Šta je novo?

Ekran laptopa i lak za nokte

BelThaZoR

Slavan
Učlanjen(a)
13.04.2006
Poruke
801
Poena
370
Komsijina cerka je, posto joj se nije dopao crni taskbar, prefarbala ga lakom za nokte u roze. :d
Kako da se taj lak skine a da se ne osteti ekran?
 
Pa trebalo bi da moze acetonom ili alkoholom, ne verujem da moze da osteti ekran... Samo pazi da se ne procuri unutra i napravi haos...
PS
sacekaj prvo da neko potrdi ovo sa alkoholom i acetonom pa se onda baci na posao, posto ja nisam pokusavao tako nesto, monitor cistim vlaznom krpicom...
 
Ja se izvinjavam, ali sam morao... :D

[YOUTUBE]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/qm3tYrewde4&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/qm3tYrewde4&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/YOUTUBE]
 
Ja se izvinjavam, ali sam morao... :D

[YOUTUBE]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/qm3tYrewde4&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/qm3tYrewde4&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/YOUTUBE]

ROFL on that xD
OT, aceton razjeda plastiku.. Nisam siguran za alkohol, tj u kojoj meri razredjen ili denaturisan, ali probaj na nekoj drugoj plastici prvo ;)
 
U svakoj parfimeriji ili apoteci ima uljani "skidač" laka za nokte. S tim se može pokušati. Alkohol neće ništa uraditi. Aceton će pak skinuti i lak i ekran. :D
 
Evo, baš sam sad iscimao sestru da mi pokaže bočicu odstranjivača laka koji ona koristi, pošto znam da je rekla da je bez acetona...

To ima u Lilly-u, zove se ''Odstranjivač laka nokte, bez acetona''.

Pa probaj sa tim, mada najbolje da prvo proveriš na dosta vrsta plastike, čisto da ne zezneš ekran.
 
@Speeder
ako ti sestra ima taj odstranjivac laka za nokte be acetona, aj pogledaj sastav istog...
 
Da, acetonom bih verovatno trajno obriso taskbar s kompa :d
Probacu sa ovim za skidanje laka bez acetonom polako ali sigurno, pa javljam rezultate...
 
Obavezno prvo probaj na nekoj drugoj plasticnoj povrshini. Namazi lak pa obrishi da bi video da li ce da "razmaze" plastiku!
 
Uspelo je :D
Stapici za usi, tecnost za skidanje laka bez acetona (koju sam malo dodatno razblazio vodom), lagano po ekranu, cim obrisem deo brzo predjem vlaznom krpom preko toga da skinem sve te hemikalije i ostatke. Ispod ekrana sam kao "zastitu" zalepio vatu da se ne preliva eventualno na plastiku na dole. Ekran je ostao neostecen, ali se vide tragovi laka, koje cu morati sutra da skinem, nestalo te tekucine bez acetona :D
Na zalost nisam se setio da slikam, a ne bih imao ni cime (kamerica na fonu ne radi, a fotoaparat je kod brata koji je odleteo u planine). Na zalost...
Inace sam nasao na netu roze temu za Vistu i namestio je u klinkinom nalogu :d

Hvala svima na pomoci
 
Poslednja izmena:
SUPER! Sada svi da znamo sta nam je raditi u takvoj situciji :d
 
Superrr, a taman sam hteo da ti predlozim da aktiviras Auto-hide taskbar i da resis stvar :)
 
For the record - koliko komsijina 'cerka ima godina?

Mislim radi li se o detetu koje je to uradilo vise iz neznanja ili obesti ili o nekoj genijalki?
 
@Marti Mystere: Hm, ne znam koliko ima godina, nije jos u skolu posla, inace je stvarno bistro stvorenjce. Ne znam otkud joj ovo pade na pamet.

@Kabe: Pokusavao sam, al nesto ne ide, nece da se sakrije skroz.

@Shaddow: Cale je bio u fazonu "gore od ovoga ne moze, ako ne bude upalilo nosimo u servis da se zameni ekran"
 
Poslednja izmena:
@Djordje K.

A hteo da otkucam i sastav u prvom postu i zaboravio :S: Drago mi je da si rešio problem :wave:
 
Genijalno!:D

A ne reče, kako je tata reagovao? Je l' i on misli da mu je dete slatko i kreativno, ili je bilo
blowup.gif
?
 
Cale je bio u fazonu "dobro je da joj se wallpaper dopada."... Malo je prebledeo al kad sam mu reko da moze da se skine vratila mu se boja i osmeh na lice...
 
@Djordje K.

Ja da pitam nešto drugo, al' da budeš iskren - koliko si se ti smejao kada si čuo/video i da li si to radio pred komšijom ili nasamo?! :smoke:
 
Nazad
Vrh Dno