Šta je novo?

Sav Taj GPS - Koji izabrati

Sad tek videh ova je skoro godinu dana stara, od Jula 2011... Postoji li novija od te?
 
Mislim da je Okotbar ili tako nešto 2011 najnovija! Nisam 100%, neko će me već ispraviti ako sam pogrešio ...
 
Ja koristim Wayteq x850 i odlican je uredjaj. Sasvim lepo radi ono sto bi trebalo :D
 
Moze na PM gde da nadjem najnovije mape Grcke Tomtom-a i Navteq-a za iGo Primo?
 
Drugar me je zamolio da mu se raspitam za uređaj. Evo nekih kriterijuma, a predlozi ako ne smeju javno, može i na PP

1 cena oko 10.000 +/- 2.000
2 IGO
3 krekovan SW da bi sam mogao da ubacuje mape

Gledao sam Prestigio modele GeoVision 4120 i 4500 i čini mi se da su sasvim korektni u svom rangu. Još samo predlog gde kupiti, a da zadovoljava posebno tačku 3. 4120 koristi IGO a 4500 IGO Primo. Da li mape za Igo rade na Igo primo??
 
PRESTIGIO GeoVision 5700BTHD vs Garmin Nuvi 50.

Konkretno me zanima kvalitet ovih uredjaja, samih mapa ako neko ima iskustva i da li prestigio moze da se poveze na komp radi azuriranja mapa.

http://www.winwin.rs/audio-video-i-...ion-5700bthd-gps-5-4gb-128mb-ram-atlas-v.html

http://www.winwin.rs/garmin-nuvi-50-scg-route.html

Inace uz Prestigio ide cela mapa Evrope dok uz Garmin SCG route (imam SD sa celom Evropom). Do sada sam koristio Garmin na mobilnom i radio je ok, bez nekih problema. U naredne dve tri sedmice planiram da napravim kruznu turu (Budimpesta, Bratislava, Prag, Bec, Grac) pa ne bih bas da se oslanjam na mobilni previse.

iGo mapu nisam imao prilike da koristim.

Hvala
 
Ja sam uvek za Garmina. Bilo MOBILNI (Garmin XT Mobile) ili ovako kao uredjaj.... A na sta si tacno mislio kada si rekao: "pa ne bih bas da se oslanjam na mobilni previse." ? Zbog preciznosti ili zbog koriscenja u inostranstvu?
 
Ja sam uvek za Garmina. Bilo MOBILNI (Garmin XT Mobile) ili ovako kao uredjaj.... A na sta si tacno mislio kada si rekao: "pa ne bih bas da se oslanjam na mobilni previse." ? Zbog preciznosti ili zbog koriscenja u inostranstvu?

Pa pre zbog brzine prilikom hvatanja signala satelita kao i korisnosti. Koristio sam mobilni po inostranstvu (nisam ja vozio), pa se signal izgubi u tunelu, pa kad izadje opet treba vremena da se uhvati itd. Koriscen je Garmin na Nokiji E71. Pre 3 dana sam porucio i Samsung Galaxy S2 tako da cu na njega svakako instalirati iGo, ali generalno hocu da kupim navigaciju za auto u svakom slucaju. Mislim da nista ne moze da zameni klasican GPS uredjaj.
 
e onda sam ja za Garmin.. mozes sve sa njim... vidi na tubu te testove i to. a karte mozes da kombinujes koje god...
 
Moj glas za jeftiniji uređaj - tipa BLUEBERRY,PRESTIGIO jer će da radi dobro kao i neki skup(osim ako ti nisu potrebne opcije BT,FM transmiteri,video...) i instaliraj na njega IGO mape (NAVTEQ-ov set mapa) i ne brigaj brigu. U avgustu sam preko Mađarske,Češke,Slovačke,Nemačke do Danske i nazad preko Nemačke,Austrije,Slo,Cro,Bosne do Srbije... Nisam vozio pa sam se igrao sa iGO instaliranom na Android telefon(1GHz cpu) i oduševljen sam tačnošću i preciznošću mapa(Kompletno NAVTEQ set mapa i onda nema problema na granicama). Niti je bilo problem sa hvatanjem signala nakon tunela(2s ništa duže),pre mislim da je problem pomalo zastarela E71(njen cpu...) i garminXT koji takođe baš i nije nov. Garminove mape su podjednako dobre kao i NAVTQ-pve i tu su finese i subjektivni osećaj u pitanju. Predlažem ti da ne bacaš puno novca na uređaje koji imaju dodatne multimedije i gluposti koje ti na navigacije ne trebaju. Najbitnije su ažurirane mape,kao i njihova cena... Takođe mislim da su manji uređaji sasvim dovoljno veliki da odrade posao i da se ne treba zaletati na 5" glomazne uređaje koji em smetaju vidiku,em nisu za džep(jer navigacija se ne ostavlja u kaseti u autu jel tako ;)
 
Poslednja izmena:
Da. Potpuno će dobro odraditi posao. Čak i jeftiniji model možeš uzeti slobodno. Razlika je samo u veličini displeja i par multimedijalnih nepotrebnih stvari na navigacionom uređaju. Kupi slobodno. Proveri na još nekim mestima jer neke firme daju popust ako kupiš ONLINE,proguglaj još malo.
 
Poslednja izmena:
Imam jeftino u ponudi BlueBerry GO779, 800mhz procesor, 256mb rama, 4GB kartica, 7" ekran. Uzeti ili ne?
 
Ima li ovaj wayteq valjani sajt kod nas, nigde nema cena, na itsvetu ih nema?
 
Zna li neko gde se mogu kupiti ove nove wayteq navigacije, a da to nije kupindo,limundo i kupujem prodajem?
 
Zdravo svima, jedno pitanje, da li postoji neki program za windows 8 (full verziju ne RT) koji bih mogao da koristim za navigaciju?
 
Pa zar ne radis bese ti za NavteQ, tj. Nokiju i to bas nesto vezano za navigacije?
 
Ne radim vise - dao sam otkaz krajem decembra... A i izmedju ostalog, mi smo uglavnom punili karte sadrzajem, nikakav software development :(
 
Potrebna mi je preporuka za navigaciju.
Ćale je skoro počeo da radi kao taksista i hoće da uzme navigaciju. Taksiranje radi u Zrenjaninu.
Bitno je da je jednostavno za upotrebu, precizno i što jeftinije. :)
Danas sam mu pokazao na mom telefonu sa ekranom od 4.5 inča iGo navigaciju i njemu je to super, samo da je veći ekran i veća slova. :)
 
+1
...otplatice ga vec nekupovanjem stampe, vreme cekanja ce mu uz odgledane filmove proci bez nervoze ...obavezno iGO na njega jer za taksistu ne postoji bolja navi aplikacija ...btw jedino iGO dozvoljava korisniku toliko mogucnosti za prilagodjavanje samom sebi sto u sebi sadrzava i uticanje na velicinu fonta i zoom sto je tvom ocu bitno. Eto bas negde u vreme tvog otvaranja teme neko je tu na benchu izbacio oglas sa zanimljivim novim tabletom koji ispunjava tvoje uslove.
 
Našao sam Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3110 za 90€ u oglasima. Da li bi on radio posao?
Preporuke su dobrodošle :)
 
Imaš recimo ovakvo nešto: http://www.edigital.hu/WiFi_3G/4G_tablet/NAVON_Platinum_Explorer_3G_tablet_(Android)-p364378.html

Prednost je što se dobija sa montažom za kola (koja inače, da valja, košta) i punjač za kola pored kućnog. Nosač nije ni lako naći da valja (bez obzira na cenu), ako nije baš namenski za određeni uređaj.
Plus što ima i 3G modem, ubaciš karticu i on-line si (vesti, novine, dok se čeka mušterija...) što jeftiniji tableti nemaju. Obično su WiFi only. Uz BT hands free može i da telefonira. Ovaj je još i dual sim.
 
Poslednja izmena:
Našao sam Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3110 za 90€ u oglasima. Da li bi on radio posao?
Preporuke su dobrodošle :)
Obzirom da je bitno da uredjaj bude jeftin sto u pravilu iskljucuje 3G, mislim da je to dobar izbor posebno imajuci u vidu da uredjaj poseduje i glonass. Dobro ces uciniti ako caletu osmislis I koriscenje neta tetheringom sa fona a takodje i ako ga malo nafilujes filmovima i knjigama... Mozda nije lose da pogledas ponudu telenora, ja upravo koristim lenovo ideapad a3000h iz njihove ponude kome samo RF transmiter nedostaje da bi bio idealna ponuda za taksistu... Zbog ugovora na 200> komada mene ce on zajedno sa internetom od 24GBx36 meseci uz dodatnih 24GB tokom prve godine kostati mesecno 600,00... Cak I kad bi tvoji troskovi bili dvostruki isplatilo bi ti se... Kao sto rekoh vec,, samo nekupovanjem stampe ga cale isplacuje.
 
pozdrav momci teba mi pomoc za izbor navigacije. ja nemam pojma jer sam koristio samo android telefon za to, a dobio sam zahtev za pronalazenje iste. zena hoce da kupi muzu za poklon. 200e sa uklljucenim mapama evrope.
Tablet nije resenje u ovom slucaju vec mora navigacija.


svaka pomoc je dobrodosla
 
Mogu samo da kazem da ja imam odavno neku klasicnu navigaciju Prestigio GeoVision 5500.
Radi i danas, ubacio joj na karticu memorisku noviji iGO primo i mape...
Bilo bi veoma dobro da navigacija bude sa android sofverom jer se lakse menjaju mape...

Da li ima potrebe da se uzima navigacija sa mnogo kojekakvih kerefeka, mozda je bolje traziti android navigaciju sa sto jacim procesorom i kvalitetnijim gps prijemnikom, da ima memoriski slot za prosirenje (u slucaju da treba), sa sto kvalitetnijim ekranom obavezno, a ostale dzidzabidze su totalno sporedne...

Imam u autu orginal WV navigaciju i kvalitet ekrana, vidljivost na ekranu po suncu je razlika kao izmedju neba i zemlje u korist WV navigacije u poredjenju sa ovom konfekciskom Prestigio.

Ekran od 5" je dovoljan a onaj od 7" je ipak bolje imati, sve preko 7" ili 8" je veoma golemo, "zaklanjace 1/2 sofersajbe".

edit:

Sad sam malo pogledao i ima:
PRESTIGIO GeoVision 5850
http://www.prestigio.com/catalogue/Navigators/GeoVision_5850_iGo
http://www.itsvet.com/proizvod/prestigio-5850-hddvr-android/comp_comp_pda/131/1067
sa cenom realno od oko 146€
i
ovaj gore sto ga je predlozio @spaad
PRESTIGIO GeoVision 7777
http://www.prestigio.com/catalogue/Navigators/GeoVision_7777_iGo
http://www.itsvet.com/proizvod/prestigio-geovision-7777-full-europe/comp_comp_pda/131/904
sa cenom od oko 170€

Hteo bi da pitam, ove dve navigacije imaju ugradjene kamere, da li se sa njima moze snimati saobracaj ispred sebe i kako to funkcionise, koliko snimaju vremenski, da li stalno brisu neki prethodni deo snimka i da li same mogu poznati da u nekom trenutku treba da prestanu snimati... u sl. sudara, u sl. stajanja od nekoliko minuta i sl.?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno