Šta je novo?

Sav Taj GPS - Koji izabrati

@spaad mozda znas, da li na svim android uredjajima se mape menjaju samo kopiranjem (ubacivanjem) novih mapa, poi i sl. stvari ili su ovi licencirani uredjaji na neki nacim zakljucali i onemogucili ubacivanje nelegalnih mapa?

moderatori, NEMAM android navigaciju (samo navigaciju) i necu (sada) da je kupujem i ubacujem nelegalne stvari, samo me zanima da li neko zna i da li je ili nije ... pa molim da ne kaznjavate ako je pitanje o nelegalnom bilo nedozvoljeno (smucilo mi se da me zbog pitanja tamo nesto kao kaznjavate, ko da smo u osnovnoj skoli pa packe i pridike pred svima)...
 
Poslednja izmena:
Da, legalna, preinstalirana app nece videti tako kopirane mape. Ali to kopiranje mapa je u iGO-u jednostavno nezavisno od operativnog sistema ...i nevezano za OS, legalna app nece videti nelegalne mape.
 
Koristim Waze i GPS nav & sat offline mape. Obadva softwarea su se koristila u Evropi i Australiji. Waze je live verzija pa samim tim treba konstantan pristup internetu. Za česta putovanja i potrebu za navigacijom ja bih vrlo rado preporučio GPS Nav & Sat offline. Veoma precizan, detaljan (po Banjaluci mi je prikazivao neke male frizerske salone za koje ni lokalne babe ne znaju). Kupovina mapa čitavog svijeta me je koštala 6eura. Kada se skine dobijate opciju da jednu državu skinete za džabalesku i nju koristite.
 
Potreban mi je GPS koji moze da prima signal kroz atermicku sofersajbnu. Ranije sam koristio Prestigio 430 (ali sa spoljnom antenom koja je bila pored samog uredjaja ali pojacava signal pa nije moralo da se izvlaci spolja). Da li postoji neki uredjaj na trzistu sa malo boljim prijemom GPS signala?
 
Dajem glas za iGo Primo...Probao sam razne ali ni jedna kao iGo
 
Posto se bas bas slaaaabo razumem u navigacije. Koja je dobra za android uredjaj?
I koja mu je razlika izmedju obicnih i offline mapa?
 
Molim Vas da preporucite neku offline navigaciju za android prvenstveno za srbiju,
spominju se google maps, waze, herewego,maps.me , igo, sygic car navi ?

nisam poznavalac, jedino sam se zezao sa google maps, i nemam pojma sta odabrati ?
 
Molim Vas da preporucite neku offline navigaciju za android prvenstveno za srbiju,
spominju se google maps, waze, herewego,maps.me , igo, sygic car navi ?

nisam poznavalac, jedino sam se zezao sa google maps, i nemam pojma sta odabrati ?

Here we go

Posto se bas bas slaaaabo razumem u navigacije. Koja je dobra za android uredjaj?
I koja mu je razlika izmedju obicnih i offline mapa?

Here we go

Offline mape ne troše Internet saobraćaj
 
Od mene preporuka za Magic Earth navigaciju. Besplatna je nema reklama, ne treba nista da se placa. Koristi openstreet mape, koje su, po mom misljenju u rangu sa Google mapama, znaci medju najboljim. Here wego je nekada bila najbolja, ali vise nije, pogotovo sto su poceli svuda da guraju reklame (pre je bilo samo kada skidate mapu, sada i kada pretrazujete adrese). Mapa Srbije u Magic Earth navigaciji je oko 80mb, i dosta je detaljna, ima mnogo vise POI tacaka nego here. Cak imate i 3d reljef, kao u IGO navigaciji. Sada uglavnom koristim Google mape, Magic Earth i Copilot, here wego sam batalio...
 
hvala svima na brzim odgovorima,
2-3 kvalitetna programa je sve sto mi treba, pa kada ih covek isproba odlucuje se prema svojim sklonostima.

hvala jos jednom :)
 
Ako ćeš legalno, ja preporučujem Sygic. Imaju česte akcije, kada aplikacija košta oko 20 evra (za tri doživotne licence na bilo kom Android uređaju). Aplikacija i mape se same apdejtuju, ne treba ništa da se radi oko njega, kad ga jednom na početku podesiš po sopstvenoj želji.

Ja sam ga kupio još pre nekoliko godina i koristio sam ga često po Beogradu, Srbiji, Balkanu i srednjoj Evropi, bez nekih bitnijih problema.

Uzgred, kad se instalira Sygic, u prvih 7 dana radi kao "full" verzija, a nakon toga radi sve kao full, osim glasovnog navođenja (i u slučaju free verzije aplikacija i mape se same apdejtuju), tako da preporučujem Sygic bar kao back-up rešenje ;)
 
Poslednja izmena:
Potreban mi je savet koji navigacioni uređaj da kupim.

1. 5" ekran mi je dovoljan
2. Cena oko 80 EUR
3. Muzika, bluetooth nisu bitni
4. Navođenje glasom

Takođe mi treba savet, da li kupovati uređaj koji već ima instalirane mape ili prazan pa sam intalirati. Ako ima instalirane mape, bitne su mi zemlje u okruženju + Grčka
 
Kupi Xiaomi telefon, neki Note ili slican.
Onda biras aplikaciju po volji i sve je lakse i dostupnije nego sa namenskim uredjajima.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Covek je jasno naglasio da zeli navigacioni uredjaj.
 
I telefon je navigacioni uređaj, između ostalog. ( :
iGo NG + TomTom mape na bilo kom novijem Android telefonu će ispuniti sve navedene uslove, a i mnogo više. Ima dobrih nosača sada i kod Kineza, kao i punjač na upaljač ako je potreban.
 
...
1. 5" ekran mi je dovoljan
2. Cena oko 80 EUR...

Ako hoćeš standalone uređaj, pravi navi, onda imaš jako dobar i povoljan izbor (proći ćeš prilično jeftinije), samo idi na KP i u pretrazi kucaj:
WAYTEQ x985BT

Ako si spretan, lako ćeš naći softver i odgovarajuće mape. Ako nisi, onda ćeš gnjaviti nekoga od upućenijih :D


Edit:
jednu stvar bih primetio:
- zahtev za glasovno navođenje (!!) Odakle ti samo ovaj zahtev. Najpre, svi navi uređaji imaju glasovno navođenje, to jest ovo je pitanje isključivo softvera (tj realizacije od strane korisnika). Podrazumeva se da svi imaju zvučnik i da su sposobni za reprodukciju sadržaja. Suvišan je ovakav uslov.

Ali ako si slučajno mislio na prepoznavanje govora, to do daljnjeg treba ignorisati.
Ovo ne funkcionišе, ili funkcioniše jako loše i kod sasvim specijalizovanih uređaja koji koštaju više hiljada europskih novčanica.
Problem je mnogostruke prirode, počev od algoritma prepoznavanja govora, rečnika, itd...bla bla, spisak ima 158 stavki :)
 
Poslednja izmena:
Ako hoćeš standalone uređaj, pravi navi, onda imaš jako dobar i povoljan izbor (proći ćeš prilično jeftinije), samo idi na KP i u pretrazi kucaj:
WAYTEQ x985BT

Ako si spretan, lako ćeš naći softver i odgovarajuće mape. Ako nisi, onda ćeš gnjaviti nekoga od upućenijih :D


Edit:
jednu stvar bih primetio:
- zahtev za glasovno navođenje (!!) Odakle ti samo ovaj zahtev. Najpre, svi navi uređaji imaju glasovno navođenje, to jest ovo je pitanje isključivo softvera (tj realizacije od strane korisnika). Podrazumeva se da svi imaju zvučnik i da su sposobni za reprodukciju sadržaja. Suvišan je ovakav uslov.

Ali ako si slučajno mislio na prepoznavanje govora, to do daljnjeg treba ignorisati.
Ovo ne funkcionišе, ili funkcioniše jako loše i kod sasvim specijalizovanih uređaja koji koštaju više hiljada europskih novčanica.
Problem je mnogostruke prirode, počev od algoritma prepoznavanja govora, rečnika, itd...bla bla, spisak ima 158 stavki :)

Hvala ti na informaciji ali:

1. Trebao sam biti jasniji, tehničku robu kupujem isključivo u prodavnicama zbog garancije, tako da me KP ne interesuje, moje pitanje je vezano samo za ponudu u prodavnicama tipa T,G,W,E......
2. Glasovno navođenje je potpuno normalno pitanje za nekoga ko nije stručan i upoznat sa uređajima za navigaciju. Ja sam stručan za jednu oblast, ti si za drugu. Niko se nije rodio da zna sve. Odatle to pitanje. Osim toga na sajtovima svih naših prodavnica za pojedine uređaje piše da imaju zvučnike, a za druge ne piše ništa, pa laik poput mene zaključuje da ti uređaji nema zvučnike, a samim tim ni mogućnost glasovnog navođenja.
3. S obzirom da sam ja Žika seljak po pitanju instaliranja mapa, verovatno si u pravu, ili ću gnjaviti nekog ovde ili ću nači nekog da mi instalira mapu:)

P.S. Mada vidim sada da i većina preko KP nudi pismenu garanciju od 2 godine. Mislim da ću te ako ništa drugo posluati i nazvati ih i proveriti.
 
Poslednja izmena:
U našim prodavnicama ni približno nećeš naći uređaj karakteristika koji ima ovaj Wayteq. I koštaće će te bar duplo više od njega, a ne 80-ak € koliko si sebi zacrtao.
Ovo su uređaji mađarske proizvodnje, i na KP-u su jednostavno prošvercovani odande. Imaju mađarsku garanciju.
Nemam ništa sa njima, ali se jako dobro razumem u tematiku, niti želim da me neko dere za moj novac. Naročito za to koliko bi ga platio, nema šta da se razmišljaš.

2. Ok, ni ja nisam bio upućen u tvoje predznanje :) Sorry ako nije zvučalo kako treba. Opasku sam napisao više iz razloga da pojasnim opšte pojmove i neke nedoumice široj publici.
3. Samo napred :D
 
Poslednja izmena:
U našim prodavnicama ni približno nećeš naći uređaj karakteristika koji ima ovaj Wayteq. I koštaće će te bar duplo više od njega, a ne 80-ak € koliko si sebi zacrtao.
Ovo su uređaji mađarske proizvodnje, i na KP-u su jednostavno prošvercovani odande. Imaju mađarsku garanciju.
Nemam ništa sa njima, ali se jako dobro razumem u tematiku, niti želim da me neko dere za moj novac. Naročito za to koliko bi ga platio, nema šta da se razmišljaš.

2. Ok, ni ja nisam bio upućen u tvoje predznanje :) Sorry ako nije zvučalo kako treba. Opasku sam napisao više iz razloga da pojasnim opšte pojmove i neke nedoumice široj publici.
3. Samo napred :D

Vidim sada da i većina preko KP nudi pismenu garanciju od 2 godine. Mislim da ću te ako ništa drugo poslušati i nazvati ih i proveriti.
Znači preporuka je da su ti WAYTEQ bolji od Bluebery i Prestigio?
 
Bolji je od Bluberija
Prestigio adekvatni model nema kod nas da se nađe, a i košta više.
 
Bolji je od Bluberija
Prestigio adekvatni model nema kod nas da se nađe, a i košta više.

Ja baš sad gledam Prestigio GeoVision 5066, regularno kupljen u prodavnici je 6 EUR jeftiniji nego preko KP, doduše, bez mape, a na KP je sa najnovijom mapom. Znači koštao bi me nekih 10-15 EUR skuplje kad bi nekome platio da mi instalira tu iGO mapu.Računam da bi me max koštalo 20 Eur da nekom platim instalaciju, a ipak dobijam uređaj sa zvaničom garancijom.
 
Poslednja izmena:
Hmm, mislio sam da više tog modela i nema. Tj i nema ga, ima samo kod onih kojima je zaostao na lageru.
Stigli su naslednici, 5068 i 5069. Okej su uređaji, ali skuplji.

E, jedna "sitnica" sbog koje preporučujem WQ uređaje pre ostalih je 256MB RAM memorije. Ostali imaju po 128.
Ogromna razlika ako se stavlja "teži" softver
 
Hmm, mislio sam da više tog modela i nema. Tj i nema ga, ima samo kod onih kojima je zaostao na lageru.
Stigli su naslednici, 5068 i 5069. Okej su uređaji, ali skuplji.

E, jedna "sitnica" sbog koje preporučujem WQ uređaje pre ostalih je 256MB RAM memorije. Ostali imaju po 128.
Ogromna razlika ako se stavlja "teži" softver

Hvala ti, proveriću na KP kakve su to garancije za taj WQ koji ti predlažeš i za 5068 koji sam takođe video na KP za 69 EUR
 
Čije su mape koriste MIO 7700 LM navigacije? Nude doživotni update mapa.
 
Najpre da znaš, doživotni apdejt odnosi se na životni vek uređaja. Ili na onoliko koliko proizvođač proceni da je dovoljno. Nikad duže, može biti samo kraće.
Drugo, to je tzv truck uređaj. Ok, ima i automobilski režim.
Koriste svoje softver i mape, oduvek.
 
Hvala na odgovoru. Kakve su im mape ? Vrede li nešto Kod nas i preko ?
 
Ranije uopšte nisu bile loše, čak je i rutiranje bilo sasvim korektno. Potom su gotovo nestali sa tržišta i najednom se reinkarnirali.
Sada ne verujem da koriste svoje resurse, nije isplativo. Ili im je osnova OSM ili verovatnije Here
Veći problem je svežina sadržaja. Koliko vidim na njihovom sajtu kao poslednji apdejt nude 2018.06.
 
Matore su mape. Ne vredi.
Ima li neka zabtu lovu da su dobre mape? Ili ove mogu da menjam ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno