Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

A ti to počinješ prolog pa ugasiš i tako ispočetka stalno :D Kao Mujo kad dođe do 99 od 100 zidova koje mora da preskoči pa se umori i vrati nazad. Igraj igru, kakva uputstva i tutorijali... svi ste navikli za ruku neko da vas vodi hbt

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pa da, šta da radim kad moram da idem van kuće. Rekoh nastaviće se od čekpointa ali neće. Shvatih na teži način. :)

Stigoh do save-a, napokon. Nego, ako mi ubiju konja ili nekako se povredi to je to, nema mu povratke sem da se vratim na poslednji save?

Brate mili igram ali ne smori jahanje beskonačno. Nađoh na neku ženu, pao konj na nju, ja joj kao pomogao, pa me pitala da je vratim kući kad ono se oduži i odoh na nepoznatu teritoriju i otkrih drugi grad. Za svo to vreme ona mi kuka da požurim, a kljuse mi lipsava. :D

Ostavim je i krenem nazad, nikad kraja jahanju. Na kraju sam platio kočiju, srećom da pronađoh to na pola puta da me vrati u onaj prvi grad.
 
Poslednja izmena:
Bataljuj igru, nije za tebe. Definitivno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Hahahaha, videću još koji dan da prođe :D

Početak ne obećava, sve je sporo do bola. U PC temi kažu da kasnije postaje zanimljivije.
 
Poslednja izmena:
Bookmaker ti si Legenda [emoji106] [emoji318]
Meni je jahanje po prelepim predelima bilo zanimljivo ali opet dosadi vremenom što kažeš. Ako mi je klinac bio blizu u sobi uvalio sam mu ds da odjase do cilja . Kad stigne na cilj da mi javi da nastavim [emoji1787]. Evo ti tips da uradiš isto [emoji12]

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Da znaš da ti je to odlična ideja. :)

Moraću da ga navučem da igra iako ne voli takav tip igara. Nego nije on nešto "disciplinovan", voli da "istražuje", pa mislim da će da padne sa neke litice ili će da se sudari sa nekom kočijom i onda "ode" kljuse u večna lovišta. :D

Ovo za inekciju je super što ima. Ne znam šta da radim s kljusetom, žao mi da ga izgubim odmah na početku igre. Jednom sa morao da kampujem kako bi se kljuse oporavilo, za svaki slučaj sam odspavao 5 + 6 sati. :d
 
Poslednja izmena:
Uvek možeš da pripitomiš drugog konja, ili da kupiš.
 
Nema "Fast travel" na mapi? Nisam još igrao RDR2, pa pitam. U nekim igrama su to tako sredili, da se ne bismo smorili, pa ko hoće...
 
@Raoul Duke: Znam, video sam na YT da ima neki vrhunski beli konj da se pripitomi.

@Dragon82: Ima, samo što sam ja slučajno naleteo na to - platiš kočiju. Izgleda da sam posle onog lova na medveda trebao da se odmah vratim u kamp s onim likom što me je poveo da uzmem konja, ovako sam otišao predaleko. Nisam ja kriv što su mi dali takvu opciju. :D

Sad kad razmišljam, meni se ne isplati da spašavam likove kao što je recimo ta žena na koju je pao konj, dobio sam nekakav prsten od nje kao nagradu koji mi ničemu ne služi. Spasavanje je trajalo 30 sekundi, a nakon toga 10-15 minuta jahanja, tomo i nazad. Srećom da ugledah kočiju. :p Bolje da sam je upucao odmah u glavu i nastavio dalje.

I nikako da se "saberem", treba li da budem dobar ili opaki razbojnik. U nekim trenutcima si kao super lik a u drugim ubijaš i pljačkaš. :)

@MilanNBA23: To još uvek nisam provalio. Kočija mi završava posao za sada i izgleda kao pravi "fast travel" u drugim igrama.
 
Poslednja izmena:
Možda neko prepozna taj prsten ako ga budeš nosio pa ćeš imati nešto od toga, ili RDR2 nije igra tog tipa?

... u jednoj starijoj igri bila je slična stvar sa prstenom, naizgled ništa ne vredi bezveze, ali ako si ga nosio prepoznaju ga neki likovi i cela nova priča se otvorila oko toga.
 
Poslednja izmena:
^
Posle jednog tog random eventa gde sam spasao lika, prepoznao me je u Valentine-u i rekao mi je da mogu da uzmem pusku u lokalnom shopu na njegov racun... Ne vazi za sve da se tako nesto dogodi, ali eto interesantan primer.

Takodje valja pratiti i novine (i sta ljudi pricaju po gradu) jer se neki dogadjaji iz novina mogu pronaci na mapi.

@bookmaker

Igra je bas sporog intenziteta ali je nivo imerzije prebrutalan kada te jednom uhvati. Ako si fan starijih (i uopste) vesterna jednostavno je igra "nema dalje" kategorija - posebno taj period izumiruceg Divljeg Zapada su uboli za sve pare kao i sve tipicne filmske lajt motive i stereotipe. Mada su i generalno za open world i nivo detalja postavili novi standard u industriji, samo sto je problem taj sporiji pacing/storytelling i zanr (Divlji Zapad) koji nije za svakoga i igra u punom sjaju zasija tek kada se bacis na eksploraciju mape (sto im i jeste bio cilj) - bas taj segmet sa free roaming na konju po mapi (koji ti preskaces) je ubedljivo najbolji, osecaj slobode koju imas i raznolikost prirode (pustinje, kanjoni, planine, mocvare - sve od Rocky Mountains pa do New Orleansa iz tog perioda) koju polako zahvata industrija jednostavno je nenadhebiv...
 
Poslednja izmena:
Naravno da sam fan, pored Krk Daglasa, Džon Vejna i Klint Istvuda sam odrastao. Da ne pominjem one starije vesterne.

Nego igra zahteva da joj se baš posvetiš, kao što si i napisao. Ko ima puno privatnih obaveza i ne može da izdvoji par sati u kontinuitetu igranja bolje da ne počinje dok ne nađe to vreme. :)

Što se tiče razgledanja krajolika to me baš nimalo ne privlači sem ako ne sadrži nekakve sidequest-ove.

Edit: Vidiš da ljudi koji su je igrali ne mogu da se slože ni oko toga da li ima ili nema "fast travel". :D
 
Poslednja izmena:
Što se tiče razgledanja krajolika to me baš nimalo ne privlači sem ako ne sadrži nekakve sidequest-ove.

To razgledanje može da sadrži i lov, robolov, branje raznog bilja, kampovanje, kuvanje i druge "side" aktivnosti. U njima i jeste lepota igre. Ogromna mapa, raznovrstan životinjski svet, bogat arsenal oružja ...
 
Igra je u ritmu kasa, ne galopa.
Ako je istraživanje mape u kontekstu "Easter egg-a", onda me mrsko biti neće da istražujem na svom "Mustangu" prelepe krajolike...nemam ja problem s tim.
No, to sve kad dođe vreme...
 
E ovo je pravi opis, "u ritmu kasa", a ja bih dodao "malko bržeg konjskog hoda".

Za početak ću da prihvatim savet sa onog linka koji sam postavio. Uzeću ono šareno kljuse što sam dobio za džabe, a ovo što sam dobio uz special ću da sačuvam za kasnije.
 
Najboljeg konja u igri moraš sam da nadješ i ukrotiš ;)

@old_bookmaker
Da, beli Arapski.
 
Poslednja izmena:
Istekao edit: Provedoh sat vremena u igri, nema se vremena za duže. Potukao sam se par puta, jednom zbog one misije, drugi put me napade neki lik iz čista mira.

To mi baš nije najjasnije, samo sam stajao na par metara od njega i gledao neke slike revolveraša što mi dade onaj novinar. Dok sam čitao šta piše kad okrenem sliku prošlo je neko vreme, a onda onaj lik me opali krošeom iz čista mira. Morao sam da ga prebijem, srećom me niko nije označio za to (ono tipa nered, kuknjava, vriska, i tome sl.).

Igra je lepa, daleko od toga. Izgleda super i na PS4 Pro konzoli. Videću kasnije u tim velikim gradovima da li će biti seckanja, za sada sve radi glatko u HDR modu.

@Alex: video sam na YT, ako je to onaj beli arapski konj. A neko je u PC temi postavi YT sa poređenjem između lošeg, srednjeg i dobrog konja. Zanimljiv i koristan link što se tiče konja. :)
 
Poslednja izmena:
Najboljeg konja u igri moraš sam da nadješ i ukrotiš ;)

@old_bookmaker
Da, beli Arapski.

Nije istina, sto se statistike tice najbolji (ujedno i najruzniji) Arapin se kupuje u epilogu u stali u Blackwateru, beli od sva 3 (arabian-a) ima najlosije statistike (posebno health)... ;) Ali meni licno kao najbolji su se pokazali Turkomani jer imaju najbolji temperament i ne skacu kada vide puza poput ovih... Kada se postigne max bondage manje-vise su svi konjici isti, osim arabian koji me strasno iritiraju kada zagusti. :) Inace oni crno-beli (ne mogu da se tacno setim ali mislim da su medju redjim u igri) su mi vizuelno najlepsi, Mustanzi (jedna vrsta isto u epilogu mogu da se upecaju) su valjda najredji ali po statistici nista posebno nisu od obicnih konjica.
Doduste tehnicki, beli arabian jeste najbolja free opcija.
More or less igra je takva da nema nekog velikog uticaja na gameplay ako se opterecujete sa oruzjem i konjima (osim customizacije) - pre ili kasnije u samoj igri se progresivno otkljucava/dobija sve tako da moze da se isproba (i eventualno kupi) - sam akcenat je najvise na istrazivanju i lutanju/eksploraciji po mapi, sto su Rokstarovci fenomenalno odradili. Cak ni ona "posebna" oruzja nisu nesto bolja od standardnih, osim kul izgleda.
+edit
Mislim da je mozda statisticki i po temepramentu (plus izgleda mocno) najbolji onaj jedan roze konjic koji se dobija posle odredjenog kvesta tj druzenjem sa onim ratnim veteranom... :)
 
Poslednja izmena:
Ja se sprijateljih s nekim ratnim veteranom, onim na početku igre (što nema levu ruku), pitao je da me zagrli (što sam ja i pristao :D) i nakon tog on ode negde. Možda ako ga pronađem opet padne još neko grljenje pa se i kvest pojavi. :d
 
Poslednja izmena:
Ne taj, negde u regiji iznad St.Denis-a, blizu jednog jezivog hillbilly naselja ako se ne varam. Random event/quest je u pitanju ali iz vise "sesija", inace jedan (od onih) koji je ostavio utisak. :D
 
Neko ko imas pes2020, koja je poenta onog prilikom prvog pokretanje igre sto trazi da namestis region i kaze da ne mozes da promenis to vise nikad? zar pes nije region locked preko psn i regiona diska?
 
Neko ko imas pes2020, koja je poenta onog prilikom prvog pokretanje igre sto trazi da namestis region i kaze da ne mozes da promenis to vise nikad? zar pes nije region locked preko psn i regiona diska?

Mislim da će na osnovu tog regiona koji izabereš da ti traži protivnike ako igraš online, nemam drugu ideju za šta bi moglo da se koristi...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Stvarno ne znam al sam stavio isti region kao psn što mi je na uk, googla i bukvalno ne mogu da nadjem nista zašto to traži

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J


Ne znam za vas ali ja ovo planiram da igram isključivo sa japanskim audijem i engleskim titlovima.
 
Nazad
Vrh Dno