Šta je novo?

Sav Taj GPS - Koji izabrati

Za te pare mozes uzeti 5" sa bluetooth-om,fm predajnikom i procesorom 500mhz,tako da je ovo poprilicno skupo s obzirom sta nudi ;)
 
Za te pare mozes uzeti 5" sa bluetooth-om,fm predajnikom i procesorom 500mhz,tako da je ovo poprilicno skupo s obzirom sta nudi ;)

a koji? bt i fm transmiter mi nisu primarni
Posted via Mobile Device
 
Poslednja izmena:
Ljudi,uzeo sam mio moov 200 pa bih molio ako neko moze da mi na pm posalje link i uputstvo za instaliranje iGO8.Hvala unapred
 
Ljudi treba da zamenim svoju N95 za neku navigaciju, ono glava za glavu, covek mi nudi neku TomTom navigaciju iz Engleske i pominje da ima jos valjda neki Becker ali nije siguran. Listajuci forum nisam primetio da je kod nas TomTom upotrebljiv. Da li imaju mape Srbije i da li je ok zamena N95 za TomTom?

Koje mape koristi Becker i da li je moguce staviti iGo mape. Na zalost nemam tacne oznake modela
 
Ljudi treba da zamenim svoju N95 za neku navigaciju, ono glava za glavu, covek mi nudi neku TomTom navigaciju iz Engleske i pominje da ima jos valjda neki Becker ali nije siguran. Listajuci forum nisam primetio da je kod nas TomTom upotrebljiv. Da li imaju mape Srbije i da li je ok zamena N95 za TomTom?

Koje mape koristi Becker i da li je moguce staviti iGo mape. Na zalost nemam tacne oznake modela

Ako ti treba navigacija za Srbiju onda zaobilazi TomTom u širokom luku pošto nema upotrebljive mape za ovaj prostor.
 
Ipak sam prodao telefon i za kes kupio Blueberry 2GO433B, mada nisam siguran da li mi je uopste i bila potrebna navigacija tako da mi se cini da ce uskoro biti u oglasima
 
Ako je taj na slici 5" i ima toliki plasticni obod oko ekrana onda neces videti pola ulice kroz sofeku:) heheh
Salim se malo ali ostali podatci izgledaju interesantno, ako je sve to unutra sto i pise onda nije lose. E sa cena, ne znam, izgleda ok.

Ma kupio sam je i nema ovakav obod kao na slici, mogu samo reci da je vrh!
 
Koji je najbolji Beckerov koji ima kod nas (sa mapama za ovaj region) da se uzme? Ne treba mi ni Bluetooth, ni mp3, ni video ni nikakve gluposti jer imam sve integrisano u kolima, dakle samo navigacija mi je vazna. Cini mi se da je to najkvalitetnija navigacija, svi ostali mi izgledaju ko kinezi sa pijace (osim Garmina, ali mi se ne svidja njihov softver).
 
Poslednja izmena:
Koji je najbolji Beckerov koji ima kod nas (sa mapama za ovaj region) da se uzme? Ne treba mi ni Bluetooth, ni mp3, ni video ni nikakve gluposti jer imam sve integrisano u kolima, dakle samo navigacija mi je vazna. Cini mi se da je to najkvalitetnija navigacija, svi ostali mi izgledaju ko kinezi sa pijace (osim Garmina, ali mi se ne svidja njihov softver).

Apsolutna greška....
 
Zato što se svi proizvode u Kini :) GPS tražiš po ugrađenim komponentama i njihovom kvalitetu a ne po markama... Može da se desi da je neka š marka a da ima solidne komponente koje bolje rade nego jača imena.To je moje iskustvo...
Procesor,memorija,GPS modul itd su važni a ne marka...
 
Poslednja izmena:
Zato što se svi proizvode u Kini :) GPS tražiš po ugrađenim komponentama i njihovom kvalitetu a ne po markama... Može da se desi da je neka š marka a da ima solidne komponente koje bolje rade nego jača imena.To je moje iskustvo...
Procesor,memorija,GPS modul itd su važni a ne marka...

A svi se proizvode u Kini, kao i sve ostalo, ali je razlika u kvalitetu izrade Becker (i recimo Garmin) uredjaja i ovih sumnjivih marki ocigledna... Isto kao na primer razlika izmedju NOKLA i NOKIA mobilnih (i jedni i drugi se prave u Kini) :D
Becker koliko vidim ima i odlicne komponente, a i 4,3 ekran mi odgovara jer sumnjam da bi uspeo naci mesta u kolima za veci (ovi novi automobili se prave sa konzolama koje zauzimaju previse mesta, u duplo manju Ladu si zato mogao da ugradis jedan TV od 50cm i da ti ostane solidno mesta :D :D).
 
Heheheheb u pravu si za table u kolima ali opet grešiš oko izrade :)...Ne mora da znači pošto svaki GPS funkcioniše po istom principu i zna se šta ide u njega a ima tj nema baš takvog fuša kao kod mobilnih.Ja recimo imam relativno no name GPS koji me savršeno služi evo skoro 4 godine i ni jednom se nije pokvario niti mi je napravio problem bilo kakve vrste...radi kao za de..ile :D push and go! :D
Nema veze i Becker je ok ali po meni gledaj HARDVER pa marku...Što bolji hardver to je uređaj dugotrajniji i kvalitetniji...
 
Tata koristi garmin Nuvi 1350 i ja mogu da kazem da nakon ovih Goclever, blueberry, cranberry i sl. uredjaja, je pravo osvezenje i nikada se ne bih vratio na neke ove kinestine.. Lepo kada sam ga povezao na net, registrovao se na my.garmin instalirao IE plug in, odmah sam dobio update OSa i update mapa na njemu kao i 1 godisnje besplatno updateovanje mapa. Tako da slobodno idi na Becker ili Mio, ako ne zelis da se zaje**s i tu sa otkljucavanjima i budzenjem raznoraznih programa i mapa.
 
Tata koristi garmin Nuvi 1350 i ja mogu da kazem da nakon ovih Goclever, blueberry, cranberry i sl. uredjaja, je pravo osvezenje i nikada se ne bih vratio na neke ove kinestine.. Lepo kada sam ga povezao na net, registrovao se na my.garmin instalirao IE plug in, odmah sam dobio update OSa i update mapa na njemu kao i 1 godisnje besplatno updateovanje mapa. Tako da slobodno idi na Becker ili Mio, ako ne zelis da se zaje**s i tu sa otkljucavanjima i budzenjem raznoraznih programa i mapa.

Ti onda nisi toliko putovao sa tvojim Garminom...Garmin ima izuzetno mnogo rupa na mapama,teško uspostavlja softverski signal sa satelitima i po meni je izuzetno netačan.Govorim iz svog iskustva u koje mogu da spakujem godine letovanja i vožnje po bivšoj Jugi,Grčkoj,Holandiji i ostalom gornjem svetu :)
iGO je prilično jednostavniji za upotrebu čak i na Kineštinama..toliko od mene :)
 
Ja ne verujem da se navigacije i dalje dele na kineske i ne kineske, ta prica je zastarela 3g i ko je malo u tom svetu zna da je sve iz kine, ako ne pise na uredjaju made in china onda su svi delovi koji se nalaze unutra dosli iz kine. Sve je iz Kine i .
Garmin je jedan izreklamirani brend sa dobrim marketingom i nista vise, softwer mu je katastrofa, samo moje misljenje :)
 
Meni kod Garmina odgovara jednostavniji update mapa...iGo je dobar takodje, ali me smara nalazenje posebno mapa, POIa i sl. Ja licno kada bih uzimao GPS ili bih uzeo Garmina ili neki koji ima fabricki iGo i godisnju pretplatu za update..jbga izem ti vise ta otkljucavanja i ubacivanja drugih programa..smara me to vise.
Ta podela na kineske i ne kineske se odnosi na marke, a ne gde je uredjaj proizveden. A svaka marka ima svoju kontrolu kvaliteta i samu podrsku za OS uredjaja i update mapa..tu po meni Garmin prednjaci, pa onda i iGo. Dakle pricam prvenstveno o softverskoj podrsci.
 
Meni kod Garmina odgovara jednostavniji update mapa...iGo je dobar takodje, ali me smara nalazenje posebno mapa, POIa i sl. Ja licno kada bih uzimao GPS ili bih uzeo Garmina ili neki koji ima fabricki iGo i godisnju pretplatu za update..jbga izem ti vise ta otkljucavanja i ubacivanja drugih programa..smara me to vise.
Ta podela na kineske i ne kineske se odnosi na marke, a ne gde je uredjaj proizveden. A svaka marka ima svoju kontrolu kvaliteta i samu podrsku za OS uredjaja i update mapa..tu po meni Garmin prednjaci, pa onda i iGo. Dakle pricam prvenstveno o softverskoj podrsci.

Paaa ako govorimo o legalnom softveru onda i iGO i Garmin imaju ok prođu jedina razlika je opet ponavljam...iGO ima zbog posebnih mapa BOLJE I PRECIZNIJE UCRTANE MAPE...što je 2/3 važnog sistema,koliko je teško skinuti update BESPLATNIH MAPA CELE EVROPE...po meni ništa lakše :).Bez precizne mape nema ni dobrog GPS uređaja...to je mana Garmina.Ja recimo imam marku koja je kupljena od strane Mađarske kompanije a nastala je u Kini...
 
Heheheh jes vala :D ali firca ko naj skuplji :)...još mu folija stoji :D
 
Ti onda nisi toliko putovao sa tvojim Garminom...Garmin ima izuzetno mnogo rupa na mapama,teško uspostavlja softverski signal sa satelitima i po meni je izuzetno netačan.Govorim iz svog iskustva u koje mogu da spakujem godine letovanja i vožnje po bivšoj Jugi,Grčkoj,Holandiji i ostalom gornjem svetu :)
iGO je prilično jednostavniji za upotrebu čak i na Kineštinama..toliko od mene :)

Vidis moje iskustvo sa Garminom je skroz suprotno.
Koristim ga poslednje tri godine, presao je samo u zadnja dva meseca 4-5K kilometara, greske u Evropskim kartama zaista nikad nisam nasao. A i fizicki, hardverski mislim da je bolje napravljen.
Dok je iskustvo sa IGo prilicno traumaticno. Jednom smo ga imali na putu za Francusku. Desavalo nam se na autoputu da nas navigacija "tera" da radimo polukruzno (!!!) jer konta da se vozimo po paralelnom putu koji vidimo na jedno 50-100m od nas. Hvala lepo. Takodje kad smo usli u Alpe i poceli tuneli i litice sa strane postala je neupotrebljiva. (sve to sa podignutom antenom) Za to vreme je rucni Garmin radio bez problema stojeci u kaseti vrata, maltene pod nogama.
 
Ok :)
 
mickk
znaci kad kupujem navigaciju da ponesem cekic i srafciger da ne zaboravim i pincetu :d
 
mickk
znaci kad kupujem navigaciju da ponesem cekic i srafciger da ne zaboravim i pincetu :d

hehe ili jednostavno poneseš naočare za čitanje i pročitaš specifikaciju na poleđini kutije :D
 
Nazad
Vrh Dno