Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

Rucna koliko sam video ovi sto voze na YT, imaju sa strane posebnu "sipku", nema sanse da stiskas dugme na volanu i slicno.. Ako vec uleces u te vode, uleti sto kvalitetnije i ako treba gurni vise love, ne kupuje se svaki dan. :D
 
Pa pare ajde jesu problem ali u ovoj situaciji vidim i da je Thrustmaster t300 koji je pandan ovom tu negde sa cenom, ali isprsio bih se tih 250e ... Nego , kako rucnu koristiti na volanima, mapirati neko dugme. Ne mogu Dirt da zamislim bez rucne? Na PS4 bih samo i koristio ovaj volan pa reko ne znam jel se mogu menjati tamo u opcijama

T300 ima lose pedale. Jedino da vijas model sa 3 (ja imam GT edition i prilicno sam zadovoljan).
G29 je ok, ali samo ako uleti po nekoj normalnoj ceni. Mozes da pogledas i T150, postoji verzija sa 3 pedale.
 
T300 ima lose pedale. Jedino da vijas model sa 3 (ja imam GT edition i prilicno sam zadovoljan).
G29 je ok, ali samo ako uleti po nekoj normalnoj ceni. Mozes da pogledas i T150, postoji verzija sa 3 pedale.

Sta ti je to normalna cena, 250e koliko je sad po tebi ne vredi? Znam da je to novac da moze konzola da se kupi ali kad je tako :) mada mislim da cu da odustanem, bez rucne mi nista ne vredi.. a da kupujem naknadno nesto necu da se cimam
 
Mislim da ručnu možeš da mapiras gde god ti odgovara. Ja npr imam driving force pro, koristim ga na pc i ručnu sam mapirao na sekvencijalnom menjaču xD
 
Sta ti je to normalna cena, 250e koliko je sad po tebi ne vredi? Znam da je to novac da moze konzola da se kupi ali kad je tako :) mada mislim da cu da odustanem, bez rucne mi nista ne vredi.. a da kupujem naknadno nesto necu da se cimam

Licno ne bih dao 250 za G29. Prodavali su ljudi polovno i ocuvano za manje pare.
T300 je solidan, ali razlika izmedju obicnog modela i ovog sa pravim pedalama vredi vise od 30-tak evra.
Naravno, uvek mozes da uzmes volan, pa da dokupis pedale kasnije. Ali sta znam...

Baci pogled na simracing reddit https://www.reddit.com/r/simracing/comments/9br6ye/g29_vs_t300rs/ i (koliko znam jos validni) video:

 
@shin-bojan

Tnx, pogledacu bas.
 
Ja imam t300 vrhunski je :)
 
Ako nekog interesuje, zamenio sam defaultnu pastu na prvoj verziji pro konzole sa tecnim metalom (TG Conductonaut) i skoro je pa resilo problem buke. Naravno konzola nije apsolutno tiha ali u onim ekstremnim situacijama umesto aviona koji polece sada je samo blagi sum, dok je u ostalim situacijama veoma tiha. Jedina stvar koja je malo teza je rasturanje i sklapanje konzole ako se radi prvi put, iako je konzola generalno prosta hardwerski dizajnom, pri rasturanju ima cak 43 srafa, sto moze da se pomnozi sa nekoliko puta u slucaju da zaboravite poneki konektor da vratite na svoje mesto... kao sto se meni desilo.

U svakom slucaju preporuka ko ima volje za ovakav update konzole.
 
Imam Battlefield 4 sa svim DLC. Završio sam campain i sada bih da igram DLC dodatke, ali ne mogu da ih nađem. Da li mi treba PS plus da bih pristupio tome?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ako nekog interesuje, zamenio sam defaultnu pastu na prvoj verziji pro konzole sa tecnim metalom (TG Conductonaut) i skoro je pa resilo problem buke. Naravno konzola nije apsolutno tiha ali u onim ekstremnim situacijama umesto aviona koji polece sada je samo blagi sum, dok je u ostalim situacijama veoma tiha. Jedina stvar koja je malo teza je rasturanje i sklapanje konzole ako se radi prvi put, iako je konzola generalno prosta hardwerski dizajnom, pri rasturanju ima cak 43 srafa, sto moze da se pomnozi sa nekoliko puta u slucaju da zaboravite poneki konektor da vratite na svoje mesto... kao sto se meni desilo.

U svakom slucaju preporuka ko ima volje za ovakav update konzole.

Ja razmisljam da moju ocistim sledece godine, ovu godinu jos moze da pregrmi. (ujedno izlazi iz garancije ovog leta a ima dosta zeznja oko rasklapanja/sklapanja)

Ali zar nije tm "pasta" vrlo pipljiva,barem ako nema iskustva sa istom, ako se zeznes i sklizne sa cpu-a da si maltene us**o motku?

@ooga

Vec pola godine, ako ne i vise se zna i ocekuje... Isto kao i za Spyro i CTR-a... Nije bas kao da ima neki iznenadjenja sto se naslova tice pred EOL ciklusa... :d


+edit
Cudo da niko nije prokomentarisao onaj fail od Sonijevog state of play "eventa"...
 
Poslednja izmena:
Ako nekog interesuje, zamenio sam defaultnu pastu na prvoj verziji pro konzole sa tecnim metalom (TG Conductonaut) i skoro je pa resilo problem buke. Naravno konzola nije apsolutno tiha ali u onim ekstremnim situacijama umesto aviona koji polece sada je samo blagi sum

Isto sam i ja uradio, razlika je drasticna. Posle toga sam prodao konzolu, novi vlasnik je zadovoljan.
Evo ga poredjenje izmedju starog modela sa tecnim metalom i novog:

http://www.youtube.com/watch?v=rUptZ6keIOE
 
seca li se neko ove igre, na psx me je totalno zaludela, sa uzivanjem cu je ponovo igrati i na ps4 kad izadje rimejk :D

https://www.youtube.com/watch?v=r8kODKzwrXw

Meni jedna od omiljenih iz PS1 ere i definitivno ću je uz CTR uzeti Day1 kao što je to bio slučaj sa Crash Bandicoot N Sane Trilogy.

Kada su objavili da Sony zatvara Cambridge studio u 2017-oj, baš mi je prošlo kroz glavu da će MediEvil ostati neobrađen, ali srećom dobro što nije tako na kraju ispalo. Šteta samo što nije bilo nešto više reči na ovom eventu pre par dana, ali po nekoj mojoj proceni igra izlazi u oktobru poput originalnog dela 1998-e.
 
Isto sam i ja uradio, razlika je drasticna. Posle toga sam prodao konzolu, novi vlasnik je zadovoljan.
Evo ga poredjenje izmedju starog modela sa tecnim metalom i novog:

http://www.youtube.com/watch?v=rUptZ6keIOE

Lebe mili, nije ni cudo sto si flipnuo i odlucio da je menjas... Mislim da nista nisi ni mogao uradis, do kulera je bilo, jednostavno 2 serije su imali u pro gen 1 pa kome se zalomi losija. Zato se 7216 malo vise greje...
Moja se cuje nesto malo glasnije od 7216, doduse drzim na alu postolju za lap koje ne radi i na otvorenom je.
 
Imam Battlefield 4 sa svim DLC. Završio sam campain i sada bih da igram DLC dodatke, ali ne mogu da ih nađem. Da li mi treba PS plus da bih pristupio tome?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
DLC dodaci za Battlefield 4 su iskljucivo MP mape i oruzja

Sent from my UP520 using Tapatalk
 
Lebe mili, nije ni cudo sto si flipnuo i odlucio da je menjas... Mislim da nista nisi ni mogao uradis, do kulera je bilo, jednostavno 2 serije su imali u pro gen 1 pa kome se zalomi losija. Zato se 7216 malo vise greje...
Moja se cuje nesto malo glasnije od 7216, doduse drzim na alu postolju za lap koje ne radi i na otvorenom je.

Pa dobro, to je GOW sa unlocked fps. Ostale igre su bile dosta tise.
Treba uzeti u obzir i da je deo gde je konzola slabo provetren.
Ali ovo je sve smesno. Da si cuo koja je to buka kada sam obe konzole ukljucio i kada su krenule medjusobno da se zagrevaju :D.
 
Najbolja opcija je da je drzis pored komodice i da barem 30cm okolo nema nista, sigurno bi jos primetio razliku.
Najkriticniji je zadnji deo, jer znam kada zavrsim sa igranjem bude bas neprijatno vruc, mogu misliti koliko se to kod tebe usija pozadi (gde je sekcija za napajanje) jer prakticno izduvava u poledjinu te komodice/zid i pravo nazad u konzolu.
Ja mislim da sam GoW prilicno cesto saltao fhd/4k upscale, mislim da je 4k stabilnije radio ali nije zavijalo kao kod tebe i to sa zamenjenom pastom... (ni HZD ni RDR2)

Moracu i ja da zamenim pastu cim izleti iz garancije. Btw moze li neko lakse ciscenje da se obavi bez da se konzola komplet rastavi a da pritom ima neke primetne razlike?
 
Otvorena je komoda delimicno, tako da nije bas toliko strasno.
XboxX je primetno tisi. Valjda ce ps5 biti bar podjednako kvalitetan.

Mozes da otvoris prednji deo ps4 i ocistis. Meni ni detaljno ciscenje nije pomoglo.
 
a ja sam primetio da mi ps4 pro najvise divlja, u COD WW2 multiplejeru, i to izmedju ucitavanja mapa, znaci, ono dok odbrojava, ventilator ko mlazni avion radi, cim ucita mapu, utisa se i maltene se ne cuje, uopste mi nije jasno, kakvo mu je to opterecenje u tom trenutku?
 
@Yojinbo

Tesko, ventilator izduvava vazduh a i prasinu tako da ciscenje samo toga nema nekog smisla. Za menjanje paste ili nanosenje tm-a moras da dodjes do ploce tako da mora detaljno rasturanje konzole da padne.
 
The Surge i Conan: Exiles igre za april.
 
@gdin_m
Znam, plus je sa tim-om još pipljiviji posao... Dok ne bude spreman da poleti kao kod shin-bojana neću onda ni da ga diram...

@mare
Još jedan odličan mesec, makar za mene. Obe igre sam hteo da probam a nisam hteo da platim... :)
 
Taj rad, i meni je Surge delovao zanimljivo , taman da padne test.
Dobar mesec.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Surge je dobar, uživao sam baš :) Conan me ne zanima uopšte, neću ni da dodajem u biblioteku :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Frisko ali ne znam koliko pouzdano od Jason Schreirer-a (relativno poznato novinarsko 00 u industriji):

Look, as I've been saying since roughly March 2018 (in this very thread), next-gen is coming in 2020. That Semiaccurate article saying 2018 (lol) got people's hopes up for 2019, but by now I hope it's clear that the PS5 ain't coming out this fall.

And, despite all the rumors about devkits being out (usually from rumormongers who are wrong more often than not), the number of people briefed on next-gen is still very limited. Even within companies like, say, DICE, there'll be a small team of engineers who now have a rough idea of specs, and everyone else will know when they need to know. Not a lot of devs are disclosed on next-gen right now.

In other words, don't expect much in the way of substantial leakage just yet. The only thing to know for sure is that both Sony and Microsoft are aiming higher than that "10.7 teraflops" number that Google threw out last week. (And, as has been reported, Microsoft's got a few things in the works.)

Cisto za uporedjivanje:
PS4 pro 4.2 tflops-a, Xbox OX ~6tflops, RTX2080 ~10 tflops (1080ti ~11)... Sto znaci da definitivno pucaju na 4k 60fps uz optimizaciju, ako su glasine od ovog iste...
 
Zar to nije malo mnogo? Koliko ce takva konzola kostati?
 
Moja procena 500$
 
Nek košta kao jedna 1080Ti/2080, opet bi bila dosta jeftinija opcija od gaming PC-a koji bi gurao iste performanse...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno