Šta je novo?

Laptop mi trazi password

nmuric

Slavan
Učlanjen(a)
02.11.2007
Poruke
26
Poena
304
kad ukljucim laptop HP Omnibook xe3 pojavi mi se plavi ekran i pise
ENTER PASSWORD
Ne mogu da podignem racunar sa CD-a, niti sa diksete, mislim da se radi o passwordu za BIOS ili password za pristup laptopu.
Zna li neko neki program da ovo uklonim. Odsarafio sam laptop ali unutra nijesam umio da se snadjem da izvadim bateriju i tako izvrsim Clear CMOS ili na dzamper za Clear CMOS koji nijesam nasao
Molim pomoc
 
Pitaj za shifru od toga koji ti je dao laptop ?!?!?!

Poenta shifre upravo i jeste da to shto ti radish - ne uradish.
 
jel zna neko kako mogu da uklonim pass koji sam sam stavio kad sam isprobavao nesto, pass je samo za BIOS ne pojavljuje se kad ne ulazim u BIOS...
 
Mozda taj password iritira, ali ja ga ipak drzim na lapropu jer ako mi ga neko ukrade moze samo da ga nosi u servis. Kakvu god pricu da slozi serviseru, i ako serviser skine password, prilikom prvog butovanja, docekace ga poruka o pravom vlasnistvu nad masinom kao i poruka da je laptop ukraden.

Pre 2 nedelje su mi obili stan i ukraden mi je matori Acer Aspire 1700. Zao mi je sto na njemu nisam ukljucio zastite.
 
Mozda taj password iritira, ali ja ga ipak drzim na lapropu jer ako mi ga neko ukrade moze samo da ga nosi u servis. Kakvu god pricu da slozi serviseru, i ako serviser skine password, prilikom prvog butovanja, docekace ga poruka o pravom vlasnistvu nad masinom kao i poruka da je laptop ukraden.

Pre 2 nedelje su mi obili stan i ukraden mi je matori Acer Aspire 1700. Zao mi je sto na njemu nisam ukljucio zastite.

Mislis da taj sto ti je ukrao Acera, nije u stanju da skine service manual za pomenuti model i vidi gde su jumperi za chk pwd?
 
Na koju foru ce ga docekati poruka da je lap ukraden?
 
Ne znam da li Acer ima ikakvu zastitu ali npr. moj IBM X60 ima ATMEL cip u koji se pohranjuje pwd. Mozes ti prckati po jumFerima koliko hoces. Bez lemilice i odredjenog eeprom reader-a mozes da se slikas.
 
kad ukljucim laptop HP Omnibook xe3 pojavi mi se plavi ekran i pise
ENTER PASSWORD
Ne mogu da podignem racunar sa CD-a, niti sa diksete, mislim da se radi o passwordu za BIOS ili password za pristup laptopu.
Zna li neko neki program da ovo uklonim. Odsarafio sam laptop ali unutra nijesam umio da se snadjem da izvadim bateriju i tako izvrsim Clear CMOS ili na dzamper za Clear CMOS koji nijesam nasao
Molim pomoc

Moraces da se obratis nekom ko se bavi tim stvarima.
 
Na koju foru ce ga docekati poruka da je lap ukraden?

Mozda mu je to wallpaper :D

http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/windows2000serv/reskit/regentry/12323.mspx?mfr=true

Potrebno je upisati tekst u LegalNoticeText i LegalNoticeCaption. Ta poruka se pojavljuje pre login screena i mora da se klikne OK pre nego sto se zapocne procedura logovanja.

Na laptopu imam citac otiska prsta i sifru na accountu, koa i gore pomenuti ATMEL chip.
 
To nisi napisao u inicijalnom replayu.Imam Sagem-ov usb citac otisaka i mnogo je mocna fora. Maximalna zastita. Naravno korisnici Viste sa odgovarajucim cipom u laptopu , mogu biti zadovoljni , koriscenjem BitLockera, zar ne?
 
Glavna stvar je ne dozvoliti bootovanje. Ako OS moze da se butuje onda moze i da se skloni i stavi drugi. Ali.. ako serviser uspe da bootuje laptop docekace ga poruka da ima posla sa "vrucom" robom.
 
Nazad
Vrh Dno