Šta je novo?

4 monitora na jednom racunaru!?

Milance86

Slavan
Učlanjen(a)
17.11.2007
Poruke
50
Poena
309
Treba da namestim cetiri monitora Samsung SyncMaster T220 na jedan racunar i da svi budu nezavisni (znaci ne clone mod)!
E sad, znam da to mogu ako imam dve graficke i ne povezem ih u SLI mode, ali da li ima neki isplativiji nacin?
Google-ah nesto i nadjoh neke USB konvertore, ali kol'ko videh oni daju male rezolucije!
 
Ja koliko znam može kombinacija nekog Hybrid Crossfire ili Hybrid SLI čipseta sa odgovarajućom grafičkom da da sliku na 4 monitora.
 
Koliko imas izlaza na grafickoj, toliko monitora nakacis. Sta tebe tacno tu buni? Hoces da nadjes neki adapter DVI>2DVI? To sigurno nece raditi.
 
trebaju ti 2 graficke, ili jedna dual gpu graficka sa 4 izlaza.
 
AMD's New 780G Chipset Has Powerful GPU

Quad-Monitor Configuration

amd_780g___four_tfts_driver.png
 
Pa da, to sam i ja shvatio... mislih da ima i nesto jednostavnije! OK!
Znaci ili integrisana + PCI-E graficka ili dve PCI-E graficke pod uslovom da nisu u SLI modu...
E sad... MSI-jeva X48C Platinum ploca je u pitanju, a jedna graficka je XFX 260, ja za drugu mogu da uzmem bilo koju koja ima dva DVI ulaza, jer ionako nece da rade u SLI modu! I to bi onda trebalo da funkcionise?!
 
Poslednja izmena:
Da, ali da bude nVidia zbog drajvera i lakseg podesavanja.
 
A kombinacija sa spliter-om da ti jedan izlaz deli na 4 monitora? Jesi li razmislio o toj mogućnosti?
 
Koliko sam ja razumeo, on hoce da mu monitori budu nezavisni, sa splitterom moze samo Clone mod, zar ne?
 
danas htedoh da namestim dve kartice i otisao sa tom idejom u par prodavnica (da kupim neku slabiju graficku sa dva DVI prikljucka), gde su me svi nenormalno cudno gledali.
ono kao, to jos nismo pokusali, ali ne verujem da ce ti to raditi; mogu ja da ti prodam graficku, ali ne garantujem ti da ce to raditi ili su ubedjeni da nece raditi!

tako da cu danas da pozajmim graficku da vidim da li moze da radi, pa da budem siguran!
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Imam slicno pitanje u vezi graficke GAINWARD HD4870.
Posto ova kartica ima 2 DVI i plus HDMI izlaz, da li je moguce u isto vreme pustiti sliku na dva monitora povezana na DVI i LCD TV preko HDMI?

Hvala.
 
Ja koristim 3 monitora (3. je Plazma :) ) na 2 graficke bez problema (ploca nije SLI ali ima 2xPCIe 16x slota).
Baci pogled na komponente u opisu
 
Monitor i TV nije isto, za pocetak. :)
 
Nazad
Vrh Dno