Šta je novo?

VAZNO: Seagate drives EPIC FAIL!!!

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Unapred se izvinjavam ako nekome naziv threada zvuci flejmerski -- u pitanju je ozbiljan problem i naslov je takav da privuce paznju. Bilo bi dobro da se thread stavi na sticky pa ga onda mozete i preimenovati po zelji.

Dakle ako ste kupili neki od sledecih Seagate diskova:

Barracuda 7200.11

ST31000340AS
ST3750330AS
ST3640330AS
ST3500320AS
ST31500341AS
ST31000333AS
ST3640323AS
ST3640623AS
ST3320613AS
ST3320813AS
ST3160813AS

Barracuda ES 2 SATA

ST31000340NS
ST3750330NS
ST3500320NS
ST3250310NS

DiamondMax 22

STM31000340AS
STM3750330AS
STM3500320AS
STM31000334AS
STM3320614AS
STM3160813AS

Procitajte ovu vest:
http://www.theinquirer.net/inquirer/news/374/1050374/seagate-barracudas-7200-11-failing

I ako vas drajv jos radi trk po update firmware-a:
http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=207931

Nazalost moracete da sacekate da ponovo okace fajl posto izgleda da im ni taj update ne radi kako treba cim su ga skinuli radi validacije.

Na kraju, ako ste planirali da kupite neki Seagate disk moj savet je da se uzdrzite od kupovine osim ako ste spremni da radite firmware update i da rizikujete da vam disk ni pri prvom ukljucivanju ne radi pa da ga vracate na reklamaciju.
 
Nema ga na listi, što paničiš odmah? :)
 
Samo zato sto mu pise ono "Seagate" na sticker-u :d
 
malo malo pa se svakom prozivodjacu desi oavakv kiks... posle toliko godina rekao bih da je to "normalno" :d
 
Moj model je ST3160811AS firmware 3.AAE slobodno i njega dodajte na spisak:mad:
 
Evo za neki dan novog firmwera pa ce sa njime biti sve ispeglano.Ja sam godinu dana svoj ST3500340AS furao sa takozvanim losim firmwerom i sasvim normalno je radio.To se sve odnosi na ne Windows platforme i RAID kontrolere,ustvari sam firmware nije kompatabilan sa nekim RAID kontrolerima u odredjenim platformama!Ipak mislim da ko disk koristi za storage nema potreba za brigom!SEAGATE je ipak medju vodecim firmama sto se tice hardova.:)
 
Poslednja izmena:
Zamalo juce ne kupih ovaj ST31500341AS od 1.5Tb....I sad sam u nedoumici sta da radim da li da ga kupim ili da cekam ?
 
Ma sacekaj malo,nekoliko dana!Mislim da ce za to vreme izaci novi firmware i da ce sve nedostatke ispeglati.Ja ga kupio pre 7 dana i mogu reci da je brz ali sacekaj zbog tog bad firmwera!:)
 
Poslednja izmena:
Moj model je ST3160811AS firmware 3.AAE slobodno i njega dodajte na spisak:mad:

Samo da razjasnim -- listu nisam pravio ja nego je preuzeta sa Seagate sajta. Vidim da duksa88 ima vise informacija (a verovatno i pune ruke posla ovih dana) pa neka on slobodno doda ako zna nesto vise o problemu.

U medjuvremenu dok ne izadje novi firmware najbolji workaround je da iskljucite gasenje diskova u Power Managementu i da ne gasite racunar. :)
 
ona ima druge probleme, motora i glava pomalo i firmwerea, ali ne u toj meri izrazeno
 
Nigde nisam video da je neko spominjao 7200.10 seriju kao problematicnu.

Kako da nije problematicna, jeste itekako ! Konkretno na primer model od 320GB i njegov cuveni 3AAK firmware koji ubija performanse. I razlicite serije pravljene u razlicitim zemljama koje su se dramaticno razlikovale po nivou buke.


Bio sam pravi Seagate fan-boy :) ...oko 6-7 godina iskljucivo i jedino samo Seagate. Evo jos uvek cuvam dva komada legendarnih Barracuda IV - najtisih diskova ikada napravljenih.

Nakon fijaska sa 7200.10 serijom i sada debakla sa 7200.11 serijom...gotovo ! A jednom izgubljeno poverenje se vrlo tesko ponovo stice ! Narocito po pitanju hard diskova, jer je kod HDD-a najvaznije da covek ima u njih poverenje. Ako crkne neki drugi komad hardvera, nista...popravis, kupis novi, teras dalje. Ali ako crkne hard, to uvek ima mnoge posledice. Malo ko drzi 100% backup, uvek nesto izgubis...a nekada i sve. :S:

Zanimljivo da su svi problemi sa Seagate-om poceli otprilike kada su kupili Maxtor, koji je bio manje vise najgori proizvodjac u to doba. Kao da je Maxtor "zarazio" Seagate - sve lose sto je bilo u Maxtor-u zahvatilo je celu sada zajednicku kompaniju ! ;) :d
 
Poslednja izmena:
Sjajna konstatacija u koju verujem da je tako....Nego sta kod nas ima od 1.5Tb da se kupi a da nije seagate ?
 
Sjajna konstatacija u koju verujem da je tako....Nego sta kod nas ima od 1.5Tb da se kupi a da nije seagate ?

Nista!. Jos uvijek je Seagate jedini HDD sa 1.5TB.
WD je najavio 2 TB ...
Od 1TB imas gotovo sve proizvodjace.

Sto se tice HDD-a svi proizvodjaci su imali manje vise problematicne serije diskova u proslosti.
Ja sam bio fan WD ali sam se okrenuo Seagate. Imam 2 WD od 1 TB od kojih ni jedan nije kompatibilan sa NAS-om. Ubjedljivo najveci broj je WD HDD-a koji ima problema po pitanju kompatibilnosti sa njim. Narocito green seriju treba u sirokom luku zaobilaziti. Samsung mi nekako ne ulijeva povjerenje a ni Hitachi (treba se sjetiti lose IBM serije diskova prije prodaje Hitachi-ju).
 
Poslednja izmena:
Evo ja sam vlasnik (od pre neki dan) Seagate-a od 1.5Tb, na srecu ima CC1H firmware na sebi. Kako kazu ne bi trebao da ima problema sa tim firmware-om, ali videcemo.
 
Meni pre neki dan bios izbacio da ne prepoznaje HDD , ja kao wtf, ugasio ga na 5 min, upalio i sve ok, ali onda odradim quick test i vrti ga dosta dugo (uradim abort nakon 5 min, treba za 2 min da ga odradi) smart check javlja pass. Nadam se da će da reše problem sa novim firmwareom.
 
hdd iz potpisa, tj ST3500320AS, zasad :S:(nekih pola godine ili vise) radi bez problema...
moracu odraditi update firmware-a..
 
Zaboravih da napišem model , ST3500320AS.
Još da dodam da je krenuo da brljavi iz čista mira, odradio sam backup i kad rikne rikne, neće ni chkdsk /R da odradi (prekinuo sam ga nakon 2 sata jer je stajao na istom mestu i krenuo jako čudne zvuke da ispušta), normalan chkdsk /F hoće i ne prijavljuje probleme.
 
Kako da nije problematicna, jeste itekako ! Konkretno na primer model od 320GB i njegov cuveni 3AAK firmware koji ubija performanse. I razlicite serije pravljene u razlicitim zemljama koje su se dramaticno razlikovale po nivou buke.
Ti "problemi" koje si naveo nisu toliko ozbiljni kao ovi danas. Setite se Samsunga kada su se jurili modeli sa Nitec motorima, WD takodje, pa evo zivi primer je 6400AAKS...po tom pitanju 7200.10 serija nije odskakala od ostatka. Sada su medjutim ****** motku samo tako.
 
Ovo je meni kao dobar dan, maxtor je imao gomile losih serija hardova koji su se kvarili za manje od mesec dana pa nikad nisam video poseban thread o tome, cak su mi 2006. u septembru obrisali post u kome sam naveo kako mi se spusio maxtor od 250gb, znaci nikakvi epski promasaji, samo napumpavanje.
 
pa ako se vratite unzad ja sam pricao kakvi su to diskovi. da citiram
pravicete maxtora od blata....sad kazu WD.... dobar disk ima bekap nista drugo nije bitno
 
kako da proverim koji ST3500320AS firmware imam, sa ovog linka sam skinuo program za prepoznavanje HD (detect disk) ali mi izbacuje potpuno neke druge oznako koje nemaju smisla sa onim sa segate sajta.

Da li je neko uradi update firmware-a

pozdrav
 
Skini SeaTools i on ce ti sve fino izdetaljisati....
 
Nazad
Vrh Dno