Šta je novo?

Sav Taj GPS - Koji izabrati

Re:

Da li postoji neki OLED uredjaj posto je vecina ovih uredjaja po suncanom danu NEUPOTREBLJIVA?
 
Da li postoji neki OLED uredjaj posto je vecina ovih uredjaja po suncanom danu NEUPOTREBLJIVA?

,) " tebi tup brijac " ?? svi se mi obrijali, balerine na sceni obrijali, linoleum za scenu isekli a tebi tup brijac ,)
 
Ne znam za ta klevere, ali kod Garmina FM u oznaci znači da uređaj ima FM prijemnik kroz koji preko radio difuzije prima podatke o zakrčenjima u saobraćaju i zatvorenim saobraćajnicama (servis koji radi u normalnim zemljama, znači kod nas ne).
 
Imam pitanje u vezi goclevera...svugde pishe da ima fm transmitter, kod mene je na kraju oznaka FM, medjutim, nemam nigde fm ikonicu?

nadjoh u nekom review da bi ovako trebalo da izgleda..

http://www.modreactor.com/images/stories/reviews/goclever_gps/014.jpg
Taj programcic se nalazi u \DataStorage\FMTX\FMTx.exe i odatle se startuje.
Ni kod mene ga nema u glavnom meniju.
Da bi startovao taj program (a i ostale po izboru), idi na:
http://www.gps-srbija.com/viewtopic.php?t=1744&start=15

Taj B-shell ti omogucava da startujes winCE i ostalo je manje-vise poznato iz Windows-a koji svakodnevno koristis :)

Ako treba jos neka pomoc, javi

poz
 
Ran, hvala na odgovoru!

Probao sam Ultimate Launch, medjutim...kad povezem uredjaj na komp, svakih 5 sekundi se chuje zvuk paljenja/gashenja usb device-a :(
 
Ran, hvala na odgovoru!

Probao sam Ultimate Launch, medjutim...kad povezem uredjaj na komp, svakih 5 sekundi se chuje zvuk paljenja/gashenja usb device-a :(

Nemoj da koristis cist Ultimate Launch vec samo skini onaj b-shell i uradi po uputstvu. Samo kopiras doticne fajlove u MobileNavigator folder i u .ini fajlu vidi sta ti treba ciniti sa instalacijama IGO8 i/ili Amigo.
 
da bi go clever 4384 imao FM opciju, potrebno ga je flashovati sa odgovarajucim FW i onda radi bez problema
 
Koja je razlika između go clevera 4384 i 4330a? Vidim da je ovaj 4330a na akciji u Pakomu. Potreban mi je neki GPS, prevashodno za navigaciju po Beogradu. Ostalo je sekundrano, ako ima dobrih mapa ok, ako nema nikom ništa.
 
Ima li neki kvalitetniji POI za Igo 8? Ja imam ovaj za srbiju veličine 424,907 bajtova. Dobar je, ali očigledno da fali stvari. Je l vi koristite ovako podeljeno po zemljama ili imate neki jedan veći fajl za POI.
 
Imam neki od 691k, mislim da ima dosta stvari. Probaj...

Inace, kako u ig08 namestiti da stoji znak koji pokazuje ogranicenje brzine puta. U opcijama je sve ukljuceno oko upozorenja ali nikada se ne oglasava koliko god vozio(ni pri 200+ :) ). Da li ima neke veze sa mapama ili nesto drugo u pitanju?
 

Prilozi

  • Serbia.rar
    691 KB · Pregleda: 147
Ima veze s' mapama. Mora na mapi biti ubačeno koliko je ograničenje na određenoj deonici da bi ti se to pokazivalo na ekranu i da bi pištao ako preteraš s' brzinom. Lepo radi u Evropi al' kod nas ni milicija ne zna gde je kakvo ograničenje pa nema toga ni u navigacijama.
 
Inace, kako u ig08 namestiti da stoji znak koji pokazuje ogranicenje brzine puta. U opcijama je sve ukljuceno oko upozorenja ali nikada se ne oglasava koliko god vozio(ni pri 200+ :) ). Da li ima neke veze sa mapama ili nesto drugo u pitanju?

Postavke -> Upozorenja -> Upozorenje o prekoračenju brzine -> ...
Sve štiklirano i podešeno?

Onda... kada si na karti, pritisneš na kompas, otvori ti se 'Odredište'
Treća s desna opcija je 'Ograničenje brzine'. Tačkice ti određuju položaj gdje će se upozorenje prikazivati.

Ako verzija mape ima veze, kod mene je 2009.02 od 24.06.2009
 
U mom igo8 toga ima... Samo sam iskljucio jer smara cim prekoracis brzinu...
 
Postavke -> Upozorenja -> Upozorenje o prekoračenju brzine -> ...
Sve štiklirano i podešeno?

Onda... kada si na karti, pritisneš na kompas, otvori ti se 'Odredište'
Treća s desna opcija je 'Ograničenje brzine'. Tačkice ti određuju položaj gdje će se upozorenje prikazivati.

Ako verzija mape ima veze, kod mene je 2009.02 od 24.06.2009

Da, sve sam to podesio, do mape je izgleda. Ne bi smetalo da stoji neka znak ogranicenja puta, ne mora da obavestava. Probacu sa tom novijom, ova moja je neka od 3.637Mb, ne znam datum.
 
Dobro, probaj napraviti neku rutu. Pusti simulaciju i vidi da li će se ograničenje pojaviti na mjestu gdje si naznačio. Tako ćeš saznati ima li mapa u sebi podatke o ograničenju brzine...
 
Probao i nema nista oko ogranicenja. Snimicu noviju mapu, pa videti. Hvala
 
Je l sam ja nešto prevideo ili igo 8 nema mogućnost da sa promenom režima rada (dnevni i noćni) menja i jačinu pozadinskog osvetljenja ekrana?
 
Ja ovde imam samo jednu opciju: "upravljanje potrošnjom". Kada odem na pomoć vidim da se spominju i neki klizači (upravo za ovo što meni treba), ali ja te klizače ne viidm... Gde li je tu problem :).
 
Oh-uh, vjerovatno uređaj nije u mogućnosti ili iGo ne može da skonta kako da ga podesi... Kod mene su tu slajderi.
Možda, ali možda, da probaš sa neogoljenim verzijama branding.zip i data.zip...
 
Hvala.

Recite mi, je l mi se čini ili ovo imaju dve mape za srbiju? Jedna Contrastova, druga Teleatlasova? Ako je tako, koju bi preporučili.
 
Hvala.

Recite mi, je l mi se čini ili ovo imaju dve mape za srbiju? Jedna Contrastova, druga Teleatlasova? Ako je tako, koju bi preporučili.

Postoje obe mape ali...
Teleatlas-ova mapa je blagi uzas. Na mnogim forumima vezanim za GPS sam pročitao da ne treba da previše mozgaš koja je bolja već samo da pogledaš koji fajl je veći. Samim tim i nivo detalja i tačnost je veća.

Contrast-ova mapa je skoro pa idealna (skoro sam išao za Loznicu i ucrtane su i neki makadam putevi malo veći od kozje staze). Ne pričam ovo napamet jer ove mape u raznim verzijama koristim već godinu dana (prvo na mobilnom a sada na GoClever 4384) i mogu ti reći da, sa manjim greškama, su odlične. Nove verzije mapa izlaze relativno često (2-3 godišnje) i gore pomenute greške se svode uglavnom u neažurnosti imena ulica (a kako ih često menjaju...).

Sva ova priča je vezana za mape Srbije i naravno da za neke druge zemlje Teleatlasova mapa u odnosu na druge ima svojih prednosti.

Poz
 
Hvala na info.

Recite mi. Imam Contrastovu mapu 2009.06. Je li to poslednja i ima li verzija na latinici? Nemam ništa protiv ćirilice, ali sve ostalo je na latinici i glupo mi da se imena ulica ispisuju u ćirilici :).
 
Hehe. Ko bi rekao da se to rešava na ovaj način... ali radi :). Hvala.
 
E još jedno manje bitno pitanje. Šta ima sve od naših glasova. Ja sam našao Timotija i Tamaru :). Nisu im glasovi toliko ni loši, ali čini mi se da malo sporo govore. Može li to da se edituje ili imate neke druge glasove da preporučite?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno