Šta je novo?

Novi best buy SAMSUNG 2343BW 16:9 dvi 220e

Koliko igara podržava takvu rezoluciju? :)

Probao sam:
PES 2009, LFS, Dead Space, Mafia, Deus Ex.

LFS, Dead Space i Mafia nude ovu rezoluciju u opcijama.
Za PES i Deus Ex je potreban "alat".

Pretpostavljam da ne podržavaju sve igre ovu rezoluciju.
Ali ipak najveći broj "dobro napisanih" igara detektuje rezoluciju desktopa. Primer : Mafia - 2002 god. a najnormalnije radi na ovoj rezoluciji.
Za jedan manji broj su potrebna male zakrpe ili malo tweak-ovanja.
One kojima ništa ne pomaže su malobrojne.
 
Poslednja izmena:
Probao sam:
PES 2009, LFS, Dead Space, Mafia, Deus Ex.

LFS, Dead Space i Mafia nude ovu rezoluciju u opcijama.
Za PES i Deus Ex je potreban "alat".

Pretpostavljam da ne podržavaju sve igre ovu rezoluciju.
Ali ipak najveći broj "dobro napisanih" igara detektuje rezoluciju desktopa. Primer : Mafia - 2002 god. a najnormalnije radi na ovoj rezoluciji.
Za jedan manji broj su potrebna male zakrpe ili malo tweak-ovanja.
One kojima ništa ne pomaže su malobrojne.

Aha, zanimljivo, a zahtevnost u toj rezoluciji???
 
Poslednja izmena:
Matematika

- 24" (1920x1200) = 2.304.000 pixela
- 23" (2048x1152) = 2.359.296 pixela
- 22" (1680x1050) = 1.764.000 pixela

Dakle, ispade ovaj 23" najzahtevniji, pogotovo što verujem da igre zaista ne mogu da izgledaju 100% dobro ako se ne igraju u nativnoj rezoluciji... Ali mislim da se ovaj monitor i neće kupovati zbog igranja, već prvenstveno za gledanje filmova i neki eventualni rad u photo programima, pošto ima najveću površinu (u pikselima, ne u dimenzijama samog ekrana), veću čak i od nativne 24-ke...
 
Ma ja uopšte nemam pojma ko je započeo priču o igrama.

lepo smo nas par napisali utiske u prethodnim postovima:

- odličan je monitor za cenu koju se prodaje, dobar kvalitet izrade, kvalitet slike/prikaza, visoka rezolucija, odlična ergonomija, DVI . . . kome treba sve to (ergonomija, rezolucija, dobra slika) - neće pronaći ništa bolje za te pare (21k din).
 
Ovaj monitor mozda za mnogo toga jeste al' za igre ili straight 22" ili 24", ovo je bre sprdnja od monitora. :S:
 
Ovaj monitor mozda za mnogo toga jeste al' za igre ili straight 22" ili 24", ovo je bre sprdnja od monitora. :S:

Hehehe, potpuno se slazem ko ne zeli da igra igra monitor je sasvim dobar, ali za video igre zna se kao sto rece Fantom ili 22" ili 24" ili 26", ovo su za gaming nebuloze, kao onaj 16:9 22" sto svi poceli da prave full HD, trt...
 
Igranje u native rezolucijama vecim od 1280x1024 ili 1440x900, s dobrim frameratom (znaci bez 'ljudsko oko ne vidi vise od 24FPS i slicnih gluposti) kosta mnogo kako god da se okrene ;) 2,4% vise pixela nesto mnogo ne utice :d kad bi' ionako na ovakvom monitoru najcesce igrao u 1280x720. Nisam ni ja sad preterano odusevljen rezolucijom, al' monitor je realno best buy.
 
Sada ispade da ce na svakoj 22 bez obzira na odziv biti moguce uociti duhove,e vala u ...
 
Igranje u native rezolucijama vecim od 1280x1024 ili 1440x900, s dobrim frameratom (znaci bez 'ljudsko oko ne vidi vise od 24FPS i slicnih gluposti) kosta mnogo kako god da se okrene ;) 2,4% vise pixela nesto mnogo ne utice :d kad bi' ionako na ovakvom monitoru najcesce igrao u 1280x720. Nisam ni ja sad preterano odusevljen rezolucijom, al' monitor je realno best buy.

Ocigledno da ti igras igre jednom u dve nedelje ili tako nesto, onda za tebe ovaj monitor i jeste bez' baj!
Vise nije skupo igranje u 1920x1080, nekad je bilo sada vise nije...
Igranje igara van nativne rezolucije je manje vise besmisleno.
 
Poslednja izmena:
ja ne znam sta da kazem na to igranje igara van nativne rezolucija....komp iz potpisa je u pitanju(znaci monitor full hd),UVEK igram u nativnoj rezoluciji,medju igrama u kojima sam imao 30+ fps sa svime na maxu su cod 4 i 5,grid,fear,bioshock...jedine 2 igre koje su me gusile i gde sam morao da gasim neke stvari da bi fps bio ~25 je Crysis(vecina stvari na medium/high,2x AA itd) i novi PoP(tu sam morao samo da ugasim vsync da bi fps bio 25+),sada ne mogu da zamislim kako bi bilo igrivo pikati sve ovo sa 4870 grafom na 1gb,ali ljudi koji jure fps od 50+ su ili mutanti pa vide vise od 24 slike u sec, ili ubedjuju sebe da je tako bolje i lepse od 25fps
 
. . . vas rasprava o igranju i rezolucijama u temi o monitoru Samsung 2343BW :mad:
 
ali ljudi koji jure fps od 50+ su ili mutanti pa vide vise od 24 slike u sec, ili ubedjuju sebe da je tako bolje i lepse od 25fps

Haha, je l` ovo bila ironija, ne siri dezinformacije bezveze?

Nego da li se moze komotno citati sa ekrana ove velicine i rezolucije, meni izgleda da bi ispalo presitno vec sa metra udaljenosti? 22" i 1680x1050 mi se cini nekako taman sto se tice odnosa velicine i rezolucije.
 
Dok čitam ovu temu i ovo kucam glava mi je na metar od monitora - to ti je i odgovor.
 
Nego da li se moze komotno citati sa ekrana ove velicine i rezolucije, meni izgleda da bi ispalo presitno vec sa metra udaljenosti? 22" i 1680x1050 mi se cini nekako taman sto se tice odnosa velicine i rezolucije.
Moze komotno da se cita zaista. U ostalom ako ti je bas sitno (ma da ne verujem), odes u Display Properties -> Appearance -> Advanced pa tu povecas Font size za sta god hoces. A sto se internrta tice, u svakom browseru (Opera, Firefox..) imas opciju View pa zoom ;)
 
Nazad
Vrh Dno