Šta je novo?

TFT sa 2 ulaza i 2 slike istovremeno (??)

bluenick

Čuven
Učlanjen(a)
11.07.2003
Poruke
172
Poena
620
Zdravo,

imam jedan specifican zahtev od strane ortaka. Za firmu mu je potreban TFT monitor (minimum 24" wide), koji ima dva ulaza (da li dva VGA, VGA i DVI... svejedno), ali koji ce moci slike sa dva razlicita racunara da prikaze istovremeno. Pretpostavljam da bi za tako nesto bio potreban softver koji ce da uradi "splitovanje" ekrana na dve slike. Postoji li tako nesto i koji model predlazete? Hvala unapred.
 
Ako su izvori sa 2 razlicita racunara onda moze da prozor drugog racunara prikaze na prozoru prvog pomocu nekog remote desktop-a.. npr VNC ili Remote DEsktop u windowsu.
 
Neka kupi LCD TV sa dva ulaza i riješi tako problem... Najjednostavnije...

Sad kad malo bolje razmislim, sjećam se da se kod Dell-ovih UltraSharp modela 2407 i tako to spominjalo PIP (picture-in-picture)...
 
To sam i ja predlozio kao resenje... "picture in picture", ali nije to sto mu treba.
Treba mu istovremeni prikaz slika sa oba kompa. Znam da zvuci glupo, jer cak i da se nekako splituje ekran na dva dela, s kakvom bi rezolucijom to bilo prikazno...
Ali eto, cisto sam hteo da mu ucinim i postavim pitanje...
Predlozicu mu lepo dual-screen resenje, sto je po meni najjelegantnije, a i deluje mocno.
 
Pogledaj malo bolje po specifikacijama monitora. Kada sam rekao PIP, nisam mislio samo na baš PIP, već i na PBP i ostale modove...

Ne znam šta ti drug očekuje, ali na FullHD TV/monitoru može imati max npr.:

1. 1/2 : 1/2 = 1920/2 : 1920/2 = 960*1200 : 960*1200.

2. 1600*1200 : 320*240...

I tome slično, jer je pitanje šta i kako monitor prikazuje i skalira...

Da očekuje da će imati dve full resolution slike jednu kraj druge - teško... Za te varijante, samo dva uređaja...
 
Nazad
Vrh Dno