Šta je novo?

Sav Taj GPS - Koji izabrati

E odlično. Nevena i Toma (B92 čini mi se) su sjajni :).
 
Imam goclever 5055, koristi neki mireo viagps 3.0 program..... kako da ubacim mapu grcke?
Imam fajl ali ako ga stavim kod ostalih mapa u folder uredjaj se zaglavi kod "opening maps" dela dok se pali :'(
 
Koja je razlika između go clevera 4384 i 4330a? Vidim da je ovaj 4330a na akciji u Pakomu. Potreban mi je neki GPS, prevashodno za navigaciju po Beogradu. Ostalo je sekundrano, ako ima dobrih mapa ok, ako nema nikom ništa.

Jel zna neko? I mene interesuje.
 
Kupila bih navigaciju za auto,ne razumem se bas najbolje pa mi treba savet. Mape su mi bitne za BiH,Austriju,Grcku,Madjarsku i Srbiju. Unapred hvala....
 
Koji god da kupiš biće ok.Mape su standardne za sve iGO platforme i dobijaju se u paketu sa mem karticom u uređaju.
 
Kupila bih navigaciju za auto,ne razumem se bas najbolje pa mi treba savet. Mape su mi bitne za BiH,Austriju,Grcku,Madjarsku i Srbiju. Unapred hvala....

Pogledaj na: LINK1 i LINK2

U sustini koji god Garmin, Becker ili Mio uredjaj da izaberes, neces pogresiti :)
 
Pogledaj na: LINK1 i LINK2

U sustini koji god Garmin, Becker ili Mio uredjaj da izaberes, neces pogresiti :)

Zbog čega navodiš marke uređaja?Ako je tako onda bi trebao da staviš i skuplje i jeftinije varijante GPS uređaja...poenta je da se traži što bolji hardver ugrađen u spravicu a ne marka zar ne? :)
 
Pa u sustini u tim uredjajima se i nalazi odlican hardver, zar ne, osim mozda u najjeftinijim Mio uredjajima koji dolaze sa 32MB RAM-a :)...a i Mio i Becker su dosta dobri jer imaju i jednostavno otkljucavanje preko MioPocket-a :) Sa druge strane odlicni su i sa svojim fabrickim software-om ukoliko neko ne zeli da se upusta u otkljucavanja i sl. :)

Becker mi se svidja, jer uglavnom svi njihovi uredjaji dolaze sa 128MB RAM-a :), a Garmin je...Garmin :)

Sa druge strane postoje jeftini kineski uredjaji, pa ko hoce moze i to da uzme...Ja sam mozda subjektivan, ali uvek bih izabrao proveren kvalitet naspram neceg jeftinijeg 50ak eura :p
 
Pa eto ja imam kineza koji ima sasvim solidan hardver.A nisam ga platio 2x skuplje ....
Pre skoro tri godine bio je sasvim dobar...mada ni sad nije za bacanje.....



* BluePanther navigator V 350
* Procesor: Samsung SS2440, 400MHz
* Displej: 3,5" TFT, 320 x 240, 65k
* Memorija: 64 MB ROM, 64 MB RAM
* Memorijska kartica: SD/MMC (maksimalno 4GB)
* Priključak: USB 2.0
* GPS: SiRF Star III GPS čipset, Integrisana antena
* Baterija: 1200 mAh, Li-Ion
* Formati koje reprodukuje: JPG, BMP, GIF, PNG, MP3, WMA, WAV, MPEG-2, MPEG-4
* E-book: TXT
* Dodatna oprema: auto punjač, drzač za staklo, AC adapter
* Operativni sistem: Microsoft Windows CE 5.0 Core
* Dimenzije (ŠxVxD): 93 x 83 x 20 mm
* Težina: 200 g

I koštao je ispod 10k din!!!
I služi i dan danas a pola Evrope je prošao :p
 
Poslednja izmena:
Ma ok je to, mada ti kinezi bas i ne dolaze sa nekim reprezentativnim software-om, pa je pozeljno ih otkljucavati zarad ubacivanja boljeg navigacionog software-a, zar ne :p...
 
Mmmmm grešiš ja sam ga dobio sa iGO softverom :)...jedino šta je bilo potrebno eto čisto zbog znatiželje je otključavanje i to je to!
Šalu na stranu poenta mog prvog posta je da se daju enormne svote novca za nešto što se može naći više puta jeftinije a da pruža iste performanse.Zato nisam naveo marke uređaja...U svakom slučaju SVE JE TO NAPRAVLJENO U PRC!!! :D
 
Mogu da phvalim bluberi 510b,posto su mi drpili prestizio 430 uzeh ovaj sa 5" ,fm predajnikom i blututom za 11500,bez mapa ,ubacih igo 8,3 i sljaka ok,a podrzava micro sd 4gb,cak ima i av ulaz ,znaci best baj.
 
Kakvo misljenje imate o Xdrive navigacija. U mom mestu ima samo te marke navigacije i kosta 15000 din.Hvala unapred:)
 
...a i Mio i Becker su dosta dobri jer imaju i jednostavno otkljucavanje preko MioPocket-a :)

Za MioMoov-e ima jos jedan program za shell i otkljucavanje: VisualGPS
Ne samo zato sto ga je napravio 'nas covek' vec sto je stvarno kako kaze:
"So, you got yourself a unlock, and it booted in a different environment. Cool. But pretty soon you are gonna find out that all these unlocks are far from perfect. The most famous one, "MioPocket" is really a work of art. It took me days to figure out and reverse engineer to use parts to my needs. But, it is really just a (as my best man Zeljko would say) "hey, mama, look what I can do" kinda thing. Really. Try using that in a car, while driving!"
 
Ja sam kupio pre mesec i nešto (ovde na forumu uglavnom omraženi/nepopularni :)) Garmin - konkretno nüvi 1310.

Ako izuzmem bag sa glasovnim navođenjem u najnovijem firmveru, ja sam manje-više zadovoljan. Čeka se Adria Route 3.0 :smoke:.
 
Kako instalirati iGO na bluberi 510b

Mogu da phvalim bluberi 510b,posto su mi drpili prestizio 430 uzeh ovaj sa 5" ,fm predajnikom i blututom za 11500,bez mapa ,ubacih igo 8,3 i sljaka ok,a podrzava micro sd 4gb,cak ima i av ulaz ,znaci best baj.

Razmišljam o kupovini ovog uređaja. Da li bi mogao da postaviš instrukcije za instalaciju iGO i mapa?
 
Pokušao sam da pronađem na Internetu detalje o Sky Drive i osim nekoliko oglasa nisam ništa pronašao. Da li bi mogao da napišeš nešto o ovom uređaju?

Svi uredjaji pod imenom X-drive za koji si sigurno cuo,dolaze sa jednog mesta kao "no name" i kada stignu ovde,dobijaju ime x-drive.Sa istog tog mesta dolaze isti ti uredjaji i dobijaju ime sky drive ali po dosta nizoj ceni.Pogledaj malo oglase x-drive i sky drive je jedno te isto :)
X-drive ip4 = Sky Drive 4,3" bluetooth iphone - s'tim da vecina ip4 nema bluetooth
X-drive ip5 = Sky Drive 5" bluetooth iphone - s'tim da vecina ip5 nema bluetooth
X-drive 43sx = Sky Drive 4.3" bluetooth

Mnogo ljudi na ovom forumu ima Sky drive pa bi mogao neko da kaze svoje misljenje :wave:
 
pazario sam sky drive 4.3 " sa bluetooth-om,pre jedno pola godine i mogu reci da sam veoma zadovoljan! svaka preporuka za ovaj uredjaj! :banana:
 
Sky Drive

Od nedavno sam vlasnik Sky Drive 4.3" GPS-a. Prvi utisak je pozitivan. Dobar kvalitet završne obrade. iGo 8.3 i mape Evrope.
Navigaciju sam imao prilike da probam samo u gradskim uslovima. Radi brzo i precizno. Posebno sam testirao ponašanje uređaja kada skrenem sa puta i vrlo brzo je trasirao novu rutu (doduše sa tendencijom da me vrati na prvobito trasirani put :)).
Kada budem testirao naviciju u realnim uslovim napisaću utiske.
 
Vec par meseci sam imamo Sky Drive 5'' bez bluetooth-a i mogu vam reci de je bio SJAJAN!!! Prilicno brzo je hvatao signal (napolju), fm predajnik je super radio, muzika i filmovi su takodje odlicno sljakali. iGo 8.3 i Amigo su radili odlicno, dok garmina nisam uspeo da startujem. Sa ostalim programima se nisam nesto cimao zbog mapa (jer ih nema).

E da, u njemu mi je bila 8Gb SDHC kartica...

Sada sam "presao" na verziju sa bluetooth-om, ali je jos nisam testirao - pa ne bih jos o njoj... (mozda samo da kazem da hvata signal dosta bolje od stare, da ga cak imam i u stanu - pa kad zagusti treba naci WC! :p

edit:

..i dobra fora kod nove verzije je ugradjenih nesto manje od 2Gb u samu navigaciju (interna memorija), tako da sa pomenutih 8Gb, imam oko 10Gb na navigaciji. :party:
Za sta mi sluzi tolika memorija? Pa nemam pojma, ali doooobro zvuci :d
 
Poslednja izmena:
JBL ajde mi, molim te, sibni na pm link ka garminu i mapama, ili barem ka uputstvu kako da to izvedem.

Inace iGo radi mnogo dobro i mape su odlicne. Testirao sam i bluetooth na SkyDrive-u i mogu reci da je jako koristan i mnogo bolje radi od bt slusalice koju sam koristio (cinjenica da nije bila bas nesto preterano kvalitetna). Pri pozivu brzo iskljucuje aplikaciju za navigaciju i muziku koja svira i sve to sam radio preko fm predajnika. Ma ljudi, radi...

Svaka preporuka za Sky Drive!
 
Ja sam uzeo Sky Drive 5 i sluzi mi da klinac igra igrice i gleda ben ten-a i za tu svrhi je vrh, kad promenim zenu mozda dam Sky Driv-u da mi prica de da idem (sto se karte tice) :d .
 
Poslednja izmena:
Da li možete da mi preporučite nešto od sledećih modela? Znači, treba mi samo navigacija - da brzo uhvati satelite, da može da koristi iGo mape i eventualno garminove mape, ostale funkcije me ne interesuju (tipa bluetooth, gledanje filmova, radio i sl). Iz Novog Sada sam, pa vam dajem spisak navigacija koje sam našao da se tu mogu kupiti. Šta je po vama bolja kupovina, GoClever, Mio, Blueberry?

GPS GoClever 4335 Balkan
http://www.comtradeshop.com/Pages/Products.aspx?c=Mjc=&sc=GPS&pid=UERBMDAzMw==

GPS Goclever 4366 Balkan
http://www.comtradeshop.com/Pages/Products.aspx?c=Mjc=&sc=GPS&pid=UERBMjkw

GPS GoClever 5055 Balkan
http://www.comtradeshop.com/Pages/Products.aspx?c=Mjc=&sc=GPS&pid=UERBMjgz

Mio Moov M 400 Adria+
http://www.comtradeshop.com/Pages/Products.aspx?c=Mjc=&sc=GPS&pid=TUlPTTQwMEFEUklB
http://eu.mio.com/en_eu/moov-m400.htm

Blueberry GPS Nav 2GO432 Full EU
http://www.novel.rs/shop/auto-tehnika/gps/blueberry-gps-nav-2go432-full-eu.html

Blueberry GPS Nav 2GO500B
http://www.novel.rs/shop/auto-tehnika/gps/blueberry-gps-nav-2go500b.html

Unapred hvala :wave:
 
Nazad
Vrh Dno