Šta je novo?

Sav Taj GPS - Koji izabrati

Da li je procedura komplikovana, ili?!
 
Ne sporim, i ja sam se tako vec izjasnio, samo je problem što za tu gomilu nema dobrih mapa a korsinici mogu samo da čekaju i nadaju se da će biti urađene.

Sa Garminom znaš da će mapa biti unapoređena, imaš kome da se obratiš ako primetiš grešku i to će biti ispravljeno vrlo brzao jer nove verzije izlase svako malo.

A ako ti baš treba, možeš i sam da nacrtaš mapu kakva ti je potrebna. To sa Igo nemaš.



Ne jedan nego više. GPS imam još iz vremena kada je Infoteam izbacio prvu verziju mape a i sam sam crtao mape za sebe.

Ne vidim kakvev eye ima to da li ja korsitim piratovanemape sa timda li ti korsitis piratovane mape. A pogotovo mi je cudan taj argument da je Igo bolji jer se lakse piratuje.

Poredio sam Igo i Garmina, i razlika je očigledna: Igo izgleda lepše, ali mape na Garminu su mnogo bolje: preciznije i sa više detalja, naročito van Beograda. Ni jednom nisam ni pomislio a kamoli rekao da Igo Mape ne valjaju, samo sam rekao da su Garmin mape Srbije mnogo bolje.

Ono sto mene interesuje to je koliko je GPS upotrebljiv u praksi i koliko na njega možes da se oslonis. Doduse jedan od problema je sto vi sve vreme govorite samo o jednoj nameni GPS-a - za autonavigaciju. GPs ima još mnogo namena, a te auto-igračke su van puteva
veoma slabe, do neupotrebljive.

Baš bih voleo da vidim koliko će vam Igo biti koristan ako odete na teren koji nema puteva. Tad to postaje samo jedan skup i veoma fensi kompas.



Ako se ne varam, tvoje noge poprilično vire van jorgana :)




Bio,provozao se terenom bez puteva,našao šta mi treba bez greške....Samo tebe nije bilo da vidiš sve to :wave:
 
I to sve šaljem kome, Infoteam-u?!
 
Extra, hvala na informaciji, sutra šaljem koordinate radnje :wave:
 
Samo Mio, može C520, stariji model, ili Moov 300. Nema greške. Onda svučeš iGo 8, poslednji, staviš SD instalaciju MioPocketa i nema šta ne radi i šta ne može. Moov 300, plus kartica od 2 GB i kraj priče :)



Kupio sam ovaj uređaj i vrlo sam zadovoljan, samo uz njega sam dobio karticu sa mapama z.evrope, kad ubacim ne radi mi... Nemam pojma o ovome, pokazuje samo glavne pravce, istočna evropa, tj. mi, sve ok...

Imaš li neki savet za mene?

Neznalica :d !
 
Koji si tačno pazario, i za koje pare? Zanima i mene.
Može i PM
 
Jedno početničko pitanje: može li se na Mio instalirati Garmin softver tj. da li ima nešto slično kao Garmin mobile PC za Win CE?
 
Jos jedan glas za Bluepanther. Imam ga vec skoro dve godine i prosao je Bosnu, Rumuniju, Makedoniju i nije me razocarao, nasuprot! Pozdrav:wave:
 
Samo Mio Moov 300 ili 330 imaju smisla. iGo je najboljii softver, staviš mu MioPocket i onda ubaciš šta god hoćeš - Garmin, TomTom, a možeš da koristiš i iGo i njegov built in MioMap!
 
U čemu je prednost moov uređaja u odnosu na, recimo, C520?
Tragam za nekim uređajem, pa me ovo zanima.
Kako im se kreću cene, i gde to kupovati kod nas?
Hvala :)
 
Samo Mio Moov 300 ili 330 imaju smisla. iGo je najboljii softver, staviš mu MioPocket i onda ubaciš šta god hoćeš - Garmin, TomTom, a možeš da koristiš i iGo i njegov built in MioMap!

Ja sam pre neki dan pazario GoClever za nekih 90 EUR i stavio sam mu iGo AMIGO i iGo 8.3. Mislim da nema boljeg uredjaja za te pare. Naravno rec je o 4.3" modelu sa ATLAS III procesorom na 372Mhz i 64MB rama :smash:
 
U čemu je prednost moov uređaja u odnosu na, recimo, C520?
Tragam za nekim uređajem, pa me ovo zanima.
Kako im se kreću cene, i gde to kupovati kod nas?
Hvala :)

Ni u cemu, stizu sa novim softverom koji je opet losiji od igo 8
 
U čemu je prednost moov uređaja u odnosu na, recimo, C520?
Tragam za nekim uređajem, pa me ovo zanima.
Kako im se kreću cene, i gde to kupovati kod nas?
Hvala :)

C520 je samo previous generation, prethodnik Moov 330. U principu jako slični, ali po rivjuovima sam video da Moov ima nešto bolju antenu i da brže nalazi satelite, kao i da ima za nijansu bolji signal. Sve ostalo je u principu isto...
 
Hvala obojici :)
Mislio sam da generacijski noviji uređaj možda nosi bolji/optimizovaniji OS, pa da tu ima neke prednosti. Eventualno duža autonomija.

Softvere poznajem, sve ih koristim na PPC.
Ali bih svakako da kupim PNA, vidim i da je Moov 330 oko EUR180.
 
Jesu li Mio i NavnGO raskinuli saradnju? Sta se onda desava sa iGO platformom?
 
takodje pazario GoClever 4.3` za 8300, za sada zadovoljan, sutra idem na put pa cu javiti utiske :)
 
Čekam malo više detalja :)
Ja bih ga uzeo, instalirao bih mu i iGo 8 , i Garmin, i TT, ako može... Ajde javi :)
 
meni playerPA objasnio kako se ubacuje igo softver i mape :) javni se na pm kad ti bude trebalo da ti posaljem linkove :)
 
Hoću sigurno, hvala :)

Ali, zanima me da li se može instalirati još koji softver (TomTom, recimo), pa da pokrećeš koji želiš? To mi je najvažnije.
 
Hoću sigurno, hvala :)

Ali, zanima me da li se može instalirati još koji softver (TomTom, recimo), pa da pokrećeš koji želiš? To mi je najvažnije.

Ma kakav crni TomTom, kad instaliras iGO nista ti vise ne treba :d Danas sam se bas lepo vrteo kroz BG po jednosmernim ulicama, skrenite levo, skrenite na drugom skretanju desno, pratite put ispred, skrenite pod ostrim uglom levom, stigli ste do vaseg odredista :D
 
Eh, tamo gde se ja vrtim, i te kako treba :)
Koristim navigacije na PDA, i znam šta je gde dobro. Samo me zanima da li na ovaj PNA može da se instalira TomTom ili Garmin
 
Ne sporim, i ja sam se tako vec izjasnio, samo je problem što za tu gomilu nema dobrih mapa a korsinici mogu samo da čekaju i nadaju se da će biti urađene.

Sa Garminom znaš da će mapa biti unapoređena, imaš kome da se obratiš ako primetiš grešku i to će biti ispravljeno vrlo brzao jer nove verzije izlase svako malo.

A ako ti baš treba, možeš i sam da nacrtaš mapu kakva ti je potrebna. To sa Igo nemaš.



Ne jedan nego više. GPS imam još iz vremena kada je Infoteam izbacio prvu verziju mape a i sam sam crtao mape za sebe.

Ne vidim kakvev eye ima to da li ja korsitim piratovanemape sa timda li ti korsitis piratovane mape. A pogotovo mi je cudan taj argument da je Igo bolji jer se lakse piratuje.

Poredio sam Igo i Garmina, i razlika je očigledna: Igo izgleda lepše, ali mape na Garminu su mnogo bolje: preciznije i sa više detalja, naročito van Beograda. Ni jednom nisam ni pomislio a kamoli rekao da Igo Mape ne valjaju, samo sam rekao da su Garmin mape Srbije mnogo bolje.
I za iGO izlaze stalno nove mape i imas kome da se zalis ako hoces da ispravis nesto na mapi, recimo na gps-serbia imas thread i za garmin i sa za iGO gde se moze to odraditi, jer ce sve to biti upuceno momcima iz PlanPlus-a koji rade mape za iGO.
I nije tacno da za Srbiju Garmin ima bolje mape, ja sam ih poredio, i recimo u okoli Vrsca gde ja zivim, sela su bolje pokrivena kod iGO, dok u gradu su slicni, i nasao sam greske i kod jednih i kod drugih, cak kod Garmina nisu promenili imena ulica u Vrscu pa su one od pre deset godina.
U vecim gradovima kao sto je Beograd rade i jedan i drugi bez greske.
POI je bolji kod iGO, ima vise stvari, nervira me kod Garmina to sto potenciraju na Nis-ovim benzinskim pumpama, jer su im sponzori, a ostale se ne javljaju bas sve na mapi, i one koje se javljaju bez imena su.
Prednost iGO-a je mnogo lepsi i laksi rad. Ja imam oba na PPC-u i koristim samo iGO, i to verzija 8.3 kojia ima sve opcije, dok je iGO Amigo oguljen od svega i jedino malo lepse izgleda, ocigledno je napravljen da radi na slabijim uredjajima i za nezahtevne korisnike.
 
Poslednja izmena:
vratih se sa puta, celodnevno koriscenje goclevera sa igo amigo 8.4 . Nemam ama ni jednu zamerku :) aparat je prilichno brz, rutu od 130 km prorachuna za par sekundi, tj, uredjaj je sasvim lepo primio softver.

Sto se tiche preciznosti, u par metara je :) Meni je na 2 metra od zgrade rek`o "stigli ste na destinaciju" (unet i redni broj zgrade). Ekran je solidno vidljiv i kad sunce bije direktno u njega. Sto se tiche baterije, posle 1h15min koriscenja, ostalo je nekih 30% (ne znam da li je bio full pun pre tog battery testa). Uredjaju jedino fali BT, ima fm transmiter, mp3, video, image player i tako te nepotrebne stvari :)

Sve u svemu, ne vidim zasto bih dao i hiljadu dinara vishe za drugu navigaciju. 4.3 ekran, mala debljina, ma nish mu ne fali dok se ne pokvari :)
 
Cale hoce sebi da uzme neki GPS sebi za kola, znaci najjednostavnije moguce pa me interesuju dve stvari.

Moze da uzme Garmin Nuvi 760 za 160 eura ili Mio Moov 330, pa me interesuje da li na Mio posto je WIN (ako sam dobro razumeo) moze da se namesti da bude iGO i Garmin?
 
pozdrav
gde ima da se kupi garmin 760 za te pare ?
može i na PM ukoliko je indiskretno...
 
Neka firme duguje pare caletovoj pa ide kompenazacija po nabavnim cenama...
 
Poslednja izmena:
bilo bi lepo kad bi bilo....
u svakom slučaju zainteresovan sam.
pozzz
 
Nazad
Vrh Dno