Šta je novo?

Polovni TFT monitori - da ili ne?

bojanh

Slavan
Učlanjen(a)
26.08.2008
Poruke
633
Poena
330
dakle kao sto naslov kaze,zanima me isplati li se uzimati polovne TFT monitore iz oglasa?
vidim da ima zanimljivih ponuda,pa me zanima koliko je pametno uzeti TFT iz oglasa,a pre toga ga ne proveriti i ne videti kakva je slika i tako to?
a i bojim se da mu se prilikom transporta ukoliko narucim ne desi nesto,da se slucajno negde okrzne ili ogrebe ukoliko kombi koji prevozi naleti na neku rupu na putu?
a i postavlja se pitanje sta ako prodavac kaze da nema mrtvih pixela,a meni kad stigne,ono ipak ima 1 ili 2,opet i to je da kazem,za*ebana situacija...

dakle,molim iskusnije clanove da kazu,jel vredi uzimati tft monitore iz oglasa koje nisam ni pogledao uzivo ili je bolje otici do radnje i upaliti ga,probati i kupiti?
 
Poslednja izmena:
Bilo koji monitor u principu ne treba kupovati "na nevidjeno"... Tako da ako mene pitash ja ne bih kupovao polovan monitor a da ga prvo ne vidim uzivo i ne proverim lichno na bad pixele.
 
Traži od onoga ko prodaje monitor da ti ga pokaže, uključi, da ga vidiš u Windowsu na više različitih jednobojnih površina i sl. Ako neće uvek ima drugog ko prodaje ;)

Mada s ovim cenama novih, polovni moraju imati dosta nisku cenu ili da se radi o specifičnom modelu, pa da kupovina istih ima smisla.
 
Naravno na nevidjeno i ukljuceno/isprobano nista!
Pa iskreno ponude i nisu neke za polovnjake kada sada mozes da kupis TFT 19" za 8000-9000din NOV.
 
hvala vam,ova 3 posta su sasvim dovoljno rekla.
dakle iskljucivo kupovina kad se prvo testira monitor :)
 
Bilo sta da uzimas polovno, sem ako ne uzimas od nekoga koga poznajes licno ili neki tvoj prijatelj poznaje licno i ima poverenje u njega, naravno da treba proveriti, mozda i 2x :p. Posebno monitor, mrtve piksele, probijanje pozadinskog osvetljenja.. mozda ima jos nekih k-ka monitora koje se razlikuju od primerka do primerka
 
Nazad
Vrh Dno