Šta je novo?

Vertikalna linija na TFT monitoru

GoJNiK

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2005
Poruke
595
Poena
320
Pojavila se vertikalna plava linija širine jednog piksela i prostire se celom visinom monitora. Nije do grafičke i kabla, probao sam bez priključivanja. Izgleda kao na ovo ovoj slici koju sam izguglao, ali je kod mene srećom više prema desnoj ivici pa se i ne primeti toliko.

Kakav je to kvar, da li se još neko sreo sa ovim problemom? :wall:

Hvala.
 
Poslednja izmena:
isto to sam i ja imao sa svojim monitorom cim sam ga uzeo
taman ga raspakovah i upalih,i ono vertikalna plava linija od 1og do 1080og pixela....yep,jedino reklamacija
 
Evo i ja da se pridruzim tom istom problemu(mada sada je proslost, prodao sam taj monitor).
Meni se isto ta linija pojavila, samo kod mene je bila sa leve strane i menjala je boje od zute do plave, ljubicaste i ostale. Uzasno me je nervirala. Da, znala bi ponekad da nestane kada bi uzeo plastiku okolo i pritiskao sa prstima ali naravno nije to resenje. I da napomenem to mi se dogodilo kada mi je stigao monitor sa servisa; ja sam mislio da ga oni nisu tamo lepo sklopili, pa se zato to pojavljivalo. A inace samo reklamacija moze da pomogne tj ako je u garanciji...
 
Hvala na odgovorima. Garanciju imam. Upravo cekam kurira da dodje po monitor i odnese ga u servis.
 
i nadaj se da ces ga dobiti nazad u sledecih 45 dana :D
 
Dobih konačno u zamenu novi monitor. Oslepeo sam skoro na crt, i to ne bilo kojem nego 14ci staroj preko 10 godina.
 
Haha, pa popravi ga ipak. Cilj opravdava sredstvo. ,)
 
I ja imam isto ovaj problem, na LCD TV-u koji je star mozda 6 mjeseci! Srecom pa je u garanciji!
 
Imam monitor SyncMaster 2243SN i pojavila mi se vertikalna plava linija širine jednog piksela na monitoru. Primjenio sam metodu sa http://www.youtube.com/watch?v=0ykPsV2voYU, samo sam umjesto palice koristio dva prsta. Mjesto djelovanja je bio vrh monitora odma iznad plave linije. Linija je nestala. Zahvaljujem na linku :)
 
bravo,
nekada se resenje problema moze naci u ( 11g ) proslosti.
jos da si otisao do Splinter-a da popijete pivce i zajedno resite, to bi bio poso :p
 
Nazad
Vrh Dno