Šta je novo?

Refilovanje kertridža: Iskustva korisnika

Neskica

Slavan
Učlanjen(a)
28.10.2005
Poruke
247
Poena
320
Tema za korisnike koji poseduju ink-jet štampače i(li) multifunkcionalne uređaje

Kako radite refilovanje , kućna radinost ili servis (bez navođenja adrese i telefona) , isplativost , "cake" i druga Vaša iskustva ...
 
Poslednja izmena:
Par godina unazad sam dopunjavam kertridz crnim mastilom(stampam samo tekstove tako da mi color kertridz gotovo i ne treba).Procedura je prosta na vrhu kertridza se nalazi mala rupica,napunim spric mastilom,stavim iglu i kroz tu rupicu sipam mastila.Naravno treba se voditi racuna da se ne pretera sa kolicinom mastila,otprilike nekih 70% od kapaciteta sprica(onog normalne velicine).Ubacim kertridz u stampac i odradim ili "clean nozzles" ili stavim da mi odstampa neki text u best quality modu - kako bi se kertridz "razradio" i prilikom sledecje stampe ravnomerno nanosio mastilo,posto su prva stampanja posle refilovanja "musavog" kvaliteta.Do sada nisam naisao na probleme prilikom ovog nacina refilovanja tako da cju nastaviti da ga primenjujem.
 
Poslednja izmena:
Zaboravio si najbitnije, da je posle pražnjenja kertridža bitno što pre napuniti kertridže... Moje iskustvoje sledeće. Ili ga napunim premalo pa neće da štampa, ili ga napunim previše da piša jedno pola sata dok se sav ne isprljam i jedno pola kuće usput... Brzo me je smorilo, pa nikada nisam uspeo da nađem pravu meru i adekvatan način :)... Plus nisam uspeo da saznam koliko punjenja preživi jedan kertridž :)...
 
Naravno treba se voditi racuna da se ne pretera sa kolicinom mastila,otprilike nekih 70% od kapaciteta sprica(onog normalne velicine).

Ovo je relativno. Imas tankove od 5 pa do 20 ml. Najsigurnije je procitati specifikaciju za model koji dopunjujes tj. koliko zahvata njegov rezervoar i punis otprilike 70-80 %. Tajna adekvatne mere je u veoma sporom stiskanju sprica.
 
Tema za korisnike koji poseduju ink-jet štampače i(li) multifunkcionalne uređaje

Kako radite refilovanje , kućna radinost ili servis (bez navođenja adrese i telefona) , isplativost , "cake" i druga Vaša iskustva ...

Nije isti način dopunjavanja za sve modele kertridža pa i gore navedeni odgovori ti ne mogu dati pravu sliku refilovanja.
 
Ovo je relativno. Imas tankove od 5 pa do 20 ml. Najsigurnije je procitati specifikaciju za model koji dopunjujes tj. koliko zahvata njegov rezervoar i punis otprilike 70-80 %. Tajna adekvatne mere je u veoma sporom stiskanju sprica.
Da,moja greska,ja sam opisao kako to radim kada je moj model stampaca u pitanju,to varira od modela do modela.
EDIT: ovo gore u mom slucaju se odnosilo na Lexmark Z43
 
Poslednja izmena:
Zato je tema i napravljena.
Naravno ko želi da učestvuje ;)
Navedite model štampača(uređaja) , ketridža , mastila , način refilovanja(tj postupak ) i slično.

Tako ćemo dobiti neki presek i prosek :)
 
Ajde da me neko prosvetli. Punim Canon MP520 koji ima 4 ketridza sa 4 razlicite boje naravno. Problem, gde da sipam, nema rupe! Umazao sam se do kraja kao svinja! Problem je sto sam ja napravio rupu insulinskom iglom i onda dosipao mastilo u crni ketridz samo! Ali je svu boju iz komore u koju sam sipao sundjer upio, koji se nalazi u drugoj komori, i onda, znas se sta... Curi... Dakle, kako dopuniti Canon MP520? Molim vas jer mi treba stampac sto pre...
 
Na mestima gde je zaokruzeno postoji kuglica koja se nekim srafcigerom ili necim drugim ugura u ketridz.Spricem se ubaci boja,ali se ketridz drzi nagnut tako da ne curi boja napolje(odprilike kao na slici).U tom polozaju ga drzi dok ne zalepis selotejp samo preko rupe koju si napravio.Kad zalepis stavi ga u polozaj kao sto stoji u stampacu radi provere da li curi.Ako curi nisi nesto odradio kako treba.Kad se ocedi stavi u stampac.Sve ovo vazi ako su ketridzi sa slike upitanju.
Nadam se da ce pomoci:smash::wave:

P.S. Ne sme se skidati original nalepnica!
 

Prilozi

  • 519VECM1JTL._SS500_.jpg
    519VECM1JTL._SS500_.jpg
    31.7 KB · Pregleda: 403
Poslednja izmena:
taj model kad probusish uzmes gumicu mekanu stavish na otvor gde izlazi mastilo i drzish cvrsto a kad napunish lepo pishtolj lepak i to je to
 
E hvala vam puno. Samo imam jos 2 pitanja. Na koliko punjenja je pozeljno promeniti ketridz? I sta se desava ako skinem citavu nalepnicu jer sam slepac pa sam je skinuo pa sam je onda vratio kako treba i zalepio selotejpom.
 
Ja sam na Pixmi 3000 punio do besvesti dok nije crkla glava.Ispod nalepnice ketric preko svojih kanala dobija odredjenu kolicinu vazduha.Selotejp lepi popreko, nikako po duzini nalepnice i kada budes odlepljivao selotejp pazi da ne ode i nalepnica.Taj koji si odlepio, moze da se desi da ne radi kako treba,ako se desi uzmi samo njega(nov) ostalo samo puni.
 
Tako sam i uradio. Hvala na instrukcijama! :D
Ako bude nekih problema, opet se ja javljam za pomoc...
 
mozes da punish do mile volje samo stampaj svaki dan. Dok glava ne ispusti dushu. To sa nalepnicom poslushaj spaada. Pogledaj kad odlepish nalepnicu kako idu useceni kanali vazduha i zalepi nalepnicu na isto mesto tako da ti kanali imaju protoka.
 
Ако и не умеш сам, доста је јефтино рефиловање, црни мислим да сам платио 200 дин 20мл (нов 1400дин), а колор 300 дин 3*5мл (нов око 2000дин), нисам могао наћи мастило да купим HP 27, 28, a пунио сам раније сам, имам "прибор".

Буни ме једна недоумица, да ли пунити када се испразни или допуњавати на пример колорни са по 2-3мл, сваку боју након интезивнијег принтања.

Да питам, где има мастила онлајн да се купи, неки линк, ако није вам тешко.
 
Poslednja izmena:
Ja sam na kertridzu bci-24, crni, uspeo da skinem ceo poklopac tako da imam pristup direkno sundjeru...ne treba mi igla vec direktno spricem natapam sundjer na vise mesta i polako...posto ima 7ml ja ga punim na 2-3ml i nikad ne curi a punjenje je gotovo za pet minuta. Poklopac oblepim selotejpom, a i sam stampac ga drzi sa gornje strane tako da je osiguran poklopac od odvajanja, a rupica za ulazak vazduha je nedirnuta:) E sad ne stampam puno, a kvalitet mi je dovoljan da mogu sebi da priustim da neke stvari ne citam sa monitora... pa cak i da stampam skenirane stvari da ne bi isao u kopirnicu...ipak 100ml mastila koje sam platio 300 dinara pre jos godinu dana je isplativije nego kopiranje...a stampac je stariji canon i250 koji je sebe davno otplatio.
 
Nista ne vredi. Kada napunim komoru ona PRENATOPI sundjer i onda curi. Kada ubacim u stampac pise da je ketridz i dalje prazan, odnosno da nema boje! Sta da radim. Dopunio sam kako mi je receno ali nista ne vredi kada sve samo procuri...
Gde bih mogao da vrsim "sipanje"? Preporuka?
da li treba nakon napunjenog ketridza samo ga ubaciti nazad ili treba i pretisnuti mozda neko dugme ili sta vec???
 
Zna li neko da li se mogu dopunjavati ketridzi za Lexmark P915?

Stampac ima dva ketridza (31 i 33) s tim sto za prvi ketridz kaze "invalid" a na drugom upitnik (iako stampa slike i text kada izvadim prvi ketridz- osim u crnoj boji)...
Stampac je svratio do mene na putu do kontejnera pa ako se moze dopuniti crni ketridz zadrzacu ga ako ne, nastavlja tamo kuda je krenuo.

I da, i kada stampam crveni text (crni ketridz izvadjen), samo prvu stranu stampa cist text a ostale podvlaci plavom bojom (prvih par redova podvuceno a dalje precrtava redove...)- u cemu je problem?
 
Poslednja izmena:
Ja sam punio kertridz HP 22 vec dvadesetak puta, ali zadnji put sam pomesao boje, pa sam ga oprao vodom. Osusio sam ga i napunio ponovo sa bojom, ali stampac ga ne vidi da postoji. Treperi mi na stampacu lampica za kertridz, i nece da stampa. Crni mi radi normalno. Sta da mu radim?

Stampac je HP Deskjet f4180. I skinuo sam nalepnicu sa kertridza. Da li je to problem. Da nije nesto do stampaca?

Inace posle desetog punjenja, kolor kertridz nije davao dobar otisak, dok crni radi super. Punjenje je prosto, samo se sa spricom ubaci boja kroz otvore na kertridzu i to je to. Ja sam sipao oko 2 ml.
 
kuzma vreme je za novi kertridz
bullshit i ti isto vreme da kupish nove
coldman pa sta ako pise da nema boje. resetovanje nivoa mastila je nebitno. i nemoj da prepunish. boje se sipa koliko da sundjer bude zasicen. u zavisnosti od kertridza od 3 ml pa do 50 ml.
 
Evo jos par pitanja posto stampac "koristim" tek par dana...

Zasto za prvi ketridz izbacuje poruku "invalid"?

Plave linije koje sam pominjao, jesu li rezultat "dotrajalog" ketridza ili je nesto drugo u pitanju? Glava ili neki drugi deo stampaca? (Da ne bacam pare dzabe na ketridz)

Zna li neko koliko kosta i gde u Bg ima da se kupi crni ketridz (mislim da je 34)?
 
coldman pa sta ako pise da nema boje. resetovanje nivoa mastila je nebitno. i nemoj da prepunish. boje se sipa koliko da sundjer bude zasicen. u zavisnosti od kertridza od 3 ml pa do 50 ml.
Pa sta to vredi kada ja sipam i on kada ga vratim pise da je prazan i nece da stampa. Na LDC-u stampaca izadje ta poruka kada god ga upalim.
 
coldman koji ti shtampac imash ?
neki canon il epson?
ako su oni u pitanju moras da resetujesh cip koji se nalazi na kertridzu.
Ako imas lexmark mora kupis novi.
 
Ljudovi imam hp deskjet 995c, hitno treba da napunim kertridz, barem crni, gde da kupim mastilo?? mislim jel za to postoji odredjena oznaka ili sta?? moze i na pp za radnje u nsu.

I jesu li svi kertridzi punjivi?? moj izgleda ovako:



 
Poslednja izmena:
Sad sam pronasao gde se puni, jos da nabavim spric i mastilo, ali gde :D
 
coldman koji ti shtampac imash ?
neki canon il epson?
ako su oni u pitanju moras da resetujesh cip koji se nalazi na kertridzu.
Ako imas lexmark mora kupis novi.

Imam Canon pa pitam kako da resetujem chip :D
Ae pomoc ako neko zna!!! :)
 
Sad sam pronasao gde se puni, jos da nabavim spric i mastilo, ali gde :D
a sa spiricom je zajebano je obicno prodjem ceo grad cim pomenes u apoteci sta ti treba samo te odj**be, posalji nekog sto starijeg da ti uzme spriceve od 5 ml sa iglom.
iz iskustva znam da kada slabo stampa posle punjenja, prokuvati malo destilovane vode i potopiti glavu ketridza u vodu pola minuta, obrisati i stampaj.
a ako se prepuni ketridz samo preklopis par puta maramicu i stavis je na glavu ketridza i ucvrstis je gumicom i onda cekas da se isprazni.
 
Poslednja izmena:
Ti kupi velike spriceve:D da ne budes sumnjiv.

Salim se. Dobra ti je ova tehnika za ciscenje kertridza, nikad nisam tako radio, ali moracu jer ih prepunim obavezno, pa mi cure.
 
a sa spiricom je zajebano je obicno prodjem ceo grad cim pomenes u apoteci sta ti treba samo te odj**be, posalji nekog sto starijeg da ti uzme spriceve od 5 ml sa iglom.
iz iskustva znam da kada slabo stampa posle punjenja, prokuvati malo destilovane vode i potopiti glavu ketridza u vodu pola minuta, obrisati i stampaj.
a ako se prepuni ketridz samo preklopis par puta maramicu i stavis je na glavu ketridza i ucvrstis je gumicom i onda cekas da se isprazni.

ok, hvala puno buzz.
 
Nazad
Vrh Dno