Šta je novo?

Sav Taj GPS - Koji izabrati

Da ne otvaram novu temu:

imam u ponudi za malo nizu cenu i 2 god garancije gore pomenuti Blueberry 2GO520B.

Takodje u istoj prodavnici je trenutno na akciji od 13ak hiljada neki Gaminov model 4.3"(ne mogu sada da se setim oznake).

Da li se isplati ici na garmin za skoro istu cenu?

I koji je laksi za kasnije "budzenje"?

Unapred hvala!
 
Da ne otvaram novu temu:

imam u ponudi za malo nizu cenu i 2 god garancije gore pomenuti Blueberry 2GO520B.

Takodje u istoj prodavnici je trenutno na akciji od 13ak hiljada neki Gaminov model 4.3"(ne mogu sada da se setim oznake).

Da li se isplati ici na garmin za skoro istu cenu?

I koji je laksi za kasnije "budzenje"?

Unapred hvala!


Gledaš šta je u uređaj ugrađeno od hardvera naravno bolja i jača varijanta pobeđuje...a iGO je lakši za budženje ;)
 
Pozdrav svima!
Interesuje me da li neko ima iskustva sa modelom Bluepanther Jade? Znam da je reč o kinesko-mađarskom uređaju. Dijagonala displeja od 7" istovremeno me oduševljava (komotno gledanje filmova) ali i brine (ubrzano trošenje baterije).
Hvala unapred!
 
7" je jako velik uredjaj za kola, na bateriju se ne mozes inace oslanjati, ona je tu ako zatreba ali ne i da se oslanjas na nju.. po meni 5" je najidealnija velicina za kola :)
 
Pozdrav svima!
Interesuje me da li neko ima iskustva sa modelom Bluepanther Jade? Znam da je reč o kinesko-mađarskom uređaju. Dijagonala displeja od 7" istovremeno me oduševljava (komotno gledanje filmova) ali i brine (ubrzano trošenje baterije).
Hvala unapred!

Hehe kakva slučajnost...ja imam tu marku samo model V350 i evo četvrta godina...nisam čak ni obarao sistem...sve radi kao podmazano... :) Po meni jaaako dobar uređaj u odnosu cena-kvalitet(kvalitet prednjači)...
 
Pozdrav svima!
Interesuje me da li neko ima iskustva sa modelom Bluepanther Jade? Znam da je reč o kinesko-mađarskom uređaju. Dijagonala displeja od 7" istovremeno me oduševljava (komotno gledanje filmova) ali i brine (ubrzano trošenje baterije).
Hvala unapred!

Hehe kakva slučajnost...ja imam tu marku samo model V350 i evo četvrta godina...nisam čak ni obarao sistem...sve radi kao podmazano... :) Po meni jaaako dobar uređaj u odnosu cena-kvalitet(kvalitet prednjači)...
 
koliko sam samo postova danas procitao... :)

dakle, kao potpuni laik za GPS sam dosao do trenutka kad bi trebalo da kupim svoj prvi uredjaj. posle celodnevnog citanja raznih foruma i sajtova, dodjoh do vizije da ce mi pasovati nesto u rangu:

Blueberry 2GO520B
Prestigio GeoVision 5120 BT
Prestigio GeoVision 5500


sudeci po itsvet-u, cene su slicne, te to ne predstavlja neki faktor pri odlucivanju.

GPS ce mi uglavnom sluziti za navigaciju, pa mi dodatne mogucnosti ne znace puno, jedino mozda BT.

ono sto sam iz svih prethodnih postova i saveta shvatio jeste da prvenstveno treba da obratim paznju na sam hardware koji se dobija, jer sve ostalo moze da se narodizuje. a sto se tice samog hardware-a na ova 3 modela, stvari stoje ovako:

Blueberry 2GO520B
Centrality Atlas V 600 MHz
RAM 128MB
Storage 2GB up to 8GB
5" 480x232
Bluetooth, FM Transmiter
138mm x 87 mm x 13 mm
(sav info je sa zvanicnog sajta)

Prestigio GeoVision 5120 BT
Centrality Atlas IV 533 MHz
RAM 128MB (nadjoh na netu jer je bilo spekulacija oko 64MB)
Storage 2GB up to 8GB
5" 480х272
Bluetooth
135mm x 86 mm x 13 mm

Prestigio GeoVision 5500
Centrality Atlas V (ne pise takt)
RAM 128MB
Storage 4GB up to 8GB
5" (ne pise rezolucija, a na netu sam nasao samo 800x480 za HD modele, sto ovaj nije)
no-Bluetooth
133mm x 85 mm x 10 mm


e, sad, moze li mi neko iskusniji pomoci oko poredjenja?

procesori su slicni, jasno je da je Atlas V bolji od IV, al' da li se to primecuje prilikom koriscenja?

svi imaju po 128MB RAM-a, sto je (koliko sam shvatio) garant 'glatkijeg' funkcionisanja uz novije iGO-ove, a posebno prilikom preracunavanja u sred duzih ruta.

5500 ima prednost sa 4GB internog storage-a.

da li je razlika u rezoluciji na 5" nesto o cemu bi trebalo voditi racuna?

postoje li neka pozitivna/negativna iskustva sa konkretnim modelima?

gresim li nesto kardinalno pri izboru?


hvala.
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo skoro 5120, dakle bez BT i ostalog. Uredjaj radi perfektno, stavio sam iGo Primo na karticu i radi odlicno. Pregledan, dosta opcija kod izbora rute itd. Baterija traje soldino. Medjutim, ekran na ovom uredjaju je golo g**** najblaze receno. Narocito kada je napolju suncan dan, a takvih ce biti sve vise. Vidljivost je skoro nikakva, tacnije vidi se samo linija rute po kojoj ides i skoro nista drugo. Kao da postoji neka reflektujuca folija ili sta vec, omah iza displeja i onemogucava da kontrast dodje so izrazaja. Sve je nekako bledunjavo a boje isprane. Ma koju color semu probao, ma koliko smanjio/povecao osvetljenje nista ne pomaze. Na zalost kasno sam shvatio koliko je to iritirajuce i ne mogu da vratim uredjaj. Ponavljam, HW je odlican, 128mb ram-a omogucava maltene trenutno preracunavanje rute, 5" je vrlo pregledno i na ekranu imam jos stosta a ne smeta pregledu glavnog puta. Medjutim sve to pada u vodu zbog ekrana. Ako si u BG, mogu da ti uzivo demonstriram pa da se i sam uvjeris koliko smeta.

Nije mi uopste jasno zasto tako glupo unistise inace vrlo dobar uredjaj. Zar nisu mogli da stave neki bolji ekran, makar bio i skuplji na kraju?

Moj ti je savjet da zaobidjes 5xxx seriju. Kojo god drugi izaberes, trazi testni model kod prodavca izadjite zajedno na ulicu i vidi kakav je displej. Tek posle gledaj HW.
 
hvala na savetu. :(

zna li neko, da li je ekran kod modela 5500 (bez onih HD dodataka) isti/losiji/bolji?

da li je ekran na 4120/4120BT isti/losiji/bolji?
 
dobro, kad vec niko nema iskustva sa ostvetljenoscu ekrana na GeoVision-u 4120,
da li je neko probao "novu" generaciju GeoVision 4500 ?

jasno je da je hardware ispod haube ponesto bolji, al' kakav im je ekran?
 
dobro, kad vec niko nema iskustva sa ostvetljenoscu ekrana na GeoVision-u 4120,
da li je neko probao "novu" generaciju GeoVision 4500 ?

jasno je da je hardware ispod haube ponesto bolji, al' kakav im je ekran?

Pa kakav može da bude ekran...nije to raketna nauka. :)
Touch panel je touch panel...rezistentni je rezistentni :) nema tu nekih odstupanja.Jaka dnevna svetlost umanjuje vidljivost i tu nema priče...sve ispod toga je podnošljivo.Tako da mislim da nema neke preterane razlike u ekranima osim naravno ako Geovision nije počeo da ugrađuje kapacitativne i jače displeje :) što je malo verovatno...
 
Razmisljam se da kupim 5120 BT. Da li je ovo najbolja kupovina od navigacija koje rade na iGo jezgru? Bitno mi je da mogu posle sam rucno da ubacujem mape i aplikacije i svasta nesto, a da naravno platim manje tj. ne zelim da mi naplate fabricki nesto sto mogu sam da ubacim ako kupim "prazan uredjaj".
 
Hteo sam da pitam za savet u vezi kupovine GPS-a.
Oko marke samog uredjaja i hardware sam vec dovoljno procitao tako da znam koje su prednosti/mane.

Ono sto mi je najbitnije kod navigacije je sledece :
1. Zelim da je istovremeno moguce slusati muziku, koja ce se preko FM transmitera slati na radio u kolima i koriscenje samog navigacionog softvera.
2. Da je kvalitet ekrana prihvatljivo vidljiv prilikom koriscenja na suncu.
3. Da je uredjaj moguce koristiti na srpskom jeziku (ovo ce biti caletu poklon za rodjendan pa iz tog razloga zelim da moze da se koristi i na srpskom)

Koliko sam do sada procitao jedino @Dacamatshu potvrdio da Sky Drive 5 ima mogucnost slusanja muzike i koriscenja navigacije istovremeno.
Da li moze neko da potvrdi da li i drugi uredjaji imaju ovu mogucnost?
 
Poslednja izmena:
Ja ti preporucjem Wayteq x960BT.

Slusanje muzike i navigacije istovremeno na radio nije vezan za model. Treba da imas IGO Primo instaliran a u samom softveru imas plejer koji zatisa muziku i izdaje naredjenje.

Kod FM transmitera pazi na kvalitet zvuka. Cuo sam da neki uredaji imaju slab FM transmiter. Wayteq znam da je u ovom dobar.
 
Ja ti preporucjem Wayteq x960BT.

Slusanje muzike i navigacije istovremeno na radio nije vezan za model. Treba da imas IGO Primo instaliran a u samom softveru imas plejer koji zatisa muziku i izdaje naredjenje.

Kod FM transmitera pazi na kvalitet zvuka. Cuo sam da neki uredaji imaju slab FM transmiter. Wayteq znam da je u ovom dobar.

Po youtube snimcima mi se ne svidja brzina Wayteq x960bt. Kada treba da se rotira slika secka kao da ima 2 frame-a po sekundi.
Znam da nije toliko bitno, ali opet ...

Imam utisak da nisam shvacen povodom stavke 1). Ono sto zelim je da mi tokom celokupnog putovanja gps uredjaj sluzi kao mp3 player
tako sto ce muziku preko fm transmitera da salje na radio u autu (head unit u kolima ima samo radio, nemam mogucnost pustanja mp3-a),
a naravno tokom tog puta ce mi biti bitno da je upaljen navigacioni softver kako bi jel mogao da putujem. Znaci da je 100% vremena pustena
muzika (na shuffle, nije mi bitan izbor pesama) i da je 100% na ekranu prikazan iGO. Glasovne instrukcije za skretanje i tako to mi nisu bitne.
 
To ti moze bilo koja navigacija koja ima u sebi muzicki plejer. Cak i uredaj koji ne pusta mp3 ako stavis Primo ce odraditi ovu funkciju.
Wayteq ti je hardverski najjaci, ne znam gde si video da secka. Meni u sobi uhvati satelite sto nijedan drugi uredaj nije mogao uraditi.
Naravno na kraju ti biras. ;)
 
x990 je hardverski drugaciji od x960BT. ja ovakve stvari nisam primetio, mozda nisam ni posvetio toliko paznje. Meni je vazno da satelite dobro hvata i da mi FM transmiter dobro radi.
 
Zdravo svima. Nemam iskustva sa korišćenjem gps uređaja za kola, pa me interesuje sledeće:
- kakav je sistem instaliranja mapa na uređaje koji koriste iGo platformu? da li je slično kao i na mobilnim telefonima tj neka vrsta kopiranja contrast-ovih mapa na sam uređaj? da li je isti slučaj i kod garmina, mada mislim da ću pre ići na neku iGo kupovinu?
- izdvojio bih do 200eur za uređaj. vidim da ljudi hvale mitac i njegove moov uređaje? da li da se fokusiram na ovog proizvođača? da li ima od vas neko preporuku modela kojom je zadovoljan? šta je sa drugim proizvođačima?

Pozdrav! :)
 
Za tih 200eu sto mislis izabrati treba da dobijes uredjaj i sve postojece mape plus da ti ostane para.
Mape se instaliraju jednostavno tako sto se kopiraju u vec postojeci folder na kartici //iGO8/content/map
Garmin instalacija je isto jednostavna ako znas sta i kako ali ne moze da ide na svaki uredjaj.
 
Za tih 200eu sto mislis izabrati treba da dobijes uredjaj i sve postojece mape plus da ti ostane para.
Mape se instaliraju jednostavno tako sto se kopiraju u vec postojeci folder na kartici //iGO8/content/map
Garmin instalacija je isto jednostavna ako znas sta i kako ali ne moze da ide na svaki uredjaj.
ok. hvala :)
da li imaš preporuku za kupovinu? nije bitna muzika ili da je ekran preveliki. bitno mi je da je gpd kvalitetan u slike na ekranu (vidljivost, potreban kontrast... ), da je hardverski ok - da se ne resetuje sam od sebe itd.. :)
 
Ne vidim razlog za davanje velike kolicine para za nabudzeni GPS osim ako stvarno zivis od putovanja. Ja imam kineski X-drive i sluzi me vec godinama. Odveo mo od Holandije, Nemacke, Svedske, Austrije, Grcke, ne jednom nego mnogo puta i nikada mu se nista nije desilo, radio je perfektno i dan danas radi a pozajmio sam ga bezbroj puta. A to zadovoljstvo kosta oko 85-90eu zajedno sa karticom od 2GB. 5" ekran + garancija... Ja koristim jos stariji model od 4.3" i necu da ga menjam jer nema potrebe. Ali ako bas zelis dobar uredjaj onda kupi neki koji je provereno dobar a od tih boljih sta moze da se nadje kod nas stvarno ne znam. 80% uredjaja kod nas su kinezi i prakticno imaju samo drugacije kuciste i mozda neku razliku u ekranu-elektronici. Najbolje bi bilo da proveris koji ima dobar ekran i nista drugo, ostalo je manje vise nebitno za sam GPS rad.
 
Ja imam Mio MoovM400 i extra sam zadovoljan, žao mi samo što ga ne koristim više.
Instalacija mapa se svodi bukvalno na pomenuto kopiranje u predviđeni folder na uređaju
i to je to, lako se nalaze i mape za originalan softver a ja sam stavio i iGo i njegove nove mape.
I da, 200 evrića je previše, za 100 možeš extra navigaciju da uzmeš...
 
Slučajno pogledah danas tehnomanijin sajt i mio m400, drugačije izgleda interfejs!
Da li je to možda izašao novi softver???
Slika novog interfejsa
26470.png
 
Poslednja izmena:
Koji GPS uredjaj mi preporucujete do neke cene od 150 eura? Bitno mi je da ima kvalitetan ekran, da ne zapucava niti nesto slicno.. Nije mi bitno da ima muziku, bluetooth i tako neke stvari, bitno mi je da je dovoljno jak, brz, da moze da tera i novije verzije navigacionog softvera..
Najcesce putujem u Madjarsku, Austriju i Hrvatsku, ali nadju se nekad i Nemacka, Italija, eventualno Grcka, Crna Gora...
Koliko sam shvatio, iGo ima dobro pokrice ovih mapa... Pre sam imao neku Galeb navigaciju koja je bagovala nevidjeno, isao sam u Budimpesti na onaj most sa lavovima (Lanchid), i posred mosta mi je rekao GPS da skrenem desno, i vodao me je po nekim okolnim putanjama itd itd...
 
Gledam da uzmem Prestigio PGPS 4300 navigaciju. Prodaje se za 60eur sto mi deluje povoljno
Da li se isplati uzeti je? Treba mi pouzdana navigacija, za Evropu, ne treba mi muzika, filmovi, handsfree i sl :)

Hvala unapred
 
Posto sam laik, imam pitanjce, koja je bolja mapa za Srbiju, Contrast ili NQ? Ima li neka novija od ove iz Aprila?
 
Kontrastova je bolja.
Pa april je bio pre manje od dva meseca, šta ćeš novije od toga, znaš, kod nas se baš nešto i ne grade novi putevi, nema šta da se unese u mapu, ne bi valjda radove na pančevcu i slično ....
 
Nazad
Vrh Dno