Šta je novo?

Hoću da programiram, šta da koristim, odakle da počnem, šta je neophodno

мислим да је овде добро место за моје питање...
како унапредити знање из јаве? шта се данас тражи, ако могу тако да питам...
ц++ бих волео да избегнем, не знам колико је он потребан за посао. имам солидно знање из јаве, неког основног веб програмирања (сервлети, покретани преко апача итд), међутим има доста рупа, а морам напредовати ако мислим да будем конкуренција :)
 
@Nuclear.
C#, ASP.NET, Ajax i SQL... i ne bi trebao da imaš problem da nadješ pristojnu šljaku.(znam iz ličnog iskustva).
 
kako da instaliram c++ na win 7 64 bit ???
 
Koji C++? VS2008 i 2010 rade, dok starije verzije ne rade.
 
Posto vidim da je neko spomenu JAVU, vredi je nauciti (a pored nje jos dosta drugih stvari) ako neko vidi svoju buducnost u Enterprise segmentu - ali za to je potrebno (kao i uvek u zivotu) vreme ;)
 
Ja se razmisljam da krenem od Jave, mnogi su mi preporucili posto sam pocetnik, da je laka za razumevanje i ucenje, a takodje popularna u danasnje vreme...
 
Tako je laka je kao perce kad je stisneš dobro radi sama.
 
da ne bih otvarao nove teme a moje pitanje se tice naslova ove teme:
zanima me da li je ikako moguce i kako dizajnirati jednu Booking System web stranicu u Joomli ili Dreamweaver-u ili bilo cemu,kojim tehnikama, programima itd?? nesto na fazon ovoga:

untitled.png



ili ako bi neko bio ljubazan da odradi to, hvala
 
ili ako bi neko bio ljubazan da odradi to, hvala

Da je samo do Web aplikacije pa i ajde, ali, ti tražiš i ljubaznost, a ljubaznost ipak košta :)

Odgovor na pitanje da li je ovo moguće napraviti je: moguće je. Čime: PHP + MySQL, ASP.NET + SQL, ..., izbor je veliki.
 
Poslednja izmena:
hmmm imacu te u vidu za buduce radove.. samo mi kazi, ovaj layout (web design) photoshop ili illustrator?
 
hmmm imacu te u vidu za buduce radove.. samo mi kazi, ovaj layout (web design) photoshop ili illustrator?

Ovde ga skoro i nemaš, mislmi na web dizajn. Ovde se vidi jedna tabela (red letenja), jedan meni (navigacija) i logo. "Prosto ko pasulj" :)
 
Poslednja izmena:
Jer može neko da objasni standradne biblioteke u c programskom jeziku tipa #include<stdio.h> i dr. Jednostavno kada se upotrebljavaju i čemu služe.
 
Upotrebljavaju se kad ti trebaju :D .

Pored standardizovanog C jezika, standardizovan je odredjen broj bibiloteka koje sadrze funkcije, tipove i makroe za rad sa matematickim operacijama, ulazno-izlaznim uredjajima (ukljucujuci tastaturu i monitor :D), nitovima, threadovima i ko zna cime sve vec. One su tacno poznate, mozes naci referencu za njih na svakom cosku. Najbolje da nekad odvojis vremena, prelistas sta sve imaju, sta mozes da ocekujes od njih, pa ako jednog dana radis nesto i ucini ti se da bi to moglo da se nadje u njima, obratis se tome.

C standard library zapravo i nije toliko masivan skup. Lako ces pretpostaviti sve u vezi njega.

http://en.wikipedia.org/wiki/C_standard_library
 
Napravio sam sitne korake u programiranju... Zanima me kod nas, Mikroknjiga se jedino bavi ozbiljno sto se tice prevoda raznih programskih jezika i ostalih stvari kako vidim sto se tice soft&hard. Jel ima jos neki izdavac? Procitao sam vec da i nema nekih kvalitetnih izdanja kod nas bar sto se tice napredovanja za kasnije ali meni treba za pocetak. Poceo sam od C da upoznam.
 
Hvala. Koje izdavacke kuce po tebi su radili dobre knjige i da li ima neki programer pisac koji je izdao dobru knjigu za pocetnike?
 
Pa čuj, ima dobrih i loših prevoda (uglavnom su prevodi u pitanju). U poslednje vreme i prevodi su dosta dobri (edukovali su se i prevodioci ili angažovali ljude iz struke da im pomognu) tako da su nova izdanja sasvim korektna. Ako ti nešto nije logično pogledaš u original (PDF :p).

Domaći autori uglavnom pišu udžbenike iz određenih predmeta. Ima tu svega, a možda se izdvaju izdanja Lasla Krausa (ima tu još nekih autora) ali nisam siguran koliko su dobra za samostalan rad (ipak su pisani za vežbe i predavanja na kojima asistent/profesor razjasni dosta stvari).
 
A ti bi ponekad mogao da procitas nesto, umesto da pitas ovde najosnovnija od svih osnovnih pitanja koja se mogu postaviti u vezi programiranja :) . Bez uvrede, to cak nije ni pitanje.
 
Jedno pitanje vezano za samo programiranje:
Zavrsavam za nekoliko nedelja na edX-u 6.00x Introduction to Computer Science and Programming (Btw, ako ima jos pocetnika u programiranju preporucujem im svakako da probaju), i interesuje me, ima li neko predlog sta dalje. Ovde cu da preko pythona odradim neke osnove programiranja, pa me interesuje predlog/sugestija za dalje obrazovanje...

hvala svima na ogromnoj pomoci
 
Poslednja izmena od urednika:
Što se mene tiče - Python do kraja :) A sad ozbiljno, zašto ne nastaviti i izučiti Python malo bolje?
 
Rusi, ja ovaj kurs zavrsavam na edX (besplatan je). U pitanju je uvod u programiranje sa MIT. Sta znam, meni kurs bas lezi, mada smatram da je to prilicno subjektivno... Sam kurs trazi osnovno znanje matematike, sto meni nije tesko palo (zavrsio sam geodeziju na gradjevisnkom fax-u, i imao sam brdo matematika + statistike, plus neke kao uvode u programiranja). Sto se tice pythona, verujem da cu se potruditi da njega sto bolje usavrsim, sto zbog sebe, sto zbog poslovnih razloga.
E sada, kao i svako ko dolazi sa neprogramerskih fakulteta, imam brdo nekih nedoumica i nepoznatih, mada provaljujem kako vreme odmice, sve mi ide bolje i bolje :)
iskreno, jedino sto me plasi je samo shvatanje kompleksnosti zavrsnog dela programiranja, kompajliranje, debug i sto bi ovde neko napomenuo framework...
za sada sam pun enntuzijazma i optimizma.... nadam se da ce potrajati :)
ako jos nekome mogu da pomognem (hehehe), pucajte
 
Samo python se tu uci? Ja sam malo slabiji sa matematikom tj dugo je nisam kompleksnije primenjivao...
 
pa nije nista toliko kompleksno, recimo da se kao i kod svakog programiranja koristi cista matematicka logika. od i,ili, itd. probaj nista te ne kosta. takodje, mozes da skines i kompletna predavanja, pa proleti kroz njih i vidi. od mene je preporuka :)
 
Nazad
Vrh Dno