Šta je novo?

Sav Taj GPS - Koji izabrati

Ja bih uvek uzeo neku poznatiju marku: u ovom slucaju Mio Moov M400
 
@Zechs....A zbog čega misliš da je Mio poznatija marka od ostalih?Ima dosta uređaja koji nisu cenovno skuplji i šta više dosta su jeftiniji a po ugrađenom harveru su i po neki bolji od Mia i ostalih kako kažeš boljih marki....U svakom slučaju je hardver taj koji diktira kvalitet a ne spoljašnja maska raznih proizvođača.....
 
Pa mozda zato sto jedini od ove tri ponudjene ima ljudski sajt, ili zato sto je jedna od poznatijih marki na svetu iz oblasti gps-a: http://www.gpsmagazine.com/2007/10/npd_group_lists_top_ten_gps_co.php , http://ezinearticles.com/?Which-Bra...p-Ten-GPS-Are-Dominated-by-These-5&id=3765934
Ili mozda zato sto ne postoji ni jedan krsten review tih kinestina (prim. prev. - tu se podrazumevaju non-brand uredjaji proizvedeni u Kini), dok za ove poznatije marke lepo sve mozes da procitas: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2355631,00.asp

Hardver je kod svih uredjaja odgovarajuci i sluzi svrsi...a to je GPS navigacija...a kvalitet je presudan, a on je na strani brand uredjaja (ne mislim na entry-level klasu, mada i tu je primetan)
 
http://bluepanther.eu/bluepanther/index.php

Evo da te malo informišem...gore je sajt mog uređaja...kod nas je totalni anonimus ali već 3 godine radi perfektno i prošao je dobar deo Evrope,trenutno kruži Hrvatskom bez problema...BTW ovo je Mađarska firma koja je kupila Kinesku....tj sarađuju...
Ako želiš review kod nas oko tih kineština i ostalih idi na sajt koji se time bavi,googlaj ako nisi čuo za tako nešto...naći ćeš sigurno ono što te zanima....

Ajd da ti pomognem da ne pržiš male sive ćelije previše :)....

http://www.gps-srbija.com/

Samo da dodam hardver nije kod svih odgovarajući...ne znam da li ti imaš(predpostavljam da imaš) GPS uređaj.Ja sam se odlučio za moj samo zbog toga što je u tom trenutku imao jači hardver od tih tvojih nabrojanih kao brend marki i uređaja...
 
Poslednja izmena:
Nema tu poznata marka ili ne poznata,sve je to iz kine sa naknadno nalepljenim imenom i maltene vecina uredjaja dolazi sa jednog mesta,sve ostalo je marketing,da se razumemo :)
 
Nema tu poznata marka ili ne poznata,sve je to iz kine sa naknadno nalepljenim imenom i maltene vecina uredjaja dolazi sa jednog mesta,sve ostalo je marketing,da se razumemo :)

:Klanjanje

Al ajd ti objasni firmiranim likovima :D
 
Ovi u Comtrade-u ne znaju koje mape koristi Mio Moov M400, dok su za GoClever i Blueberry sigurni da je iGo...
 
Bezobrazno skup....Trude se da iskoriste ljude koji ne znaju ništa o tome pa pokušavaju da zarade na naivnosti nas potrošača ;)
 
Poslednja izmena:
Ja bih vam preporucio da uzmete i procitate knjigu "Kontrola kvaliteta"...Tu vam je opisana razlika izmedju name i no-name uredjaja koji se izradjuju u istoj fabrici.

Ja niti GoClever niti Blueberry nigde ne videh ni u jednoj top 10 listi GPS uredjaja nigde.. :p
Ali to je moje misljenje i svakako da svako za svoj novac moze da uzme sta god hoce. Impreza je pitao:
Da li možete da mi preporučite nešto od sledećih modela? Znači, treba mi samo navigacija - da brzo uhvati satelite, da može da koristi iGo mape i eventualno garminove mape, ostale funkcije me ne interesuju (tipa bluetooth, gledanje filmova, radio i sl).
i ja sam mu dao svoj odgovor...

@mickk
Zalim ali Google ne izbacuje nista od review-ova za navedene GoClever i Blueberry uredjaje, ali zato ima gomila Garmin, Mio, Becker, TomTom i ostalih iz te branse :)
 
Eee prijatelju da si iole bolje čitao video bi da nije napisan Bluberry...moj post je bio o BLUEPANTHER GPS navigaciji...i izneo sam moje mišljenje jer imam taj uređaj....a kontrolu kvaliteta ostavi nekom drugom ili pričaj sa tvojim roditeljima jer KK je postojala kad su naši matorci bili mladi sad je to sve isto...
Da review-ovi se odnose na markentiški bolje ispraćene stvari kao i za 2/3 ostalih...ali u praksi to nije tako...malo malo pa se ljudi žale na bagove,ne mogućnost povezivanja modula sa satelitom,problemi oko učitavanja rute....ne kažem da proizvođači u senci nemaju sličnih problema..ali tvrdim da moj GPS uređaj radi savršeno a to je dokaz kvaliteta zar ne?
 
malo malo pa se ljudi žale na bagove,ne mogućnost povezivanja modula sa satelitom,problemi oko učitavanja rute....ne kažem da proizvođači u senci nemaju sličnih problema..ali tvrdim da moj GPS uređaj radi savršeno a to je dokaz kvaliteta zar ne?

Apsolutno tacno, svaka serija proizvoda ima odredjen procenat losih, ali tu je razlika izmedju name i no-name uredjaja. Kod jednih je to 1,2,3% a kod drugih 10,20,30% :p S'druge strane pricamo i o samom kvalitetu komponenti koriscenih u izradi jednog uredjaja, pa o zavrsnoj obradi i sl. Da je sve to tako super kao sto ti pricas, a i ostali, Mercedes bi davno mogao da se ugasi pored Geely Automobile, Dongfeng Motor Corporation, Chery Automobile i slicnih :)

To sto tvoj GPS uredjaj radi savrseno, nije dokaz kvaliteta vec statisticke greske (morao sam, bilo jace od mene :) )...
No, salim se, pa ok ako radi, super, valjda je i garancija na mestu :)
 
:D garancija je istekla pre par godina....ali moram da te podsetim da i nekad velike firme poput nekih Japanskih su počele kao sad no name proizvodi....imale uspon 50-ak godina i sad miruju...
U svakom slučaju ako znaš šta hoćeš i to pronađeš pa još i jeftinije a da služi svrsi....ja sam za!!!O kvalitetu se po meni može raspravljati ako se uzima izuzetno izuzetno skup proizvod a složićeš se ni ti ni ja nemamo toliko keša da sad možemo o tome :)....Po meni sve tehničke stvari koje se proizvode su tu negde...u sredini pa kako ti se zalomi...
 
U bilo koju noviju Garmin navigaciju možeš ubaciti Adriju, SCG i navođenje na srpskom.
 
OK a sta je sa menijem na srpskom jeziku, moj otac ne razume enleski a za njega mi i treba? Dajte neki predlog izmedju ove 3 navigacije, sta mi je najbolje uzeti, sve 3 kostaju priblizno tako da cena nije bitna.
 
ljudi ajde neka mi neko kaze koji gps da uzmem?Imam myguide3100 perfektno radi u srbiji i okolnim zemljama ali u njega se ne mogu ubacivati naknadno nikakve mape,jer ih ne vidi i cesto gubi signal u francuskoj i spaniji,tako da bih neku bolju?ili ako neko zna da mi kaze kako da instaliram navigaciju u klaptop?
 
Hvala svima na odgovorima. Odlučio sam da pozajmim par navigacija od prijatelja i uživo vidim koja mi najviše odgovara, zbog toga što ne mogu samo uz pomoć informacija sa interneta da se odlučim ;)
 
koji izabrati ?
 
Hvala svima na odgovorima. Odlučio sam da pozajmim par navigacija od prijatelja i uživo vidim koja mi najviše odgovara, zbog toga što ne mogu samo uz pomoć informacija sa interneta da se odlučim ;)

U nekim maloprodajama, mislim da i WinWin to radi, moze da se upali i istestira uredjaj za navigaciju. Tu jedino treba da pazis da ne posetis neku prodavnicu, kao npr. Immocentar, koja nema vidljivost neba, pa neces moci da uhvatis GPS signal, tako da ti je najbolje da odes u neku prodavnicu koja ima izlog, upalis par uredjaja, vidis koliko brzo hvataju signal, koje mape i jezike podrzavaju, i da se odlucis.
 
Koji je bolji od ova dva Blueberry 2GO433B ili 2GO510B ako negledamo veličinu ekrana jer vidim da imaju različite procesore i operativni sistem.
 
Koji je bolji od ova dva Blueberry 2GO433B ili 2GO510B ako negledamo veličinu ekrana jer vidim da imaju različite procesore i operativni sistem.

Pa sigurno onaj koji ima jači procesor,više memorije i bolji GPS modul...
 
Blueberry GPS navigator 2go510B ima:
Microprocesor 32 bit Centrality Atlas III, 400 MH
Chipset MediaTek 3351, 468 MHz
Operating System Win CE 5.0

Blueberry GPS navigator 2go433B ima:
Microprocesor 32 bit Centrality Atlas IV, 500 MH
Chipset SiRF Atlas IV high-sensitivity GPS receiver(WAASenabled), 20 Chanels
Operating System Win CE 6.0

Imaju isto memorije, po ovome 2go433B ima jači procesor a koji je chipset od ova 2 bolji neznam ostale karakteristike su im iste.
 
I sam vidiš da je 2go433B noviji i bolji...šta da se kaže više :)....Moj GPS ima hardver tog slabijeg i radi kao sat,znači da će ovaj drugi sigurno raditi za 30% bolje...
 
:)
 
Nazad
Vrh Dno