Šta je novo?

Samsung T240 - monitor za PS3? Potreban savjet...

Amarok

Slavan
Učlanjen(a)
07.12.2007
Poruke
159
Poena
319
U dilemi sam da kupim Samsung SyncMaster T240 monitor koji radi na 1080p kao display za konzolu prvenstveno a onda i kao pomalo monitor za dizajn poslove. Kazem pomalo jer sam svjestan da ovo nije ozbiljan graficki monitor ali bi mi za PS3 legao odlicno. Naravno ako radi kako treba. E sada... procitah neke negativne komentare na stranim sajtovima oko toga da nije bash gaming monitor pa se malo zamislih. Ovdje u CG kosta ukupno 305€ sa porezom. Sto mi vi preporucujete da uradim. Pogodno je sto ovdje je Samsung prisutan a drugi modeli se teze nabavljaju (Dell, Viewsonic...). Unaprijed hvala.

P.S. Unaprijed se izvinjavam jer 1vi put postavljam temu na nekom forumu ako sto pogrijesim (ako ovome nije ovdje mjesto) neka moderatori isprave.
 
Kao prvo, taj monitor ima 16:10 odnos stranica (1920 x 1200), a za PS3 je pozeljan neki sa 16:9 (1920 x 1080). Takodje, najbolje je da ima DVI i HDMI, jer ce, ako sam dobro razumeo, monitor biti prikljucen i na komp i na PS3?

I ja trazim monitor za PS3 i trzim neki od ovih...
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=188813
 
Taj model nema "pravu" 1080p rezoluciju, vec malo vecu (1920x1200), i onda dolazi do malog razvlacenja slike, ali nije to toliki problem.
Model T240HD (sa TV tjunerom u sebi) ima pixel mapping, to je opcija koja zadrzava originalnu rezoluciju igre i ne razvlaci je na rezoluciju monitora, tako sto doda crne trake levo i desno (ili gore i dole) i onda dobijas ostriju i bolju sliku... ali mislim da ces biti zadovoljan i ovako.
 
Poslednja izmena:
pa zar ima monitor koji je 16:9? taj njegov (tj "njegov") jeste 1920x1200 i glavno je pitanje dal ce on da 1080p sliku ravuce na ceo ekran (to je lose) ili ce da ostavi crne strafte a slika ostane normalna..

i naravno, treba da ima i dvi i hdmi za to sto on oce..
 
i glavno je pitanje dal ce on da 1080p sliku ravuce na ceo ekran (to je lose) ili ce da ostavi crne strafte a slika ostane normalna..

Razvuci ce, taj model nema pixel mapping, samo ona skuplja varijanta (T240HD). A inace postoje 16:9 monitori, ima onaj Viewsonic 22", ali nisam vidjao 24 i 26".. ali verujem da to nije nista strasno, pa meni 1080p Wipeout izgleda do ja*a na 1680x1050, mislim znam da je sigurno bolje, ali nije strasno..
 
Hvala na komentarima...otvara mi dilemu taj pixel mapping, poznavajuci sebe znam da ce mi smetati posto bih volio da to radi kako treba...ali taj HD je skuplji 150E :(
 
Ne znam sta bih ti rekao, sigurno lepse izgleda, pogotovo 1080p igre (Wipeout HD, GT5p..) ali tesko da ce ti toliko smetati, pogotovo ako ne sedis previse blizu monitora..
 


ovo sam probao na sony bravia 26" koji imamo inace u firmi...izgledalo je strava ali je to 400-500E minimum...ovaj moj stari TV je Sony Wega Trinitron i on ga razvlaci na 4:3...ok je, nije strasno, ali sam mislio da mi ova kupovina resava sve i da ce to biti rjesenje koje ce rijesiti sve sa ovim. Vidjecu, ne znam... Hvala narode
 
T240 Ima jako kvalitetnu sliku i kao tv i kao hd monitor, mislim da ce ps3 izgledati zapanjujuce na ovom modelu( jedino to nisam testirao)
 
Jos nijesam odlucio....sada mi je usao u vidnu zonu (300-400E) 32" TV Samsung od 379E
 
Ja imam ovaj http://img140.imageshack.us/img140/7765/bigl246whiu6.jpg .

Ima dvi i hdmi, pixell mapping, 2xusb sa strane, PIP, odlično postolje sa velikim uglovima podešavanja,podešavanje po visini, probijanja su toliko minimalna da su takoreći neprimetna. Povezan je na ps3 i pci slika je odlična za jedan tn panel. Obratiti pažnju jer ima i verzija sa hdmi i d-sub. Ja sam ga uzeo po istoj ceni koje je bila i za običan t240. U svakom slučaju ovo je daleko ozbiljniji monitor od ovog samsunga. Pozz
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno