2070... Uglavnom duple perfomanse X-a.

Ja bi sto jace i sto bolje, makar kostala konzola i 1k evra. :D
 
12 tflops-a mu dodje valjda na performanse rx vega 64 -> uzeci u obzir optimizaciju za konzole, moglo bi da zagazi u 2070 teritoriju.

Meni se ne zuri, mogu da sacekam dok ne izbace refresh verzije... :) A draze bi mi bilo da vidim 1080p/60fps i full 4k/30fps modove, tj "prave" performance/resolution opcije nego ovo sada...
 
Poslednja izmena:
Videcemo, ako su zakazane za sledecu, onda mora nesto ove da se sazna, ako ne, jos bolje nadam se po nas.. Ne zurim ni ja, treba preci jos PS4 naslova! :D
 
CoD: Modern Warfare Remastered i The Witness su PS+ igre za mart.

Baš, baš mršavo.
 
Uuu odlični naslovi iz mog ugla.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
I meni se svidja realno
 
Ja se sa MW izigrao kada mu je bilo vreme, a ova druga mi je posle nekog vremena postala neverovatno repetativna. Jedva sam je na silu završio.
 
Witnes i nekako ali COD *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, daj vise smorili...
 
^^
Same here, MW (i sledece 2-3 igre) sam obrnuo 3-4x svojevremeno (ali bih mogao i taj remastered cisto da vidim kako izgleda)...
The Witness mi stoji na steam wishlisti ali mi se realno nisu davali novci...

Dobar bundle skroz, sad nek daju jos koju igru na vecem popustu. :)
 
Poslednja izmena:
Taj rad... obrtao sam x puta mw kad je bio aktuelan ali ovaj remaster me je uvek vukao da ga probam, sreća pa ga nisam kupio.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Ubacio sam ssd u PS4 Pro... ma ovo je nebo i zemlja :) Na stranu benefit kod učitavanja, ali što je ceo sistem responsivniji... progledala konzola. Pre glavi u menijima redovno, otvara stavku u opcijama večno... sad sve teče kao mleko :) I ne čudi s obzirom da je unutra bio Hitachi i to sata2.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Jel dovoljno samo da se izvadi stari hdd i ubaci novi samo ssd? Kako si ga pricvrstio i da li treba neka instalacija? Ili sam Sony formatira kada se ubaci nov hdd i namesti sistem?
 
Jel dovoljno samo da se izvadi stari hdd i ubaci novi samo ssd? Kako si ga pricvrstio i da li treba neka instalacija? Ili sam Sony formatira kada se ubaci nov hdd i namesti sistem?
Imaš uputstvo na sajtu sonija, ništa komplikovano. Na Pro se skine plastika pozadi, odvrne jedan šaraf, izvuče nosač sa hard diskom, skine stari hdd, ubaci ssd, zavrne šaraf i vrati plastikica. Treba ti usb formatiran u exfat, sa sajta sonija skineš softver najnoviji, baciš ga na USB i onda ubodeš u konzolu. Zadržiš dugme za paljenje na konzoli 7 sekundi da pokrene safe mode. Sve posle je krajnje jednostavno. Detaljnije od ovoga imaš svuda po netu, traži :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Vazi hvala za pomoc. Samo ne znam sta to znaci svima uvek trazi imas na google itd. U vecini diskusija je tako. Znam da ima sve tamo, ali ovo je forum a i valjalo bi da i za druge clanove da znaju sta i kako ako se odluce za taj poduhvat. Najlakse je reci trazi itd. ;)

Inace jel to vazi samo za pro ili i za slim verziju? Jer ja imam slim verziju. I kako moze da se sacuva save od igrica i prebaci posle na ssd?
 
Zato sto da si ukucao na google ili YT nasao bi video koji detaljno objasnjava sta i kako, i ne bi imao potrebu da uopste postavis pitanje na koje vec mozes sam da nadjes odgovor.

Save od igre ti se sam upload-uje online ako imas PS Plus.

 
Hvala za pomoc. cheers

Ne znam samo zasto onda postoje forumi kad vec sve ima na google i youtube, ali ajd... ;)

U svakom slucaju hvala vam jos jednom na pomoci. Pa cu da vidim vec da pazarim neki ssd ako se oseti vec primetna razlika u ucitavanju. Imam PS+, dobro je da onda to radi automatski nisam ni znao. Ne bi mogao neke igre opet iz pocetka da prelazim. :d
 
Hvala za pomoc. cheers

Ne znam samo zasto onda postoje forumi kad vec sve ima na google i youtube, ali ajd... ;)

U svakom slucaju hvala vam jos jednom na pomoci. Pa cu da vidim vec da pazarim neki ssd ako se oseti vec primetna razlika u ucitavanju. Imam PS+, dobro je da onda to radi automatski nisam ni znao. Ne bi mogao neke igre opet iz pocetka da prelazim. :d

Ne znam za običan PS4 kakav će biti benefit, na njemu je sata 2. Verovatno hoće al moraš probati. Pa ja ti napisah prilično detaljno... nemam vremena da ti pišem roman :) I da, ps4 je malo komplikovanija zamena koliko sam video al ništa strašno. Ja bih sačuvao save i na USB, meni nije hteo da vrati sa clouda. Tek kad sam ubo usb na koji sam prebacio save i onda kliknem options na prečicu igre pa nađem save od te igre... konkretno Metro Redux nije prepoznao save sa clouda.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nemam obicnu verziju vec slim. :) Dobro si mi rekao za taj save. Kad budem uzimao ssd definitivno cu to imati u vidu. Nisam znao da moze i na flesku, sto je odlicno. :) Ziv ti bio. cheers

Inace jel se stvarno primeti neka velika razlika u ucitavanju igrica kao i misija itd? Ili je to sve brze samo nekoliko sekundi. :)
 
Nemam obicnu verziju vec slim. :) Dobro si mi rekao za taj save. Kad budem uzimao ssd definitivno cu to imati u vidu. Nisam znao da moze i na flesku, sto je odlicno. :) Ziv ti bio. cheers

Inace jel se stvarno primeti neka velika razlika u ucitavanju igrica kao i misija itd? Ili je to sve brze samo nekoliko sekundi. :)
Zavisi od igre do igre, negde nema razlike, negde je sa 60 sekundi na 30 sekundi.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno