Šta je novo?

Da li ima smisla kupovati 22'?

Canonada

Slavan
Učlanjen(a)
07.06.2005
Poruke
414
Poena
320
Prosto pitanje,ima li smisla da kupujem 22' monitor,zbog graficke koju imam?Intaresuje me ono razvlacenje slike po ivicama i crne linije,mislim na igrice,posto predpostavljam da moja kartica u igricama ne moze da izvuce ni jednu 22' incnu native rezoluciju?
Nadam se da sam bio jasan,graficka je u potpisu.
 
Isplati se, ali...

Mislim da svakako treba da uzmes 22'', ALI SA DVI. Razlog: mislim da sa DVI mnogo bolje skalira sliku od analognih, a i mozes da pravis custom rezolucije jer je signal digitalan . Mozda neko bolje objasni. Mozes da pogledas 2 posta o viewsonicu i igranju u full hd rezoluciji... Ja sam isto bio u frci da li cu imati problema sa igrama , jer je native rezolucija mog viewsonica vx2260 cak 1920x1080, ali nema problema, neke igre igram u 1440x1050, sto tvoja 3850 moze glat da pokrije. E sad, primetio sam da mi se graficka, 4850, malo vise greje nego dok sam ranije na CRT 21'' igrao na 1280x960, ali to je valjda normalno? U svakom slucaju mislim da ako vec kupujes 22", uzmes sa dvi... Imas dosta dobrih monitora za oko 200e, moj viewsonic je za svaku preporuku, i zbog full HD, ali vidim da su se pojavili jos neki modeli, cak i acer 23'' full hd sa dobrom cenom... Definitivno samo DVI za sve preko 20'', po MOM misljenju.
Mada, eto moj kum sutra kupuje viewsonic vx1962wm, koji takodje ima DVI i native rezoluciju 1680x1050...
nadam se da sam makar malo pomogao,
pozdrav
 
Ja sam koristio 22" na n6600le kartici i nije bilo razlike sa novijim karticama.Mislim da sa tom tvojom ati bi radilo kako treba.Fora je u drajveru monitora a ne u kartici za rezolucije.

Edit:
Inace ja licno mislim da sam se prevario sto nisam uzeo 4:3 monitor.Inace 22" sam uzeo krajem 2007. zbog cega sam napravio i noviju konfiguraciju.I sada da bi igrao igre sa ovolikom rezolucijom mi opet treba jaci hardver.Verovatno da ce te taj monitor naterati da ugrade-ujes masinu sto se tice kartice i td.
Uostalom igranje na manjim monitorima je zdravije a i manje hardverski zahtevno.
 
Poslednja izmena:
Merkam ovaj asus VW225N,ali mi se cini slabiji od ovog mog iz mnogo razloga,osim velicine,jos ima odziv 5ms,valjda se ne bi videli duhovi:). A nacitao sam se i nagledao reviewa ovih samsunga i VS,svi su mi od reda gayish i sa ovom odvratnom glossy plastikom,pa mogu da imaju ne znam sta. Ovaj asus mi je nekako najblizi mom samsungu,ali pitanje je sta se dobija a sta gubi...
 
Nezdravo kol'ko se puta pisalo o ovome, a i od strane moje malenkosti :D

Potpuno je nebitno koliko jak komp imaš ako ti monitor ima DVI jer onda imaš neuporedivo bolje opcije za skaliranje slike. A i previše se ljudi brinu oko toga, ne izgledaju non native rezolucije ni blizu toliko loše koliko neko želi predstaviti.

Imadoh tvoj monitor, znam koliko je dobar i nikad neću prežaliti što sam ga prodao. Tako da bi' ti preporučio da nikako ne prelaziš na neko jeftino non DVI đubre samo da bi dobio wide i veću dijagonalu.

Kol'ko se sećam pre par meseci si merkao Viewsonica VX2260 i isto sam ti pisao :D nisi ga tad uzeo, a sad priča se da ga neće biti opet do marta. Moj ti je savet da ili uzmeš njega ako još ima negde da se nađe ili Samsung 2343BW.
 
Jeste razmisljao sam o VS,ali mi je previse sljasteci,a drugo za ovo skaliranje sa dvi nisam znao. Adame ako budem prodavao svoj monitor prvo tebi javljam:)
 
Jeste razmisljao sam o VS,ali mi je previse sljasteci,a drugo za ovo skaliranje sa dvi nisam znao. Adame ako budem prodavao svoj monitor prvo tebi javljam:)
Si ga video uživo? Ja sve imam trip od glossy plastike zbrog prašine i otisaka prstiju, al' me ovaj mat više smorio :D
Ma koji će mi đavo :p posle njega je pao sjajni Asus MW221U, ovo ''zlo'' sad je samo privremeno rešenje do nekog FullHD od 22'' ili više, a trenutno mi je onaj Samsung favorit :smoke:
 
Dobra tema , hteo sam da kupim T200 (našao sam ga za 14000 din), ali nakon što sam pročitao onu temu za T220 i silne fore sa panelima, sad više nisam siguran šta da radim. (kupim)

Kad sam nazvao jednu prodavnicu, i pitao za T200 , prodavac se "očinski" zabrinuo za mene, i savetovao mi da ne kupujem samsunga pošto mu ih mnogi vraćaju
na reklamaciju i preporučio mi neke asus monitore (verovatno ih imaju na lageru, pa su zato bolji).

Dakle definitivno uzimam LCD.

I kad ga uzmem kod mene će i da završi karijeru. Nemam nešto love za dobar 22" , pa me zanima vaše mišljenje za http://www.viewsonic.com/products/desktop-monitors/lcd/x-series/vx1962wm.htm

Dobrodošli su i drugi predlozi..........
 
Taj ViewSonic staje 170€. Razmisli. Za malo više novca imaš sasvim solidan 22". Recimo, ViewSonic VX2262wm za 210€.

40€ te neće ubiti a 3" manji display...
 
Nije bas tacno...

Isao sam juce sa kumom da kupi vx1962, i platio ga je nesto ispod 14000din, mozes na pc berz ida vidis ko ga prodaje za te pare, pocinju sa B. Posto ja imam starijeg brata, vx2260wm, mislim da je to taj kvalitet, i da se neces zeznuti. Uz njega, naravno dolazi DVI kabl. Sto se tice famozne glossy plastike, ja okvir na svom monitoru uopste ne primecujem pri radu. A da li ostaju otisci, ne bih znao, jer kad ga jednom namestim, nema sta dalje da ga pipkam i pomeram, a ako hocu da ga priblizim, hvatam ga za postolje tj vrat. I ti komentari tipa gayish glossy, ma zezajte se ljudi, to je toliko nebitno... Meni licno se svidja ta glossy piano black varijanta. Cak mi i ona plava svetlost na dugmeetu za ukljucivanje ne smeta, jer imam i na thermaltake kucistu takodje plavo dugme za ukljucivanju, plus mis deathadder ima 2 plave svetlece diode, jbga, sve bre plavo :)). Lepo izgleda kad legnem da spavam, a ostavim da se nesto download-uje :).
Slobodno uzmi viewsonic, mada sam i ja u principu za 22''. Ako imas para, naravno.
 
VIEWSONIC VX2260wm ili VIEWSONIC VX2262wm,sta mislite koji,slicna cena,ovaj prvi ima vecu rez,hd i 2ms,razlika mu dodje oko 20e,sta bi ste pre uzeli,ovi samsunzi mi otpadaju iako imam samo najbolja iskustva sa 931BF,otpadaju pre svega zbog tih raznoraznih panela i garancije na mrtve piksele?Moj 931 BF sam uzeo preko druga tako da nije bilo takvih bojazni pa je ispao savrsen!
 
Ja sam vec nahvalio 2260

Vec sam nahvalio svoj monitor, ovako nesto jos nisam video, mislim na sliku... Doduse, na poslu imamo jedan samsung T220HD, i on je fenomenalan, ali i skuplji...
A sto se tice dizjna, i tu je sjajan. Okvir je neupadljiv, u toku rada ga ne primecujes, ono plavo dugme sto svetli, meni ne smeta, ako imas dobru karticu, podesis skaliranje za igre, i nemas frke. U poslednje vreme sam dosta poskidao razne HD wallpaper-e, nevidjeno kako izgledaju u full HD rezoluciji. A imam i neke HD filmove 1080p, tj, 2 i 3 deo matrix trilogije, izgleda fenomenalno kad se pusti, ali, imam ati 4850 i dobar cpu, pa moze da se tera, probao na poslu sa integrisanom grafikom, nema sanse... Zvuk nisam koristio jer imam altec 2.1 sistem. Mislim, koji god da kupis, neces se zeznuti, ali ako kupis bas 2260, mislim da ces napraviti bolji posao. Uz njega dobijas i DVI kabl.
srecna kupovina!
 
Meni u utorak stize LG W2242T-PF, sasvim je korektan sa cenom, a i sa performansama, ima DVI pa cu vam preneti utiske ako bi vam bili od znacaja za odluku, a sto se tice Asusa, mnogi su se zalili na bol u ocima posle visesatnog sedenja ispred njega, a sto se tice Samsunga, prijatelj ima servis TV-a i monitora, ne bi verovao koliko je Samsung kvarljiv dok ne vidis koliko ih je u servisu, monitora manje vise ali TFT televizora...
 
Ima smisla kupovati 22, dao bih jos jedan glas za 2260 viewsonic. Ima vec dosta napisano njemu.
 
Ja se premisljam da najzad penzionisem moj stari CRT monitor. Jel se mogu naci neki DVI monitori za 120-130evra?
 
Sa DVI za te pare...

Tesko da ces naci nov. Imas polovne za oko 100e, uglavnom 19ce i to sam video 930 samsung ili slicno. Sto ne uzmes za 14000din viewsonic vx1962wm, odlican je , i ima DVI, a native rezolucija je cak 1680x1050, za razliku od drugih 19W koji imaju 1400x900 (?) otprilike. Uvek brkam te rezolucije. Posto sam skoro trazio za kuma 19 ili 20 sa DVI, ovo je najjeftinija varijanta, bio je i neki LG za slicne pare ali nije wide, mozda ima prestigio 1910D, za manje, no ne znam da li ga ima negde. Inace ima lepu sliku... Ali je viewsonic babaroga :).
pozdrav
 
Ja ne bih menjao 931 BF za neku losiju 22-jku.
 
Poslednja izmena:
Evo ja sam do skoro bio ponosan vlasnik 931BF koji me je savrseno sluzio.
Uzeo sam sada 22" Samsung 2233BW i nisam se ni malo pokajao, jeste mozda sjajna plastika pomalo bez veze ali nije nista strasno, navikne se covek, jer i onako se ne gleda u nju nego u monitor.
A inace ovaj sam uzeo jer trenutno nije imalo T220 i moram priznati da nije nikakva razlika izmedju njih osim u boji. A sto se tice 5ms ne moze se nigde primetiti razlika.
Jos jedna stvar je sto sam ja hteo 1680x1050 a ne neku vecu rezoluciju jer sam navikao na velicinu slova, ikonica i ostalog na 931BF i na ovom je identicno, dok je na 20" 16x10 ili na 22" 1920x1080 jednostavno po meni previse sitno. (mada je imalo i pomalo uticaja to sto u sobi osim monitora imam i 32" Full HD TV)
Sve u svemu posle 931BF nikako na neki monitor bez DVI.
 
ja imam crt 17",a moj drug je ne tako davno kupio 223BW...kad sam otisao kod njega da malo vidim,pa to je razlika kao nebo i zemlja,tako da definitivno i ja sebi uzimam neki 22" DVI cim skupim pare,mnogo bolje izgledaju igre i sam rad u windowsu i boje mnogo lepse,ma sve...:smoke:
 
Nazad
Vrh Dno