Šta je novo?

DVI? da ili ne

imam tri monitora u kuci, jedan porodichni (bratov PC) na kojem je LG L1900R (4:3, 19 incha, DVI), moj LG 225WS, i CRT 19 Samsung. i dnevno blenem u jedno 5-6 monitora, koji imaju i nemaju DVI.

ajd' mene bash zanima - kako je to slika "mutna" na VGA, pa da neko od vas moze da kaze da je na DVI "oshtrija" ?

da se razumemo - ja ne kazem da je VGA jednak sa DVI-jem, jednostavno je neophodno imati noviju tehnologiju, kao i AGP/PCI-E slotovi, ali na 22 incha - nema razlike. i dalje potpisujem da lazu oni koji kazu da ima.
Možemo mi ovako doveka, dok oba standarda prestanu da se pojavljuju na monitorima i grafičkama :p

Ja govorim o mom iskustvu koje je sa VGA dosta negativno. I da, ćorav sam, nosim sočiva, često gledam monitor s relativno bliske razdaljine i primećujem da je DVI oštriji, i perfekcionista sam :D

Što se mene tiče DVI je must have!
 
imam tri monitora u kuci, jedan porodichni (bratov PC) na kojem je LG L1900R (4:3, 19 incha, DVI), moj LG 225WS, i CRT 19 Samsung. i dnevno blenem u jedno 5-6 monitora, koji imaju i nemaju DVI.

ajd' mene bash zanima - kako je to slika "mutna" na VGA, pa da neko od vas moze da kaze da je na DVI "oshtrija" ?

da se razumemo - ja ne kazem da je VGA jednak sa DVI-jem, jednostavno je neophodno imati noviju tehnologiju, kao i AGP/PCI-E slotovi, ali na 22 incha - nema razlike. i dalje potpisujem da lazu oni koji kazu da ima.

Lepo mutna je :)

Ja dok sam furao stari rachunar morao sam da imam 19" 4:3 prikachen za vga. Slika je bila mutnija, probano sa razlichitim kablovima - opet isto.

Sad sam skoro radio reinstalaciju sistema drugaru i prikachimo mi na ovaj moj iz potpisa, na vga kabl i slika je blagi uzas. Da ne bi bilo zabune grafika je bila 4870 tako da nije definitivno do nje, a kabl je originalni samsung shto sam dobio uz monitor.

DVI je jednostavno bolji i primeti se na tft-u. Na crtu sam bio zadovoljan istim.

PS: sad ce samsung da mu bude kriv :d
 
Poslednja izmena:
Takodje potpisujem da mi je slika kad prikljucim nesto na dsub mnogo neostra u odnosu na dvi na monitoru koji ima i dvi i dsub. Probao sam vise kablova ali nikad nije dovoljno ostra da bih, recimo, tako citao neki tekst, kontam da bih oslepeo :d.. Na dsub drzim tv tuner i ne primeti se razlika, sem kad udjem u meni tuner-a i priblizim se monitoru, e onda vidim da slika menija nije uopste ostra.. Na 1-2 metra od montora, naravno da se ne primeti ta "ostina".
Drugaru sam pri sklapanju konfiguracije uzeo Asus 19" wide bez dvi-a i slika je super ostra. Da nema onih pomeranja ekrana pri paljenju, menjanju rezolucije, nikad ne bih rekao da je prikljucen na dsub.
 
Ubedjen sam da je panel tj. njegov kvalitet bitniji od toga da li ima DVI ili ne, svaki NEC panel bez DVI -a je zasigurno bolje resenje od raznih (nikad sigurnih) Samsunga sa i istim i sta ti ja znam raznih sinic-a itd...
 
Nazad
Vrh Dno