Šta je novo?

Misevi za levoruke

Shumaher

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2001
Poruke
259
Poena
619
Pozdrav


Zanima me poshto ima nas koji smo koristimo mish levom rukom pa me zanima koji mish koristite ( bilo da je optichki bilo sa scrollom i obichan )
Ja lichno koristim Samsung smp 2100 wx (scroll) i logitech m -s35 (obichan) i zanima me pre svega optichki mish .
Zamolio bih da se ostali koji se koriste desnom rukom da nema ruganja tipa ma ovi levaci etc
Hvala na odgovorima
 
Eh, ubise coveka.
***
LM, ja sam desnjak, ali sam svojoj dobroj drugarici koja je levak instalirao geniusa (sa kuglom) koji je po obliku neutralan, pa pasuje i levacima, a ona nema nikakvih primedbi. Video sam na geniusovom sajtu da su opticki modeli slicni pa bi mogao da vidis da li ti neki od njih pasuje. Mislim da bi slicno moglo da vazi za Logitech, jer svi logitec misevi koje sam vidjao su bili simetricni. Ako se dobro secam microsoft je pravi razlicite verzije za desnjake i levake, i tako sto je zadnji deo bio zakrivljen u levo (za desnjake) ili u desno (za levake). Meni licno je taj microsoftov mis bio previse glomazan (verovatno zbog male ruke). U svakom slucaju mislim da sto se izbora tice najvecu verovatnocu imas da nadjes pogodnog misa ako budes trazio modele koji izgledaju simetricno.
Ja se ovih dana nesto mislim da promenim kuglicnog geniusa za opticki, pa mi je trenutna dilema dal` da uzmem netscroll optical koji ima jos dva dodatna tastera (meni taman za palac i mali prs), il` da ostanem na varijanti sa tri(+tockic) tastera, al` da bude opticki.

Mozda bi bil dobro i da potrazis informacije na nekom od sjatova koji se specificno bave upotrebom racunara od strane levorukih ljudi. Siguran sam da ih ima dovoljno.
 
Prvo i osnovno...

Ljudi koji pisu levom rukom su LEVORUKI...

LEVACI su nesto drugo... :D :D :D
 
Microsoft Wireless Optical Blue je "neutralnog" oblika, lepo pasuje meni (levorukom). Doduse, mishonja je prilicno tezak (zbog baterija) u odnosu na standardne modele, ali to je vec stvar navike...
 
Dobro shvatio sam

Pozdrav


Hvala na ispravci , primio k znanju
tnx
i na odgovorima
 
Zorro je napisao(la):
Microsoft Wireless Optical Blue je "neutralnog" oblika, lepo pasuje meni (levorukom). Doduse, mishonja je prilicno tezak (zbog baterija) u odnosu na standardne modele, ali to je vec stvar navike...

Da li se kaci na USB ili PS/2 i kolika mu je cena. Inace na trzistu misheva vlada diskriminacija prema levorukima (i ja sam pogodjen :() Svi bolji ergonomski modeli su samo za desnjake.
 
Alexandar je napisao(la):
Da li se kaci na USB ili PS/2 i kolika mu je cena. Inace na trzistu misheva vlada diskriminacija prema levorukima (i ja sam pogodjen :() Svi bolji ergonomski modeli su samo za desnjake.

Moze i na USB i na ps/2, u paketu je prilozen i adapter. Ne znam cenu (poklon), ali pretpostavljam da je negde izmedju 30 i 40 eura.
 
vidim da je ova tema mrtva pa da je vratim u zivot. Ja sam levoruk koristim misa levom rukom i pisem levom :D
Dajte mi neki predlog koj mis da uzmem a da tasteri za palac budu sa desne strane?
Zaboravio sam da spomenem da bude takozvani gejmerski posto igram igre [emoji16]
 
Poslednja izmena:
Ja sam levoruk, ali sam navikao da koristim miš desnom rukom jer mi je bilo dosadno da ga prebacujem na levo kad sedam za tuđi kompjuter, nisam imao svoj onda.

Ako hoćeš miš baš za levu ruku, onda jedino da naručiš nešto sa Amazona, ne verujem da ćeš naći drugačije. Levoruki uglavnom koriste neutralne miševe, prilagođeni miš za levu ruku je skupo zadovoljstvo.
 
Ja sam levoruk, ali sam navikao da koristim miš desnom rukom jer mi je bilo dosadno da ga prebacujem na levo kad sedam za tuđi kompjuter, nisam imao svoj onda.

Ako hoćeš miš baš za levu ruku, onda jedino da naručiš nešto sa Amazona, ne verujem da ćeš naći drugačije. Levoruki uglavnom koriste neutralne miševe, prilagođeni miš za levu ruku je skupo zadovoljstvo.
Ceo zivot igram levom rukom tako da se sada navikavam na desnu nema od toga nista a i necu [emoji16]. To da su skupi jesu to sam primetio, videcu mozda jedino mi preostaje onaj razer sugavi.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam levoruk, ali sam navikao da koristim miš desnom rukom jer mi je bilo dosadno da ga prebacujem na levo kad sedam za tuđi kompjuter, nisam imao svoj onda.

Ako hoćeš miš baš za levu ruku, onda jedino da naručiš nešto sa Amazona, ne verujem da ćeš naći drugačije. Levoruki uglavnom koriste neutralne miševe, prilagođeni miš za levu ruku je skupo zadovoljstvo.

Verovao ili ne ali praktikovanjem te vrste vezbe pospesujes umne sposobnosti, razvija ti se leva hemisfera mozga. Bilo mi zanimljivo pa rekoh da se ubacim malo ;)
 
vidim da je ova tema mrtva pa da je vratim u zivot. Ja sam levoruk koristim misa levom rukom i pisem levom :D
Dajte mi neki predlog koj mis da uzmem a da tasteri za palac budu sa desne strane?
Zaboravio sam da spomenem da bude takozvani gejmerski posto igram igre [emoji16]

Zowie FK1/FK2, neki Razerovi miševi imaju levoruke verzije (Deathadder Essential, Taipan, Lancehead, Naga), Logitech G900/903, Mionix AVIOR 7000, Steelseries Sensei 310, Steelseries Sensei RAW, Roccat Kova...ima ih još, siguran sam. Svi oni imaju tastere na desnoj strani (većina i na levoj, avaj) i većina ima simetričan oblik. Imaš i (manje) miševe bez tastera sa strane koji se mogu koristiti u bilo kojoj ruci, poput Razer Abyssus V2, Rocat Lua, Corsair Katar...
 
Poslednja izmena:
Druze hvala ti puno na ovakvoj ponudi najvise mi se svidja Steelseries Sensei 310.
Zowie FK1/FK2, neki Razerovi miševi imaju levoruke verzije (Deathadder Essential, Taipan, Lancehead, Naga), Logitech G900/903, Mionix AVIOR 7000, Steelseries Sensei 310, Steelseries Sensei RAW, Roccat Kova...ima ih još, siguran sam. Svi oni imaju tastere na desnoj strani (većina i na levoj, avaj) i većina ima simetričan oblik. Imaš i (manje) miševe bez tastera sa strane koji se mogu koristiti u bilo kojoj ruci, poput Razer Abyssus V2, Rocat Lua, Corsair Katar...

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno