Šta je novo?

Sav Taj GPS - Koji izabrati

I jel moze pomoc :)

Da li moze na Mio da se ubace dva navigaciona sistema?

Garmin i iGO?

@damage

Ne ide preprodaja tako da ...
 
hvala za odgovor.
što se tiče tvog pitanja definitivno mogu da se instaliraju mape garmina i igo8 na mio navigaciju, o čemu imaš u temi Navigacija do 20K dinara [hitno]
 
Ima u rodiću da se uzme xdrive 43j za 12k....može IGO8 da se instalira na njega..jeste lošiji od mio sptravica, ali cena je bagatela...
 
Ma veoma je dobar uredjaj taj Goclever 4384, a moze se lako i otkljucati i sve radi kao i na Miu
 

Prilozi

  • 23072009298_resize.jpg
    23072009298_resize.jpg
    81.3 KB · Pregleda: 299
  • 23072009299_resize.jpg
    23072009299_resize.jpg
    90.5 KB · Pregleda: 1,217
Može li neki tutorial o otključavanju? Može i PM
 
Može li neki tutorial o otključavanju? Može i PM

Dovoljno je ubaciti ovaj shell na SD karticu i pojavice se Explorer, a posle je sve lako, a moze se otkljucati i pomocu mortscripta
Evo kako izgleda gpshell.ini

[Navi0]
start=\Windows\Explorer.exe
handle=Explorer
stop=
nowait=1

[Navi0]
start=\SDMMC\MobileNavigator\MobileNavigator.exe
handle=MobileNavigator
stop=MobileNavigator.exe
nowait=

[Navi1]
start=\SDMMC\NaviOne\NaviOne.exe
handle=NaviOne
stop=NaviOne.exe
nowait=

[Navi2]
start=\SDMMC\InfoGation Odyssey Mobile\Bin\Odyssey.exe
handle=
stop=Adeona.OdysseyCore
nowait=1

[Navi3]
start=\SDMMC\Destinator\Navi.exe
handle=Destinator
stop=Navi.exe
nowait=

[Navi4]
start=\SDMMC\RTNavigation\RtNavi.exe
handle=
stop=RtNavi.exe
nowait=1
 
Poslednja izmena:
Hvala!
Ako bude potrebna pomoć, znam koga da pitam :)
 
Nema problema, da jos i kazem da uredjaj SUPER "hvata" signal satelita cak i u zatvorenim prostorijama i da je trenutno best buy
 
nemam gps, a planiram da ga kupim. zivim u portugalu i cunjao sam po netu koji da kupim, i za koje pare. ovde su gpsovi tog ranga bar duplo skuplji. mislio sam da uzmem ovaj. a nisam pronasao da ih prodaju u portugalu.

sada ide ono laicko pitanje. mogu li da ucitam mapu za celu evropu na ovaj uredjaj,
zato sto se zove "Goclever navigator 4384 SRB"? ovo SRB me malo buni...
 
Možeš, naravno.
Namera proizvođača je da ti proda pristojan GPS PNA hardver, a da ti, pri tom, ne naplaćuje mape.
Da bi uređaj bio jeftin, a opet upotrebljiv odmah nakon kupovine, stavili su mapu Srbije.
Kupiš, za male pare, i instaliraš šta ti duša želi.
 
Dovoljno je ubaciti ovaj shell na SD karticu i pojavice se Explorer, a posle je sve lako, a moze se otkljucati i pomocu mortscripta
Evo kako izgleda gpsshell.ini

[Navi0]
start=\Windows\Explorer.exe
handle=Explorer
stop=
nowait=1

[Navi0]
start=\SDMMC\MobileNavigator\MobileNavigator.exe
handle=MobileNavigator
stop=MobileNavigator.exe
nowait=

[Navi1]
start=\SDMMC\NaviOne\NaviOne.exe
handle=NaviOne
stop=NaviOne.exe
nowait=

[Navi2]
start=\SDMMC\InfoGation Odyssey Mobile\Bin\Odyssey.exe
handle=
stop=Adeona.OdysseyCore
nowait=1

[Navi3]
start=\SDMMC\Destinator\Navi.exe
handle=Destinator
stop=Navi.exe
nowait=

[Navi4]
start=\SDMMC\RTNavigation\RtNavi.exe
handle=
stop=RtNavi.exe
nowait=1

Sada je OK
zaboravio sam jedno slovo, jer se fajl zove gpsshell.ini
:)
 
Prijatelju je crkao Garmin 760 (star godinu i po) tacno vece pred put i sta cemo, do prve prodavnice i vidim neki Becker Z098, povoljno neka akcija 150 eura. Pogledam ja na netu, na njemu WIN.
Posto je navikao na garmin neckao se dal ce moci, i reko ajde na moju odgovornost pa makar ga ja ostavio sebi.

Nemam reci kakav je uredjaj za taj novac, fabricki ima svoj iGO ( sa njihovom logom itd). Cim sam ga nakacio, odmah ga je prepoznao kao storage. Izbrisah to njegovo, ubacih cisto iGO sve moguce mape. Milina za podesavanje, i sto je najbolje u sred firme gde garmin 760 nema sanse da uhvati signal, cak ni pored prozora. Ovaj hvata na sred zgrade, kada je video iGO kako je odradjen odusevio se.
Celim putem pun signal ( garmin u tunelima izgubi signal), nemam reci.

Svaka preporuka za Becker Z098.
 
Da li bi neko mogao da mi kaze,sta cu dobiti vise i na cemu, ako kupim Mio Moov 330EE i dati 9900 din vise od Goclever 4384,? Posto nevidim neke bitnije razlike.

Sta to moze Mio Moov 330EE i ima, a sto nemoze i nema Goclever 4384 a dosta mi koristi :)

Unapred hvala.

Cene su preuzete sa sajta Tehnomanije.

Goclever 4384 8300 din

Goclever navigator 4384 SRB
* Operativni sistem: Windows CE 5.0
* Displej: 4.3" TFT LCD, 460x272 piksela, 64.000 boja
* Procesor: Centralitz Atlass III 372 MHz
* Memorija: 64MB ROM; 64MB RAM
* Slot za SD memorijsku karticu do 2GB
* Stereo audio izlaz
* Aplikacije:
* Multimedia plejer: MP3, WMA9, WAV, WMV, MPEG-2, MPEG-4, AVI, ASF
* Photo viewer: JPEG, BMP, GIF, PNG
* E-book reader
* Mape: Srbija + Crna Gora
* GeoPix - Foto navigacija
* Automatski dnevno-noćni mod
* Orjentacija ulica (jednosmerne ulice)
* 3D prikaz ulica
* Baterija: 1600 mAh Li-Ion (autonomija do 2.5h)
* Dimenzije (ŠxVxD): 12.5 x 8.9 x 1.8 cm
* Težina: 270 g
* Garancija: 2 godine
* Zemlja porekla: PRC


Mio Moov 330EE 18200 din

* Mitac navigator MOOV 330EE
* CPU: Samsung 2443 - 400MHz
* Memorija RAM: 64 MB
* Memorija ROM: 512 MB
* Operativni sistem: Windows CE.NET 5.0
* Ekran: 4,3" kolor, touch panel 480x272
* Interfejs: USB
* Memorijski slot: MMC, SD
* Baterija: Li-Ion, 720 mAh
* Dimenzije: 80 x 125 x 18,15 mm
* Težina: 170g
* Garancija: 2 godine
 
Poslednja izmena:
Da li bi neko mogao da mi kaze,sta cu dobiti vise i na cemu, ako kupim Mio Moov 330EE i dati 9900 din vise od Goclever 4384,? Posto nevidim neke bitnije razlike.

Sta to moze Mio Moov 330EE i ima, a sto nemoze i nema Goclever 4384 a dosta mi koristi :)

Unapred hvala.

Cene su preuzete sa sajta Tehnomanije.

Goclever 4384 8300 din

Goclever navigator 4384 SRB
* Operativni sistem: Windows CE 5.0
* Displej: 4.3" TFT LCD, 460x272 piksela, 64.000 boja
* Procesor: Centralitz Atlass III 372 MHz
* Memorija: 64MB ROM; 64MB RAM
* Slot za SD memorijsku karticu do 2GB
* Stereo audio izlaz
* Aplikacije:
* Multimedia plejer: MP3, WMA9, WAV, WMV, MPEG-2, MPEG-4, AVI, ASF
* Photo viewer: JPEG, BMP, GIF, PNG
* E-book reader
* Mape: Srbija + Crna Gora
* GeoPix - Foto navigacija
* Automatski dnevno-noćni mod
* Orjentacija ulica (jednosmerne ulice)
* 3D prikaz ulica
* Baterija: 1600 mAh Li-Ion (autonomija do 2.5h)
* Dimenzije (ŠxVxD): 12.5 x 8.9 x 1.8 cm
* Težina: 270 g
* Garancija: 2 godine
* Zemlja porekla: PRC


Mio Moov 330EE 18200 din

* Mitac navigator MOOV 330EE
* CPU: Samsung 2443 - 400MHz
* Memorija RAM: 64 MB
* Memorija ROM: 512 MB
* Operativni sistem: Windows CE.NET 5.0
* Ekran: 4,3" kolor, touch panel 480x272
* Interfejs: USB
* Memorijski slot: MMC, SD
* Baterija: Li-Ion, 720 mAh
* Dimenzije: 80 x 125 x 18,15 mm
* Težina: 170g
* Garancija: 2 godine


Ovako navedeno je samo razlika u Procesoru i memoriji...tu je Mio bolji.Nisi naveo koji je GPS modul u uređaju.SIRF ili neki drugi...Mada za taj keš koliko bi doplatio možeš da nađeš drugi low budget uređaj sa svim karakteristikama Mio-a.Ja recimo koristim Bluepanther v 350 i sjajan je...

Znači što jači procesor,što više interne memorije i što kvalitetniji GPS modul...kod nas je SIRF star...to ti je neki vodič,sve ostalo manje više je isto.
 
Poslednja izmena:
Da li bi neko mogao da mi kaze,sta cu dobiti vise i na cemu, ako kupim Mio Moov 330EE i dati 9900 din vise od Goclever 4384,? Posto nevidim neke bitnije razlike.

Mio 330e ZA:
- Za Mio postoji program Mio Pocket 3,0.
- Sirf star chip.
- Brzi procesor, veci rom, standardna rezolucija, prima kartice vece od 2gb.

Mio 330e Protiv:
Skroz plastican, prekidac za paljenje/gasenje mi deluje slab, nema fm (ima bt data), ne dobija se punjac na struju, licno bi pre kupio pda za te pare+
 
Poslednja izmena:
Zanima me da li cu dobiti puno vise sto cu dodati tih 10000 din?
 
Nemam Mio ali imam GoClever 4384...

Reći ću ti šta ne valja na uređaju, pa ti vidi možeš li bez toga.
Loša autonomija baterije. Uređaj se ne može ugasiti nego ode u stand-by. Znači, na oko je ugašen, a troši bateriju. Ne dobiješ kućni punjač. Dobiješ USB kabl preko kojeg ga i puniš. Znači nemaš problema u kući i u automobilu. Imaš ako pješačiš (planinariš).
Ekran je loš na suncu.

Po meni ne vrijedi razlike u cijeni. iGO R3 i R4, kad se "ubace", rade bez ikakvog sjeckanja. Mi, navikli na "besplatne" programe, teško možemo da prihvatimo cijenu intelektualne svojine (mape i navigacioni softver). Mislim da otuda potiče razlika u cijeni (SCG vs Istočna Evropa)...
 
Uređaj se ne može ugasiti nego ode u stand-by. Znači, na oko je ugašen, a troši bateriju.

Jesi li probao da duže držiš dugme za gašenje? Pretpostavljam da je na njemu Windows Mobile CE, a kod njega se na običan pritisak na dugme samo gasi ekran.
 
Da...to je jedina mana Goclevera 4384...mada ionako stalno stoji na punjaču :) Inače svaka preporuka za dotični ! Vredi svaki uloženi dinar ! ;)
 
Nemam nijedan od ova dva uređaja ali imam GoClever 5010 i zadovoljan sam. Prednost Mio uređaja je bolja softverska kompatibilnost i puno veća internet zajednica što dosta olakšava bilo kakvu customizaciju uređaja.
Inače na moj GoClever sam instalirao MioPocket 3 i radi bez problema. Prilikom gašenja MioPocketa dobija se meni u kome se nudi da li hoćeš da ugasiš uređaj ili da ide u standby tako da bi možda to rešilo problem sa standby na 4384.

U Metrou sam nedavno video Mio Moov 330 za ~14000 din na akciji, možda je još aktuelno
 
Zanima me da li cu dobiti puno vise sto cu dodati tih 10000 din?


Ako si prosečan korisnik nećeš dobiti ništa za tih 10k...ja sam sa mojim proputovo prilično i nikakve razlike nisam uočio u odnosu na skuplju braću :)
 
Nemam nijedan od ova dva uređaja ali imam GoClever 5010 i zadovoljan sam. Prednost Mio uređaja je bolja softverska kompatibilnost i puno veća internet zajednica što dosta olakšava bilo kakvu customizaciju uređaja.
Inače na moj GoClever sam instalirao MioPocket 3 i radi bez problema. Prilikom gašenja MioPocketa dobija se meni u kome se nudi da li hoćeš da ugasiš uređaj ili da ide u standby tako da bi možda to rešilo problem sa standby na 4384.

U Metrou sam nedavno video Mio Moov 330 za ~14000 din na akciji, možda je još aktuelno
Znaci sve sto moze da se ubaci (instalira) na Mio moze i na GoClever?
 
Nazad
Vrh Dno